Z rodičovskej na materskú

jancika19
6. apr 2014

Ahojte baby mam k Vam prosbu neviete mi poradit prosim teraz 14.Jula mi konci materska maly dovrši 3 roky ale cakame babo a na druhu matersku nastupujem 22.Augusta kedy mi pride materska zas o 4tyždne čiže o mesiac ako každej mamičke co je na materskje alebo neskor ...vdaka pmožete mi

liz_lemon
6. apr 2014

v auguste dostanes este rodicovsky prispevok za jul, a v septembri materske, ak splnas podmienky, ak nie, tak az rodicovsky prispevok, ale az po narodeni dietata

lulu369
6. apr 2014

@jancika19 ak splňaš podmienky, tak materskú budeš dostávať...Ja som to mala podobne ako ty. S dcérkou mi rodičovský končil 5.2., termín som mala až v auguste a na materskú som nastupovala 21.6. ja som sa mala na cca 4 mesiace vrátiť do práce, ale šéf ma odbil s tým, že si mám doma oddýchnuť a dať sa vypísať na PN. Je pravda, že v auguste dostaneš rodičovský a v septembri materskú, ale skús sa s niekym poradiť ako si máš "ošetriť" tie dni od 15 júla do 21. augusta (kedy by si mala byť v práci)...Pokiaľ ti trvá pracovný pomer, tak nárok na materskú máš, len v septembri dostaneš materskú len za tých pár dní (od 22. do 31. augusta), čo bude len pár euro...Mne na sociálke poradila jedna pani aby som sa na PN dala vypísať od 6.2. (hneď nasledujúci deň ako mi skončil rodičovský 5.2.) a tým mi vznikol nárok aj na PN a tie 4 mesiace som poberala nemocenskú a PN som bola do 20.6., 21.6. som nastutovala na materskú...

jancika19
autor
7. apr 2014

@lulu369 Ďakujem pekne určite sa dam vypisat a zastavim sa aj v praci a skusim poriesit vdaka 🙂

lulu369
7. apr 2014

@jancika19 rada pomôžem keď môžem 😉

gapa
7. apr 2014

@jancika19 nezabudni sa potom odhlásiť z dôchodkového poistenia do 8dní po ukončení RD, ak budeš čerpať riadnu dovoelnku (mala by si mať možno zostatok z r.2011, ak si celú dovolenku nevyčerpala a tiež za rok 2014 ti vznikne, aj ked tá sa možno bude hodiť po ukončení RD, určite aspon pár dní by som si nechala, aj ked aj za rok 2015 ti nárok vznikne), pracovať alebo budeš na pn, Potom si dáš nanovo prihlášku najneskôr nástupom na rodič.dovoenku.
jTiež skontroluj v zdravotnej poistovni po ukončení poberania RP, či treba nahlásiť ukončenie poberania (ak si vo všzp tak aj potvrdenie z upsvar o dobe poberania si vybav k tomu)