Výživné od štátu. Akú minimálnu, maximálnu sumu dostanem?

eneska
27. sep 2010

Dobrý deň. Zaujímalo by ma, že ked prebehne súd o určení výživného, odporca sa nedostaví a nebude ho možné nájsť - štát za neho bude platiť výživné, ktoré si bude potom od neho vymáhať. Chcela by som vedieť akú minimálnu a maximálnu sumu môže štát prispievať matke ako náhradné výživné za odporcu. (odporcovi bolo zatiaľ predbežne navrhnutá suma 135€ sociálnym úradom - pojednávanie ešte nebolo vytýčené - zisťujú sa potrebné údaje) Ďakujem

martina2001
27. sep 2010

@eneska náhradné výživné ti štát začne platiť, až potom čo otec dieťaťa ti nezaplatí 3 mesiace výživné, ty to dáš exekútorovi a potom to trvá dáku dobu dokiaľ súd urobí platobný rozkaz a exekútor preverí otca dieťaťa. potom ti sociálka vyplatí peniaze, ale priprav sa hrbu papierovačiek

eneska
autor
27. sep 2010

no ďakujem pekne! A..Martina nevieme koľko? Alebo vyplácajú sumu, ktorú navrhli - teda 135€?

martina2001
27. sep 2010

@eneska neviem ti sumu úplne povedať presne, ale zákon to určuje takto Náhradné výživné sa poskytuje vo výške určenej právoplatným rozhodnutím súdu alebo súdom schválenej dohody, najviac však vo výške 1,2-násobku sumy životného minima pre nezaopatrené dieťa. a ešte skúmajú aj príjem tvoj a prípadne ak si sa vydala manžela, alebo druha

eneska
autor
27. sep 2010

Ďakujem pekne, zatiaľ som sama s Eneskou: Pekný deň prajem! 😵

adina22
30. sep 2010

eneska - ja dostavam nahradne vyzivne a ako pisala Martina stat plati tolko kolko je urcene v pravoplatnom rozsudku.Moj byvaly sa tiez nedostavil na pojednavanie,ale sudkyna rozhodla v jeho nepritomnosti,takze bez problemu.

horkokrvna
15. júl 2013

Ahojte,max.suma nahradneho vyzivneho je 106,58 eur, bez ohladu nato, kolko je sudom stanovena vyska vyzivneho.Pekny den

dai
15. júl 2013

@horkokrvna tiez si myslim ze nemoze byt zavisla od toho kolko rozhodne sud pre muza - ved ked on zaraba dajme tomu 5000 euro mesacne tak musi platit najmenej okolo tisicky na dieta - a to pochybujem zeby stat na seba prevzal...

horkokrvna
15. júl 2013

presne tak,ale kedze sa od 01.07.2013 zvysilo zivotne minimum, tak mi vychadza suma 108,50 eur max.nahradneho vyzivneho,ale neviem,ci platne od jula alebo od januara,kedze rodicovsky a aj pridavok sa zvysuju od januara 2014.

majjunka
10. dec 2013

dobry den moj bivali mi neplati viznvne viese roka terd mesiacom som podala trestne oznamenie na polici je mi dlzni 840e je zamestnani a chcela som penaze na dva krat poslat a este nic neposlal a neviem co bude dalej ci mam cakat co sa bude diat dalej moj sin ma 7r dakujem za odpoved

luba28
10. dec 2013

@majjunka musis si najst exekutora a ten to poriesi ak mas rozsudok zo sudu,ale nie kazdy to chce zobrat,...

majjunka
10. dec 2013

jasne ze mam rozsudok bola som aj tam a nic som nevibavila mne sa zda ze policia to viriesi ze ked neposle ako mu daju tremin tak ho zabasnu

luba28
10. dec 2013

n
@majjunka no to je pravda,ale peniaze tak skoro neuvidis,ked ho zatvoria,ale myslim si ,ze zaplati ak je na SR a pracuje,....

majjunka
10. dec 2013

ano je na sk a pracuje aspom si uvedomi ze ma platit vidrzim pokial ho pustia

luba28
10. dec 2013

@majjunka on zaplatiii,nemyslim si,ze by chcel basu....a ma vodicskyy???

majjunka
11. dec 2013

ahoj nie nema vodicak

moniqwa
5. sep 2014

možem sa spitat kolko rokov alebo mesiacov ti vrati socialny urad ohladom nahradneho výživneho?dakujem

fidorka7
8. sep 2014

@moniqwa nerozumiem celkom tvojej otázke, ale ak sa pýtaš na to,kkoľko mesiacov spätne ti môžu výživné doplatiť, tak 3.

shyrinka
26. apr 2015

Dobrý deň. Vedel by mi niekto poradit ohladom vyzivneho na dieta, prip.preddavku o nahr.vyzivnom. Riesim to uz 6 rok, sudnou cestou i cez medzinarodnu ochranu prav deti a mladeze v RS, no zatial bezvysledne. Otec dietata je cudzinec, doporucene list.zasielky si neprebera, nakolko sa uz par rokov nezdrzuje na adrese trvaleho bydliska. Stat mi, ze vraj nemoze vyplacat nahradne vyzivne, pokial nebudem mat rozhodnutie sudu o ukonceni.... Taha sa to uz takto velmi dlho, od 3 rokov veku dietata, nepoberam ani od otca ani od statu nic ☹. Je to zacarovany kruh..... Ma este niekto radu, ako dalej postupovat, na koho sa obratit.....??? Dakujem, za vsetky odpovede

natanell
9. jún 2015

Aj ja by som sa chcela spytat? Kedze uz mam tie vybavovacky za sebou od septembra ich riesim a uz si mam dojst na urad pre rozhodnutie tak sa dockam aj tento mesiac koruniek???

palo1122
10. okt 2015

Zdravim.manzelka mi neplati už niekoľko. Mesiacou..spolu aj rokyyy....dal som nanu trestnne oznammenie no dostala len poddmienku.teraz ďalšie oznámenie tak cakam....otazka je či stat môže ppreplatit vsetkkyy nezaplatene mesiiace spiatocne alebo ako keď exekutor nemá cco odnej vymost..dakujem