Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Ako docieliť, aby mi muž viac dával najavo svoje city?

angelblue
20. jan 2012

Ahojte.potrebovala by som trošku poradiť,ako zo svojho muža dostať jeho city.Všetko pred svadbou bolo užasne a krásne a začalo to potom keď sa nám narodila nasa dcerka.Viem,že ma ľúbi,ale povie mi to len keď ideme spať aj to tak ako keby to bolo naučene z knihy.Som žena a potrebujem od neho počuť viac..poraďte prosím niečo.Ďakujem

zuzkabeno
31. jan 2012

@angelblue Po narodení dieťaťa sa toho vo vzťahu strašne veľa zmení. Asi sa aj cíti odstrčený, keď dieťa potrebuje toľko tvojho času. Buď rada, že Ti to sám od seba povie keď idete spať. Raz za deň je to podľa mňa aj tak dobré po narodení dieťaťa. Skúsi si predstaviť, že by sa tvoj manžel celý deň aj v noci venoval Vášmu malému, to by si aj ty žiarlila. Aj ja žiarlim, keď sa manžel venuje našim 2 deťom, a ani nespomenie, že by sme deti dali k babke a išli niekam sami dvaja. No minule to spomenul keď som bola smutná, ale to sa zase mne nechcelo už ani neviem prečo.

angelblue
autor
31. jan 2012

@zuzkabeno No my zeny sme uz take raz zmyslame tak raz tak.niekedy nam vadi co inokedy nie.mame to tazke ale aj muzi.asi mas pravdu ze mozem byt stastna ze mi to aspon raz povie aj ked by som cela mozno viac.no budem sa s tym musiet zmierit.

lili_mia
31. jan 2012

@angelblue si ma pobavila, to som chcela aj ja, lenže ja som zvolila odmeranie, výsledok? vošla medzi nás ďalšia ... treba sa s ním o tom porozprávať, nepíšeš, či sa manžel zapája do starostlivosti o malú .. ak nie, možno má pocit odstrčenia .. zaradiť do programu spoločné prechádzky a počas nich sa baviť o sebe, nie o tom, čo malej treba dokúpiť, teda nie úplne všetok čas o tom, potrebujete sa baviť aj o sebe ako o partneroch, nie ako o rodičoch dieťaťa

wrok
31. jan 2012

z pohladu muza odporucam v prvom rade aby ste to s manzelom otvorene prebrali - povedze mu, co vam chyba, ze nieco potrebujete casejsie, aby vedeli, ze ich mate stale radi aj ked sa orientujete silne na dieta / deti... a tiez nebudte prehnane negativne naladene na to co robi muz s dietatom, on sa snazi, tak ak tak mu pomozte, vysvetlite ako to robit lepsie a nie ho dzubat aby mal pocit, ze sa k dietatu nemoze ani priblizit...
v mojom vztahu to prave preto skoncilo zle - manzelka nedokazala povedat co chce, na mna ziarlila ako sialena ked som sa priblizil k dcerke... na druhu stranu to otocila, ze ja som sa nezaujimal, nemal ochotu pomoct...

angelblue
autor
31. jan 2012

@lili_mia zapaja sa ked musi ale radsej to ☹ nexa na mna.viem,ze sa o tom treba bavit..ale nieco mu povies a pozrie na mna ze zas s tym zacinas?a stale to iste dookola.stale sa to nejak vysvetli ale nemeni sa nic.potom zas puknu nervy zas mu poviem svoje a dookola.

angelblue
autor
31. jan 2012

@wrok Stale svojmu muzovi vravim co chcem .on to vie len tazko povedat preco tomu nevenuje pozornost.ja by som zas prijala keby sa trosku viac venoval aj mne aj malej.

