Aké sú vaše matky v role svokry?

tjaden
25. feb 2015

Ahoj, ja len tak zo zaujímavosti. Každý...no väčšina na svokry nadáva, tak by ma zaujímalo či aj vaši muži na svokru, teda na vašu matku, nadávajú, alebo sú naopak lepšie? Moja svokra sa stará do čoho ju nič niekedy z nej mám fakt nervy ale ešte to je tak v norme....( asi preto lebo k nej pre istotu často nechodím 😀 ). Moja mama naopak sa nestara do ničoho, ako dáva mi rady ale nie v zmysle buzerujem ťa ale chcem ti pomôcť. Svokre sa nepáči aký máme režim, mojej mama je to fuk, ak je dieťa unavené má ísť spať a každá matka svoje dieťa pozná najlepšie a vie čo naňho platí. Svokra vkuse do malej niečo pchá lebo malá všetko hrýže a nedá si vysvetliť, že je najedená a hrýže lebo jej idú zuby, moja mama malej nedá jesť kým neprejde aspoň hodina od vtedy čo sa najedla a nechá ju hrýzať hrýzatko. Svokra chce aby bola malá pekne oblečená hlavne v šatách aby bola rozkošná ked ju niekto uvidí že je zima ako čo tam po tom....moja mama naopak nadvihne obočie a spýta sa ma či mám pocit že je teplo. Svokra si kočikovanie predstavuje približne takto, tak 15 minut sa s ňou prechádzať popredvádzať sa pred susedkami a potom ju niekde odparkovať a ísť si po svojom, moja mama chce kočikovať minimálne jednu hodinu a nikomu sa pri tom neukazuje. Svokra stále huči a prečo ju nedáš ľahnúť a prečo ju nedáš sadnúť? nedávaj ju na seba polož ju na gauč!....moja mama nerieši ako jej je dobre tak má byť ak je malá nespokojná mama sa obráti ku mne a spýta sa ma či takto nerada sedí alebo či chce hračku a ja konečne citím, že sa ma to pýta ako matka matky a nie ako matka sopľaveho decka, Mama sa nestará do toho ako máme zariadený byt, chce len aby som mala poriadok a navarené, zvyšok je na mne, svokra by najradšej zariadila celý byt sama....Môj muž ešte moju matku neohováral a pozerá sa na ňu ako na kosť. Ako je to u vás?

lalinko2010
25. feb 2015

@tjaden ahoj, má tvoja svokra dcéru? možno si to chce takto kompenzovať, ale mám pocit že každá svokra - číže pohľad nevesta a svokra - má nejaký problém a pred synom sa chce ukázať alebo lepšie povedané pred nevestou že je viac ako nevesta, čiže manželka jej syna.
buď ju stopneš a povieš stačilo alebo si necháš kakať na hlavu....

anjelik14111
25. feb 2015

moja mama sa do nás vôbec nestará a manžel ju aj tak nemusí. ako rešpektuje ju ale nič viac, nič menej. a to som si myslela že ked jeho zomrela tak bude aspon tu moju vnímať ako druhú, ale kdeže.

jankapo
25. feb 2015

na tuto otazku neexistuje objektivna odpoved 😉 o tom aka je moja mamka svokra, by mal pisat asi manzel...ja viem napisat aka je moja mama mama alebo aka je babka... 🙂 aka je svokra, to neviem, predo mnou sa manzel na moju mamku logicky nestazuje.... 😉

petulda333
25. feb 2015

Ani moja mama sa nestara...a nechodi kazdy den a to byva vo vedlajsej bytovke...jasne niekedy pride a podrypne ze je kus neporiadok ale v ramci normy a keby nieco poviem jej a je to v poho...kdezto svokre sa oponovat nesmie lebo nastane peklo...takze vacsinou nie sme doma 🙂 netvrdim ze mama je najdokonalejsia tiez by som s nou nemohla byt dennodenne lebo mame uz svoj klud a iny rezim ale ona je ochotna to respektovat a svokra nie

jana_eyre
25. feb 2015

ja mam svokru celkom v pohode - samozrejme ma svoje muchy, ale to ma kazdy..

