Ako ďalej so životom?

kamka29
17. máj 2014

Čaute maminy a nemaminy, mám problém, ktorý sa ťahá už dlhšiu dobu a nedokážem ho vyriešiť, tak prosím o názory, poprosím žiadne nadávky, chcem rady zo života zo skúsenosti.
S priatelom sa poznáme už ale cca 10 rokov, chodili sme spolu najskôr 5 rokov, potom sa so mnou rozisiel, po 9 mesiacoch som si nasla noveho priatela, pri nom sa mi podarilo zabudnut na toho, co som s nim chodila 5 rokov a s ktorym som opat a mam dcerku 3 rocnu.
Vtedy, ked som spoznala noveho, tak sa ku mne chcel odrazu vratit, takze rok boli natahovacky, jeden ci druhy, bolo to take hrozne, ze som z toho dostala psychicke problemy a nakoniec som si vybrala byvaleho, lebo som uz nevedela, co dalej, povedali sme si, ze si budeme musiet prejavovat lasku, rozpravat sa, proste vsetko, co je potrebne, aby vztah vydrzal, ja som povedala vtedy, ok, musis sa snazit aj ty, nemoze byt nato len jeden. Cca rok bolo vsetko ako tak ok, potom som otehotnela a on neprejavil ziadne extra potesenie, on je celkovo taky asi neemocionalny clovek. Poziadal ma o ruku, ked som bola pred porodom, no nejak sme sa k svadbe nedopracovali, lebo chcel zabezpecit byvanie atd., no myslim, ze co sa tyka mna, nema zaujem, je mu vsetko jedno, hlavne, ze ma malu a vsetko, po com vdzy tuzil, lenze ja sa trapim a moj vtedy byvaly, odisiel prec do zahranicia, kde je dodnes, no uz sme rok v kontakte. Je to tazke, lebo k sucasnemu necitim uz nic, aj ked som sa snazila, no srdcu clovek nerozkaze, ked si predstavim, ze on nema zaujem, tak u mna je to tiez na bode mrazu, najhorsie na tom je, ze sa s nim neda rozpravat, on je taky tichy, neriesi nic, ked som mu stokrat povedala co a ako, tak nic, jednym uchom dnu, druhym von.
Rodina to berie tak, ze mame byt spolu a hotovo, ze mam vydrzat, ze su aj horsie problemy, no ja si neviem predstavit, ze mam do konca zivota zit s niekym, s kym mam tak akurat kamaratsky vztah a dieta! Problem je to, ze s byvalym nemozeme na seba zabudnut, aj ked sme boli spolu len rok, aj ked je tisice km daleko, je prec uz 4 roky (dokonca sme spolu neboli od rozchodu vobec v kontakte, az za posledny rok) a je mu tam dobre, nikdy by som ho nenutila vratit sa kvoli mne, okrem toho, nema tu zazemie, ani byt, ani nic. Povedal, ze hocikedy mozem s malou prist a ze sa o nas postara a aj pracu by som tam mala, no problem je, ze by ma urcite nikto odtialto s malou nepustil a niekde som citala, ze je mozne, ze malu dostane otec do starostlivosti, ak mala sa narodila tu a ma vsetko to, co potrebuje. Lenze tu nie je pre mna ziadna praca, ja nechcem od neho nic, ja chcem len pokoj, nemam problem odist aj s malou a zarobit si a ked bude cas a peniaze, vratit sa naspat, lebo v cudzine by som ASI neostala navzdy, i ked clovek nikdy nevie..... toto je tak zhruba, napisem aj detajly, ak ma dakto nejaku skusenost, prosim pomozte.... dakujem 😢 😢 😢

silvinuska6
17. máj 2014

fúúúú ... tak k tvojim vzťahom sa vyjadrovať nebudem myslím že to nemá zmysel odpoviem len na poslednú otázku .... pokiaľ viem na to aby si s dieťaťom odišla potrebuješ súhlas otca z toho čo si písala si myslím že on ti ho určite nedá

gabriela255
17. máj 2014

Jaký si to uděláš takový to máš...

