Ako som vyhorela

30. apr 2024

Ahojte, idem sa tu vyzalovat a napisat roman, ktory nebude nikoho zaujimat. Neviem co sa kde pokazilo. Bola som mlada, uspesna zena, myslim, ze aj celkom pekna, vzdy ked som isla von, tak som evidovala zaujem o mna z muzskej strany. Ale vzdy som bola vo vaznom vztahu. Po VS mi zomrel priatel, mali sme autonehodu a ja som sa dlho z toho nemohla spamatat. Ked som sa konecne z toho ako tak vylizala, tak ziadny muz ma nepritahoval. Bud bol maly, alebo tucny, alebo hlupy, alebo bez ambicii, alebo... vzdy som mala nejake vyhovorky preco tento nie. Jednoducho som ich asi vzdy porovnavala s mojim priatelom. Tak, ako mi nefungovali vztahy, mi fungovala praca. Isla som po kariernom rebricku, nebola som workoholicka, len som jednoducho mala svoju pracu rada a robila som ju dobre, aj som si dobre zarobila. Rok plynul za rokom a ja som postupne starla. Da sa povedat, ze v 35tke som zazila asi taky svoj peak a potom to zacalo ist dole vodou, v praci, v zivote, v zdravi, v rodine. Postupne sa zacalo vsetko kazit. Najprv praca, potom ruka v ruke moje zdravie, zdravie mojich rodicov, a to vsetko sa podpisalo na mojom vzhlade. Zostarla som, pribrala. Nie som mrochtla, ale oproti tomu, ako som vyzerala niekedy je mojich 68 kg jednoducho velmi vela. Mam 44r, zdravotne problemy, som na PN, bez prace, bez priatelov, resp. mam ich velmi malo, zaujem muzov je uz maly. Nikto ma na ulici neoslovi, neprihovori sa, ako niekedy. A tak som z vrcholu padla da sa povedat dole. Este stale mam kde byvat, co jest, nie som na voziku, vidim, mam funkcne ruky a nohy. To si velmi vazim. Ale celkovo sa potrebujem nastartovat. Vyhorela som v kazdom smere, a bojim sa, aby som ten plamen uplne nezahasila...

jumama
1. máj 2024

Rozmaznavaj svoje telo. Vonavy kupel, peeling, natri sa telovym mliekom, trebars sa aj sama hladkaj, sama si rob akupresuru, masaz ruk... Aj tie prechadzky ak sa ti daju, ak by si zvladala, tak nejake jednocuche jogove cvicenia, daj svojmu telu vediet, ze ho potrebujes a mas rada. Toto je to co ti chyba, preco prisla choroba, vyhorenie. Do urcitej miery naozaj musis prebudit sama svoj zaujem starat sa o svoje telo. Nejke zvieratko ako terapia? nejaku pritulnu macku by si neprijala? Vedela by si ju vyhladkat, aj by ta mozno pocuvala, moha by si jej porozpravat, co len chces... Psik potrebuje vela vencenia, ale macku mozes mat aj doma...

777januska777
1. máj 2024

Problém u teba skôr vidím v tom, ze sa porovnavaš, ale sama so sebou. Samu seba vidíš aká si bola a aká si teraz a keď samu seba vidíš dnes v "horších" podmienkach, vnímaš to ako svoje veľké zlyhanie. Ty nejako zabudaš na to, ze si prežila v živote niečo co vacsina ludi nikdy nezažije. Obrovskú traumu, ktorá ťa zmenila, ty už nikdy nemôžeš byt rovnaká aká si bola. Ono v živote ludia zažijú udalosti, ktoré nás dokážu tak veľmi poznačiť, ze zmenia úplne našu osobnosť, áno hlavne pri tragediach akú si zažila aj ty, je to až nespravodlivé. Lenze s tým nič neurobíme. Musíme to len prijať a zobrať to, také aké to je. Uvedom si, ze si si vytiahla kartu, ktorá ti vzala veľmi veľa, ale tie možnosti co ti vzala sa už nikdy nevrátia. Ty môžeš plakať nad tým co uz nemáš a o co si prišla a co ti tragédia vzala (a verím, ze by ti to nikto nezazlieval) alebo môžeš skúsiť žiť a hrať s kartami, ktoré máš, aby si aspoň ako tak začala vidieť nejakú radosť.