moju mamu moj muz nezazil ako svokru, kedze mi zomrela, ked som mala dvadsat.. zazili ju ale moji surodenci a ich partneri, taktiez ju zazil moj expriatel.. ku kazdemu sa spravala uctivo a nikdy do zivota nekecala a tak to ucila aj vsetkych nas - jej deti..

ak sa jej nieco velmi nepacilo, povedala to, ale tym to haslo - nestarala sa.. tak to bolo aj ked som chodila s byvalim priatelom - co sa jej nepacilo povedala iba mne a bolo na mne ci som to nejako poriesila, alebo nechala tak.. od kazdeho partnera si ale drzala odstup - kazdemu vykala a malokedy sa s niekym rozpravala dlhsie - iba s priatelkou mojho brata - tu mala velmi rada..

myslim, ze keby zila moj muz by ju mal rad a aj ona jeho.. totiz su velmi podobne povahy, takze by si zrejme rozumeli..

monciky
25. feb 2015

@tjaden
moja mama je presne ako Tvoja, jej na 100% verim, lebo s malym robi ako keby som ja pri nom bola, respektuje moje priania a to co s malym od zaciatku mam vytvorene, v tom ona pokracuje...., moja svokra je matka dvoch chalanov, ktorych nedokazala k nicomu viest, nevychovala ich vobec, ani k nam nechodi, lebo sa u nas neciti dobre, lebo moj muz jej pri kazdej prilezitosti vycita, ze u nich doma je neporiadok a podobne a ona ked pride ku nam si nevie ani poriadne sadnut- chyba jej smrad a spina co ma ona v byte....🙂
no moju mamu moj muz tiez este nepovedal krive slovo, lebo ak nam nepomozu, tak neublizia, aj ked su niekedy situacie, ze by sa nasi mali ozvat, tak su ticho, nechce sa starat, paradoxne ked ku nam pridu aj na viac dni, krasne spolu vychadzame vsetci....

sense
25. feb 2015

ja so svokrou nemam problem ....a myslim ze ani moj muz nie....

potworka33
25. feb 2015

možno to vnímaš so strany tvojej mamy inak ja to poznám bývame pri mojich rodičoch a začala som si uvedomovať až po roku že aj ona často vraví do toho do čoho ju netreba samozrejme nie v zlom... snaží sa pomôcť ako každý kto radí... ak malá papá aj skôr ako za hodinu znamená že chce papať inak by nespapala nič... ale tak každý vidí to čo chce vidieť... ja som vnímala tiež len svokru že stále niečo pindá do všetkého ale skús sa zamyslieť či len ona...

ellen
25. feb 2015

moja svokra je uplne v pohode - rok a pol mi varovala malu, ked som sla do prace, kym teda dcera isla do skolky. nemali sme ziadne problemy, respektovala kazdy moj nazor a vsetko, o com som ju poziadala. ak robila nieco poza moj chrbat, tak o tom neviem, naco aj? co oko nevidi, to srdco neboli 🙂

a moja mama je ako svokra - povedala by som - rozmaznavajuca... co ja napr. by som musela, manzel nemusi, co vyzaduje od niekoho ineho, od mojho manzela by to nechcela :D ak aj nieco chce, ide na neho velmi opatrne, pritom manzel je total kludas a este ani raz nepovedal, ze by nieco neurobil, nesiel, nezaviezol, nevybavil :DDD aj moj otec sa smeje, ze zati su v tomto vo velkej vyhode, lebo im sa donesie, odnesie, poda, on si musi vstat a vziat si sam a podobne. ale my to preberame vsetko vramci srandy, skor sa na tom pobavime, ako by sme sa na to urazali, ci nejak to riesili. mozno aj preto sa moj muz viac pritiahol k mojej strane rodiny..

