Ako by ste to riešili vy?

30. mar 2022

Dobry den prajem. Chcel by som sa spitat na jednu vec, mam dcerku 4rocnu a cez vikend bola u babky (mojej svokry) a ked prisla domov tak som si vsimla ze ma aki keby kratsie vlasky. Spytala som sa dcerky ci ju babka strihala a povedala mi ze ano lebo vraj mala zasukovane vlasy, lenze sa mi to nezda lebo to ma vyrazne kratsie. Nestalo sa toto prvykrat, uz raz jej strihla do vlasov. Nejsom konfliktny typ, nechcem sa hadat ale toto uz ma doslova nasralo lebo vidim ze to ma o dost kratsie a pri mne mala xkrat zasukovane vlasky a vzdy som jej ich pekne rozcesala. Ako by ste reagovali vy? Ci som len privelmi uzkostliva ja?

dskjhfdlkdjhl
30. mar 2022

Moje deti mali vzdy dlhe vlasy a teda viem, ze je potrebne sa o to starat tak, aby sa dali vzdy a kazdemu rozcesat. Takze kondicioner a pekne sa o vlasy starat, ked ide k babke, tak zapliest a potom to bude bez problemov, alebo neposielat k babke. Babke vysvetlit, ze ak nevie rozcesat, tak nech jej to nestriha a radsej necha tak, lebo ty s tym nesuhlasis.

petamich
30. mar 2022

uprimne mna by to tiez nahnevalo, keby mama alebo svokra bez mojho vedomia ostriha moje dieta - takze by som im to velmi dorazne vysvetlila, ze si to nezelam a ako sa treba starat o vlasky, ked nejdu rozcesat alebo nech jej ich necha tak, asi by to ten vikend prezilo to dieta

domka7718
30. mar 2022

Ahoj, stalo sa mi podobné. Moja mama mi ostrihala dieťa. Z mojho roztomilého chlapca bol mikrofón (dĺžka 4mm) 😭 Bez môjho vedomia a opytania sa.... celý pribeh je nadlho....
Určite by som sa ozvala. Ja som si teda maminu podala.Viem,ze to nemyslela zle ale toto sa nerobí. Za mňa,je to neprípustné.

a_alexandra_a
30. mar 2022

Dôrazne, ale SLUŠNE by som ju požiadala, aby to viac neurobila. Hlavne netreba robiť zbytočnú drámu a začínať zlé vzťahy v rodine, sú to len vlasy - dorastú 🙂

autor
30. mar 2022

Jasne ja ani nerobim z toho dramu len mam pocit ze si babka poplietla vnucku s dcerou lebo jej aj nechty striha a podobne veci a teda muz sa tvari ze je to v poriadku ale teda podla mna je to drzost ale zase nejsom typ co by sa ozval a to je moj problem

3009
30. mar 2022

Zas ostrihať nechty ak má dlhé alebo sa zlomia tak v tom nevidím žiadny problém. Ostrihať vlasy to vidím ako problém, treba to odkonzultovať, ale zas robiť urazenú netreba, len povedať, že si to nepraješ.

jance333
30. mar 2022

nabuduce jej zbal sprej na rozcesavanie a pekne milo babke vysvetli ako to funguje, a ze nie je nutne strihat. nechty by som bola rada, keby mojej malej niekto strihal, v tom uprimne problem nevidim 😂 ako sa poznam, ja by som i dcerke povedala, nech babke povie, aby ju nestrihala, ze ju striha mamka/kadernicka a hotovo.

0silvia0
30. mar 2022

Mne sa to stalo ako dietatu. Mama prisla pre nas k babke (jej svokre) a nasla nas so sestrou s modnymi ucesmi ala Majka z Gurunu. Skoro ju vykotilo. Nepovedala nic, ale ked nas videla, boli sme jej smiesne a svokre to nevedela desatrocia odpustit.

h2
30. mar 2022

Neverím, ze svokra malú ostrihala, lebo mala zamotané vlasy. Je to len výhovorka. Ja teda netuším, prečo majú babky snahu strihať svoje vnúčatá, ale nie je to ojedinelý prípad. Nechápem to. Dúfam, že keď budem babka, nebudem mať takéto chúťky. 🙄

autor
30. mar 2022

@h2 ja si nemozem pomoct ale vomne je stale pocit ze to zasukovanie je len vyhovorka

h2
30. mar 2022

Je to výhovorka na sto percent! Keby odstrihla len to zamotané, ani by si si to nevšimla. Ak má ostrihanú celkovú dĺžku vlasov, ostrihala ju zámerne.

