Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako často dávate svokre svoje deti?

tehulka_mk
4. nov 2012

Možno pre niekoho nevhodná otázka,ale musím ju položiť.Mám 4mesačného kojeného drobca.Žijeme v meste,kde žije aj moja svokra.Chodí k nám podľa mňa dosť často (3-4krát do týždňa),stane sa niekedy,že príde len dvakrát,ale aby neprišla,také sa nestane.Nieže by som s ňou zle vychádzala,má niekedy "múdre rady",ale nespĺňam ich stále,no otázka teraz znie,začala mi píliť uši s tým,že si svojho vnuka vezme tak na 3 hoďky k sebe,"aby som si odpočinula" (tento dôvod to nebude 😀 ),zatiaľ odolávam,ale je mi to proste "proti srsti" jej dať takého malého,a aby bol tak dlho bezo mňa (alebo skôr ja bez neho 😀 )...Čo s tým?Čo jej povedať?Ako často dávate svojich malinkatých drobcov "starkým?

babajaga
4. nov 2012

ked mas jedneho a malinkeho,jasne ze nedas..lebo stihas popri nom vsetko,uvarit,spratat,oprat,vyzehlit..a malicky je pre teba vsetkym...ked pride druhe,tretie....a nebudes vediet co skor,ci ratovat deti povyliezane kade-tade,pomiesat v hrnci,ci vyvesit pradlo....tak budes svokru na rukach nosit,len aby ti ich vzala...... 😀

xenicka13
4. nov 2012

tak babajaga to trafila 😀 😀 😀

tehulka_mk
autor
4. nov 2012

@babajaga To mi je jasné 🙂 Aj teraz sa stane,že nestíham niečo,ale aj napriek tomu nechcem tej nešťastnej svokre dať malého...

zaneta123
4. nov 2012

@tehulka_mk tak ja som využívala svokrovcov maximálne (hlavne na kočíkovanie), nakŕmila som nachystala, prišli a niekedy viac ako tri hodiny kočíkovali, bezohľadu na počasie. je pravda, že si ich takých malých domov nebrali (ani nechceli), myslím, že sa báli ako by to zvládli ak by začali plakať). Ten čas, ktorý mi takto vznikol som väčšinou využila na upratovanie, žehlenie, ale pár krát sa stalo, že som len oddychovala. Zo začiatku som chodila od okna k oknu a bola som nervózna keď sa nevrátili ani po troch hodinách. Ale keď sa mi narodil druhý syn tak som sa nevedela dočkať kedy sa ozvú či nechcem aby ich zobrali von, staršieho si už vtedy brávali k sebe aj na noc. Ja byť na tvojom mieste pokiaľ svokre dôveruješ tak by som to skúsila, pokiaľ to nepôjde tak si myslím, že ani svokra to nebude siliť a určite počká ešte mesiac dva a potom to skúsite znova. Využi, že si chce budovať vzťah so svojím vnúčaťom, neskôr sa Ti to veľmi hodí keď budeš potrebovať malého niekam dať. Budeš spokojná, že je s niekým kto ho má rád a kto sa oňho vie postarať. A čo sa týka tých múdrych rád- je tam generačný rozdiel, ktorý neovplyvníš a možno tie rady nemyslí v zlom, je tiež matka a možno Ti chce len povedať ako to fungovalo okolo detí kedysi. To či tie rady budeš akceptovať alebo nie je len na tebe, je to tvoje dieťa, treba to len jemne pokiaľ to je možné povedať svokre.

magic08
4. nov 2012

aj ja som mala ten problem... tiez mala svokra pokusy si vzait malu, ked bola drobna... jasne som jej povedala, ze v ziadnom pripade, ze pokial chce byt s malou ma dvere otvorene ale bezo mna to dieta nebude... tiez som kojila a pomerne dost dlho... vysvetlila som to raz a navdzy, viac uz neopytala.... 🙂

cat
4. nov 2012

@tehulka_mk čo jej máš povedať? No ja som zato, aby sa aj v takýchto prípadoch povedala čistá pravda úplne na rovinu, povedz jej, že nepotrebuješ 3 hodiny odpočívať, že teraz potrebuješ byť stále s malým a aj on s tebou, že stíhaš porobiť aj popri ňom /také malé bábo ešte dosť spí aj cez deň/ ale že svokra k vám môže prísť kedykolvek, že je vítaná. A že neskôr keď nebude taký malinký jej ho isto dáš..To sa nemože uraziť a ako matka by to aj mala chápať.
Mne chcela svokra vziať deti teraz na prázdniny, slušne som jej vysvetlila, že nie, syn je prvák a musí denne písať a čítať, xy domácich úloh dostali a u svokrovcov by sa nato vyprdol, oni by ho nedonútili. Pochopila.