svetluska82
17. máj 2014

@kamka29 no, skus trosku nepremyslat nad tým z cudzine a venuj sa svojim konickom-zacni ftikom, kava s kamoskami a pod. Trosku prides na ine myslienky a odputas sa od chlapov 😉 Aj do nasho vztahu sa nabural stereotyp, muz nikdy nic neriesi, vcera ked som mu povedala, že nie som statna, tak mi povedal na to: že som to dnes uz trikrát zopakovala....No žial ho nenapadlo, opytat sa ,s cim nie som spokojna 😖 Tak som to nechala tak. JA sa poslednu dobu absolutne nezamyslam nad svojim muzom, zijem svoj zivot, chodim na kurzy, do fitka, proste doma co najmenej, nevesam mu na nos, kde som bola a tak.... A cuduj sa , celkom mi to pomaha. Neriesim jeho problemy, predtym som vsetko brala na svoje plecia, vybavovala, riesila a tak. Dnes kaslem ta to, a celkom aj moj muz obcas javi zaujem aa aspon mi uvari kavu, a je cely stastny ze ma vidi vecer doma.Aj ked to nie je idealne riesenie

seat967
17. máj 2014

@svetluska82 to musi byt hrozne :(

svetluska82
17. máj 2014

@seat967 no ......nie je to ruzove

kamka29
autor
17. máj 2014

@svetluska82 no fitko fici, dvakrat do tyzdna mam sport, priatel tiez, on chodi aj kazdy piatok a sobotu na pivo, co mi je fakt uz uplne jedno, aspon mam vecer pokoj, lebo je mi jedno, ci som s nim, ktory o desat minut zaspi alebo je vonku..... kava s kamoskami, hm, no moje kamosky nemaju deti, takze to uz neni ono, venuju sa sa svojim drahym, ci su mimo mesta, kde byvame, kamosky mam jedine z toho sportu, co robim, no to je fakt len o tom, kazda ma svoje aktivity...ale akoze takto sa neda zit, ked k niekomu nic necitis a deti ? ja by som chcela mat este deti, ale nie s clovekom, ktory je mimo existencie, len robota, sport a jeho ostane hobby, jasne, ze vezme uz aj malu, lebo uz je vacsia, uz sa zahra, no predtym teda nic moc....ja fakt uz neviem

seat967
17. máj 2014

@svetluska82 si nerozmyslala odist a byt stastna?

svetluska82
17. máj 2014

@kamka29 no tak sa chces rozviest? Ja mam fakt asi to iste doma, akurat ziadneho nadejneho v cudzine. Ja neviem,c o by som robila. JA velmi deti nechcem, ja riesim karieru. Je to tazka siatuacia, ale si myslim, že taky stereopyt sa vyskytne vsade. No uvidime, ci napisu aj take zienky, co su spokojne aj po rokoch. 😉 A hadam nam daju nejaky navod. Lebo ja fakt neviem,c i to len jvyberam nevhodnych partnerov, alebo ej chyba aj vo mne. JA som narocna na seba a muza vnimam fakt ako velmi slaby clanok, ktorý ma netaha dopredu.

svetluska82
17. máj 2014

@seat967 no rozmyslala. Ale ja sa necchem druhy krat rozviest. ☹ A neviem, ci by som bola stastna. Moj prvy muz debil-gambler, druhy nie je zly ale taky nemastny.neslany, nejavi zaujem o mna absolutne. TAk neviem, podla svokry sme idealny par, oni tiež takto podobne ziju ako my. Podla nasich važnejsie problemy nemame a zijeme si pekne. Tak to asi len ja som zmagorena z romantických filmov.

maca_p
17. máj 2014

@kamka29 nepotrebujes suhlas otca na vycestovanie do zahranicia, pokial nie ste zosobaseni. a neskor uvidis, ci bude podnikat nejake kroky k tomu, aby vidaval svoje dieta.

kamka29
autor
17. máj 2014

@svetluska82 nie sme zobrati :D, ved ako som pisala, ani k tomu sme sa nedopracovali, lebo mam pocit, ze uz nemal zaujem....ja fakt neviem, vies, u mna je "problem" dieta, neskutocne ju milujem a jej ublizit nechcem, je to moje zlaticko, ale tu aj keby odidem, tak nenajdem robotu, aby som ju dobre zabezpecila, kde by som byvala, ja od neho nechcem nic, ja sa chcem postavit sama na nohy a preto ma laka aj ta cudzina, viem, ze je tam osoba, ktora jedina ma chape, respektuje, povzbudzuje, ked som bola psychicky fakt dost zle, len on mi pomohol a to bol fakt daleko a aj je, som mu nesmierne vdacna a viem, ze tam by som mala vacsiu sancu najst si dobru pracu, naucit sa novy jazyk a zit ako sa patri, lenze malinku nenecham nikomu, nikdy by som neodisla bez nej! az ma strasie, keby som odisla a ju tu nechala...

