Aké sú dôvody, pre ktoré rozvedú manželstvo?

dzidzuska
9. jan 2009

ahojte,chcem sa spytat pre ake dovody rozvedu manzelstvo.Chystam sa podat ziadost a mam obavy ze nas len posunu do poradne

maciatkolulu
2. sep 2017

@michal2609 to je absilolutne jedno,ci s nim nieco ma,ci jie. Ona zjavne nechce zit s tebou.... A suoer rychle sa neda,iba klasicky rozvod. Teda pokial.budete dohodnuti,tak fajn,na 1.pojednavanie to mate z krku...

michal2609
2. sep 2017

@maciatkolulu asi ste ma nepochopili ja ju nechcem nechať odísť nesúhlasím z rozvodom budem trvať na manželskej poradni a asi bude zadarmo . Ja som chcel odvádza radu ako si mám počínať na súde či mám hovoriť atď...

maciatkolulu
2. sep 2017

@michal2609 tak zjavne si ty nepochopil mna... Ak sa zena,alebo muz rozhodne,tak mu nezabrani jic v tom,ze chc manzelstvo ukoncit,ani sud,ani poradna,nic... Co hovorit na sude? Asi trochu predcasne sa nad tym zamyslat,ked nemate este termin pojednavania a najma si necital jej navrh.

cecilia68
2. sep 2017

@jenn82 Ani neviem, ako som sa tu preklikala, ale ako si nakoniec dopadla? Rozviedli ste sa?

alienka37
12. feb 2018

Ahojte všetci. Ja idem podať dnes o rozvod. Len sa chcem uistiť že to mám dobré. Teda návrh 3 krát a chceme deti na striedavú starostlivosť to mám 5 krát. Vraj za každé dieťa jedno a tri na súd?

bonovka
12. feb 2018

@alienka37 sud a ucastnici konania,tzn.Ty,muz,kolizny opatrovnik (upsvar).t.j.4x.navrh na rozvod a na upravu vykonu rodicovskych prav a povinnosti (teda SOS) sa podava v jednom navrhu,pokial neziadas upravu prav aj na cas pred rozvodom,co by bolo dalsie konanie.v rozvodovom konani sa riesia rodicovske prava a povinnosti na "cas po rozvode".
Snad sa nic nezmenilo,odkedy som pisala posledne navrhy. 🙂 ak ano,opravte ma niekto.

arasidka11
12. feb 2018

@dzidzuska obávam sa, že bez divadla sa robí iba svadba, rozvod je už iná udalosť, ale ja by som sa s ním skusila dohodnúť, ak sa chce aj on rozviesť, že sa spolu viac ako rok sexuálne nestýkate, myslím, že to je vážny dovod.