wrok
31. jan 2012

@angelblue ja som na tom opacne, vzdy som manzelke zdoraznoval, ze chcem komunikaciu, ona mne odpovedala, ze na to z domu nie je naucena....
co mi manzelka raz povedala to som robil automaticky - chcela aby som rano vyvencil sucku pred tym ako idem do roboty, odvtedy to bola samozrejmost, umyvanie riadu ked varila, vyebranie umyvacky, posielal som ju na Zumbu... vzdy som sa venoval malej, prebaloval, vzdy pomahal pri kupani (nestalo sa aby manzelka dceru kupala a ja sedel pri telke), chodil som s malou vonku, v noci som k nej skakal vyhradne ja, aj rano ked som odchadzal do roboty tak som vzdy este manzelke pripravil do flase nutrilon, ze jej ho stacilo zaliat vodou z termosky a podat malej...
odmenou bolo, ze ked sa odstahovala a zacala mi vsetko z minulosti vycitat tak som sa dozvedel, ze aj to na com sme sa v minulosti dohodli bolo len moje rozhodnutie, ze ona s tym nesuhlasila, ze som s nicim nepomahal, nevenoval sa jej ani malej, ze ona mi nemoze hovorit vsetko co mam robit....
a najlepsie: ona sa nijako po porode nezmenila, ja som sa vsak uplne zmenil.....

lili_mia
31. jan 2012

@angelblue tak môže to byť aj tým, chlapi sa jednoducho o také mrňa nezaujímajú, len si sadnú a pozerajú a ked im ho dávaš na ruky, tak ako by si šla na upíra s cesnakom, málokto si také malé vezme na ruky a posadí sa s ním k telke či pc 🙂 čiže ked sa ho spýtaš, či ti pomôže s kúpaním, tak prevráti oči, že čo zase? stáva sa, že ked chlap vidí ako niečo ide žene šikovnejšie, tak to nechá na ňu .. trebárs ja som bola vo vzťahu tá, čo plánovala voľný čas, on sa akurát dostavil, riadne ma to sralo, že všetko musím ťahať ja, jeho obhajoba bola, že do večera je v práci, tak nemá čas zháňať čo sa deje po okolí .. po niekoľkých hádkach som to vzdala, bude po mojom a ty sa nepováž kritizovať .. skoro ho roztrhlo, ked nemohol vyjadriť námietku 😀 😀 😀

lili_mia
31. jan 2012

@wrok z takých žien mi trhá žily .. to čo bolo???? ruky nohy by ti mala bozkávať 🙂 no je pravda, že ja som z domu naučená, že čo chcem, to si mám vypýtať, inak to nebudem mať, tak aj vo vzťahu si pýtam čo chcem, žiadam ak treba .. trebárs pri milovaní som nedokázala byť len tak, že mimo a nepovedať mu, že takto je to lepšie ... skákal si v noci k malej a ona ešte ... podľa mňa takéto konanie má z domu, jej matka zrejme svojho muža komanduje, tak je tak aj naučená, nech spravíš hocičo, aj tak ťa sprdne, že si to nespravil, prípadne z jej modrých očí nevyčítal čo treba .. ja nechápem tie maminy čo s partnerom majú prvé dieťa, on dieťa videl akurát na obrázku a ona mu vyčíta, že jeho netrkne, že akú hračku má kúpiť, či ročnému dieťaťu že treba papučky, tak mal sám od seba nejaké kúpiť ... také ženy by som vešala

wrok
31. jan 2012

@lili_mia s tym model u nich doma si to vystihla, presne ako pises matka despota, otec pod papucou, ktoreho manzelka uraza a on sa jej este posluzne, usluzne podhadzuje... o fyzickom a psychickom tyrani manzelky v detstve a pokracujucom psychickom tyrani zo strany jej matky sa radsej ani nebudem rozpisovat...
zial... manzelka ale vsade prezentuje, ze ja som ten co sa na ne vykaslal... nemal zaujem, nezlvadol vychovu..., a o tom, ze ked som sa snazil o neznosti tak ma ona rovno zrusila, alebo mi uz preventivne cely vecer hovorila, ze je unavena a teraz mne vycita, ze som o nu ako o zenu nemal zaujem...
z dna na den, bez akejkolvek priciny, mi povedala, ze mi neveri, ze dceru so mnou samu nenecha, tak teraz robi sluzku svojim rodicom, je unavena, nevyspata, ale mne dcerku neda... keby som nemal predbezko zo sudu tak malu ani nevidim... a najlepsie je, ze tvrdi, ze jej konanie je logicke a nevidi ziaden problem v tom, ze mi odmietla ukazat dcerku, ze to bolo normalne kedze mi neveri.. na otazku v com mi neveri vsak nedokaze odpovedat....

myslim, ze vsetko je o komunikacii... bez nej niet sance na dobry vztah....