seat967
17. máj 2014

😀 mne muz zakazal romanticke kukat :D hmmm tak mas to tazke aspon ze ta nebije alebo psychicky netyra

kamka29
autor
17. máj 2014

@maca_p naozaj nepotrebujem? nie sme zosobaseni, no mala ma jeho priezvisko...

kamka29
autor
17. máj 2014

@seat967 asi by tie romantiky mali zakazat, no je to odtialto potialto, ked sa mate stale o com rozpravat aspon niekolko minut denne k veci, nie len o dietati, tak je to fajn.....ak mas raz za cas pohladenie, pusu ci povzbudenie, myslim si, ze to nie je ziadna telenovela, ale tak by mal zdravy vztah vypadat...

ushuaia
17. máj 2014

@kamka29 mohli by ste este skusit nejaku ,,partnersku poradnu,, mozno, ale ked vymiznu city ci zaujem,porozumenie a najma radost zo spolocneho zivota, neviem ci je dobre zostavat v takom vztahu. Niekedy zena zostane, kvoli detom, okoliu ci predsudkom, ale v konecnom dosledku takto ,,prezit zivot,, v takej prazdnote...tiez nieje bohvieco...Ale asi by som si rozmyslela hned ist do zahranicia, aj napriek tomu ze ho uz poznas...ono vies po spravach je kolko -krat inak, a realita je tiez ina...

maca_p
17. máj 2014

@kamka29 moje deti tiez nemaju moje priezvisko a cestovala som s nimi sama.

svetluska82
17. máj 2014

@kamka29 tak ked nie ste zosobaseni, tak to vyskusaj a uvidis, ako to vypali. Ja by som to asi skusila, na tvojom mieste, ale ten moj je taky flegmatik, že by si asi nevsimol, že som prec. ☹ Ja som chcela ist teraz v juli na 2 mesiace do Nemecka, kedy mam v robote dovolenku. Ale potom sa vratim a bude ako predtym, co sa mi uz tak nepaci. Je to tažke, skus mu o tvojom plane povedat, co na to on. A na druhej strane otázka: " Chces sa potom naspat vrátit? "

kamka29
autor
17. máj 2014

@ushuaia ano mas pravdu, presne si to pomenovala, co sa tyka vztahu, len prazdno, len kvoli inym....a to zahranicie, ved prave, ze stale premyslam denne dookola, ako to riesit, co robit, ja sa asi zblaznim, mna by domov nevzali s malou, ved jak sa mam dobre, mame dom, vsetko a ja si odidem, by vsetci kukali, lenze pre mna nikdy neboli na prvom mieste prachy a nebudu, mne staci na prezitie, ziadny luxus, to si ani teraz nepotrpim, co by som si mohla, no stastie je pre mna prvorade, potom ide psychika dolu a neda sa len zivot prezivat, este som mlada.... :-/

kamka29
autor
17. máj 2014

@maca_p ok, a nebol ziadny problem? na dlho si vycestovala?

ushuaia
17. máj 2014

@gabriela255 mamicka prosi o nejaky nazor ci skusenost a nie ,,primitivnu odpoved,, najlepsie je kritizovat ze ?, co keby si bola v takej situacii ty sama... 😒 ,niekedy je lepsie radsej mlcat

seat967
17. máj 2014

@kamka29 co ti poviem nato my sa kolko razy bavime len o detoch ale ja som si vybrala len mojho muza. tiez ma kontaktoval byvali a razne som to zamietla proste naco znovu nieco ozivovat ked to neslo. fuuha mas to tazke veru 🙂

kamka29
autor
17. máj 2014

@svetluska82 myslis k nemu alebo domov na SK? No my sme si uz za tych 10 rokov preskakali toho vela a neverim, ze do tretice pride laska, uz som sa k nemu vratila a uz to nebolo take, ako predtym, tychto 5 rokov bolo ok, ale nie stastnych..... na SK pravdepodobne ano

ushuaia
17. máj 2014

@kamka29 tiez si myslim ze na SK nepotrebujes suhlas od otca, to musia mat zeny v niektorych arabskych krajinach, a nie ste ani manzelia, otazne vsak je ako by sa k tomu staval, kedze je biologicky otec...