PS: na svokru sa nesťažujem, nemám dôvod. a na moju mamu sa sťažujem IBA ja, manžel vôbec :DDD

sandri
25. feb 2015

mozno budem jedina, kto si to tu prizna, ale moja mama je podla mna horsia svokra a
(mojmu muzovi) ako jeho mama mne... 😝 manzelova mama sa nam do nicoho nestara, je sice pravda, ze obcas si urobi s malym po svojom aj ked si to neprajem, ale nie je to nikdy nic vazne... zato moja mama ma po ruka kopec dobre mienenych rad a postrehov, ktore mi casto lezu kvalitne na nervy... o mm nehovoriac 😀 co uz, nepomozem si...

cackaa
25. feb 2015

Moja svokra je úžasná...to preto, že sa u nás zjaví asi raz za rok a za hodinu už prchá preč. Takže to je plus. Ale za to si nezaslúži titul babka, lebo o naše tri deti nikdy nejavila žiadny záujem.

sunshineka
25. feb 2015

@tjaden moj nema preco nadavat na moju mamu,tak ako ja nenadavam na jeho mamu.sme inteligentni ludia a navyse moja mama sa k nemu sprava,akoby on bol jej syn a ja nevesta.cize niekedy chodim ja z domu zduta,co ma mama tak dokuri a douraza 😀 co uz,stale lepsie,akoby mala nanho nadavat

nair
25. feb 2015

@tjaden Každá sa do nás stará, každá po svojom, a vždy to myslia dobre, aj keď to tak možno občas nevyznieva 😉
Moja mama nerieši, či máme čo jesť, či máme poriadok a čo kedy robíme, no keďže chce aby sme mali deti a chce vnúča aj od nás, často pripomína, že je to už dlho a nech to riešime.. (Stále posiela - sprostredkovane cezo mňa - môjho na spg, čo mu ide samozrejme dosť na nervy 🙂 )
Manželova mama zasa nerieši vnúča, resp. aspoň o tom nehovorí, ale zasa sa stále chce o nás oboch (nemala dcéru) starať, nosí nám jedlo, koláče, drobnosti do bytu, snaží sa nám obom kupovať oblečenie, kozmetiku a nedá si v tom povedať 🙂
Takže obe sú skvelé, no každá je iná, ja nechápem svokru, môj nechápe moju mamu.. Ja nechápem veľa z fungovania ich rodiny, on veľa z rodiny našich.. Ešteže my dvaja si vytvárame novú vlastnú rodinu a domácnosť a funguje výhradne podľa nás dvoch 😉

magic08
25. feb 2015

Na toto neexistuje objektivna odpoved. Pretoze je to o rozdielnosti povah dvoch zien.

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivanakir
25. feb 2015

Moj manzel si moju mama velmi vazi a ma ju rad. ked niekde cestujeme, stale sa pyta, ci nechce ist s nami, ci jej nieco netreba kupit a doviest, vola ju na vianoce.... nemozem sa stazovat. To iste plati aj o mne a jeho mame a otcovi. Nemali sme ziadny problem a- klop, klop- veriem, ze ani nebude. Spravame sa k sebe vsetci s uctou, zijeme ako rodina a pomahame si navzajom.....verim, ze nam to vydrzi co najdlhsie....

ivanakir
25. feb 2015

a taktiez ani moja mama ani svokra sa nestaraju do nasej vychovy, respektuju nase nazory, zakazy a prikazy. Nekomentuju a urcite nebuzeruju... nastastie. A samozrejme veeelmi pomahaju.... 🙂

monciky
25. feb 2015

@cackaa
presne ako moja svokra, maleho videla naposledy 25.12. a stale sa vyhovara na pracu, dala som jej titul babka roka a netajim sa tym🙂 ked sa spolu stretneme tak jej poviem svoj nazor na jej nezaujem o jedineho vnuka, kvoli ktoremu som pocuvala asi desat rokov ody, ze ona chce vnuca a ked ho ma, tak nejavi zaujem....

