Z maródky na materskú

alzbet178
27. júl 2020

Ahojte, prosim vas, som na dohode do 23.augusta 2020 hned po skonceni chcem nastupit na PN kedze som tehotna a nechcem pokracovat v praci na dohodu aby som nepresiahla 90 dni nemocenskeho poistenia na tejto dohode kedze pred koronou som.bola normalne zamestnana na pracovnu zmluvu a chcela by som aby PN aj materska bola vyratana z toho prijmu... len sa chcem spytat ci naozaj budem dostavat PN aj matersku z predosleho prijmu?ci mi vysku materskej neovplyvni to ze som na PN ako nezamestnana a hned nastupim na matersku...dakujem pekne

paulinkaa2
27. júl 2020

@alzbet178 pnka ti ovplyvni materskú. Mala som to tak.
Rata sa posledných 270 dní. Čiže aj pnka. Ja som si myslela ze nie, ze aku budem mať dobrú materskú a PNka mi to dokafrala ale čo už. Prezili sme 🙂

buducamama
27. júl 2020

@paulinkaa2 ako ti ju moze ovplyvnit, ked sa rata z hrubej mzdy?

alzbet178
autor
27. júl 2020

@buducamama vsak prave teraz som zmatena lebo naschval som ostala na dohode len necelych 90 dni az mi to nepokazi vysku Pnky a materskej... malo by sa mi to ratat z predosleho prijmu, ci ?

dominikalemesova
28. júl 2020

@alzbet178 materská sa bude rátať z predošlého príjmu aj ja to tak teraz mám. Na dohode som bola dva mesiace a vôbec mi to nerátali do materskej

alzbet178
autor
28. júl 2020

@dominikalemesova a bola si aj na PNke este pred materskou po skonceni dohody?