Ako neprenášať na bábätko vnútorný smútok a problémy?

elina313
2. mar 2011

Ahojte maminky,
prosím vás poraďte mi, ako neprenášať na deti smútok ? Čítala, som že atop. ekzém, je problémom matky a dieťa si tak len ventiluje pocity, ktoré si od maminky vzalo a nevie ich spracovať....
Viete, našťastie sa nejedná o problémy, ktoré by sa týkali rodiny, mažela, detí .... práveže u nás je všetko O.K.
Ale máme susedu, čo nám robí strašne zle...stále na nás posiela predbežné opatrenia, tie jej súdy zamietajú, ale aj tak vždy musíme sa k niečomu vyjadrovať, niečo vysvetľovať, zohnať a zaplatiť právnika...zrušila nám stavebné povolenie, dom sa nám ničí.... a nebuďte z toho smutní...
Nechcem to prenášať na malého prosím poraďte mi ak viete, ako sa odosobniť, nech necíti zo mňa ten smútok, pocit krivdy a nervozity, len čo zbadáte doporučenú zásielku... ☹ ☹ ☹ ☹

domidomi
2. mar 2011

Zastrelte susedu!! Ale nie to by bolo ešte horšie 🤐. Malé dieťa nemá ešte dobre vyvinutý energicko- informačný systém, v inej kultúre sa tomu hovorí aura. TO znamená že sa ešte nevie brániť pred negatívnou energiou tak ako my dospelí jednoducho povedané. Je pravda, že deti sú prepojené s matkami a ekzém býva často problém psychosomatický (zdravotný stav prepojený so psychikou). Tak ked niekto voči tebe má intenzívne negatívne myšlienky u teba sa to nemusí nijako prejaviť, ale prejaví sa to u dieťaťa ☹ . Nespravodlivé, ale to tak býva 😖. ALe máš pravdu aj s tým smútkom, lebo je pochopiteľné, že ťa to hnevá 😒. A viete aj dôvod prečo to robí?? Mne ked ublíži nejaký človek a som smutná a nahnevaná, tak mu akože napíšem list. Napíšem do neho všetky moje pocity, všetko čo si o ňom myslím aj mu v ňom vynadám. A potom ho spálim. Už som to urobila niekoľko krát a vždy to fungovalo. 😉. Cítila som sa oveľa lepšie a ten človek ma už tak ľahko nedokázal nahnevať a prestalo mi na ňom záležať. A ked urobil čokoľvek zlé nič to so mnou nespravilo. Prajem veľa šťastia.

vodnarky
2. mar 2011

@elina313 -napis jej meno na kusok papiera,daj do zavaraninoveho pohara z vodou a daj do mrazaku na nejaku chvylu...suseda by sa mala potom ukludnit... 🙂 ..ja som to este nerobila,ale poznam pribehy ludi,co uz nevedeli co maju robit a toto im pomohlo... 😉

elina313
autor
2. mar 2011

@domidomi
@vodnarky ahojte kočky, ste zlaté... prečo to robí ? Myslím, že okrem psychickej poruchy, ktorú má a ja neviem, či sa lieči alebo nie, je to asi nešťastný človek, ktorý si musí takýmto spôsobom na niekom uľavovať....
Predtým, keď žil jej druhý sused, tak ten bol stredobodom jej pozornosti... Bohužiaľ som ju vpustila k nám, tak som sa tešila, že konečne budeme mať susedovcov s dieťaťom, že som si neuvedomila, že si púšťam do domu to najzákernejšie, čo som v živote stretla.
Jej pravý dôvod naozaj nepoznám, ale viem, že porozprávať sa a tak ...to naozaj nefunguje... však ona ani neviem koho ešte nezažalovala...úradníkov na prokuratúru a políciu, že proti nám nekonajú, odvolacie orgány zažalovala na súd, lebo tam neuspela a tak ...
Kočky toto je už od roku 2005 a stááááááááále niečo píše... aj sme chceli, aby ju súd poslal na psych. vyšetrenie, ale vraj to musí chcieť sama a aj keby ju zbavili svojprávnosti, tak aj tak musí mať za seba zodpovedného človeka, ktorý toto môže písať za ňu...Chápete tú bezmocnosť ??? ☹ ☹ ☹ ☹
Ja som už naozaj na prášky, v živote som nikomu neublížila, rodičia ma učili, že si ľudia majú navzájom pomáhať, celý život som to videla, medzi rodičmi, starými rodičmi, súrodencami mojich rodičov, našich susedov... PREČO ?
Ale na druhú stranu si hovorím, mám pekné manželstvo, zdravé deti...tak ak toto má byť môj trest na tomto svete, tak musím byť vďačná...

