Svokra sa nám stará do súkromia

tuppe
3. dec 2015

ahojte milé žienky, viem, že spolunažívanie so svokrovcami je náročné, neraz sa stalo, že sa svokra do nás starala ... vždy som to nejako prehltla..
Ale dnes ma svokra úplne vytočila.... neviem, či som retardovaná alebo by aj vám vadilo, keby vám svokra pchala ruky do VAŠEJ schránky, vybrala listy, popozerala a dala nazad ???? Ja som dnes toto videla na vlastné oči !!!!!!!!! Manžel mi povedal, že oni toto neriešili nikdy doma (keďže jeho mama otvárala aj jeho poštu,ked sme ešte spolu nežili a mám pocit, že to muž nechce s mamou riešiť a vysvetliť jej čo je to súkromie... bojím sa, že keď ej to poviem ja, urazí sa a zase všetko prekrúti - už raz som jej niečo povedala a urobila pred svojimi detmi zo seba chuderku a zo mna svinu !!

luvika
3. dec 2015

@tuppe hm, tak je to zvlastne, pre teba, pre mna...pre nu zrejme nie, ked ako vysvetlil muz, robila to ona cely zivot doma. Mala by si uvedomit, ze to nie je jej schranka, ak ich mate oddelene, ak ano - odkial ma kluc, ak vsak mate spolocnu, zas by som to neriesila, pokial len popozera, ci neprislo nic jej a da zvysok spät- Horsie by bolo, kebyze aj otvara :D to by som teda nedovolila. Tak skus mozno vysvetlit blizsie, ci mate spolocnu, ci oddelene schranky. Od toho sa da odvijat aj nejaka konkretna odpoved.

janezz
3. dec 2015

@tuppe toto poznám...ja našťastie so svokrovcami nebývam ale príležitostne keď máme nezhody, tak to takto pretočí...dám ti jednu jedinú radu...ODSTAHUJTE SA OD SVOKROVCOV a bude po problémoch...najlepšie je riešenie, ktoré som zaviedla a odvtedy sa mi upravili so svokrou vzťahy je, že tam chodím 1x za mesiac...je to o tom, že ste v jej dome, takže to považuje za normálne...

tuppe
autor
3. dec 2015

@luvika práveže máme 2 samostatné schránky, 2 samostatné kľúče - ona ako som písala doslovne strčila ruku do schránky a s rukou vybrala list, pokukala a dala nazad

@janezz keby je to možné, neostane tu po mne ani smrad, ale momentálne fin.situácia to nedovolí :((

alaguema
3. dec 2015

@tuppe základ dobrých vzťahov so svokrou, je nebývať s ňou pod jednou strechou a podľa možnosti aj dosť ďaleko...v inom meste a tak 😀

tuppe
autor
3. dec 2015

@alaguema to už budem vedieť ... ale bola som blbá a naivná, bo svokra vedela dobre divadielko hrať pred svadboou...

janezz
3. dec 2015

@tuppe ani podnájom? pokiaľ tam budete bývať, tak ti nič iné nezostane iba trpieť jej staranie a "dobre" mienené rady 🙄 keby sa ti dalo, tak sadnúť s tm aj so svokrou a pekne si vyjasniť že takéto veci nemá právo robiť a starať sa kto a prečo vám píše /posiela listy...toto by som si nenechala...

@alaguema podľa možností v inom čo najvzdialenejšom meste 😝 😀

florio
3. dec 2015

Strc vecer do schranky kartu: "Mila mama (babka/svokra/alebo ako sa oslovujete), listovat v cudzej poste je velmi nevychovane. Ale nikdy nie je neskoro zacat sa spravat slusne. Budem vam v tom drzat prsty." Inak by som nekomentovala.
Kebyze chcem byt hnusna, tak tam dopisem: " aj tak nic nenajdete. Milenci a milenky u nas posielaju sms, a listy od exekutora si davame posielat na inu adresu."

janezz
3. dec 2015

@florio 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 100bodov

tuppe
autor
3. dec 2015

Florio haha parada 🙂 🙂 🙂 🙂
Ale neviem,ci to ozaj tam nieco take dat? 🙂 nebude to trapne? 🙂 🙂 ja som.za.kazdu srandu 🙂 🙂 🙂

luvika
3. dec 2015

@tuppe tak v tom pripade by mi to vadilo teda VELMI..asi by som ziadala muza, nech to riesi on, v opacnom pripade riskuje, ze sa s nou pohadam ja a bude to horsie aj pre neho, lebo budem doma nervna a to snad nechce :D ak by to neriesil, sla by som teda za nou a slusne povedala, ze nechces byt naozaj nezdvorila a ani sa hadat, ale ze si videla, ze vyberala z vasej schranky listy. Ale ze to robit nemusi, pretoze ju mozes ubezpecit, ze ak by sa naaahodou stal nejaky omyl a jej posta by nechtiac skoncila v tej vasej schranke, urcite jej to hned prinesies. Asi nejak tak by som to riesila. Ked sa urazi, to uz ty za to nemozes. Mas pravo chranit si svoje sukromie.

