Ako ste sa vyrovnali s tým, že manžel nechcel deti?

16. nov 2021

Zienky, ktore ste tuzili po dalsom dietati, no nikdy sa vam ta tuzba nesplnila, lebo manzel nechcel, ako ste sa s tym vyrovnali? Ako to vnimate s odstupom casu? Nemate pocit, ze ste nespravili pre to maximum, aby ste manzela prehovorili? Mam pocit, ze sa mi to zacina vymykat spod kontroly.

pribinak
16. nov 2021

To či chceme spolu dieťa alebo nie, sme mali vydiskutovane už pred manželstvom
Dieťa má byt prirodzená túžba oboch ludi, nie aby jeden prehováral toho druhého.
Buď je dieťa spoločná túžba, alebo nie a ak je to moja priorita, ale toho druhého nie, tak potom to nebola správna voľba partnera

kayyaa
17. nov 2021

@pribinak pise "po dalsom dietati", treba citat s porozumenim...a to sa stava uplne bezne, ze maju manzelia 2 deti a zena zatuzi po tretom...alebo po stvrtom...to urcite nie je "nespravna volba partnera" 😃😃
A autorke - neviem ti poradit, nastastie ja ked som zatuzila vzdy po dalsom dietati - mame ich 6 - manzel nikdy nebol proti😊 kedze sme financne, materialne, zdravotne ok, deti maju vsetko, su skvele, tesime sa z nich...velmi by ma mrzelo, keby manzel bol proti, ...velmi ti drzim palce, aby sa ti tuzba splnila😊

thoughtfulweirdo
17. nov 2021

My sme to tiež trochu riešili. Ja som druhé chcela, manžel nie. Pre mňa bolo dôležité pochopiť, prečo ho nechce a keď som jeho dôvody pochopila, považovala som ich za logické a netlačila som na neho. Nakoniec on názor zmenil, takže neporadim, ako sa s tým vyrovnať, ale určite je základ úprimná komunikácia a vzájomné pochopenie.

autor
17. nov 2021

Tak velmi ste mi nepomohli, kedze hladam prave matky, ktore sa s tym museli zmierit. Vy ste prave tie opacne pripady. Ale dakujem za reakciu. Mame deti dve, manzel ma padne a realne argumenty, ale vsetko mi to pride len z jeho strany egoisticke, ako uver a to, ze s tromi detmi by sme len tazko mohli ist na dovolenku, museli by sme sa mozno uskromnit na co nie je zvyknuty, vek (on 40, ja 35), proste chce mat uz pokoj a mne tieto argumenty nestacia.

evica17
17. nov 2021

V rodine mame jednu, ona ma dve deti-dcery a chcela by este dalsie dve- najlepsie chlapcov. A jej muz o tom nechcel pocut, presne kvoli financiam najmä, aj to ze byvaju v mensom byte, kde by sa uz tolki nepomestili. Nepresviedcala ho. Zmierila sa s tym dako a teraz ako ho povysili v praci, ma vyssiu vyplatu, tak jej sam povedal ze mozu ist do tretieho dietata. Ona cela stastna, strasne dufa ze to budu dvojicky, lebo vie ze do strvteho ho nepresvedci uz nikdy. Zial sa im nedari , potraty a tak a tonpritom ma cca 26 rokov

ayanamirei
17. nov 2021

Manzel ma realne a za mna riadne argumenty. Osobne nevidim nic egoisticke na tom,ze mate uver a muz nechce,aby vypadol tvoj prijem. Zas dalsie roky bez spanku, mozno bez sexu (neviem ako ste fungovali pri detoch), problem s 3 sedackami v aute... A to,ze sa nechce uskromnovat, nuz makal x rokov, aby ste sa mali dobre, preco by mal chciet zit skromne? Lebo tebe nestacia vase 2 zdrave deti?

julka828
17. nov 2021

@ayanamirei uplne suhlasim. Nic na jeho dovodoch nevidim egoisticke aj rokov uz ma dost na dalsiedieta necudujem sa mu

jaskolka
17. nov 2021

Na jeho argumentoch nie je nič egoisticke. Mate deti, nie je to ze nechce ich vôbec a odmietol ta urobiť matkou.naopak argumentuje rozumne. Zrejme už tiež chce mať "kľud" ísť niekde na dovolenku, oddýchnut si, a minimálne už neriešit nočné plače, zúbky,plienky, hračky. Vek už tiež nie je úplný ideál, ako chápem, keď niekto ma v 35 a vyššie ešte len orve dieťa, ale reálne vy už máte deti teda to nie je ze umieras túžbou po dieťati a muž povie nie.
Myslím, že jedine sa s tým zmieriť... Lebo nemá zmysel ho prehovárať, prosit naliehat.. Mate dve zdravé deti... Sústred sa na to, čo máš...

