Žiadanie o rodinné prídavky každých 6 mesiacov

grisa
21. jan 2014

Mamicky, ktore zijete v zahranici a poberate rodinne pridavky zo slovenska musite kazdych 6 mesiacov ziadat o rodinne pridavky? Mne to kazdy polrok stopnu a v krajine, v ktorej zijem nemam narok na pridavky, aj napriek tomu mi to stopnu a musim ziadat nanovo :/ Nikoho nepoznam kto to tak musi tiez robit!

luciaobrocnikova
21. jan 2014

@grisa ja zijem v zahranici a nemam narok poberat pridaky na dieta zo SR

grisa
autor
21. jan 2014

@luciaobrocnikova preco nemas narok? Dcera ma skoro 6 rokov a od narodenia poberam zo slovenska. Ide o to ze som zmenila trvale bydlisko do ineho okresu a odtial ta zenska po mne chce aby som kazdy polrok posielala papier ze tu v zahranici nemam na ne narok

luciaobrocnikova
21. jan 2014

@grisa no ja som si jedine na malu vybavila ten jednorazovy prispevok pri narodeni a ked som sa spytala na pridavky tak mi povedali, ze nezijem na SR a, ze by som potrebovala aj papier kolko zarobi partner atd....no neviem po desiatich rokoch sa v piatok vraciam na SR natrvalo a chcem si to vsetko pozistovat a ty preco tak dlho poberas ved to davaju iba do troch rokov nie ?

stazina1
22. jan 2014

To je fakt zaujímavé,v roznych častiach Slovenska je to ináč 🙂 My žijeme v Čechách,ale máme trvalé pobyty na Sk,som na Rd,chceli sme rod.prídavok na syna tak nemáme nárok a pritom poznám ludí,čo žijú v zahraničí,deti im uz chodia do skol a poberaju prdavky,....tak fakt neviem,.....všade je to ináč 🙂

grisa
autor
22. jan 2014

@luciaobrocnikova do troch rokov je rodicovsky prispevok, toto su rodinne pridavky nejakych 23 eur a berie sa to do 18 rokov veku dietata ;) ja som brala aj rodicovsky aj rodinne pridavky a jedine co som potrebovala bol papier zo zahranicia, ze tam nepoberam nic. Ale aj ine maminy co tu ziju poberaju rodinny pridavok na dieta v pohode!!

grisa
autor
22. jan 2014

@stazina1 a preco ti povedali, ze nemas narok? V cechach nieco poberas? Lebo mne povedali, ze ak ti ina Krajina neplati, tak ti to plati slovensko!

laskonka732
22. jan 2014

Ahoj.Chcela by som sa spýtať,či tu mala niektorá z vás dočinenia s náhradným výživným.Dík.

stazina1
22. jan 2014

@grisa
Priniesla som im aj rozhodnutie,že v čechách nepoberám a aj napriek tomu nemám nárok,pretože hoci som slovenka s trvalým pobytom na SK,ale kedže sa zdržiavam v Čechách tak nemám nárok,........zaujímavé,že niektorí majú,...neviem,či sa mám v tom šprtať alebo to nechať tak 😒

grisa
autor
22. jan 2014

@laskonka732 v tom neviem poradit, skus pohladat v temach ;)
@stazina1 no to je divne 😠 skus napisat na ministerstvo, na ich stranke mas kontaktny formular, ja som im tiez vcera pisala. Ja na tvojom mieste to nenecham tak!!! Pozri na nasich "spoluobcanov" dostavaju kadejake davky, a clovek, ktory pracuje a ma narok tak nas budu takto odbijat?! Urcite to ries!! Ja viem, ze aj napriklad ja som tu dostavala od sk ten rodicovsky prispevok do 3 rokov veku dietata a kamoska to nedostala, vraj nema narok a bol to ten isty pripad, zalezi od toho na koho na urade natrafis, ale ked ti da odpoved ministerstvo, tak im to vytlac a chod tam s tym papierom ;)

stazina1
22. jan 2014

@grisa
veď práve,aj ja poznám kopec ludí,čo tu v čechách žijú a poberajú,tak skusim tam napísať a uvidíme,
zatial ďakujem 🙂

grisa
autor
22. jan 2014

@stazina1 ok, daj potom vediet, co ti odpisali ;) drzim palce ;)

grisa
autor
22. jan 2014

@stazina1 inac teraz ma napadlo, ze poznam ludi, ktorych deti sa narodili v zahranici a maju karticku zdravotnej poistovne zo slovenska! A mne z ministerstva napisali, ze ked zijem v inej krajine, v ktorej je moje dieta zdravotne poistene, nema tym padom narok na zdravotne poistenie na sk, iba ak by som ho sama platila!!! Takze tak 😖

lesanka845
22. jan 2014

@laskonka732 ano co potrebujes vediet?

laskonka732
23. jan 2014

ako to je s vrátením peňazí sociálke.