Ako naštartovať svokru, aby sa začala o seba starať?

19. dec 2023

Ahojte, už dlhšie by sme chceli nejako so švagrinou nakopnúť svokru aby sa znovu začala o seba starať. Vôbec nieje stará má 59 rokov ale pred štyrmi rokmi zostala doma z roboty kvôli operácii, nič vážne ale už sa tam nevrátila a zostala doma lebo ževraj to bola nevyhovujúca robota pre ňu, zostala doma a zlenivela pribrala 20kg lebo sa jej nechce variť a je samé hovadiny, prestala chodiť kaderníčke, kozmetičke, na nechty, na pedikúru všade kde predtým chodila, doma má plnu skrinku kozmetiky a všelijakých krémov čo niekedy používala ale prestala, nechce sa jej ani upratovať a tak to aj vyzerá u nich, auto jej stojí na dvore ale jej sa nechce šoférovať a keď niečo chce volá každému okolo. Svokrovi je to všetko nejako jedno a pomaly sa náladuje na jej vlnu. V podstate jej deň vyzerá tak že ráno vstane spravi si kávu a fajčí potom pozerá televízor a na obed sa naobeduje spraví si kávu a fajčí poobede ide niekedy na dvor alebo zase pozerá televízor a takto do večera, niekedy povysáva alebo uprace kuchyňu ale je to skôr výnimka ako pravidlo. Nás to už nebaví, vyzerá to u nich strašné a od nás čaká že jej stále budeme pomáhať a upratovať a chodiť na nákupy a podobne. Je dobrý nápad stopnúť pomoc od nás? Ale zároveň by sme chceli so švagrinou ju tak nakopnúť aby sa opäť starala o seba aj o domácnosť, zobrať ju na nejaký beauty deň? Alebo máte nejaké typy prosím ďakujem

selest
19. dec 2023

Mozno skusit akoze potrebujete vy nieco od nej, aby sa citila uzitocna..

mondolina
19. dec 2023

vyzerá to na depresiu.

reanda
19. dec 2023

konecne si uziva, ze ma svaty pokoj 😀

olimuc
20. dec 2023

Ak je to nejaky urgent, cosí malo pomozte napr jeden nakup vody atd a na ostatne sa vykaslite. 59 je este mlada, nechce upratovat jej vec, nebyvate s nou, nestarajte sa nechodi na nechty … nie je to nutne pre zivot, staci, ze sa osprchuje a oblecie do cisteho. 20 kg naviac je dost … ale je svojpravna. Dajte jej na par mesiacov pokoj bez komentarov a bez lietania s handrou u nej, jej dom/ byt jej bordel… a uvidite ked bude teplo lahsie ju niekam vytiahnete… v zime aj medvede chrapu a na konci roka uz baterky dochadzaju

autor
20. dec 2023

@olimuc áno veci ako nechty niesu nutné pre život ale ona sa niekedy dosť udržiavala teraz vyzerá aj o 10 rokov staršie, vyskúšame ale normálne si nechá šálku po káve v obývačke alebo na chodbe a dosť dlho až sa tam pleseň chytí a takéto podobné veci. Ide aj o to že vnučata si pýta stále ale ja nechcem dať dieťa a ani švagriná na miesto kde sú plesne a chumače prachu a tak ani toto ju nepresvedčilo

monikkatt
20. dec 2023

A povedali ste jej to narovinu? Ked pridete na navstevu.. pani mamo to co tu mate plesnivu salku, vy neumyvate riad? To co tu mate taky bordel a smeti, nevysavate?
Totalne zlenivela, bohuzial sa to stava ked clovek ostane len doma. Povedat jej to narovinu. A deti by som tam urcite nepustila do toho neporiadku.

autor
20. dec 2023

@monikkatt ale povedali a ona vždy len mne sa nechce a nemám chuť na to a nebaví ma to a takéto reči

0kristina0
20. dec 2023

Pidla mna to je uz na psychologa. Ak ju nic nebavi a nechce sa jej, nie je to dobre.

mamina7070
20. dec 2023

depresia chcelo by to psychiatra
a ona je teraz dobrovolne nezamestnana ci ? ma prijem?