wieruska1
3. dec 2015

@tuppe ako jasne .... nema sa to, je to neslusne a samozrejme aj zasah do sukromia, ale preboha, ved sa nic nestalo. Postu vratila. Ja by som to neriesila. Prepac, ale je to MAMA tvojho muza. Byvate u nej, alebo pri nej a narusat vztahy koli takejto prkotine? Zasmej sa nad tym a chod dalej

tuppe
autor
3. dec 2015

@wieruska1 ale postova schranka nie je jedina vec,co uz urobila....manzel jeden cas podnikal so susedom, teda sused vypomahal a ona poza manzelov chrbat vyzvedala od suseda ze ako to funguju,ako ho muz plati atd..co jej do toho?????

tatiana305
3. dec 2015

@tuppe ahoj 🙂 nuž.... z vlastnej skusenosti ti mozem povedať ze by bolo naozaj lepsie keby tuto situaciu riesil tvoj muž(skus sa s nim porozpravat doma ake je to pre teba dolezite )... lebo ak reaguje tak ako si napisala predpokladam ze za svinu vyjdes znova 🙂 ono aj moja svokra robila to iste.. a potom hadzala take smutne oci ze jej vsetci ublizuju a pritom robila este horsie veci po za moj chrbat... mojmu dietatu... a nech som jej to povedala akokolvek..milo...nahnevane..priamo alebo obrazne... vzdy to skoncilo rovnako ...nakoniec to zaklincovala tym ze ona sa boji už cokolvek urobit alebo povedat lebo vzdy je zle... cize..riesenie sa nenaslo 🙂 jedine slovo v tom ako take mal moj muz.. cize jej syn.. skus to aj ty.

luvika
3. dec 2015

@wieruska1 no na jednej strane mas pravdu, zas nic extremne sa nestalo, ale na strane druhej preco to ma robit, ked to nie je jej? ine by bolo ze ma kluc, otvori, pozrie a nie strkat prsty a vytahovat cudziu postu, ved to je ako hlupa kontrola, ze co im chodi aka posta. Naco jej to jej vediet, ved aj oni maju pravo na sukromie. To by kludne potom mohla prist rovno k nim domov, poodkryvat vsetky pokrievky na hrncoch, ze co varila, kolko a zas zavriet. Keby mohla, isto to aj urobi :D to je proste taky ten typ, co sa musi miesat a vsetko vediet.

wieruska1
3. dec 2015

@tuppe prepac, ale nezabudaj ze ty si sa prestahovala ku nej a nie ona k tebe. A aj ked to je neslusne, aj ked v zasade ju do toho nic aj tak su to jej zauzivane stereotipy, ktore doteraz boli tolerovane a ty to chces zmenit. Zmena postoja by rozhodne prospela aj tebe 🙂 lebo svokru zrejme na jej piesocku nezmenis

wieruska1
3. dec 2015

@luvika a doteraz jej to zrejme kazdi toleroval takze ked bude tuppe "vystrkovat rozky" padne na nos zrejme ona..... lebo muzi co sa postavia proti mame je ako safranu

luvika
3. dec 2015

@wieruska1 no ved to...preto som vyssie pisala, ze by som do toho nejakym sposobom "donutila" muza, ak chce mat doma usmievavu spokojnu zienku :D

tuppe
autor
3. dec 2015

@wieruska1 byvame sice u nej ale za nase peniaze sa pekne zrekonstroval aj ich dom.....

