Ako vám pomáha manžel s deťmi?

heny22
27. okt 2013

Ahojte. Som tu nová a potrebujem sa trochu vyrozprávať, prípadne vidieť vaše názory na moju situáciu. Dnes sme sa z manželom poriadne pochytili a dosť ma to vzalo. Vzniklo to z toho, že som sa pred obedom dosť ponáhlala - bolo treba nakrmiť deti a dať ich spať, tak som robila veci trochu rýchlejšie. On to vyhodnotil, že som zasa nervôzna a robím vietor. Namiesto toho aby mi pomohol, pokojne si sedel pri PC. A to nie len teraz, ale vždy keď mám toto trochu viac naraz. Nie že by sa postavil a šiel mi pomôcť, ale len mi vyčíta že som nervôzna. Nakoniec naša "diskusia" vyvrcholila konštatovaním, že mi už ďaľšie dieťa mať určite nemôžeme, lebo by som ho nezvládla...Vraj niekedy pôsobím ako by ma moje deti obťažovali, a je vraj neporovnateĺné ako sa z dcerkou hrá jeho mama a ja. Takže ako by som sa im dosť nevenovala. Pritom som s nimi 24 hodin denne. Nemám pre seba takmer ani minútu, lebo ako náhle ich nechám samých, hneď niečo vyvedú, alebo sa začnú byť. Deti sú ešte malé, majú 4 a 1,5 roka, takže sami sa hrať ešte nemôžu. Dosť sa ma tento jeho postoj dotkol. Ja mám pocit, že robím pre deti maximum. Samozrejme, že musím občas aj navariť, ožehliť, upratať, takže niekedy je toho dosť /ale to asi poznáte/. Som 5 rokov na materskej a možno mi to občas už lezie na nervy, no očakávala by som od neho trochu iný postoj. No zasa aby som mu moc nekrivdila - pomáha mi, ale musím ho o to požiadať. Sám od seba neurobí nič čím by mi pomohol. Asi by som očakávala trochu viac aktivity v tomto smere. Mám pocit, že si ma prestáva vážiť, vážiť si to čo robím pre rodinu, deti a aj pre neho /veď aj jemu periem, žehlím, varím..../. Nejaký prejav vďaky? Na naše 7 výročie mi nedoniesol ani jeden kvietok. Iba sucho skonštatoval že 7. rok je kritický a mohlo by to byť aj lepšie.... Vtedy ma tiež dosť ranil. To sme si vydiskutovali a na najbližší sviatok som zvedavá či pochopil... Začínam sa fakt cítiť dosť neužitočná, neschopná, nepoužiteľná... Ako je to u vás? Ako stíhate deti a domácnosť a aj seba? Pomáha vám niekto?

zuzkaanicka
2. nov 2013

@jabadaba tak to bol vylozene rodinny typ, ten lekar 😀

farmacka
2. nov 2013

@zuzkaanicka jasne, to je priroda, sme taki aj taki, ved by tu bola nuda 😀

farmacka
2. nov 2013

@jabadaba vsak patrocna materska je super oddych! to chcel dat najavo, ako bude tu zenu lubit, ze jej to dopraje 😀

jabadaba
2. nov 2013

@romana19 ...ako vevericka mi napadlo pri docitavani vety o rozbijani orechov. Ale narazila som na pojem buzerant. 😀

no vidis a mne pripada strasne sexi moj muz, ked si sam zehli kosele. Vtedy mam problem udrzat sa. 😀

To ale neznamena, ze mu ich rada neozehlim ak ma o to poziada v pripade, ze nestiha on sam. Nemam najmensi problem. On vie ziadat obzvlast pekne a tomu sa odolava tazko. 😀

Momentalne robi tie "gulove" cinnosti. Rajbe dole tapety a oblepuje teren na zajtrajsiu mega gulu - malovanie. A ja sedim tu. Nijak ma to neberie. Ale k malovaniu sa pripojim, pripadne mu stetku aj zabavim. 😀

jabadaba
2. nov 2013

@zuzkaanicka jo jo, mimoriadne rodinny. 😀 Doprial by mi aj realizaciu vo vybranom odbore. 😀

farmacka
2. nov 2013

@romana19 jeeej, moj muz ked navari obed pre nas vsetkych piatich - a ja nemusim -sa mi zda zrovna ze najmuznejsi 😉

jabadaba
2. nov 2013

@farmacka tak tak, a tym butikom len dolozil kam ako jeho zena mentalne dorastiem. Na regaliky s handrickami. 😀

farmacka
2. nov 2013

@jabadaba si mi to zobrala z ust: nenormalne sexi je aj moj muz, ked si sam zehli kosele.. 😉

farmacka
2. nov 2013

@jabadaba vsak by si bola podnikatelkou, co sa ti nezda 😀

jabadaba
2. nov 2013

@farmacka ta vidis? Nevdacna bestia som! 😀

zuzkaanicka
2. nov 2013

@jabadaba no, ale odolala si 😀 su take, co by mu na to skocili a este by sa tu vychvalovali, ake su stastne a mozno Ta este obvinia, ze si z manzela urobila podpapucnika ... zehlit kosele, no, kto to kedy videl ... chlap ... ved to je ... no, Ty budes asi semetrika ako ja 😀

romana19
2. nov 2013

@jabadaba No mne môj muž pripadá nesmierne sexi, ked nie je doma, ale ked sa vráti tak sa nejak ten ideál v tej bubline zahmlí.

To som samozrejme žartovala, pravda je, že kto chce tak si prácu najde, či je ženského alebo mužského charakteru a dvaja ľudia ked spolu žijú a zdieľajú všetko dobré a aj zlé mali by žiť ako tím. Kto má na to aké páky a predpoklady, to už tu mi nevyriešime a ja osobne si myslím, že to nie je až tak celkom výsledkom spoločnosti, ale myslením jednotlivca.

farmacka
2. nov 2013

@jabadaba co uz, asi je to dnes uz pase.. uz iba lutovat mozes potichu 😉

jabadaba
2. nov 2013

@zuzkaanicka 😀 no jo - riadnu rasplu si ten moj vzal. Inac to ani nemoze byt. Vsak nie nadarmo sa vravi, ze chudak kazdy jeden co sa ozeni. Nie zena je chudera a mala by sa klepat pred vykladom so zavojmi. Ale muzi. Ach jo...maju to tazke.

jabadaba
2. nov 2013

@farmacka je to pase, co narobim. Doma som sice dlhsie ako odporucanych 5 rokov, ale butik otvarat nejdem. Holt, kto zavaha nepodnika. 😀

romana19
2. nov 2013

@farmacka Samozrejme, že ti tento pocit neberiem, pretože staré známe otrepané sto ľudí, sto chutí, ja môjho muža nemám potrebu vidieť v kuchyni, ked som doma ja, ked nie, nech si varí aj džemíky.

jabadaba
2. nov 2013

@romana19 asi ano, tak to bude ako si pisala. Tim je rozhodujuci a uz je na hracoch ako sa zladia.

zuzkaanicka
2. nov 2013

@jabadaba no, este si Ty budes buchat hlavu o zarubnu a lutovat 😀 ... taky podnikatelsky plan Ti usiel, to musi byt hrozny pocit 😀

jabadaba
2. nov 2013

@zuzkaanicka och Ty pochaba! 😀

farmacka
2. nov 2013

@jabadaba ze klepat pred vykladom so zavojmi 😀 😀 pocuvaj, ty mozes knihy zacat pisat... 😉

farmacka
2. nov 2013

@romana19 ci tam on potajme nechodi kuchtit vzdy ked si nie doma 😀

jabadaba
2. nov 2013

@farmacka 😀 no ked ten butik uz nebude, hadam by som aspon knizku mohla, nech sa maju zeny na pozore.

bubelko
2. nov 2013

@farmacka inak dnes robil obed muz, lebo som dosla so starsim z plaveckeho neskor ako on s mladsim. a teda ako cistil tie zemiaky, to bola ina podivana 😀 😀 😀 vyzeral priam neodolatelne 😉

farmacka
2. nov 2013

@zuzkaanicka len ci by sa pri nej po 5 rokoch nezacal nudit a nevymenil by ju za daku ambicioznu karieristku 😀

farmacka
2. nov 2013

@bubelko vsak my tu neklameme, k comu by to bolo dobre 😀

romana19
2. nov 2013

@jabadaba asi áno, proste ked to tí dvaja uhrajú, že je spokojnosť na oboch stranách, tak je to v poriadku. A čítala som ako sa tu niaka Zuzka kameňovala, že Žena prosím ťa takto nemysli, ale ona to môže mať v paži všetky tieto názory, ked to tímovo uhrajú.

zuzkaanicka
2. nov 2013

@farmacka no, keby mu zacala vysvetlovat, co za modely bude v tom butiku predavat, tak by mozno aj usiel ... ale ja myslim, ze ona by uz na neho nieco vymyslela ... priviazala o sporak 😀

romana19
2. nov 2013

@farmacka Ja nepotrebujem vidieť na vlastné oči že vie robiť ženské práce, ale viem určite, že ak by som musela vylehovať v nemocnici, nedaj bože, tak sa o deti postará, navarí, uprace a zvládne to za dvoch a to isté dokážem aj ja a to je viac, ako keby mi pred očami behal s utierkou v ruke.

jabadaba
2. nov 2013

@zuzkaanicka eeee, o mne o mne sa tu bavite? 😀 Pri mne by sa nenudil, na to viem dat priam garancie. 😀

zuzkaanicka
2. nov 2013

@jabadaba to verim 😀