sasikas
4. nov 2012

ci by som ja za toto dala, keby mi maleho ktosi zoberie na 3 hodky.... 😀 😅

nastasja25
4. nov 2012

ja osobne aj závidím,moja svokra doteraz malého ani na rukách nedržala a to má rok aj mesiac 🙂

sasikas
4. nov 2012

@tehulka_mk ale tak vazne...pokial jej ho nechces dat na tak dlho, tak ich posli na prechadzku na cca hodku, porob si co potrebujes, alebo si vyloz nohy 😉 a povedz jej ze nech za hodinku pridu, lebo maly potrebuje papat....ked kojis tak to mas hned ''vyhovorku'' 😉

sorciera24
4. nov 2012

@tehulka_mk pravdu? co by som ja za to dala.....a to moj ma uz 3 roky a ani svokra, ani moji rodicia si ho nikdy nevzali aspon na tie 3 hodky (ja by som aj dlhsie s mm privitala)...lebo uz fakt potrebujeme oddych a aj chvilku pre seba....bud rada, ze ti chce pomoct a uzit si vnuca....a myslim, ze sa da urobit kompromis......niekedy jej ho nechaj aj dlhsie, ale nie vzdy......si proste stanovte dobu, aby to vyhovovalo......

k_a_j_k_a
4. nov 2012

@tehulka_mk ahoj, tak malinke deticky som nedavala, ked chceli, mohli prist pozriet. Ci uz moji rodicia alebo svokrovci. A zaviedla som super vec, ked su u nas alebo my u nich, tak sa okrem kojenia starali o deti stari rodicia. A ak by chceli ist kocikovat, tak by som im ich dala, ale myslim, ze sa mi to stalo pri oboch asi raz, max. dvakrat. Od cca 8.meho mesiaca, kedy sa uz akotak najedli aj z prikrmov, si ich bravali, najskor na hodinku, dve, postupne sa to predlzovalo. Od roka, ako sa odstavili, chodievaju na vikend, tento rok boli aj na dlhsie. A chodia raz k jednym, raz k druhym, snazim sa, aby boli plus minus rovnako u kazdych. Svokra je ucitelka, tak ta si ich pyta kazde prazdniny. No a ked sa moja mama dozvie, ze boli u svokrovcov, tak si ich pyta tiez 😀 a niekedy aj len tak.

zeleny_cajik
4. nov 2012

Na 3 hodinky by som kludne dala, odpocinok je vzacny 🙂 Ja by som veru davala aj castejsie, keby bol zaujem... 😒 ...ale to je tak, svokra vlastne nikdy nie je optimalna, ked deti chce casto, tak nam to vadi, ked sa stara malo, tiez je zle 😝

luciannka83
4. nov 2012

@ tehulka_mk máš odvážnu svokru, keď ti chce zobrať dieťa na 3 hodiny. Také dieťatko je nevyspytateľné,.... ja som to musela spraviť 2x, ale mala som na to vážny dôvod a svokra má do dnes z toho traumu. Aj von ho zobere tak max. na 2 hodiny, ale motá sa s kočíkom po blízku, že keby dačo, tak rýchlo dobehne. Určite bez dôvodu, by som kojenca nedávala svokre na domov. Načo? Veď keď chce, tak jej ho daj pokočíkovať. A čo jej povedať? Neriešila by som to určite výhovorkami, ale by som jej na rovinu povedala, že také malé bábo jej na tak dlho nedám. Keď bude mať 2 roky, tak prosím, ale teraz nie.

@babajaga to musí byť aké dieťa, keď popri ňom vieš stihnúť všetko čo si písala. Tak ja mám jedného 7 mesačného, a zďaleka nestíham ani polovicu. Vyžaduje si 100% pozornosť a stále chce vymýšľať niečo nové. To by som ho musela nechať revať, aby som toto všetko stihla. Jedine že máš spáča, že si porobiš. No môj také nebol ani keď bol úplne malinký.

