Ako ísť ďalej?

majo87
21. máj 2016

Dobrý deň neviem ako mám ísť ďalej prežil som toho veľa keď som mal 10r zomrel mi otec potom brat a pred týždňom aj mama nemam nikoho už nevladzem nič mam chuť odísť aj ja už stadial.... :(

tyelde
21. máj 2016

to je mi veľmi ľúto...skús zájsť za psychológom 😖

selina.liana
21. máj 2016

@majo87 tazky osud mne zomrela dcera ale clovek musi ist dalej . Ak to som nezvlad ete treba odbornu pomoc.

jajka257
21. máj 2016

@majo87 zivot si nevybera. Neviem kolko mas rokov a ci si uz plnoleta, mne otec zomrel v 16 a mama o dva roky neskor. Chapem tvoje pocity, zazila som.....ale treba to v sebe prekonat, tvoji rodicia ziju dalej v tebe, ak by si zomrela ty, nezostane po nich nikto, ktona nich spominal.

mirkava
21. máj 2016

@majo87 si v tazkej situacii. Nemozme si vyberat ci ostat alebo ist.... Musime žit ako sa da ako to ide... Neviem kolko mas rokov. Skus si najst priatelku, manzelku. Deti su najkrajsi zmysel zivota. Drzim palce

misel0806
21. máj 2016

To mi je luto musi to byt ozaj tazke,,no da sa to prekonat clovek sa stym musi naucit zit.. Neviem sice kolko mas rokov no starych rodicov,krsnych rodicov nemas?? Osud vie byt ozaj kruty,clovek mieni zivot meni.. Urcite by som vyhladala pomoc psychologa,len sa neopustaj potrebujes hlavne komunikovat a dostat to zo seba. Drzim ti palce v nielahkej situacii✊

katerinaky
21. máj 2016

Ahoj, ja mam stale zijucich oboch rodicov, ked som mala 2roky nasi sa rozviedli. Otec sa este raz ozenil aj dalsiu dceru, ale ani s nimi nezije.. Taky samotar je/bol vraj. A moja mamka sa zobrala z jedneho dna do USA na muzsky inzerat v mojich 17r. a odvtedy sa nevratila.. Povolanim je ucitelka, ziadna alkoholicka a ine. Este mam nevlastneho starsieho brata, ktory tiez na mna kasle.. Viem o com pises. Celou dospelostou sa pretlkam v zahranici. Od mamky mi bolo viackrat zdoraznene ze som dospela a ze mam uz svoj zivot.. Zacinam tak aj zit od narodenia mojho syna pred necelymi tromi rokmi moj zivot nadobudol zmysel, pre koho dychat. Dnes mam len synceka v ociach. On je pre koho dycham a pre koho chcem zit🙂 A bratov nezaujem pripisujem majetkom (nadob.mamkou v amerike) do buducnosti, uz ho mam precitaneho uplne . Je mi dlzny peniaze nemale, ktore som zarobila v zahranici a pomohla mu na zaciatok jeho podnikania.., Ma penzion v lyziarskej sezone, dotovala ho nasa mamka. A k tomu riadi aj dva byty do podnajmu prenajima do obehu. Treti dostal on pred 20r ked jeho priatelka otehotnela, ako dar od nasej mamky. Aj jeho podnikanie je dotovane nasou mamkou v USA. Aj takto ziju ludia.. aj take rodiny su, ziju a pri tom ste samy, nezaujimaju sa jeden o druheho. Detstvo som mala o samote len ja a maka, starsi brat bud bol na internate cely cas alebo na vojne a potom zenaty uz aj hned. Mamka bola stale v robote a ja sama aj v noci.. A ked mala volno, tak vzdy bol niejaky novy partner na prvom mieste.. Zo zahranicia nemam ani kam ist, ziaden domov , ziadne kluce ani ziadny zaujem z rodiny. Nevadiiii, mam uz svojho syna a zdraveho🙂 Je pre mna vsetkym!! Teraz som stastna Dakujem Bohu. Na psychiku to bolo strasne, kolko krat som si poplakala ze ich mam a vlastne nemam☹

katerinaky
21. máj 2016

Musiiiiis zacat inak mysliet, zivot tvoj musiiii pokracovat dalej!!

majo87
autor
22. máj 2016

Dakujem za odpovede a v dnesnej dobe si niekoho najst je taske.... A ta moja rodina kazdy kasle na mna keby ze mi nepomoze bratranec ta neviem ani ako by som ten pohreb vybavil a vsetko okolo toho :( fakt neviem ako dalej v jeden den sa clovek smeje a za par dnu sa mu zruti cely svet a teraz same problemy len ☹

jajka257
22. máj 2016

@majo87 majo, este raz, oplac to, natlac sa sladkym, plac do vankusa. Ale rychlo vstan a prestan sa lutovat, presla som si tym istym, aj tym, ze cela rodina na mna kaslala...kolko mas rokov? Mas pracu? Brigadu? Mas kde byvat? Mas odvahu sa zbalit a ist do ineho mesta? To vsetko a viac, su otazky, na ktore si musis najst odpoved, ale rychlo, cim dlhsie budes smutit, tym hlbsie padnes.

katerinaky
22. máj 2016

To poznam, moja mamina je z 12 detiiii, mam tolko sesternic a tety ze ich ani skoro nepoznam, ak som nemala priatela roky som travila vianoce o samote.. Dve mamine sestry, cest vynimkam aspon Vianocnu pohladnicu mi poslali.. Hlavu hore, musis sa naucit s tym zit a mysliiii len dopredu, snaz sa zamerat na niejaku dobru kamaratku a mysliet na buducnost, vytvorit si svoju rodinu, len to ti pomoze na psychiku, ziadna psychologicka ani ziadne utlmujuce lieky. Buduca priatelka/ rodina, dostanes sa z toho.