Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Aké máte vzťahy s príbuznými z predchádzajúceho manželstva?

lenkaalenka
20. feb 2015

Ja sa s nimi zatiaľ stretávam, lenže bývame ďaleko a vytváreme teraz novú rodinu. Bývajú dr uhé manželstvá lepšie ako prvé? Nezmení sa to časom? Asi ako kde.

julia1717
20. feb 2015

Ja mám síce len jedných svokrovcov, ale vychodím s nimi dobre. Nečakám dary ani pomoc, keď ponúknu rada prijmem. Ale viem, že aj oni majú svoje problémy , znížený príjem, horšie zdravie. Keby potrebovali, budem sa snažiť pomôcť. Takisto pomáham aj svojim rodičom, veď ma vychovali.

kaktusik007
20. feb 2015

@lenkaalenka ci byvaju druhe manzelstva lepsie ako prve... no nebyvaju 🙂 Paradoxne az to druhe som pochopila, aky je pruuuuser 🙂
s prvym ex som v kontakte, aj vcera sme kecali cez skype... Jeho otca ked som nahodne stretla, pokecali sme - sak vyse troch rokov som bola vydata za jeho syna. Aj ked ano - deti sme spolu nemali.
Som v kontakte aj s byvalou manzelkou brata mojho byvaleho manzela 😀 a z dialky sledujem ako ma novu rodinu a rastie moja prva "neter".

Co sa tyka mojho druheho ex - tak tam nie je ziadna komunikacia ani s nim, s jeho matkou ci sestrou sa pozdravim, ked pridu si po deti (ex nechodi sam, psychicky by to asi nezvladol si odo mna zobrat deti)... A ano, tato rodina so mnou nekomunikuje, tak nekomunikujem ani ja s nimi.... ale deti mi tam chodia pravidelne... zatial.

dandy05
20. feb 2015

ja to viem povedat len zo skusenosti mojich rodicov, obaja uspesne rozvedeni, druhy krat zobrati a druhy krat uspesne rozvedeni. Na stare kolena ak by boli obaja nazive, jeden aj druhy sam ako prst.
Paradoxne tu chybu, co urobili v prvom manzelstve, ktoru nevyriesili a radsej od problemu utiekli, ked dosiel problem v manzelstve druhom, zopakovali ako cez kopirat. sice s odstupom x rokov, ale aj na druhy pokus problemy riesili utekom.
ci to tak je vseobecne neviem. Po okoli zo známych ci kolegovcoc- prevazne rozvedených chlapov v rokoch ( ja to volam v krize stredného veku), co si nasli druhe (velakrat mladsie)partnerky a porobili v "50 ke " druhe deti, uz je málokto spolu. Zeny, co maju druhy pokus v mojom okoli, sa dost snazia, najma ked maju deti tak uz im opat rozbit vztahy a menit zivot tak lahkovazne nechcu, snazia sa aj vselico prekusnut aby to fungovalo.
Na treti krat, ma uz málokto chut sa zavazovat. Ked tak len nezavazne. Ale je to urcite o ludoch, alebo je to tou dobou dnes, neviem. Kazdy je sebecky, nIkto si nikoho nevazi, ani deti, ani rodinu, ani hodnoty ani nic

erikaah
20. feb 2015

@lenkaalenka naše vzťahy sú zlé :/ Ale tie sme mali od začiatku s bývalou svokrou - policajtkou. Nikdy som jej nebola dosť dobrá a vlastne okrem nej, jej nie je dosť dobrý nikto, takže s odstupom rokov si to už osobne neberiem a konečne sa jej viem aj postaviť (načo predtým nebola zvyknutá). S bývalým svokrom, bývalého sestrou a v podstate aj so zvyškom rodiny problémy nemám, keď na to príde, bavíme sa spolu úplne normálne. S bývalým je to katastrofa, od kedy som podala žiadosť o zverenie dieťaťa do mojej opatery a návrh na výživné (5 rokov dozadu), prestal sa až na pár výhražných sms so mnou úplne baviť 🙂 Ale s touto rodinou je to veľmi komplikované, takže ja sa už u nich ničomu nečudujem. Ja som úplne normálna baba, moje dieťa si starí rodičia (bývalí svokrovci) berú 2x do roka (sú z ČR) a ja proti tomu nič nemám. Nikdy som ho proti nim neštvala a občas je mi ľúto, že sú takí ... ja by som nemala problém sa s nimi stretávať, dokonca ani s otcom môjho dieťaťa, aj napriek tomu, že je to sním také komplikované ... O naše dieťa záujem nemá, neplatí výživné ... Takisto mám 3 roky nového partnera, máme spolu byt a jeho rodina je super.
Určite zostaň s nimi v kontakte, ak spolu dobre vychádzate. Je to rodina tvojho dieťaťa/detí 🙂

