Ako nájsť kompromis?

17. jún 2020

Ahojte, možno mi poradíte ako nájsť riešenie problému, ku ktorému sa s manželom opakovane vraciame. Jeden z nás túži žiť v Bratislave v byte a mať všetko blízko, druhý v rodinnom dome s dvorom na dedine a mať väčší priestor na bývanie. Prosím, nezačnime diskusiu o tom, čo z tohto je lepšie. Takých diskusií tu už zopár je, každému vyhovuje niečo iné, plusy a mínusy oboch typov bývania veľmi dobré poznám. Skôr vás prosím o radu, či je vôbec možné nájsť kompromis v tejto situácii a ako. Možno niekto z vás presne toto s partnerom riešil. Kľudne aj do správy. Ďakujem 😊.

petulda333
18. jún 2020

@karolinakr Michalovce

marca12
18. jún 2020

A vedela by si sa obetovat a spravit ho stastnym,ze by si ustupila? Co hovoria deti? Dom by bol pre ne super cele leto sa kupes doma v bazene. Vyhraju sa na dvore,su na vzduchu v klude si vegetis na terase. Riesenie je take,ze vzdy musi jeden ustupit a prisposobit sa druhemu. Zalezi,kto bude znasat horsie pripadnu zmenu a podla toho sa rozhodnut. Spiste si na papier doterajsie vyhody a nevyhody bytu a spiste vyhody,nevyhody domu. A nie je dolezite,kde byvas,ale s kym byvas. Alebo moznost ist do domu a na starobu sa vratit do bytu.

anka246
18. jún 2020

Môj muž chcel bývať v byte, ja v dome. Tak bývame v byte a na dedine máme dreveničku

h2
18. jún 2020

@tykat Podľa toho opisu, nebývate náhodou v Miloslavove? 😊

karolinakr
19. jún 2020

@petulda333 to mate dobre hentake ceny Už som videla niekde garsonku aj za 12 000€. Vychod ma aj vyhody okrem nevyhod

nakupiky
19. jún 2020

ahoj, my sme riešili podobný problém, ale v KE. Chápem, že ceny sú trochu inde (tu stojí teraz trojka v centre 150.000 - 170.000 a najmä je problém nájsť niečo voľné). Ale za nás totálny ideál - byt v centre, všade chodím pešo - škola, práca, lekárky, zubárky, centrum (akurát veľké nákupy autom), nepoznám zápchy, lebo ráno riešim okruh škola - práca v rozpätí 500m a na leto a víkendy chalupa - starší gazdovský dom, kde sa všetci vyjašíme - chlap s drevom a opravami, ja s kvietkami a bylinkami, decká vonku, spolu v lese 🙂

petulda333
19. jún 2020

@karolinakr ano, no my sme dobre trafili a teraz ho chceme predat, cena sla hore na 75000 ale aj tak oproti BA je to tu lepsie

lucyluv
21. jún 2020

Ano, riesili sme toto, ja som chcela ist na dedinu, manzel zostat v meste, ale obaja sme chceli dom. Tak sme to vyriesili tak, ze sme si postavili dom v Bratislave, v pokojnejsej casti mesta. Pre Vas sa mi zda uplne super kompromis, kupit nejaky dom v radovej zastavbe v Bratislave, alebo taky ten byt na prizemi, co ma aj kusok pozemok a mozete aj v Bratislave zit. Alebo kupte byt v Ba a k tomu daku zahradu na vikendy dakde na dedine