prasiatko30
20. dec 2023

Chcelo by to najst zmysel zivota

eva8
20. dec 2023

Ak mate deti, cez vikend ju vziat na vylet aj s vnucatami. Mozno to ju povzbudi.
Ak nie, zamestnajte ju, aj ked to nutne nepotrebujete
- prosim, porad mi
- ako by si riesila tuto situaciu?
- mozes mi pomoct s tymto (hocico) v domacnosti, prosiiiiim, nestiham
- napecies nam tie vyborne zakusky / uvaris nam toto jedlo, manzel ho ma velmi rad a ja ho neviem tak pripravit
- podte s nami aj s otcom na vianocny koncert
- joj, davaju nieco pekne v divadle, pozyvame vas (teba a otca - svokru a svokra) do divadla
- podme spolu na nakupy (vianocne, silvestrovske...)
- a. pod.
- prides k nam pockat kuriera, prosim

Ak bude medzi ludmi, zacne sa o seba starat, nasledne aj o domacnost. Vsade su nejake kluby pre seniorov. Prezvedte, chodte tam s nou, 1x, 2x, ... zapaci sa jej tam a bude chodit sama. Buduci sk. rok ju prihlaste na univerzitu 3. veku 🙂 Potrebuje kamaratku, aby zacali spolu nieco "podnikat".

Ja osobne tiez sedim najradsej doma, ale v kuse sa nieco deje a to ma "drzi pri zivote"

eva8
20. dec 2023

Aha, teraz citam komenty. To napecenie/navarenie odvolavam 😉
Povedzte jej, ze s vnucatami pridete na navstevu, len ked bude vyluxovane.
Ja jej na jednej strane rozumiem. Cim viac clovek ma na praci, tym viac stiha. A ked nema nic, ma koooopec casu a tak to potom aj vyzera 😔

autor
20. dec 2023

@mamina7070 nemá príjem je dobrovoľné nezamestnana lebo robila vo fabrike a to ju nebavilo a všetko je pod jej úroveň

autor
20. dec 2023

@eva8 ďakujem skúsime dúfam že to pomôže lebo je jej škoda ale aj keď náhodou si ona niečo objedná automaticky to objednáva ku mne alebo ku švagrine lebo ona na kuriéra čakať nebude. Volali sme ju s nami na trhy povedala že sa jej nechce chystať volali sme ju aj na štedrý večer k nám aj so svokrom a že nie ale máme doniesť večeru ale budeme ešte skúšať

eva8
20. dec 2023

Este mi napadlo. Nema narok na kupele? Mozno tam by zacala "zit". Si veeeelmi dobra nevesta. Aj so svagrinou ste skvele ♥️

1andrea111
20. dec 2023

Keď nechce, tak nechce. Načo ju nútiť žiť život podľa vašich predstáv, keď jej vyhovuje tak ako to je.

autor
20. dec 2023

@eva8 skúsim zistiť, ďakujeme veľmi ❤️

@1andrea111 nikto ju nenúti žiť život podľa našich predstáv, ona tak niekedy žila sama ale keď prišla korona a nikde sa nechodilo zlenivela a je to horšie a horšie, ďalšia vec je že sa nás to dotýka lebo nechce sa jej chodiť ani na nákupy čo chce stále od nás, nechce sa jej upratovať čo chce stále od nás, nechce sa jej variť máme jej doniesť, objedná si niečo mám to ísť prebrať a podobne. Vnučata chce vidieť ale mám ich doniesť niekde kde sú plesnivé veci, chumače prachu a podobne. Sama sa sprchuje raz do týždňa aj to je pre ňu moc, nemá ani 60 ale keby ju vidíš tipneš jej aj 70 a to to bola veľmi udržiavana žena len zlenivela a je nám to ľúto, je pomerne v dobrom veku a takto sa zničí

cacianka
20. dec 2023

Všetko odmietnite.
Ste zamestnane ženy, máte svoje rodiny a prácu doma, ona je celé dni doma tak ma čas si všetko porobiť
Keď nepomohli pekné slová, pomoc od vás, tak ju na čas odstrihnite a neriešte pre ňu nič. Nič.
Má doma aj muža, nech si v tom smrade a špine rochnia, bez vás a hlavne bez detí.

kornelies
22. dec 2023

@eva8 59 rocna ma chodit do klubu pre seniorov? 🙉
Inac zvysne typy si dala uplne super, ale ten klub dochodcov si zabila. U nas tam chodia 75+ rocni.