lenka_21
3. dec 2015

@tuppe Na temu svokra a ja by som mohla pisat litanie, ale dam to v skratke. Tiez mam zaujimavu svokru (nebyvam sice s nou), ale je aka je.
Pocas xy rokov spoluzitia s mojim mm som pochopila, ze on vie aka jeho mama je, ale ma ju rad a vie, ze je nerealne, aby sa zmenila. Nechcem stavat muza ja, alebo tvoja mama...podla mna to sa nerobi. Mam vynikajuci vztah s mamou a aj mojmu muzovi sa urcite veci nepacia a bola by som nestastna keby mi kladol podobnu podmienku. Zaklad je, ze svokra miluje moje deti, snazi sa nam pomahat ako vie, nikdy ma sice za nic nepochvalila (ale ked som isla na operaciu kvoli rakovine videla som ako na tajnasa plakala a bolo jej to uprimne luto). Ano robi kopec veci co mi vadia - sackuje sa nam rano do postele, ma komentare rozneho tipu, ked je niekde dlhsie musi zasadne vyvolat hadku, neustale komentuje moj vztah s rodicmi ..........a proste je to zoznam veci co by som tu mohla pisat. Co je vsak dolezite pre mna, ze svojho syna (jedinacika a uplne sama, bola slobodna matka) velmi dobre vychovala, mam dobreho manzela, ked potrebujem vzdy pride a pomoze nam s detmi, deti ju zboznuju a tom to vsetko je.
Takze ostatne veci prehliadam, aplikujem casto metodu jednych ucho dnu, druhym von a som spokojna aj ja a aj svokra 😀 😀 😀

A mimochodom suhlasim s @wieruska1. Myslim si, ze ludia by k sebe mali byt tolerantnejsi aj ked ide o svokru (je to tvoja rodina). V dnesnej dobe FB kde piseme o sebe pomaly vsetko si myslim, ze kontrola posty je ta najposlednejsia vec co by ma trapila...

Som stastna, ze mame strechu nad hlavou, deticky su zdrave, verim, ze mne sa rakovina nevrati, mame relativne dobru pracu, rodina okolo je tiez zdrava a to podstatne je vyriesene. Tesim sa zo zivota a nebudem si nic zivot zabomysimi vojnami 😅 😅 😅

tuppe
autor
3. dec 2015

@lenka_21 dakujem za odpoved,ale ja noe som ten typ,co to prehryzie a ide dalej...skor naopak,ked ma nieco stve,musim.to dostat von. A nie je to len o postovej schranke...ona sa stara do vsetkeho,kolko muz zarobi,kde ide,s kym ide a pritom jej unikla jedna podstatna vec,ze ja som jeho manzelka a.nie ona..ale je to aj o ludskej inteligencii,bohuzial...ona nechape,co je sukromie

kakajkova
3. dec 2015

@tuppe ja mam taku istu svokru. A cim je starsia, tym je to horsie ..

eeffka
3. dec 2015

@tuppe tak jej to povedz, ze tu to vadi. No a co ze budes za zlu...
ja keby som to videla rovno sa opytam ci si nepomylila schranku a nech sa to viackrat nestane.
Ziadne okolky.
Moju svokru tiez vsetko trapi ale nic sa neozvie.
Odo mna isto nie a muz ju nepocuva.. a je po probleme.

ovaaa
3. dec 2015

riesenie : dve postove schranky=menej nervov

eeffka
3. dec 2015

@ovaaa oni maju 2schranky 🙂

ovaaa
3. dec 2015

@eeffka v prispevku nie je pisane, ze maju samostatne schranky. 🙂 necitala som ine prispevky...
Kazdopadne, chce to schranku na kluc.....

laura1804
3. dec 2015

Uplne chapem...ja to mam dost podobne, no nechcem nadavat, ani sa tu stazovat...casom som pochopila, ze je to len ich mentalita, ze je to u nich normalne...len ja si na to nijako neviem zvyknut...aj ked je to tazk, jednoducho jej s pokojom povedz, ze u vas si na take nebola zvyknuta a ze si nezelas, aby sa take nieco opakovalo...ja som si tiez myslela, ze na rit sadnem, ked som zistila, ze predtym svokra doma bezne otvarala vsetky listy zaradom...ked videla moju prvu reakciu, rychlo ju to preslo...ale aj tak ma este strasne vela zlozvykov, co sa tyka narusovania sukromia...len s tym uz nic nenarobime...ja uz len odpocitavam dni, ked sa odstahujeme aa myslou tlacim cas, lebo uplne vsetko zmenit sa nam nikdy nepodari...

eeffka
3. dec 2015

@ovaaa prispevok 12,01 2schranky a 2kluce, babka sa vynajde aj tak 🙂

ovaaa
3. dec 2015

@eeffka tak potom trezor s kodom, kt.vie len majitelka hahahaha

laura1804
3. dec 2015

Este som zabudla...je to mozno pre niekoho cudne, ale ak chcem nejake veci fakt utajit, a neriesit, ci mi to precita, davam si to posielat na svoju staru adresu k rodicom a viem, ze tam je to v bezpeci...

katarinapekna
3. dec 2015

Ty si nesvojpravna? Alebo tvoj muz? Lebo inak nerozumiem tejto teme ani dovodu jej zalozenia