leskovael
17. nov 2021

Neprehovarala by som... Ja mam jedno dieťa a jedno aj chcem. Ak by ma chlap išiel prehovárať na ďalšie(určite teraz či najbližšie roky) bol by to pre mňa asi vážny dôvod na rozchod. Vy mate spolu dve deti, to že ďalšie nechce ja osobne chápem, áno mat viac deti je už podla mna v dnešnej dobe dosť náročné, pravdepodobne ked si bola na materskélej ťahal finančne takmer všetko on, to ze si netrúfa na ďalšie dieťa popri hypotéke a výdavkom ktoré na život taka 5clenna rodina nemá malé je pre plne pochopiteľné. Taktiež by bol možno rád ak by ste po dvoch deťoch zase začali fungovať viac aj vy dvaja ako manželia (toto je dosť častý problém medzi pármi,neviem ako to máte vy a aj keď ty povieš že ok možno to on vníma trochu inak) neviem, je to zložitá situácia kde bude jeden menej spokojný...ale pár rokov dozadu ste sa predsa museli baviť aj na túto tému a hovoriť o tom ako si to predstavujete..

kleopatra114
17. nov 2021

Aký mas ty dôvod na tretie dieťa ? Ci ho “ len “ chces ? To pre tvojho muza tiež nie je dobrý dôvod . Vieš , muž nemá take materinské pudy ako ženy , podľa mna by si mala daň na jeho názor , lebo on vašu situáciu vidí reálne a triezvo .

autor
17. nov 2021

@kleopatra114 mas absolutnu pravdu

maj98
17. nov 2021

Ako sa s tým vyrovnať? Skús si nájsť nejakého koníčka. My máme dvojičky zachvilu budu mat 4 roky. Občas ma chytí tá túžba mať ešte babatko, čo keby to opäť boli dvojičky.. len ze potom si môj muž pripomenie tie noci ktoré sme pri nich bdeli, nespali sme 2 roky. A tiež mi dá rozumne argumenty že nemali by sme ich ani kam ulozit, už teraz sme ako sardinky. A našla som si koníčka. Teraz som šťastná keď dám deti do škôlky a môžem robiť čo ma baví. Keby mám ďalšie babo tak zase by som len prebalovala a okolo hrncov sa točila. Takže vždy keď ma prepadne ten pocit že by som chcela babo, tak idem robiť to čo by som pri babatku nemohla a užívam si to 🙂 to je taký môj sposob ako sa s tým vyrovnať.

lujza123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lujza123
17. nov 2021

Skus si tu túžbu po 3 dieťati definovať. Nieje to len taky smútok za bábätkami, materskou? Keď sú deti väčšie a sú samostatnejsie môže ta chytať taka nostalgia za obdobím ked si bola stred vesmíru iba ty.
Je to len túžba alebo neprekonateľne silný pocit ze ak nebudete 5 ti nebudete kompletný?
Ak naozaj, naozaj veľmi túžiš po 3 dieťati budeš vedieť akceptovať manželove požiadavky možno by si ho presvedčila. To by znamenalo napríklad začať oveľa viac pracovať, zvýšiť si tvoj príjem, odísť od tretieho 6 mesačného bábätka do prace, najať si opatrovateľku na vypomoc aby ste mali aj vy čas na seba ako manželia... S týmto všetkým môžeš začať už teraz a skutkami presvedčiť manžela že to myslíš vážne....

Vieš lebo chcieť dieťa je rovnako egoisticke ako ho nechciet.

vevesh
17. nov 2021

Ako velmi nemas na vyber, ak ho nechces priviazat k posteli, natajnasa vyberat z kondomu pozostatky vasne ci prepichovat ochranu, dokym sa nezadari...😀🙈🙉🙊a teraz vazne. Je to jeho pravo. Sice sa citim zradena, ale je to moj manzel a ma take iste pravo na toto rozhodnutie ako ja na to, ze este dalsie dieta chcem. Zatial sa cez to neviem preniest, hlavne po potratoch, ale dovod na rozvod to nie je- mame predsa este dalsie deti ...

anita6666
18. nov 2021

Tvoj muž má narozdiel od teba viac rozumu

autor
19. nov 2021

Ach jaj, prosim nepiste mi mamicky, ktore ste spokojne so svojim poctom deti a uz ziadne nechcete, neplanujete, odmietate. Ak ste si nevsimli, moja sprava je adresovana prave tym, ktore po nom tuzia a vedia, ze uz dalsie mat nebudu/nemoze bez ohladu na okolnosti. Ziadna zena toto nepochopi, ak tym nikdy nepresla a nikdy nemala takuto nenaplnenu tuzbu. Dakujem