Ako dostať manžela z bytu?

alena68
29. okt 2020

Ahojte chcela by som sa poradit ako zamedzit vstup do bytu. Chcem podat ziadost o rozvod mame 4 r.syna.Byt je vylucne moj kupili sme ho pred manzelstvom na liste vlastniczva som pisana vylucne ja a chcela by som vediet ci je mozne vymenit zamky aby sa do bytu nedostal som z neho na nervy

limetka69
29. okt 2020

@alena68 ak tam ma trvaly pobyt bude to problem.

simsalabim
29. okt 2020

@limetka69 preco by bol problem? Vlastnik bytu ho predsa moze vzdy zrusit.

lienocka2808
29. okt 2020

@limetka69 trvaly pobyt nema nijaky vztah k vlastnictvu alebo k uzivaniu bytu. Je to iba informacny udaj.

kittykat22
29. okt 2020

@alena68 mozno by ti vedeli lepsie poradit v skupine pravna poradna - je tu na konikovi.

limetka69
29. okt 2020

@simsalabim u nas v dedine zena vymkla muza ked sa vratil z basy, boli rozvedeni, mal tam len trvaly pobyt, prisla policia a vysvetlila jej, ze ak tam ma trvaly pobyt, moze tam byt. Neviem ako sa to riesi, urcite sa to poriesit da, ale nie len tak, ze ho dnes nepusti dnu. Inak paradox, zamilovali sa do seba a ziju tam dodnes. 😁 Happy end.

lucka_ke
29. okt 2020

nemôžeš zrušiť trvalý pobyt manželovi kým nie ste rozvedení, žiaľ
ak vás ohrozuje tak riešiť podaním trestného oznámenia

mondolina
29. okt 2020

Ja som sa nesrala....raz ma dobre vytočil vystrčila som ho za dvere, topánky a šaty vyhodila cez balkón. Pre veci si prišiel neskôr.
Viem, že neštandartné riešenie, ale nikde sa nesťažoval. Vedel za čo to bolo.

mondolina
29. okt 2020

@lucka_ke
Môže mu zrušiť trvalý pobyt kedy chce.

lucka_ke
29. okt 2020

@mondolina
iba že by nie
Návrh nie je možné podať proti:
vlastníkovi;
spoluvlastníkovi;
manželovi vlastníka alebo spoluvlastníka;
nezaopatrenému dieťaťu vlastníka alebo spoluvlastníka;
občanovi, ktorý má zriadené vecné bremeno doživotného užívania nehnuteľnosti.

blunka
29. okt 2020

@mondolina tak to teda nemôže, načo tu radíš, keď sa v tom nevyznáš mudrlantka, len čo ju pomýliš zbytočne zlými informáciami.

blunka
29. okt 2020

@alena68 základom je, či má v tvojom byte trvalý pobyt.
Ak NIE, tak vymeň zámky. Ak ANO tak do rozvodu sa ho žiadno nezbavíš, len skúsiť sa s ním dohodnúť aby odišiel dobrovolne a čo najskôr sa rozveď, po rozvode mu zruš trvalý pobyt a až po zrušení vymeň zámky.

nenne27
29. okt 2020

@limetka69 myslim ze toto sa zmenilo

patka06
29. okt 2020

ako manžel má právo užívania aj keď by nemal trvalý pobyt na danej adrese, z bytu ho dostaneš jedine tak, že mu zoženieš náhradné bývanie

mogaa
29. okt 2020

osobne si myslím že pokiaľ ste manželia, nemôžeš mu zakázať vstup do spoločnej domácnosti.....

limetka69
29. okt 2020

@nenne27 jen to mozne 🙂

alena68
autor
29. okt 2020

A ak sa rozvedieme budem moct vymenit zamky? Mozem mu zrusit trvaly pobyt?

kindervajicko
29. okt 2020

@alena68 trvaly pobyt mu nemozes zrusit, ak ma. (zakon o hlaseni pobytu obcanov sr, par. 7 pism. f). rozvod alebo podanie neodkladneho opatrenia na sud (napr. zakaz priblizenia sa ak vas napr. tyra, zakaz vstupu do obydlia atd.)

sense
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alena68
autor
29. okt 2020

@kindervajicko a ak sa rozvedieme mozem vymenit zamok?

zalka
29. okt 2020

@alena68 áno ak sa rozvedieš, a bude rozvod právoplatný, tak môžeš vymeniť zámok, ale predtým chod na obecný mestský úrad a ako vlastník nehnuteľnosti, zruš trvalý pobyt exmanželovi. A potom môžeš vymeniť zámok.

kindervajicko
29. okt 2020

@alena68 ano, bez problemov. manzel nema ziadny vlastnicky vztah k nehnutelnosti.

alena68
autor
29. okt 2020

Ďakujem vam vsetkym

lucpro1
29. okt 2020

ked sa rozvediete bez problemov mozes, to potom on uz nezmoze nic 🙂

alena68
autor
29. okt 2020

@lucpro1 dakujem pekne to som potrebovala pocut

vladinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mondolina
29. okt 2020

@lucka_ke
Mne na mestskom úrade zrušili jeho trvalý pobyt len na základe listu vlastníka, kde som bola uvedená len ja.
@blunka
" Mudrlantka" hovorí z vlastnej skúsenosti 🤗

maciatkolulu
29. okt 2020

@mondolina nemôžeš vyhodiť manžela, ktorý má v nehnuteľnosti TP

mondolina
29. okt 2020

@maciatkolulu
Stalo sa. Som opísala vlastnú skúsenosť, nie zákonný postup.

kvetinka75
29. okt 2020

Neviem dovod rozvodu ale ak ste ho kupovalos spolu taknje tonriadne svinske od teba vyhodit ho a zhrabnut byt