lili_mia
31. jan 2012

@wrok malsi urobiť zo seba chudáka, mal si jej doslova pchať do prdele, inak si neviem predstaviť ako by ste asi mali fungovať.. z toho že sa vrátila k rodičom domov, usudzujem, že jej zrejme s niečím pomohli a teraz jej to matka predhadzuje .. my sme ti pomohli a ty nás teraz okašleš? .. prepáč, ale ju treba zrejme riadne prefackať, aby dostala orgazmus, inak zrejme nevie fungovať, ale to budeme zbytočne rozoberať, ja už viem, že ranenému človeku sa nedá pomôcť, pokiaľ sám nechce, ak sa aj z toho spamätá, ty si ten čo pomohol a ešte je na teba zle, ak si si myslel, že tá vyliečená osoba je aspoň vďačná za tvoju pomoc, ja som si tiež odžila svoje

lucka1987
31. jan 2012

@angelblue pises ze ti to povie LEN ked idete spat.... chces aby ti to hovoril ako na klucik 3 krat denne?
ked sa vam narodilo babo ste sa stali v momente matkou a otcom.... ale nezabudaj na to ze ste stale aj manzelka a manzel.
komunikaciu u muza si nevynutime.. musi to prist spontane od neho samotneho, my ho mozme k tomu nasmerovat len nasimi skutkami, nasim spravanim, a nasim prejavom a celkovym pohladom na vztah.
sem tam prehodit pri vhodnej prilezitosti intimny rozhovor a opatrne sa zdoverit partnerovi o tom co ta trapi.. ale necakat okamzitu odpoved a uz vobec nie sa ho pytat hned na jeho stanovisko... muzi potrebuju isty cas na spracovanie toho co mi im my zeny pol hodinu hustime do hlavy. nemozme chciet ze sa hned vyjadria a povedia, ano milacik, uz budem iny.. chce to istu postupnost.
nie kazdy mame v sebe otvorenost k vyjadrovaniu vlastnych myslienok a pocitov... partnery by sa to mali navzajom ucit jeden od druheho...

z mojej skusenosti ti poviem ze mm bol vychovavany ze vsetko co sa tyka sexu je tabu... a co sa tyka lasky tak o nej sa tiez nerozpravali doma .
ked sme spolu zacali tak sa nikdy nevyjadril na temu ako mu chybam ked siel na cesty len pritakaval a napisal to v sms alebo maile . neúpovedal ci sa mu sex pacil alebo ci je unaveny... no akosi postupne po par tyzdnoch a mesiacoch sa akosi prispospbil mojmu vyjadrovaniu a dnes si povieme takmer vsetko od narokov na intimny zivot na jeho skvalitnenie az po tie veci o laske...
no a tiez nie vzdy je to tak.. niekedy jednoducho potrebuje clovek mat "klud" a na cvhilu sa zatvorit do seba..

wrok
31. jan 2012

@lili_mia no je to smutne, ked 27 rocna opusti prvykrat byt rodicov.... a po troch mesiacoch k nim uteka naspet, pricom mne vycita, ze sa nedokazem od svojich odtrhnut (nezijem s nimi v jednej domacnosti od 18-tich, momentalne som od nich 300km, nas byt je 15min. chodze od jej rodicov)
vyfackat ju by asi nepomohlo, este by na mna zavolala policiu a dcerku by som ani nevidel... staci mi teraz, ze mi ju nechce ukazat.....

wrok
31. jan 2012

@lucka1987 plne s tebou suhlasim, okrem toho, ze si nevynutis komunikaciu s muzom. Mozno som ja iny, no ja som zase za to, ze partneri si musia povedat otvorene a nie mlcat, trpiet a neskor vycitat...

angelblue
autor
31. jan 2012

@wrok neverila by som,ze mozes takto dopadnut.spravanie tvojej manzelky je neskutocne a najhorsie ze si bol idealny.staral si sa o nu a o malu a ona z teba urobila pred svetom chlapa kt. stare baby hltaju ocami a sepkaju si a taky slusny clovek to vyzeral?tento svet je uplne naruby..taky muz ako si ty si zasluzi bxt milovany a stastny.podla mna jej dojde co stratila ked si zariadis novy zivot.

zuzkabeno
31. jan 2012

@wrok Tvoja manželka je asi pod silným vplyvom rodičov, to už z detstva má návyk ich poslúchať, keď boli takí strašne prísni, a to týranie o ktorom píšeš v nej nechalo stopy určite. Ste rozvedení? Asi ju podráždila nejaká maličkosť, keď odišla, asi jej chýbali Vaše nežnosti a nechcela si to priznať. Nemá niekoho iného? Zdá sa mi, že teraz v tejto dobe je toľko problematických vzťah, toľkí sa rozchádzajú.

lucka1987
31. jan 2012

@wrok hej hej aj ja som zato.. ved o som je potom ten vztah.. ale myslela som to tak ze nemozme na partnera tlacit spospbom ze " " rozpravaj sa so mnou, co ti je.. mas ma este vlastne rad? " angelblue pise ze pred svadbou bol iny.. cize toto je len docasne a zapricinit to mohlo napriklad nova situacia a to babatko v rodine.... zmena spravania sa manzelky k nemu...mozno je to vsetko ine ako si on predstavoval... niekedy to chce len trochu casu a hned nevyskocit na partnera nebodaj s vycitkami ze aky je

angelblue
autor
31. jan 2012

@lili_mia no uvidime teraz bude mat dovolenku tak sa pokusim vymysliet nam nejaky spoloc.program a tak 😉 dufam,ze to nejak pomoze 🙂

angelblue
autor
31. jan 2012

@lucka1987 nie jasne ze necem zas aby mi to kvakal ako opakovaci papagaj.ale dakujem za to co si napisala.uz viem,ze ked budem na nho robit natlak alebo donho hucat tak to bude len horsie.dam tomu volny priebeh a pomaly to s nim budem preberat.

wrok
31. jan 2012

@angelblue @zuzkabeno tak netvrdim, ze som idealny, to urcite nie som, mne napriklad vycitala, ze som asi do 14 mesiacov neokupal sam dcerku, bal som sa, otvorene som jej to hovoril, ale vzdy ked som bol doma som bol pritomny, strazil som malu vo vani v sedacke, obliaval ju vodou, utieral po kupkani, natieral, daval plienku, obliekal....
tiez mam vela svojich much, ale reakcie stylom, ze dobre je v ramci vychovy len to s cim pride manzelka, nepovazujem za spravne, najme ak som sa jej opakovane snazil vysvetlit, ze je to z knih, ked osm sa opakovane chcel porozpravat o tom ako vychovavat dcerku.. ona ma vzdy zrusila...
v sucasnosti sme v rozvodovom - ja som sa snazil a snazim udrzat vztah, aby ustupila v ramci svojej tvrdohlavosti a priznala si aj svoj podiel viny na tom kde sme, ona samozrejme vidi pricinu len vo mne... opakovane mi davala rozporuplne vyjadrenie, kazdy den inac, raz bude to chciet cas, o den, ze chce rozvod, neveri mi a hend dodala "nateraz"...
na sude som ziadal o odrocenie a poradnu, ona prezentovala, ze nesuhlasi s poradnou, ze som ju opakovane citovo sklamal.... uvidime ako dopadneme v poradni, co nam povie psychologicka... aka ochota bude zo strany manzelky ...

@lucka1987 nehovorim o vystartovani na partnera s vycitkami - ale nieco take ako povedat milacik chyba mi, ze mi nehovoris ako ma mas rad, ze nie si ku mnepozornejsi, potrebujem citit tvoj zaujem, podporu.... takymto stylom by to mne uplne stacilo a vedel by som, ze musim zintenzivnit svoje prejavy, aby som zdoraznil ako mi zalezi, ako si vazim...

pralinkaaa
31. jan 2012

@angelblue ti to vraví každý večer? tak to podľa mňa je už na chlapa dosť výkon 😀 a veď xkrát denne to počuť, asi by mi to aj liezlo na nervy 😝
ale všetko asi treba riešiť obojstrannou komunikáciou nijak inak

angelblue
autor
31. jan 2012

@pralinkaaa no stretavam sa so zaujimavymi nazormi.ja lenze sa hrozne zmenil ale nakoniec co tu citam tak ash je to ok. 🙂 a staci ked budeme komunikovat 🙂 a hlavne aby sme si rozumeli.