guinevre
25. feb 2015

@tjaden so svokrou nemam ziadny problem, ani by som nechcela mat, je to matka mojho muza, a tak ako ja mam rada svoju mamu aj mama mna, tak aj on ma rad svoju matku a ona jeho. Mame priatelsky vztah, velmi nam pomohla aj financne, aj radami, aj robotou okolo domu, svagrovi tiez aj s detmi vela pomaha a jeho zena si to tiez vazi. Keby robila nieco co sa mi naozaj nepaci, tak to by som jej povedala, tak aby sa neurazila, ale nejake drobnosti je podla mna zbytocne riesit. Mm sa na moju mamu nestazuje, mama je ako svokra - dobra zena, ktora svojim detom chce dobre, a nestaraju sa nam nejak vela do sukromia, alebo ako si doma co zariadujeme, mozu povedat svoj nazor, ale v konecnom dosledku rozhodujeme my. Nenavist medzi svokrou a nevestou (ked nie je opodstatnena) povazujem za primitivne, dedinske spravanie, a keby som mala syna, urcite by som nechcela aby si zobral nejau mrchu ktora by gravitovala len k svojej rodine a jeho by ani nerespektovala, take vztahy sa skor ci neskor rozpadnu.

aaliyah
25. feb 2015

Môj drahý sa každy den pyta na moju maminu či u nas bola atd...a ked nebola,tak nech jej zavolam nech k nam s ocinom prídu na kavu atd..takže ich dosť často volame na včeru 🙂 teraz je muž od rána do večer v práci,a v pondelok mala moja mamina narodeniny,tak kvôli nej prišiel drahý skoršie domov,a ponahlal sa,aby sme jej mohli íst zagratulovať(dokonca už v nedelu si robil plány a hovoril mi,že príde z prace skôr,aby sme mohli íst k našim gratulovať mamine) a takeho veci si na mojom drahom milačikovi velmi važim a zbožnujem na nom 🙂

timea7
25. feb 2015

@tjaden myslím, že je to o človeku a nie o tom, či má niekto syna alebo dcéru, zaťa alebo nevestu. Ja na moju svokru nenadávam, naopak, je to úžasný človek, ktorého si veľmi vážim, my sme au nej aj nejaký čas bývali a rada na to spomínam. Stretávame sa stále, aj keď som už roky rozvedená. Moja mama bola myslím super svokra, keď s ňou jej nevesta chodila aj na dovolenky, dokonca raz aj bez manžela, ktorý nemohol z práce. My sme všetky tri chodili spolu na kozmetiku, kaderníčke, potom na kávičku, ani moja mama, ani moja svokra sa do mladých nemontovali. Svoj názor si povedali, ale rešpektovali náš. Tvoju svokru by som rýchlo dala na poriadok. Keď sa chce s malou predvádzať a kočíkuje len chvíľu, v pohode, ale malá bude mať oblečené to, čo uznám za vhodné JA a jesť bude vtedy a to, čo jej dám JA. Ako si zariadim moje bývanie je len a len mojou vecou a môjho manžela. Poradiť môže, ale urobíme si po svojom. Najskôr by som išla metódou úsmevu, bez rečí, ale urobím si po svojom. Ak by nepomohlo, tak rozhovor - sme dospelí, chápem, že máte (máš) na veľa vecí iný názor, ale aj tak si urobím podľa seba, lebo to je moje dieťa, môj byt a ja to považujem za správne. S úsmevom, ale dôrazne. 😎 Tu ale potrebuješ podporu manžela, a veľkú.

anketkarka
25. feb 2015

@tjaden uplne ako moja, len na ten zaujem o vnuca. Ona by sa starala neustale, ale najradsej bez mojej pritomnosti, aby ju mohla pchat sladkostami a kadecim nezdravym...kym bola bola mensia, tak jej napravala este aj nozicky, ako ma sediet a stale plakala lebo je urcite hladna a ja urcite nemam dost mlieka a dost ju nenosim na rukach a nerobim to co jej druha nevesta...este aj vlasy som si mala tak prefarbit...tak som sa jej zacala vyhybat a mame medzi sebou tiche primerie...