monyccka
4. nov 2012

@tehulka_mk ja by som takeho drobca k svokre nedala. pokocikovat ano, ale hned ako sa zobudi, zacne plakat a pod - sup domov! A ked je kojeny na poziadanie, nie je o com.. Proste je to este malilinke babatko, ktore maminku potrebuje. Je naozaj super, ak niekto vezme babatko pokocikovat-na hodinku, na dve.. Ale naozaj po zobudeni by som vyzadovala navrat, ved svokra ho nemoze nakrmit, tak maximalne mu strci nejaky cajik alebo inu dobrotku, ktoru este ani nahodou nepotrebuje.. (lebo za ich cias sa to tak robilo ;) )

dodkap
4. nov 2012

aky problem, ved jej povedz, ze kym je taky maly a kojeny, tak dlho nevydrzi a nechces bez neho tak dlho byt, ze si ho moze bravat, ked bude starsi...staci najst spravne slova. Bude si to musiet dako v hlave vysporiadat, Ty mas predsa hlavne slovo. Ja mam dvojicky skoro rocne. Som rada, ked su sem tam podvecer u nich a zahraju sa tam s nimi. Cely den kazdy den ich mat ja bez oddychu, zblaznim sa. Takze vdaka za svokrovcov. A inak, ja byt svokra a mat tak maleho vnuka, nechcela by som ho na tak dlho, co s nim, ked bude revat? Ma odvahu.

monyccka
4. nov 2012

@luciannka83 pri prvom mas pocit, ze nestihas ale az pri dalsom prides na to, co naozaj znamena nestihat ;) Nasa teda spac nebola ani v bruchu ;) Ale dalo sa v podstate stihnut vsetko (aj ked na ukor mojho spanku, casto s malou v manduce atd). Pri druhom to uz take vesele nie je, hlavne ked je maly vekovy rozdiel a este aj starsie vyzaduje 100%tvojej pozornosti. Takze pri druhom uz naozaj uvitas, ze ti niekto vezme na dve hodky kociar a stihnes dobehnut aspon cast restov ;)

dodkap
4. nov 2012

inak, ak by si Ty nemala problem, ze bez neho nevydrzis, tak z jeho pohladu to problem nie je, pokial vydrzi tri hodiny nejest a to uz tieto deti mnohe v pohode vydrzia. V tomto veku je to fajn. Ked bude mat 9,10 mesiacov a bude mat separacnu uzkost, teda iba maminka a cudzi ludia ee, este si to uzijes. No ako som napisala, zavisi od Teba, co chces Ty a ostatni sa musia prisposobit.

milka1978
4. nov 2012

@tehulka_mk keď sa mne narodil syn tak som ho tiež nikomu nedávala a tobôž nie také malé drobatko .... predsa len je ešte veľmi malinký, veď neviem sam sedieť a ty najlepšie vieš kedy plače, že ho niečo bolí a kedy plače len tak z trucu .... ja by som jej povedala, že je ešte na to veľmi malý aby si ho niekomu dávala, keď sa naučí sám sedieť bez pomoci, že sa nevyvráti a tak potom možno ale teraz nie .... veď ty si na materskej preto aby si sa o neho starala a nie odkladala k babkám a oddychovala nie? a ked to nepochopí tak jednoducho si stáť za svojim .... ja dokonca svojho syna ani mojej mame nedám, pretože tiež mám múdre reči a to má syn už čoskoro 3 roky .... a sám ani pri nej nechce ostať .... a svokre? nevychádzam s ňou dobre takže jej by som ho nedala ani keby kamene padali 😀 😀 😀

babajaga
4. nov 2012

@luciannka83 stiham vecer,ked zaspi...mame 20 mesiacov a len teraz si to uzivam,maval koliky,dokazala preplakat cely den ☹ ale mam starsie deti 11 a 9...cize musim stihat..na ukor poriadku...ale navarene a poprate musi byt....upratuju starsie deti...ako spracu tak...uz to neriesim a maly sa vie ujasit s dcerou.....ma ju ako druhu mamu 😀 a vecer ked zaspi,ide k nemu dcera,alebo manzel a ja mam rajony a zehlenie...varim rychlovky,ked je doma manzel,alebo deti...da sa varit zlozitejsie a aj nieco upiect....deti vyrastu rychlo...treba si ich uzit pokym to ide..... 😎

liz_lemon
4. nov 2012

ja davam, a davala som aj ked bol este mensi, vsetci sme spokojni, ked bolo teplo, malicky spinkal vonku v zahrade, ma tam aj postielku, ktoru mu kupili, plno hraciek, tesia sa z jeho pritomnosti, a ja si oddychnem, alebo ideme s partnerom na vacsie nakupy