kamka29
autor
17. máj 2014

@seat967 hm, tak si si asi vybrala spravne, ja mam pocit, ze moj vyber bol nespravny a nadavam si zato, no zial uz nenarobim nic, jedine, co mame spolocne, je nasa dcerka a toho byvaleho som vlastne kontaktovala ja, ked som bola uplne v zlom psychickom stave, cize on nie je ten typ, aby nicil dakomu rodinu, no od kedy sme sa kontaktovali, tak sme uz spolu ale 4 mesiace nekomunikovali, lebo som si povedala, ze to nema zmysel, je prec a skusim to este raz s mojim, no snazila som sa len ja, potom prislo zase to prazdno, tak som mu opat napisala a od vtedy sme v kontakte, mal priatelku dokonca na chvilu a rozisli sa, jednoducho to bolo o nicom medzi nimi...

svetluska82
17. máj 2014

@kamka29 no tak potom to mas vyriesene... K nemu necches, mozno ostanes v cudzine dlhsie nasetris, a potom na Sk budes mat aj nejake peniazky. Ale skus mysliet na prakticke veci, dokaze ti ten kamos v cudzine fakt zabezpecit pracu? Ci len take sladke reci? Kde bude dieta? v Skolke? Kde budes byvat? S tym kamosom? Je to odvaha ist takto do neznama s dietatom, ale zas ludia sa stahuju. A kde do cudziny? Do akeho statu? Lebo je ine stahovat sa do USA alebo ostat v ramci Europy

seat967
17. máj 2014

@kamka29 nepozname tvojho znameho ale ako pise svetluska82 porozmyslaj radsej nad tym. nie ze odides a nakoniec budete trpiet vsetci traja :(

fra
17. máj 2014

hm, len si od toho byvaleho v zahraničí priveľa nesľubuj- vieš ako to je, susedova tráva je vždy zelenšia .... keby bol skutočne dokonalý, asi by si sa s ním nerozišla pred tymi 4 rokmi...

kamka29
autor
17. máj 2014

@svetluska82 je to v ramci Europy, Škandinavia, myslim si, ze dost viem rozoznat ludi a on patri medzi osoby, ktorym posledny rok verim najviac, neviem, ako by som to vysvetlila, no citim to tak, s jeho sestrou sme dost dobre kamaratky, no ona nedavno odisla do zahranicia tiez ale inam, on pochadza odtialto, pozam sa aj s jeho rodinou, chodila som k nim, ked bol prec, lebo ako som spominala, sme kamosky s jeho sestrou.... neboj, to by som musela vsetko mat zabezpecene, aby som bola schopna odist s malou, ak by som ju nemala, tak ma tu uz nie je, ja sa len o nu bojim, ako by si zvykala, ako by sme sa stretavali, ona ma krasny vztah s tatom a aj s mojou rodinou tu, takze toto ma hlavne trapi, aby to nejak nevzala zle psychicky

laila22
17. máj 2014

@fra presne som dnes pozerala na susedovu travu, on ju ma tusim zelensiu...😀

kamka29
autor
17. máj 2014

@fra ako myslis, ze neslubuj? 😀 ono to je tazke, ze preco som sa na neho vykaslala, to bola taka strasna situacia, ze boli na mna natlaky zo vsetkych stran a som si vtedy vybrala niekoho, na koho som bola 5 rokov zvyknuta a zalubena pocas tych prvych 5 rokov a verila som, ze to bude take iste, inak v tom nic take nebolo, ze preco som jeho dakam poslala, bol zle na tom, po par mesiacoch odisiel do zahranicia a je tam dodnes....ako vravim, jasne, ze by som musela mat vybavene vsetko, ja mam nejake uspory, keby nahodou, najprv by som musela pozistovat skolku a samozrejme mat robotu, ak by to nebolo, tak ma neni a mazame domov...