pastelka99
31. jan 2012

@angelblue
ako dlho ste zosobášení ??

angelblue
autor
31. jan 2012

@wrok prajem ti aby vam psyxologicka pomohla hlavne jej a mozno ju prinuti troxu sa zamysliet a prehodnotit city voci tebe.ani by ma neprekvapilo keby sa ti montovala do ziwota svokra.mozno aj ona je prícinou zmyslania tvojej zeny ci?

lvka
31. jan 2012

Ako to docielit? No mal by to prirodzene prejavovat sam... Nic nasilu nie je dobre. Da sa to naznacit ale ked budes druheho tlacit k tomu aby nieco prejavoval tak to pravdepodobne nebude robit uz tak rad lebo v prvom rade bude viac rozmyslat nad tym ci to dnes dal uz dostatocne najavo... ;)

angelblue
autor
31. jan 2012

@pastelka99 2 roky

pastelka99
31. jan 2012

aj my sme spolu dva roky,mne to zatiaľ môj mužík hovorí často a tak sa aj správa, no podľa mňa by si sa nemala báť a hľadať nejakú chybu, každí sme iní a ináč prejavujeme city ...musíš vidieť ako sa k tebe správa a myslím, že viac sú činy ako slová ...niekedy slovo ľúbim neznamená to, čo by malo alebo ináč povedané nemá takú hodnotu

pastelka99
31. jan 2012

@angelblue aj my sme spolu dva roky,mne to zatiaľ môj mužík hovorí často a tak sa aj správa, no podľa mňa by si sa nemala báť a hľadať nejakú chybu, každí sme iní a ináč prejavujeme city ...musíš vidieť ako sa k tebe správa a myslím, že viac sú činy ako slová ...niekedy slovo ľúbim neznamená to, čo by malo alebo ináč povedané nemá takú hodnotu

zuzkabeno
31. jan 2012

@wrok Aj tak pekné, že tu o tom píšeš nám ženám. Môj manžel keď mu niečo poviem, aby urobil tak a tak, tak mi povie, že mu stále rozkazujem. Odkedy som na materskej - to je už dva roky, tak ma zhadzuje občas viac ako keď som chodila do práce. Keď mala malá 1,5 roka, tak ma začal posielať do práce, ja som ešte nechcela ísť, no napísala som šéfovi, že by som chcela nastúpiť od začiatku tohoto roka, ale nechcú ma zatiaľ zobrať, že je kríza, že nevedia čo bude, viem že mali aj veľkú poruchu na linke vo výrobe, atď. Teraz by bol aj rád, aby som si našla nejakú robotu, že o deti sa postará jeho mama, ale ja nechcem, ja chcem byť ešte doma. No všade je niečo. My sme mali tiež také obdobie, že sme sa hádali, chcela som odísť, vtedy som ešte chodila do práce, aj iní ľudia mi to hovorili, že ako sa ku mne správa, keď som niečo chcela pomôcť, tak stále rozprával ako je on narobený a tak. Manželova mama stále mlela, že ja mu rozkazujem, že ako on ťažko robí, pritom odkedy sme manželia - 11 rokov, tak pribral 20kg, to by určite nepribral, keby ťažko robil. Už som na to aj zabudla, ale moja svokra ho dosť proti mne huckala, tak sa o nej radšej nerozprávam, ani tam veľmi nechodíme s deťmi, iba 1x do mesiaca. Okolití ľudia vedia narobiť v manželstve veľa škody. Len je to ťažko neposlúchať vlastných rodičov a poznať hranicu, kedy to už škodí veľmi. No keď tvoja manželka sama nechce, možno po čase by sa upokojila. Neskúšali Ste ísť niekam na dovolenku aj s dieťaťom? My sme boli na 3 dni v Kysuciach, no u nás je ten problém, že manžel nechce chodiť na dovolenky, pre neho sú to vyhodené peniaze.

wrok
31. jan 2012

@angelblue D, tak ja verim, ze psychologicka by nam mohla pomoct,
matka manzelky je 100% jednou z hlavnych pricin problemov, pretoze ma nenavidi.... som jediny co jej vzdy do tvare povedal svoj nazor, nemusim sa jej totiz podvolovat, brat na nu ohlad....

Tu začni písať odpoveď...

Odošli