hedamaria
20. feb 2015

Ja žiadne. Keď som bola v prvom manželstve, nikdy ma neoslovili menom, / ani ich d ruhúnevestu od druhého syna nie/, len hundrali, nadávali, kritizovali. Ex bol ešte horší, nášho syna aj vyfackal/maleho/. Po rozvode všetci prestali komunikovať. Môj terajší manžel si syna adoptoval, máme už aj spoločnú dcérku. Tu sú vzťahy celkom iné, ja tiež žiadne dary nečakám, dôležité sú vzťahy a obojstranne si pomáhame. Manžel je až pridobrý, skromný, pracovitý. Niektoré ženy si takých nevážia, ale pre mňa je ten naj a iný nie. Veď rpri ex som musela aj sama zarábať a s peniazmi narábal on.

nintu
20. feb 2015

Ja som tam najskor chodila koli malej.znasala ich nalady a blbe poznamky a komentare samozrejme zase koli malej.oni jej nezavolali ani raz ani navsteva ani narodky ani nic.tak som aj ja prestala...z ich strany ziadny zaujem aj ked ja som im nic neurobila.
Aspon s cistym svedomim mozem malej povedat ze to oni nechcu.ja som sa snazila a pchat sa nebudem

malabiba
20. feb 2015

@lenkaalenka záleží na tom aké vzťahy ste mali predtým, ako ste sa rozviedli, ako vychádzajú s deťmi.....je to rôzne....ja mám super vzťah, telefonujeme si na sviatky, deti k nim chodia s exom, majú sa radi, kedykoľvek môžem k ním prísť na návštevu, keby sa niečo stalo, pomôžu......a druhé manželstvá? ľudia si myslia, že sa poučili, ale nie je to tak - je tam viac problémov - minulosť, moje deti, tvoje deti, naše deti, exovia, peniaze, bývanie, všetko je o trochu ťažšie....my máme obaja druhé manželstvo, veľa problémov, ale sme šťastní a pevne verím, že nám to vydrží

bonaqa2013
20. feb 2015

S mojim ex manž. nekomunikujeme vôbec, keď ma niekedy stretne tak alebo po mne vykrikuje že som ku.... alebo vyvaľuje na mňa oči. Syna otca spoznal až keď mal 17 rokov, ale nekomunikujú spolu, pretože syn chodí na VŠ a ocinko mu vykrikuje že je darebák na ktorého musí platiť. No a samozrejme súdia sa o výživné. S jeho rodinou tiež nič moc, len so švagrinami sa pozravím ahoj a to je všetko. Svokrovci už nežijú, zomreli na pohrebe som nebola. Načo by som tam išla, však ma osier.... kade chodili. Bývame v jednej dedine.

timea7
21. feb 2015

vždy boli a našťastie aj ostali veľmi pekné a ja si to veľmi vážim, so svokrou, švagrom, švagrinou sa normálne stretávame, na našich vzťahoch sa teda nič nezmenilo,s bývalým manželom sme sa rozišli ako kamaráti.

alicka850
22. feb 2015

So mnou sa byvala rodina nebavi,co mi az tak nevadi. Co mi vsak vadi je,ze.zakazali neteriam /uz v puberte/, aby sa stretavali s mojou dcerou,mozu sa s nou vidiet iba ked ju ma ex. Malej velmi chybali,ale ked sa u nas zastavili a mala to potom prezradila,bol ohen na streche.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli