Ako vychádzate so švagrinami?

lune
29. dec 2015

Ako darcek k meninam krem na tvar pol roka po spotrebe...ako by ste reagovali? Svagrina sa hra na panicku, kupuje same znackove oblecenie, kozmetiku tiez len znackovu, lesk na pery za 20 eur...je stara dievka...zije s rodicmi. Nikdy mi nepomohla s malou, pred manzelom sa tvari aka je dokonala, pritom umy mi auto, prezuj mi gumy, vybav mi toto atd. Podla mna je velmi povrchna a nemam sa s nou ani o com bavit. Raz mi dala dake veci, ze ide vyhodit a ak nieco vyuzijem...po troch rokoch pytala naspat znackove saty,ze si vsimla, ze nenosim. Vraj pre kamosku. Mozno boli aj pre nu, lebo schudla. Bolo to velmi neprijemne, netusila som, ci ich este mam. Vratila som ich. Akceptujem ju, lebo je to manzelova sestra ale je to tazke. Urobila a povedala uz vela pre mna neprijemnych veci. Snazi sa, aby som mala pocit, ze som taka tuctovka a ona akoze niekto je. Je obycajna uradnicka, nic extra, robi na mestskom urade. Ked pride na navstevu ohrna nad vsetkym nos,nad kolacom ktory urobim, nad pitim co jej ponukneme...Skolu si dorabala dodatocne, aby akoze nebola menej ako ja. Je starsia, ma horsiu postavu ako ja a urcite aj horsiu povahu. Neviem ako otvorit oci muzovi, stale ju ma rad, akoby prehliadal jej chyby. Snazim sa byt s nou co najmenej, ale teraz si zacala "omotavat" malu a z toho mam strach. Nechcem aby ju pomalicky spracovavala podla seba, snazila sa kupit si ju vecami co aj nenapadne robi...desim sa ako na nu bude vplyvat, ked bude rast. Poradte prosim co s tym?

natalym
29. dec 2015

Poradím Ti: NEBUĎ AKO ONA. 😉

luciferkax
29. dec 2015

Skús aj ty prehliadať jej chyby 🙂 buď sama sebou a ak máš problém s ňou,povedz jej to do oči 🙂

lune
autor
29. dec 2015

@natalym Myslis, ze tym malu pred nou ochranim? Muz chce ku rodicom casto chodit a dopraje jej aby si ju uzila, kedze sama nema vlastne deti....

lune
autor
29. dec 2015

@luciferkax Tazko prehliadat chyby a konanie, ktorym sa niekto vyvysuje a robi Ti s usmevom zle.

natalym
29. dec 2015

@lune Ešte raz si prečítaj svoj úvodný príspevok. Napr. Je obycajna uradnicka, nic extra, robi na mestskom urade.
Ty si čo? Niečo lepšie ako je ona?
Začni dievka inak uvažovať lebo budeš musieť svoje dieťa chrániť pre sebou a nie pred ňou. 😉

moni244
29. dec 2015

@lune ved robis to iste co ona, tiez sa povysujes, ste si podobne viac ako si myslis

lune
autor
29. dec 2015

@natalym Tym som chcela napisat, ze ma beznu pracu. Nie je podnikatelka, politicka ani inak superuspesna, len sa na taku hra. Ak mas v plane na mna utocit, tak uz radsej nic nepis.

natalym
29. dec 2015

@lune Nie nemám, ale asi ani nemá zmysel Ti radiť. Dobrú noc prajem.

katka1981
29. dec 2015

@lune, ja mam taku svagrinu, ze by som taka sestru brala, nemozem na nu povedat krive slovo, mam ju velmi rada.

lune
autor
29. dec 2015

@natalym dobru aj Tebe

lune
autor
29. dec 2015

@katka1981 Tak keby som taku mala, velmi by som sa tesila. Keby obcas prisla pokecat, raz za cas postrazit malu. Ona len pozera 'zvrchu', lebo nenosim znackove veci a Ecco topanky a ked aj nieco nahodou nosim, tak sa s tym nechvalim..

dominikav123
29. dec 2015

@lune sa nehnevaj ale preto že máš z niekoho komplexy to ešte nemusí byt hneď zlý človek. Skús popracovať na vlastnom sebavedomí a možno sa tvoj postoj k švagrine zmení.

jana_eyre
29. dec 2015

Nechapem preco sa s nou porovnavas? Skola, postava, praca.. Preco mas pocit ze vsetko co robi robi len tebe napriek?

Preco by ju tvoj muz nemal.mat rad? Ved je to jeho sestra..

Ja si so svagrinami rozumiem, su vsetky uplne ine ako ja, ale nemam tendenciu sa s nimi porovnavat ani bojovat, takze si v ramci nasej odlisnosti celkom rozumieme..

A tymto prispevkom nechcem na teba utocit, ale skus si po sebe precitat ako tvoj prispevok vyznieva.. Lebo na mna posobi velmi zvlastne az vo mne vyvolava dojem ze na nu ziarlis a pritom sa o to svagrina ani nesnazi..

luciferkax
29. dec 2015

@lune. Nikto mi.nikdy usmevom zle nerobí. Skrátka.neriesim chyby a prehrešky ostatných :-P. Ani ja nie som bezchybna. Ber si príklad :-P. Teraz mi ten tvoj príspevok pripomina správanie tvojej svagrinnej

katka1981
29. dec 2015

@lune, tak mne nikto nepomaha s dcerou, ona ma svoje dve deti. Ale tak pozri ty mas mozno na prd vsagrinu, mozno mas lepsiu svokru, kazdy mame nieco, kasli na to netrap sa.

lune
autor
29. dec 2015

@dominikav123 moje sebavedomie je ok, len mi je luto ze nemam svagrinu ako hociktoru mamicku tu z okolia s ktorymi sa stretavame..alebo ako hociktoru v pohode znamu, kamaratku alebo tak

bonaqa2013
29. dec 2015

ešte napíš koľko máš rokov ty a koľko švagriná.... myslím, že ste nedospeli ešte ani jedna....
ja také švagriné našťastie nemám... Mala som podobnú kolegyňu v práci ako ty švagrinú, a to bol des...

lune
autor
29. dec 2015

@jana_eyre Nemam dovod ziarlit. Chcela som Vam ju len priblizit mojimi ocami. Ze skor sa ona porovnava so mnou...ale to je jedno. Horsie su tie slova a manipulacia inych, ktore pouziva...

lune
autor
29. dec 2015

@bonaqa2013 ja 34 a ona 46, keby sme nedospele ako pises, povedala by som jej do oci co si myslim a situaciu by to len skomplikovalo...viem ze vyvolavat hadky nic neriesi, snazim sa nevidiet a nepocut zle veci, aby vsetko bolo ok

dominikav123
29. dec 2015

@lune fuuuha to ta nenapadlo že kedže má pani skoro 50 rokov a píšeš že je 'stará dievka' že ti asi závidí manželstvo aj dieťa a takto nešťastne si to kompenzuje ?

tanja111
29. dec 2015

@lune no ja by som ti mohla napisat o mojej knižku 😂

bonaqa2013
29. dec 2015

@lune 46????? však to je čistá stará dievka.... Tak to sa ani nečudujem že je nervná a nenávidí každú ktorá má rodinu.... 😀 😀 😀 😀

klariska1
29. dec 2015

Neda mi nezareagovat na prispevky niektorych z vas.... Normalnych zien je tu naozaj ako safranu!!!!! Same dokonale zeny, s vybornymi vztahmi, a ak aj nie, vsetko dokazete s usmevom zvladnut, lebo ved ste uzasne superzeny..... Na mna posobi zakladatelka temy ako seriozna zena a takych ludi, akych opisuje, som mala tu "cest" zazit aj ja..... Preto ju uplne chapem.... S tym sa veeeeeeelmi tazko vyrovnava, s takymi ludmi sa neda vyjst.... Boze, kde vy zijete_ Nikdy ste nestretli zakomplexovanych ludi, ktori vam nedopraju, porovnavaju sa s vami, bojuju s vami....? Zobudte sa....

natalym
29. dec 2015

@klariska1 Netrep.

fidorka7
29. dec 2015

@lune tvoj muž ju má rád nie preto, akú má postavu, vzdelanie a značkové šaty... toto tvoje súperenie ho proti tebe skôr poštve, tie tvoje vyjadrenia o tom čím je, kde robí a ako sa správa sú skôr známkou tvojho nízkeho sebavedomia, začni od seba...

klariska1
29. dec 2015

zobud sa a precitaj si zakladatelkin prispevok este raz, a porozmyslaj nad nim ako clovek....

fidorka7
29. dec 2015

@lune tvoja dcéra potrebuje v živote stretnúť ľudí z každého súdka, aj negatívny príklad ju formuje, to ju chceš chrániť pred každým, kto nie je po chuti tebe?

jana_eyre
29. dec 2015

@lune tak podla uvodneho prispevku sa mi skor zdalo, ze vztahujes kazde jej konanie na seba - "skolu si dorabala aby nebola menej ako ja" - to ti predpokladam nevravela, ze to si robila kvoli tebe, len si si to vydedukovala..

Vies ja mam take pravidlo v zivote - pokial sa ma nieco bytostne nedotyka, nestaram sa do zivota druhych.. Z toho co si napisala nemam dojem, ze by sa ta nejako strasne dotykalo, alebo ti ovplyvnovala zivot.. Ze si jej musela vratit saty?

Tvoju dceru neovplyni - ty si jej mama a ked jej budes davat dobry priklad do zivota, nenecha sa oklamat..

lune
autor
29. dec 2015

@dominikav123 jasne ze napadlo, ta zavist je velmi neprijemna

natalym
29. dec 2015

@jana_eyre Ale ona jej ich nemusela vrátiť............. Ona videla, že ich nenosí tak sa opýtala, lebo schudla a myslela, že by ich opäť mohla nosiť. Mne sa to zdá celkom ok. Proste keď chceš byť nasratý tak si, aj keby neviem čo bolo. 😎