sympa1
4. nov 2012

@tehulka_mk v 4 mesiacoch je to este skoro na 3 hodiny dat dieta...jedine ked budete spolu u svokry tie 3 hodiny..alebo ked budes potrebovat nieco dolezite vybavovat po uradoch alebo nieco tak jej ho mozes nechat strazit , alebo kocikovat....inak moje deti chodia k svojej babke odkedy vedia same behat, byva vedla nas na jednej chodbe v panelaku 🙂 , a keby to bolo mozne najradsje by u nej aj byvali 😀 nemam s tym problem

fraufrt
4. nov 2012

syn ma 9m a nedala by som ho ani teraz, ked som potrebovala ist k lekarovi, najprv som syna nakojila, dala spinkat a svokra alebo moja mama strazili. Ale dat im dieta ani "v tomto veku" by som nerobila. Dcera ma 2,5 roka a radsej ju davam do skolky,...

tehulka_mk
autor
4. nov 2012

DAKUJEM ZA ODPOVEDE.

Ale mne to proste pride proti srsti jej ho davat.Uplne je "nadrzana" na maleho.Tak casto k nam chodi,hned si ho pyta na ruky.Ma milion casu,kedze je rozvedena a teraz bez roboty.Ked idem maleho nakojit,tak este normalne mam pocit,ze jej ublizujem,ze beriem maleho.Neviem si pomoct,ale fakt radsej by som dala niektorej z priateliek postrazit maleho,ako jej.Aj na prvej poradni sa natrepala do ambulancie ako hrda babicka.No ide ma porazit.A kazdy den vola pise manzelovi,ci moze prist.A ked tu aj je,tak vypadnut nevypadne tak skoro.

dominika1988
4. nov 2012

@tehulka_mk tak maleho by som nedavala, mne svokra tiez od narodenia hustila, aby som jej ju dala postrazit, no ale smola, prvykrat ju dostala, ked mala dcerka 16 mesiacov a odvtedy ju mava skoro kazdy vikend, brava si ju na dom na dedinu, kde sa mala vysalie a a je na cerstvom vzduchu...a ja si zatial ukludnim nervy 😀 ale ked bola takato malicka, tak som to vyslovene odmietala a basta

zonjushe
4. nov 2012

@tehulka_mk moja svokra berie malu aj niekolkokrat do tyzdna a som jej zato velmi vdacna, tiez kojim, ale nemam pocit, ze mala je dlho bezo mna..nech si zvyka aj na inych ludi, nielen stale nalepena na mamicke..

cecil36
4. nov 2012

@tehulka_mk u vas nie je problem prilis maleho babätka, u vas je problem vztah svokra a ty. Moja svokra ked sme u nej (byva 300 km od nas) maleho v pohode nechala kocikovat. Vychovala vyborne mojho muza a jeho sestry, roky pracovala na detskom oddeleni, nevidim dovod jej nedat maleho aj 3 hodky kocikovat (ak dieta chce byt v kociku a je spokojne). Ale ja povazujem moju svokru za mudru a obetavu zenu s ktorou mam velmi dobry vztah. Tak problem v tom nevidim. Zamysli sa co ti na svokre vadi, preco jej ho nechces dat. Tam je problem, nie vo veku dietata. A svojej mame ho das bez problemov?

luna22
4. nov 2012

tak často, ako potrebujem niekde ísť 🙂 som rada, že pobaví.

mmartina78
4. nov 2012

... no ja to vidim asi takto: je logicke ze svokre nedoverujes tak ako svojej mame ( mozno sa to casom zmeni ) a preto sa jej ho bojis dat a viem si predstavit aj ten poci strachu, ze nemas dietatko pri sebe a doteraz bolo 4 mesiace 24 hod s tebou ... ale skusit by som to skusila urcite je to velka pomoc do buducna, ked bude mat tvoje babo super vstah s babkou, u ktorej bude chciet aj prespat ... co by som ja zato dala, keby mola moja svokra taky zaujem o svoje vnucata ... 🙂

lilysk
4. nov 2012

@tehulka_mk Ahoj ja som nedala svokre deti ani na sekundu a to ma dcera uz 4 roky a mladsia 1 rok 🙂
Tiez mi je prosti srsti jej enchavat deti ,lebo nema nazory a vychovne metody s ktorymi sa stotoznujem .
Nem zmysela sa prisposobovat proste ak necitis tak ,ze jej chces dat tak nedavaj .

sofia2008
4. nov 2012

ja by som velmi rada riesila taku dilemu, ani moja svokra a ani moja mama sa vnucat bohuzial nedozili, ani svadby svojich deti..tak si skuste niektore mamicky vazit toho, co mate..

Tu začni písať odpoveď...

Odošli