Zoberú mi rodičák, ak dám dieťa do náhradnej starostlivosti babke?

simirek70
8. jan 2014

Mam 17nast rocneho syna,ktory uz 3 roky zije u starej mamy,tak sme poziadali o nahradnu starostlivost a dnes mi pracovnicka na socialke povedala,ze to mame stiahnut,lebo vysiel novy zakon,kde mi zoberu rodicak....co je na tom pravda? Dakujem

elina25
8. jan 2014

6-detí? fúúú to ako stíhate?Ja mám jedno dosť 😉

cairka
8. jan 2014

Neviem, ale bol by taký zákon fajn...viem o minimálne jednom dievčatku, ktorému by existencia takéhoto zákona pomohla... teda keď sa zamyslím, tak ma napadá aj viac detí 😖

maznacik007
8. jan 2014

@simirek70 ano informovali ta spravne ak je akekolvek z tvojich starsich deti zverene do nahradnej starostlivosti a poskytuje sa na neho prispevky nahradnej starostlivosti tak biologicky rodic nema narok na RP pri ziadnom z dalsich deti ...

takze je to pravda ... plati to od noveho roku.

cairka
8. jan 2014

@maznacik007 , huráááááááá, škoda, že to nebolo pred troma rokmi, nemusela by som pravidelne rozmýšľať, či ten jeden konkrétny šriatok niekde nehladuje, či nemrzne... 😔 lebo by isto nebola tam, kde je...

simirek70
autor
8. jan 2014

@maznacik007 pride mi to hlupe,ale co uz.vybrali sme zly cas,rodicak mi konci za 2roky a to uz sa neoplati. Dakujem velmi za info

simirek70
autor
8. jan 2014

@elina25 tak clovek si zvykne,musi 😉 ,pomahame si vsetci

simirek70
autor
8. jan 2014

@cairka Ako,ze by nemohla do nahradnej k starym rodicom? No nam by to trosku pomohlo,nakolko syn akosi isiel babke ze prespat a nejako tam zostal tyzden,dva a uz su to tri roky,ako pride kazdy den,takisto prespi aj doma,poblazni sa s mensimi a samozrejme mu tiez na vsetko prispievam,vie ze som tu stale prenho

maznacik007
8. jan 2014

@simirek70 z mojho pohladu je to uzitocny zakon a teda aj ludia co sa pohybuju v tejto oblasti to presadzovali ... ja nesudim rozhodnutie rodica zverit svoje dieta do nahradnej starostlivosti ... (inak vies ze aj tak by ti stanovili na sude aspon minimalne vyzivne na neho) len to chce zabranit tomu aby niektori ludia mali deti a ked docerpaju na nich RP daju ich do domova a maju dalsie ... co sa nanestastie pomerne casto dialo ... 😔

maznacik007
8. jan 2014

@simirek70 a preco potom ste ziadali o zverenie do NOS k babke .. ved tam v pohode mohol byt aj bez toho ...? ci kvoli prispevkom ?

simirek70
autor
8. jan 2014

@maznacik007 mali sme to navrhnute uz minuly rok aj spisane,len nejaky problem nam to skomplikoval,tak sme chceli poziadat teraz,tak aj kvoli peniazom,ale nevadi,ked sa uz neda.... 😵

simirek70
autor
8. jan 2014

@simirek70 ostane tam takisto nadalej

simirek70
autor
8. jan 2014

@maznacik007 take nieco by ma v zivote nenapadlo dat dieta do domova,akurat tu nahradnu sme chceli skusit,ked je tam. Vyzivne viem,zeby mi dali,ved aj tak mu davam alebo babke a platim intrak a stravu tam. Dakujem ti aj tak