Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Ako povedať malému dieťaťu, že ocko viac nepríde?

vyzivne
17. máj 2016

Nemozem spat,tak premyslam,ako mam vysvetlit 4 rocnemu dietatu,ktore dlhe mesiace caka na ocka,ze ocko viac nepride. Proste nechal odkaz,ze ho bude kontaktovat az ked vyrastie....do teraz som si vymyslala,ze je v praci,ze je to velmi daleko a pokazilo sa lietadlo,ze pride,ked zacnu rast listy na stromoch a teraz uz neviem,co dalej...prosim o dobre rady. Vdaka.

tova
17. máj 2016

debil, somar, neda sa nijako donutit? koli comu? aky mas s nim vztah ty? trucuje? ma sestru, mamu, otca? porozpravaj s nimi ze malemu chyba, odvez maleho k nim ak maju vztah nech pride otec tam alebo nech babka vysvetli preco ma syna takeho idiota.

vyzivne
autor
17. máj 2016

Sme rozvedeni a vypustili ho z basy...akosi tam stratil zaujem o maleho. Ja ho vidiet nechcem, ale chcela som,nech si ho vezme k rodicom,no po odkaze,ze ho bude kontaktovat,az ked podrastie a ja som mrtva 🙂 , som pochopila,ze penis je organ,k.kt povaha 🙂 🙂 🙂

pribinak
17. máj 2016

@vyzivne ja by som sa poradila s detskou psychologickou. V CPPPP centrách (su v takmer každom okresnom meste) su zdarma a nepotrebujes ani vymenny listok od doktorky a nikde nejde ani záznam

Ja si myslim, ze je to dobre rozhodnutie co urobil. Aby ho nekontaktoval. Takto je to lepsie ako jedna smiešna návšteva raz za uhorský rok. Nechal voľne miesto pre niekoho, kto moze byt naozaj otcom pre toho maleho.
Navyse ušetrí chlapca posmechu, ze otec je basman.

Treba tu tému s chlapčekom uzavrieť a to ti psychologicka poradi.

candii
17. máj 2016

To co za idiota????? By som ho nakopala!!!

maminuska
17. máj 2016

@vyzivne takých idiotov je viac, vrátane môjho exa. Skončilo to tak , že ho kontaktoval ked syn vyrástol , len záujem zo strany syna je nulový . Je pre neho cudzím človekom .

pribinak
17. máj 2016

@maminuska a naco by mu bol otec, ktory sa ukáže raz za dobu, donesie reálnu dokladu a autíčko za euro a zas ho pol roka nebude, potom sa zas ukáže a zas ho mozno zavrú
Najdi si niekoho k sebe, do reho chlapa co mu nude otcom a pomoze ti ho vychovať

vyzivne
autor
17. máj 2016

Baby,vsetko viem a chapem,ja ho nechcem spat. Ja neviem,ako malemu vysvetlit,aby som ho nezranila,ze ocko nepride,nech ho necaka.

vyzivne
autor
17. máj 2016

Zasluzim si poriadnu po papuli,ze som s takym kretenom splodila dieta. Fakt som na seba nasrana. Co my sme mali medzi sebou,toto som uz davno spracovala,ale nikdy by som neverila,ze sa tak zachova k malemu,ved preto som do teraz vymyslala,ze za nim pride.

maminuska
17. máj 2016

@pribinak ja som si už dávno našla 🙂 neviem či to patrilo mne 🙂

maminuska
17. máj 2016

@vyzivne ja som povedala 8 ročnému synovi pravdu , tata nechodí lebo nechce. Syn to spracoval.

lintu
17. máj 2016

Hlavne mu povedz pravdu (jeho veku prijateľným spôsobom), aby si za pár rokov nemusela rozmýšľať, ako sa vyvliecť z toho klamstva, čo si mu kedysi narozprávala. Aj preňho bude lepšie zmieriť sa s vecami, tak ako sú, ako zažiť dakedy ten šok, že ono to bolo celé akosi inak.

