Používame cookies. Viac informácií tu. OK
9lf9
7. feb 2019

@evelyn226 to sa tyka retazoveho porodu o ty mat nebudes. Pokial som spravne pochopila si teraz nezamestnana takze ak chces mat znovu narok a MD musis splnit podmienky naroku...270dni NP 2r pred porodom.

evittam
7. feb 2019

@evelyn226 Nemas narok na MD. Nespĺňas podmienky naroku.

evelyn226
autor
8. feb 2019

@9lf9 hej hej to viem len som si chcela byť istá, že som to dobre pochopila.

katrin21
19. feb 2019

@evittam Prosím ťa ako je to v takomto prípade:
matka je na materskej poberá rodičak na dieta cca. 1.5rocne a zamestnaná je,ale s pomerne nízkym príjmom. Plánujú druhé dieťa a chcela by mať vyššiu materskú ako pri prvom. Vie sa dohodnúť so zamestnávateľom na zvýšení platu. Ak by nastúpila na materskú ešte v roku 2019 z čoho by jej počítali materskú ???
Lebo Vraj sa tam niečo zmenilo a matersku bu pocitali z roku 2018 a tym padom navysenie prijmu nic nevyriesi, alebo je nejaka moznost??
Pripadne aj @gapa ak vies poradit

evittam
19. feb 2019

@katrin21 Nemôže byt na MD a poberať RP. To len pre poriadok. Co sa tyka VZ v tomto prípade som si nie celkom ista.
@zalka 🤔😉

katrin21
19. feb 2019

@evittam jasnr ze nie..ved to je jasne, ludovo povedane,je na MD a pobera RP.😉

Este doplnim, ze teraz ma novu zmluvu podpisanu... ako nastupila a robi len na znizeny uvazok.

evittam
19. feb 2019

@katrin21 Ľudovo povedané mna nezaujíma. Nie je na MD a nepobera RP. Bud je na MD a pobera matersku davku alebo je na RD a pobera RP. Vtedy je to jasne. Treba v tom mat poriadok.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli