Aká je vaša mama?

nrvipka
24. jan 2013

SLOVO MAMA..ja som mam 4nasobna..aj ja mam mamu....zo zaciatku roka som sa rozhodla vypustit zo zivota nepodstatne veci a zacat upratovat... v sebe, v dusi aj okolo seba...
Pozitivne je ..mojej mamke opat vybrali nador aj metastazi v peceni ,novy nie je a chemo berie dalej..uz 2 rok...tak hadam tu pliagu porazime (viac o tom som pisala v mojom fotoblogu), kedze moja mama ako sa vravi " nezmar" zvladla aj toto..aj pobyt na ARE po operacii aj vazne problemy s dychanim,horucky, dlhe hojenie pooperacnej rany... Dalsie pozitivne -zatial nefajci,co je po tolkych rokoch priam zazrak...no psychicky na to je stale rovnako-vecne spi a hneva sa na vsetych...ono je dobre len to ,co chce ona..ale ustupit by znamenalo ako nechat rocne dieta riadit domacnost.. Ale oponujem vsetkym,ktori chcu napisat, .."nediv sa,clovek ked bouje s rakovinou sa zmeni"..nie moja mama sa nezmenila.....uz 50rokov je takaaaaaa....nevravim ZLA,CHORA!
Ako priklad stavu u nas uvediem jednu neviem ci veselu prihodu s pred par dni....
Mala 5 rocna sa tisko hrala pred dverami babkynej izby...zrazu idem a pozeram..medzi dvere uviazala opasok do zupana...rovno pod nohy babke..vravim jej: Zlatko to daj hend dole,pojde baby na Wc-ko a spadne...a mala kruti hlavou.."ale mamiiiiiii ja ju chcem zabit a ty ju stale zachranujes....." neviem ci plakat alebo sa smiat... ved vysvetli dietatu,ze to co vnima ako " zlu babku je jej jedina a ina nebude?????
Okrem nadoru ju totiz cele roky zoziera ina plaga zvana Schyzofrenia..to je des pre vsetkych..no ona to nevnima,pre nu je to normalne,ze sa chova "divne"..ze nie je mila,nevyjadruje ziadne pocity,podla psychiatra ona nma uplne nulove citenie voci inym...a oto je moja mama!!!!! to co kazde dieta potrebuje,ked cakate objatie,ona vam da "po papuly"...jasne obrazne,ved som uz velka byt sa nenecham...pre rokom,ekd sme ju brali domov z domova socialnych sluzieb som mala pocit,ze toto som jej dlzna,ze musim zit v kruhu rodiny, ze musi vediet,ze v boji s rakovinou nie je sama,ze stojime pri nej,ze jej pomozeme, ze aj keby doslo k nahoriemu,zomrie v kruhu svojich blizkych, v rodine kde ju miluju..tu poznamenam jedine...RAKOVINU PORAZIME!!!! NO PLIAGA zvana SCHYZOFRENIA porazila NAS.... zoziera potichu to zdrave jadro ansej rodiny, vnika aj do kosti..usadzuje s atu medzi nami..nieked yclovek nevie,co je normalne....obcs asi zelam byt ao moja mama..obrnena tolkou lahostajnostou voci okolitemu svetu..ale co ej to za zivot enmat rad..a nakoniec aky je to zivot ,nepociit to,ze ma maju radi..my sme jej s dievcatami otvorili naruc,srdcia...a dostava sa nam teda riadne naspat...ako dalej? dusa krici volaaaaa..prosi..chrani si svoju mladu zdravu rodinu..pritom ale srdce kaze..CTI a MILUJ matku svoju!!!!!!..25 rokov bola sam v usatve,potrebuje ta!!!
MATKA...cely zivot som cakala ,ze raz budem citii to co ine deti okolo mna..lasku..chcela som mat velku stastnu rodinu...mam..nadherne 4 dceri...i ked bez otca....i ked bez milujucej strakej.. ZDOLAM aj tuto prekazku?? VYDRZI TOTO nasa rodina?
Upratovanie ma rozne podoby.. jedna matka je dokonala...a druha???? Aka som matka ja? alebo aka som dcera?

nrvipka
autor
30. jan 2013

@vadimka tazko povedat co by bolo keby...aj ja som to KEBY uz v dusi tolkokrat prevracala..ale ta moja LASKA bola cista uprimna a si jedina naozajstna..Doteraz je v srdci v tom mieste obrovska jazva..dokonca to rok vypadalo ako obojstranaa,tolko co mi za ten rok dal on by som veru necakala od ziadneho,preto som potom nechapala..aky cudzi chlap to zrazu bol..ved kde su nase krasne dni...predstava ako mi vyznaval lasku,denne pisal SMSky a varil vecere,ked som dlhsie pracovala..ako ma objimal..ako sme sa spolu smiali,chodili s detmi na vylety..proste bolo to fajn..az na to PREBUDENIE... ale vela mi to dalo a moja dcera,akoby mu z oka vypadla,mi to stale pripomina..uz som mu odpustila..on teraz zije tak,akoby som ja nikdy nechcela zit.Cize keby som s nim ostala,asi by som bola ako ON..taka primitivne obycajna a vela veci by mi nedoslo v zivote...takze spravne bolo,ze to skoncilo tak skoro..on totiz nebol ten pravy... 😒..popisat co bolo po tom odhaleni nevery by bolo na dalsi hodinovy "pokec"...zena s ktorou cakal dieta bola typicka "cierna" chudobna nevzdelana asi 17rocna romka.. dost asocialne prostredie kde ju nasiel...spodina..bola som tam za nim..nie som rasista..ale odvtedy k nim mam averziu..nechapala som to a ako pre zenu to bolo take strasne ponizujuce..ved ja som neni dokonala..ale toto bolo aj na mna vela..za taku ma vymenit????? potom som si vypocula tolko neuveritelnych lzi....ze som akoby stretla uplneho cudzinca..a to som ho poznala myslim predtym spoluzitim asi 10rokov???? on je jeden z tych NEZODPOVEDNYCH,co proste nedokazu doma verne sediet..stale hlada nove vztahy-nie trvale..ako on vravel,zena ho bavi max.pol roka..len skoda,ze vacsina jeho vztahov konci narodenim dietata...ono to tym zenam dokaze naservirovat ako pravu lasku na cely zivot...proste na OSKARA..je to herec 😠 ...mna dostal v tazkom zivotnom rozpolozeni, hladnu po laske..a dieta,ano nedokazala som si ho dat vziat,i ked som to potom tolkokrat povedala,ze by bolo lepsie....NEBOLO..teraz je to fajn..baby su naozaj moje a skvele...maju vsoje muchy a kazdy je ina...ale lubime sa 🙂

vadimka
31. jan 2013

@nrvipka

v zivote sa asi nedeju veci nadarmo....vsetko zle je na nieco dobre, v konecnom dosledku si to uznala aj ty sama....mas styri kraaaaaaaaaaaasne dcerky, mas tak vela, uz nikdy nebudes sama...a pevne verim, ze ti tu lasku vynahradia...za to vsetko tazke co si musela prezit...aj to je obrovsky dar....ano, zaplatila si za to svojim zdravim, ale snad odo dnes to uz horsie nebude...
mas urcite velmi silneho anjela strazneho...lebo to, cez co si prechadzala je aj na kona vela...modli sa a dakuj....za to ochranne kridlo,ktore nad tebou drzi...
ja odkedy sa modlim a verim, zivot sa mi zda krajsi, jednoduchsi, necitim sa sama....tiez som k tomuto poznaniu prisla cez "chorobu"....ako som ti pisala o mojej rodine, akoze odvahe a tak....ono i tak to neostalo bez nasledkou...zranena detska dusa sa bez bozej lasky nikdy nevylieci....napriek tomu, ze som doslovne tyrana nebola aj napriek tomu, ze viem, ze ma rodicia mali vzdy velmi radi, aj napriek tomu som od malicka pocitovala strach a uzkost.....doteraz som si nevedela vysvetlit preco...mala som zly pocit sa v tom sprtat....ale tie destke zranenia sa zacali uz vo velmi nizkom veku cca dvoch rokov.....rodicia si casto myslia, ja som to brala tak isto, ze take male deti si nic nemozu pamatat...ano, nepamataju si, ale ten pocit strachu tam zostava...pocit neistoty....snazis sa ho skryt aj v dospelosti, vsak sa to nepatri byt zbabelym...ale koniec koncov, ta to vnutorne zoziera...potom staci tak malo a vybuchnes jak atomova bomba, nespoznavas samu seba...ved som bola taka odvazna, osamostatnila som sa pred dvadsiatkou..cestovala na vlastne riziko..hops, mas tridsat a strach ta dobehol..a aky velky....cize odkladat, ci strkat hlavu do piesku nie je na mieste....a o com pisem????
nuz, dva roky nazad vdaka problemom doma sa u mna rozvinula uzkostna porucha jak svina....so vsetkymi psychosomatickymi tazkostami....vie o tom len moj mm a dobra kamoska.....beriem uz piaty mesiac na uzkost antidepresiva=paroxetin....ja, ktora som bola znama ako odvazna, sebestacna, racionalna....som zrazu bojazliva, uzkostna, paranoicka, labilna. 😅 ....rok som sa so svojim stavom nemohla zmierit....jak matoha.....teraz je to vdaka liecbe fajn, citim sa o 90per. lepsie...
....ale vdaka tejto chorobe som o sebe zistila vela....aj to, ze byt namyslena a niekoho sudit je hriech...ze pomahat niekomu prinasa ovela viac ako dostavat....nie, nechcem sa hrat na matku terezu....stale som ta ista, len dakujem bohu aj za toto male padnutie...nebyt toho, zijem zaslepana a primitivna?????
prepac, teraz som ta zneuzila svojou spovedou miesto terapie.... 😅
ale pomaha to....precitat si spatne, ako zmyslam a ci to, co pisem je viac subjektivne alebo objektivne....o pravdu mi nejde....skor o pocit, ze mam na to, hybat sa vpred...
pekny, slnecny den inka 😉

nrvipka
autor
31. jan 2013

nebudem mudrovat..poslem ti kusok toho,co citam uz niekolko dni..ved vidis v blogoch 🙂
Každý človek koná najlepšie, ako v danej chvíli dokáže.
Niekedy pritom ubližuje z nevedomosti sebe aj iným. Ak ubližuje iným vedome, nevie, že tým ubližuje najmä sebe.
Neochotou odpustiť trestáme iných aj seba za to, že konali najlepšie, ako v danej chvíli vedeli.
Ak si človek ubližuje vedome sám sebe, je za tým neúcta k sebe, životu alebo zúfalé volanie po pozornosti, láske, ktorú takýto človek nenachádza v sebe. Cesta k láske vedie cez úctu. Kto chce nájsť lásku v sebe, mal by ju hľadať cez úctu k sebe i k druhým.
Odpustením dávame sebe i druhým slobodu byť takými, akí sme. Je to prijatie, akceptácia. Ak si kladieme podmienky, v skutočnosti neakceptujeme, podmieňujeme. Slnko si nekladie podmienky a ani si nevyberá, na koho bude svietiť a koho vynechá. Miluje nás bezpodmienečne.
To najdôležitejšie je odpustiť Bohu, ak v neho veríme, ak mu niečo vyčítame a potom odpustiť sami sebe všetko, čo nás ťaží a zväzuje s minulosťou. Poďakujme za dar Odpustenia.
Tradičnou havajskou technikou odpustenia je Hooponopono.
Vďaka nej sú Havajčania šťastní ľudia:
(Milujem ťa. Ospravedlňujem sa. Prosím, odpusť mi. Odpúšťam ti. Odpúšťam si. Ďakujem.)
„Aloha wauia oe. Ua kaumaha au. E kala mai `oe ia`u. Mahalo.“ 😀 😀 😀 😀 😉

pomohla spoved teba aj mne...poznam ten pocit,tiez mam uz lieky...zlozilo ma,ked ma to vsetko dobehlo,ked mama spominala...uzkost je zla... 😠

vadimka
31. jan 2013

@nrvipka

nieco v podobnom duchu je v knihe CHATRC, ktora bola pred rokom pre mna tou najlepsou terapiou...ak si necitala, vrelo odporucam....

vadimka
5. feb 2013

@nrvipka
ahoj, ako sa mate?

didi44
5. feb 2013

...Moja mama je tou najlepsou mamou na svete..s laskou sa starala o nas...deturence a lasku prenasa aj svojim vnukom a vnuckam...A je aj tou najlepsou svokrou na svete...rada pomoze a do nikoho sa nestara... 🙂

nrvipka
autor
5. feb 2013

@vadimka 🙂 🙂 🙂 🙂 😀 😝

katrinakovacova
9. máj 2013

Prosím Ťa, nepokaz deťom život...naozaj Ťa prosím, ja som zažila ten horor, ktorý mi spôsobila moja matka, a ako mi ešte druhí pridali, alebo sa to snažili využiť. Prosím Ťa, urob správnu vec. Keby chcela, tak so svojou chorobou bojuje

katrinakovacova
9. máj 2013

@nrvipka poznáme...bohužial to je psychopat.

nrvipka
autor
9. máj 2013

@katrinakovacova trochu som mmio,uz je davno napisane toto,tak napsite mi viac prosim do IP vdaka,zaujima ma kazdy nazor ..psychopat ? 😝