bosoriak
17. máj 2016

@vyzivne povedat pravdu, uz to ako si si vymyslala doteraz narobilo viac skody nez uzitku. Deti znesu vela, ale klamat sa im nema.

misel0806
17. máj 2016

Co bolo ,bolo uz to spet nevratis... Je to kreten a takemu dieta ani do ruky nepatri... Raz aj tak dietatu musis povedat pravdu,donekonecna ho klamat nemozes... Teraz budes otcom aj matkou v jednom... 🙋

mamica
17. máj 2016

@vyzivne nevycitaj si to 🙂 hlavne to dietatu nedaj pocitit. Dietatko potrebuje tvoju lasku, bez ohladu na to akeho ma otca. Urob vsetko pre to aby dieta bolo ine ako jeho otec. Aby v dospelosti neurobilo chybu aku urobil jeho tatko. Obcas sa detom oplati povedat na rovinu a vezmu to lepsie akoby sme ich klamali.

seahorse27
17. máj 2016

Skor ci neskor budes musiet dieta konfrontovat s realitou, samozrejme jemne a primerane veku. Je to dolezite kvôli tomu, aby ta neskor neobvinovalo, ze si ho klamla. Treba mu povedat, ze ocko uz nepride a hotovo - ze sa tak rozhodol a vy dvaja sa s tym budte musiet nejako zmierit. Musis ho o to viac ubezbecovat, ze ty ho lubis nadovsetko a nikdy ho neopustis. Samozrejme, ze budu nasledovat otazky typu "preco". Ja by som odpovedala, ze neviem, ocko mi to neprezradil...proste pravdu.

natalym
17. máj 2016

Vždy ho bude čakať.

maxiva
17. máj 2016

ja by som mu povedala,ze neviem kedy pride.casom sa na neho prestane pytat,zabudne.podla mna by to dieta este nevedelo pochopit,ze otec nechce prist.urcite by si myslelo,ze za to moze.nechaj to plynut,postupne sa prestane pytat 😒

denaha
17. máj 2016

Presne ako bolo vyssie pisane...ist sa poradit k psychologicke a tak postupovat...najst si normalneho chlapa ktory mu bude otcom a nie hentaky...

tova
17. máj 2016

@vyzivne ja by som si ho niekde zdriapla u jeho matky. Prisla tam so synom a tvarila sa akoze maly prisiel na navstevu k babke a ocovi. Ak by situacia vyzerala ok, na hodinku by som sa vyparila. Ak by zacal nadavat, hned z kraja by som sa otocila , odisla a malemu by viac vela netrebalo vysvetlovat. Mohol by mi pisat co chce, videl by co by som odipisala ja. tu neide o to mat hrdost a ignorovat ho, klamat atd. Kolko navonarodencov odlozenych na adopciu idu hladat rodicov? ten rodic bude stale cloveku chybat aspon minimalny kontakt pocas zivota potrebuje. Ja by som mu take rodeo zo zivota spravila ze by sa ma bal.

belbel
17. máj 2016

@vyzivne
@maxiva naopak si myslím, že sa bude pýtať, doteraz mu matka rozprávala o ňom, bude v kolektíve, tam ho to napadne pri rozprávaní sa s inými, páči sa mi odpoveď @seahorse27 Netreba to príliš rozoberať zoširoka, ale úprimne a ak bude treba, lebo deti sa stále dokážu pýtať aj na to isté, tak stále opakovať a opakovať to dokola, trpezlivo a bez zbytočných emócií

maxiva
17. máj 2016

@belbel nemyslim si,ze 4 rocne dieta dokaze pochopit,ze jeho akoze "tatko" ho nechce vidiet.povedat pravdu?no ked bude väcsie tak ano,ale teraz by som mu to nepovedala,ale to by som spravila ja...kazdy nech sa rozhodne podla seba,ale treba brat ohlad na dieta.je jasne,ze dieta sa zo zaciatku bude na otca pytat.ale vzdy by som povedala,ze neviem kedy pride,ved nakoniec je to zcasti pravda,mozno si to ten chlap rozmysli ☹ ...casom mu to take nepride,ze nema otca pri sebe,zvykne si na to.dnes byva veeela deti bez otcov,takze nemyslim,ze by to bolo dnes nieco vynimocne,bohuzial 😒

vyzivne
autor
17. máj 2016

@maxiva je to aj moj nazor,ze povedat otec ta nechce vidiet je krute a neprimerane nie len veku stvorrocneho dietata,ale aj ovela starsiemu by to zle padlo.