timea7
25. feb 2015

@anketkarka 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

moonlight1210
25. feb 2015

Moja mama a svokra su fajn obe. Ked zavolam, drvivou vacsinou pomozu povarovat deti, casto aj ked maju ine plany, tak ich zmenia v moj prospech. A ked nemozu, tak povedia na rovinu, ze zial musim sa zariadit sama a respektujeme to navzajom. Zase naoplatku, drvivou vacsinou sa snazim zariadit sama a im volam, az ked nemam vychodiska.
A kedze deti rastu, prichadza cas, ked zvladnu par hodin doma aj sami. Takze onedlho ich uz budem "obtazovat" len tym, ci maju zaujem mat vnucata na tyzden prazdnin u seba v lete. Vsak zase, dochodk je len jeden, tak nech si ho uziju po svojom. A deti som si porodila ja, je moja starost sa o ne postarat.

Obe nase starorodicovske rodiny zastavaju zlate pravdilo: "mladi maju byvat sami" a radsej nam prispeli na byvanie (co sme im zas postupne splatili), akoby si mali dochodok (konecne cas po rokoch prace, ktory mozu travit podla seba) kazit byvanim dvojgeneracne. Obe sa vyjadrili, ze by neboli nadsene, keby sme im ostali v dome, lebo chcu mat svoj klud (myslene v dobrom).

Som presvedcena, ze obe maju vyhrady k tomu ako vychovavame nase deti, ako ich obliekame, zivime, ... A robili by to inak. Ale nikdy sa k tomu nevyjadrili. Ak, tak len okrajovo a nepriamo.

Viem ze moja mama je tvrdohlava a ked si nieco uzmysli, robi po svojom. Co moj mm neznasa. Ale to lwn vo svojich veciach. co sa tyka nasich deti, tam ked si povieme, co a ako chceme s nimi pocas casu, co budu u nich, urobi to okolo nich presne ako si povieme. Ak nieco jest nesmu, nedostanu to. Ak si nieco obliect maju, budu to mat oblecene.
Rovnako mama mm. Respektuje o co poziadame.
Naoplatku im nedavam podrobne navody, ved svoje deti vychovali dobre (a mozu si povedat, ze 90% ich potomstva sa pasuje so zivotom uspesne az velmi uspesne - co dufam aj ja, ze sa mi podari vychovat z mojich deti), tak zvladnu aj tie moje bez mojho navodu.

Takze ja sa nemam co stazovat. Ja som naopak strasne rada, ze su obe ake su.

vroni
25. feb 2015

moja mama a moj muz maju taky opatrno-zdvorily vztah. Preukazu si drobne pozornosti (moj muz zozenie, donesie, mama napecie a tak), ale ze by sa milovali - tak to asi nie, skor sa respektuju. Len obcas registrujem, ze chlap zhlboka predychava (ale mlci, co je pri jeho temperamente jav nevidany) alebo ze si ma mama neveriacky prezera, ze co na tomto chlapovi vidim a ako mozeme mat taky diametralne odlisny vkus 😀 Ale za dvanast rokov si este do vlasov nevliezli ani raz, tak to snad tak aj ostane. So svokrou sme boli na jednej vlnovej dlzke, na rozdiel od mojej mamy mi otazku, co na tomto chlapovi (jej jedinom synovi!!!!) vidim, polozila (a syn sa pekne dlho na nu zato fukal a ja som sa kralovsky bavila 😝 )

david93
25. feb 2015

svokra 100 km a mama 200 km, takže vzťahy máme výborné 🙂

zamilion
25. feb 2015

@tjaden moja mama je na moje počudovanie veľmi urážlivá a ješitná svokra. i keď si to neprizná, už 17 rokov vníma môjho muža ako svoju konkurenciu a žiarli na to, že s ním robím kompromisy. ona to vníma, že sa mu prispôsobujem a nie som sama sebou. no a samozrejme ona si o sebe myslí , že je najlepšia svokra na svete 😀

tykat
25. feb 2015

Moja svokra je super keď dokázala vychovať tak skvelého chlapa akým je môj muž, klobúk dolu pred ňou. Budem rada ak si raz toto povie aj moja budúca nevesta.
Btw. So svokrou sa v pohode rešpektujeme ale nejaké veľké city medzi nami nie sú.