januarova
30. mar 2022

Prepáč, to je čo za výraz "zasukovane vlasy"? V ktorom kraji sa to používa?

ziarifka
30. mar 2022

Moja babka to robila celé moje detstvo. Mamka mi pestovala vlasy a babka to ostrihala tesne pod uši. Babka uznávala, že dlhé vlasy môžu byť iba princeznovské vlnité, rovné musia byť krátke, ináč sú škaredé. Hádky boli, ale nepomohlo. Až keď som vyrástla a odmietla sedieť babke pod nožnicami. Ale ona ma podplácala tými najlepšími hračkami z hrackarstva, aby ma mohla ostrihať. Tak veľmi jej dlhé vlasy vadili

lenka1993
30. mar 2022

Tak ja by som s toho robila drámu a dosť veľkú ! Dcére 8 rokov pestujem vlasy, má ich po zadok. Keby jej ich hocikto ostrihá tak neviem či by moje dieťa dostal niekedy na hodinu osamote. Ja ale dcéru dávam len mame a ona by sa jej vlasov nedotkla. Keď sa zaguzlia tak ich nechá tak. Ale najradšej jej ich zapletiem keď ide k babke, babka len rozpletie, ucese a pozapleta nanovo.

karolinakr
30. mar 2022

Čo to je zasukovať??

h2
30. mar 2022

@januarova
@karolinakr Tiež som to v živote nepočula, tak ale myslím, že z kontextu sa dá ľahko vyrozumieť, o čo ide.

michellemary
30. mar 2022

@karolinakr asi zachlpené, také ktoré sa nedajú rozčesať, tiež som to v živote nepočula. 🙂

autor
30. mar 2022

Dievcata su to zauzlene vlasy, polepene napr od lizatka alebo tak 🙂

karolinakr
30. mar 2022

Jaj

karolinakr
30. mar 2022

@h2 každy deň sa niečo nove naučim 😂

karolinakr
30. mar 2022

@h2 vieš čo je štrimpandla ?

karolinakr
30. mar 2022

Mozem trosku srandy zo slovnika nespisovnych slov

h2
30. mar 2022

@karolinakr To by som povedala, že bude pančucha. Ale skôr to poznám v tvare "štrumpandla", alebo "štrimpfla (štrimpfka)". 😁

h2
30. mar 2022

@karolinakr Ahá, teraz pozerám v tom slovníku, že to bude skôr niečo, ako podväzok.

ivanka12311
30. mar 2022

Mňa by to tiež riadne nas**** 😑 svokre by si o tom mala slušne povedať , že dcérke nechávate narásť vlásky že nech jej ich nestriha

jana_eyre_2
30. mar 2022

Moja dcéra je kučeravá, jej žiadne česanie nepomôže a zauzlovane ich má hneď ako sa urputne snažíme ich rozcesat.. keby to svokra odstrihla bez porady tak by ma to riadne nasralo.. ozvala by som sa jej samozrejme slušne by som vysvetlila že strihanie vlasov deti mám v rezii ja.. ale viem že ta moja by to neurobila..

inaboh
30. mar 2022

Tiež som to slovo v živote nepočula. Kde sa používa?

lavinis
30. mar 2022

Neviem, co su zasukovane vlasy, v zivote som to nepocula, ale babke by som.povedala, az ju nestriha

ketrint
31. mar 2022

@inaboh ja to slovo poznám a som povodne zo Senice, takze asi to bude nejaký zahoracky výraz 🙂
Zasukovane vlasy (pomotane), zasukovane šnúrky (na topánkach keď máš zauzlene), zasukuj to (napr sacik, že zaviaz ho na uzol)…
Proste SUK=UZOL
😅

inaboh
31. mar 2022

@ketrint ahaaa. No ok, díky moc za vysvetlenie, nedalo by mi to spávať 😂 ja som tiež zo západu, a bližšiu rodinu mám tiež kúsok od Trnavy ,aj na Morave a pohraničí, ale teda toto slovo som ešte nepočula.