natalym
17. máj 2016

@vyzivne Neviem ako by som mu to povedala...... ☹

kaktusik007
17. máj 2016

@vyzivne dieta je male, nie sproste.

mala si pvoedat hned ze odisiel, a nie mu klamat. toto je cele zle.

seahorse27
17. máj 2016

@vyzivne aké story si teda budeš donekonečna vymýšľať? Naozaj z toho môžeš ty nakoniec vyjsť ako tá zlá. Deťom sa má hovoriť pravda...nie kruto, že ťa nechcela pod. Normálne vecne, primerane veku, že uz nepríde a ty nevieš prečo. Ak tuto situáciu nevieš u neho ošetriť sama, zájdi sa poradiť s detským psychológom. Určite ti neporadí, že mu máš dalej klamať...

lauricka
17. máj 2016

@vyzivne pribinak ti poradila velmi dobre, porad sa s detskym psychologom v CPPPaP, ktore je najblizsie pri vas, najdes lahko na webe. V nasom meste tiez su. Tam vyries najlepsie, urcite lepsie, nez tu.

vyzivne
autor
17. máj 2016

Poviem mu to stylom,ze ocko odisiel pracovat daleko od nas a tam aj ostal zit a ked sa rozhodne prist sem,tak pride,ale neviem kedy.

vyzivne
autor
17. máj 2016

@seahorse27 ale ja som mu neklamala,ja som bola presvedcena,ze on za malym z basy pride,ze to bude jeho priorita,ze mu chyba...pravdepodobne v base spoznal nejaku seberovnu,vraj sa to tam tak robi,ze si posielaju listocky....ja som neklamala,on sklamal

mysga
17. máj 2016

No. Vysvetli mu to tak, ze ocko odisiel niekam velmi daleko. A ze to nevadi, ze ty mas jeho a on má teba a ze ho lubis najviac na svete a tak. A vzdy mu hovor pravdu, ked ho hentaky keket opusti a vyslovene povie,ze ho bude kontaktovat v dospelosti, tak nech vie maly pravdu. Nic si nevymyslaj navyse - len realita.

bratislavcankanm
17. máj 2016

@vyzivne ako pisali @kaktusik007 , @seahorse27 - detom sa nema klamat, to bola chyba, ale uz sa stalo, nevezmes to spat. A to ze odisiel pracovat daleko, no neviem - co ked bude chciet mu zavolat, nebodaj navstivit ho a zase si budes musiet vymyslat preco sa to neda.... deti nie su hlupe, ono uvidi, ze nieco nesedi na tvojich klamstvach... aby maly este neziskal pocit, ze to maminka je na vine, ze nemoze vidiet ocka, staci, ze odhali jedno tvoje klamstvo a bude sa na teba hnevat...

moj ex odisiel kratko po synovych 6 narodeninach, malemu povedal nejaku rozpravku, ze preco odchadza (pravda bola take, ze milenka, klasika)... no a maly uz zacina zistovat, ze tatinkove reci nesedia s realitou..a hneva sa za to nanho... ex totiz klame a nepamata si svoje klamstva a tak si obcas protirecil 🙂 .... a nedavno sa syn vratil a hovori mi, ze unho v mobile nasiel nejaku fotku a ze podla datumu tej fotky sa tatik s tetou pozna dlhsie ako povedal.... naozaj, ver mi, deti su ovela mudrejsie ako sa zda a aj si vela pamataju....

kedze si to uz zamotala s tymi klamstvami, silno ti odporucam poradit sa s psychologom, ako z toho von... a ako to cele malemu vysvetlit... aby mu to neublizilo

Tu začni písať odpoveď...

Odošli