ela2710
2. mar 2011

@vodnarky aj ja som kukala tu cast L.O.V.E. a moji znami to hned skusali, vraj zabralo, tak ktovie 🙂 ja osobne som este neskusala
@elina313 podstatne je to manzelstvo a deti, a ak je to perfektne, kasli na nu, zbytocne sa len trapis, viem, je to lahke povedat, ale naozaj skus ju mat v pazi 😉

danula.ch
2. mar 2011

@elina313 kolko rokov ma ta vasa suseda? predpokladam ze ked ma male deti, tak asi nie je stara a este dlho vam bude spestrovat zivot. viem ze sa to lahko pise, ale nebolo by lepsie ist byvat niekam inam? takto sa z nej zblaznite 😒

elina313
autor
2. mar 2011

@danula.ch 45-46 rokov, má jedného syna 10 ročného, predať to veru aj chceme, predáme dom na ktorom sa môj muž namakal a bol to jeho sen, nikdy o predaji nechcel počuť, len raz ráno som ho našla s očami otvorenými a slzavými a nič nehovoril, potom mi doobeda zavolal, že to predáme pritom sme sa o tom nerozprávali...zrejme celú tú noc nespal...takže teraz to dávame do takého stavu, aby sme ho mohli predať...
Chceme si užiť jeden druhého a naše detičky, tráviť čas s nimi a nie nad PC a stále sa niečím obhajovať a stále na niečo odpisovať... viete aké je to dnes jednoduché na niekoho ukázať... nie on musí dokazovať, že to čo tvrdí je pravda, ale vy musíte dokázať, že to tak neni ☹

danula.ch
2. mar 2011

@elina313 prezumpcia neviny u nas nefunguje, to len vo filmoch? nemalo by to byt tak ze ona by mala dokazat svoju pravdu?
to ze sa odstahujete urobite to najlepsie co mozete, plne si to uvedomite az ked budete prec a odrazu bude vsetko krasne nekomplikovane 🙂 . dufam ze susedka vas nebude obtazovat aj potom
ked ste prezili toto, vsetko ostatne bude pohoda 😉 . drzim palce nech vam to vyjde 🙂

vodnarky
3. mar 2011

@ela2710 -neviem o akom seriali to rozpravas,ale moze byt...ja to mam z jednej stranky na nete,kde ludia pisu svoje pribehy a pisu tam aj co im pomohlo... 😉 ,.. musel to byt zaujimavy serial.... 😕 🙂

ela2710
3. mar 2011

@vodnarky to nebol serial, byva to na tv doma taka relacia L.O.V.E. a kazdy den su tam ine temy, ale teraz reprizovali vsetky za minuly rok

vodnarky
3. mar 2011

@elina313 -zelam ti vela sil... 😔 ...a napisala si to pekne...to najdolezitejsie mas doma.... 😉

vodnarky
3. mar 2011

@ela2710 -ahaaaaa.... 😅 .. 😉 ...este to davaju?

ela2710
3. mar 2011

@vodnarky ano ale teraz davali opakovanie, neviem kedy nabehnu nove casti 🙂

egyptanka
3. mar 2011

@elina313 ako? sustredit sa na babtko, na jeho potreby, venovat sa mu a troska nevnimat to co sa deje okolo. Mozno, by stalo za to sa porozpravat so susedou a vyjasnit jej, ze mate male babo a jej spravanie vam nepridava na pohode a maly je z toho rozruseny.
Len pre informaciu, v case ked mala moja dcera pol roka som prisla necakane o svojho ocina. Neskutocny smutok, ale vidina, ze sa musim postarat o svoje dieta, udrzat laktaciu vo mne vypudilo neskutocnu energiu na to, aby som ten smutok zvladla. Proste som sa sustredila na malu. Ty mas dve deti tak skus to opacne vytaz z toho smutku, nastci sa a zacni zit kvoli nim a muzovi. Zacni pozitivne mysliet. Bude to tazke, ale zapracuj na sebe a uvidis ze to bude dobre.