Ako sa zbaviť narcisa?

14. nov 2022

poradte pls ako sa zbavit narcisa? po pol roku bez kontaktu z mojej strany stale otravuje. ako sa ho mam zbavit? on ma vytvoreny obrazok o mne aka som uzasna a ako ma miluje a stale bojuje a bojuje ale ja ho nechcem, hnusi sa mi a obtazuje ma to ako sa mi stale ozyva, robi ako keby sme stal eboli spolu!! co mam robit? kedy ho to prerstane bavit?? je mi z neho uz zle...

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katkami123
14. nov 2022

Pri najhoršom si vybavís súdny zákaz priblíženia. Ale základ je neposkytoval mu žiadnu spätnú väzbu, jemu ide o reakciu a je jedno či pozitívnu alebo negatívnu, ale, ze akokoľvek zareagujes. Mala si ho už dávno bloknut a zmeniť tel.č. Ak nepomôže, iba oznámiť, ze na neho podavas trestne oznamenie za obťažovanie. Prídeš mi zbytočne ustráchaná. Tiež som chodila so šlabikarovym narcisom. Základ je ukazat, že na teba nemá žiadnu páku a nepohne s tebou. On si aj tak nájde časom novú obeť a nebudeš ho viac zaujimat.

cacianka
14. nov 2022

Vo svojom veku by si už mohla vedieť, že chlapovi treba jasne povedat a naj napísať oficiálny mejl/list (necháš si rovnopisy, mejl ulozis ),
aby ťa už nijakým spôsobom nekontaktoval, že si to neželaš a jeho snahu považuješ za obťažovanie. A ak sa to bude opakovať, podáš trestné oznámenie a poziadas sud o zákaz priblizenia, akéhokoľvek kontaktu. Potom si ho mala všade ale všade blokovať.
Ale hlavne o tom povedz všetkým svojim priateľom a rodine, aby mu nedávali info o tebe, aby vedeli že ťa jeho snaha kontaktu obťažuje, tak aby ti pomohli nepustiť ho do tvojej bubliny.
A potom si stoj za svojím a ak bude pokračovať, tak TO naozaj podaj, aj návrh na zákaz kontaktu, a keď príde osobne volaj políciu že sa cítiš ohrozovaná

zorkahorka
14. nov 2022

Mne takto jeden po rozchode písal mesuac sms ... neotvarala som,nečítala,nereagovala

babulkomale
15. nov 2022

Ja som si zmenila cislo kedysi a to nebol ziadny toxicky ex, len som proste nechcela byt dostupna pre neho ani pre jeho rodinu s ktorou som si paradoxne rozumela.
Nove cislo posles len komu chces a komu veris.
A samozrejme blokovat hned jeho cislo keby si tvoje nahodou zistil.
Preto ja nedavam nikomu na nikoho cislo aj keby to hned bola jeho rodina, lebo neviem v akom stave maju aktualne vztahy. Nic ma nevie viac vytocit ako ked sa na mna cislo "kamaratka" nejakemu poistovakovi ci predajcovi nezmyslov.

katkami123
15. nov 2022

Len nechápem prečo sa tak strašne autorka ide “hecovať” a v hlave si vytvárať úplne zbytocne 1000 scenárov na čo sa akože “môže pripraviť”. Vždy treba riešiť v prvom rade aktuálne situácie a nie čo keby, každý má nad nami iba takú moc, akú mu dovolíme mať. Keď si ideš ešte aj nereálne scenáre pripúšťať, tak sa hecuj a tras sa doma v kúte, čo sa tu dá poradiť.

danina09
15. nov 2022

za mna je toto zbytocne vobec pitvat, lebo to co sa moze stat tych moznosti je vela a zbytocne sa tym len zatazujes a nie je to nic nejako prijemne, ideal je vymazat, zablokovat, neriesit

lubkavargova1
15. nov 2022

Narcis ma najvacsiu obavu z toho, ze nikto si ho nevsima a ze bude sam...preto sa az tak patologicky prisaje ako pijavica...a my zeny sme tak jebnute, ze mame v sebe akoze syndrom Matky Terezy a ideme zachranovat kazdeho...lebo vsak "on sa zmeni"..no nezmei... Nie. Jednoducho s takym clovekm treba okamzite a bez naznaku co len odchyliky prerusit kontakt. Zablokovat, nepozerat z inych profilov, vymenit hoci cislo. Neriesit, nekomunikovat. Aj keby sa vyhrazal ze skoci z mosta, ze sa hodi pod vlak, ze pozere tabletky...neboj sa, taky clovek to nikdy nespravy, narcis sa ma na to velmi rad. Ked aj takemuto odolas, mas vyhrate na celej ciare...narcis si tak zvykne najst inu obet...kolko to trva kym sa takeho debilka zbavime? No minimalne rok...a potom aj viac rokov, treba odolavat a zit svoj zivot.

anita6666
15. nov 2022

Autorka,vieš kedy končí skutočne vzťah s narcistom? Až smrťou jedného z dvojice....takže neviem,čo riešiš,ozvat sa ti môže aj za 20 rokov...v rukách to máš teda ty,nie on