Ako zabudnúť?

verzwiefelte
16. sep 2016

Ahojte. Potrebujem sa niekomu vyrozpravat.6 rokov dozadu som chodila s jednym chalanom.....teraz som vydata 2 a pol roka,deti nemam ale ex sa narodilo babatko...na ex som nikdy nezabudla..v kutiku srdca ho mam stale rada...ako som sa dozvedela ze ma dieta sa trapim a furt myslim na to ake by to bolo byt s nim a mat s nim dieta..s manzelom to neklape...aj ked sa obaja snazime..vela sa hadame. Aj pre malickosti..stratili sme k sebe uctu..bolo aj trochu nasilia,urazok.obojstranne..ale povedala som si este raz a idem prec.zijeme v zahranici..sme spolu uz 10 rokov... medzi tym sme boli rozideni a chodila som s ex....neviem ako zabudnut...co robit...

katarinapekna
16. sep 2016

Nechápem,čo ta pri tejto predstave drží, ako ti môže chýbať niekto s kym sa nestykas a nie si v kontakte???? Pre mna človek a špeciálne chlap prestáva existovať ak o nom nič neviem 2 max. 3 mesiace. Zíde z oci zíde z mysle spontánnym spôsobom.

0silvia0
16. sep 2016

@verzwiefelte prečo ste sa s ex rozišli?

sasa1983
16. sep 2016

@verzwiefelte ja by som povedala, ze sa nauc zit s tym vedomim, ze nezabudnes. Nie je nutne na kazdeho zabudnut,hoci mnohi by si prave to zasluzili. Neviem, preco nejake veci su tak a preco nie inak,tak naco minat este dalsiu energiu tym, ze sa budes o nieco snazit, co Ta uz stalo vela sil a bez vysledku. Jednoducho sa nauc akceptovat, ze mozno tohto muza nevymazes a basta. Napr.si povedz, ze je to ako naucit sa zit s tym, ze starneme a tiez sa nam to nepaci a co uz? Nic. Ide to dalej, tak to neries. Mozno sa to poriesi same casom, alebo aj nie.

catherinah
16. sep 2016

Mna by najviac trápilo to, že ti to s manželom 2 roky po svadbe neklape.
Prečo si si ho brala? Z trucu? Aby si nebola sama?

nini1010
16. sep 2016

Ja mam taky nazor ze radsej lutovat co sa stalo ako lutovat co sa mohlo stat a nestalo.Myslim si ze k ex ta tahaju skor myslienky co ak,co ak by aj on chcel,co ak by sme sa nerozisli.ono totiz negativne spomienky maju taku neprijemny vlastnost ze casom stracaju na intenzite a mozno si hovorit ze "ved to nebolo az take zle,mozno som.mohla byt len tepezlivejsia,tolerantnejsia,je to moja vina ze sme.sa rozisli,nesnazila som.sa dost..." Myslim si ze hlavu by ti definitivne vycistilo keby si kontaktovala svojho ex,napriklad mu napisat mail alebo sms ak nemas odvahu na telefonat a povedat mu co citis.s najvacsou pravdepodobnostou ti napise ze nema zaujem,ze ma rodinu a dieta.ale aspon ti prestane vrtat hlavou,budes vediet na com si a zacnes sa sustredit na to co je dolezite.ci uz je to naprava svojho vztahu alebo dat sancu niekomu uplne inemu.myslim si ze si este nenasla zivotnu lasku.ked ju najdes zabudnes aj na ex,podla toho ho spoznas 🙂

lubkavargova1
16. sep 2016

takze dozvedela si sa, ze tvoj ex ma babatko...mozno je zenaty mozno nie...ma priatelku/manzelku s ktorou zije v harmonickom vztahu a maju babo...a tebe to nevyslo a teraz ked si sa dzvedela, ze co ex..tak ta pichlo pri srdiecku, mozno aj zenska jesitnost zapracovala...teraz davaj pozor...nech ta ani nenapadne ho kontaktovat a pokusit sa dozvedat viac..on uz ma svoj zivot a je to BEZ TEBA. Takze ty sa musis dat dokopy a riesit svoj vztah/manzelstvo...nepokusaj osud a nenic inych ludi a a ich stastie...aby me o rok necitali iny koment o tom ako na neho myslis, ako si neprestala lubit a on teba a ide sa rozvadzat alebo neviem co...pribehy ktorych je tu po milu kedves a nikdy ani jeden neskoncil dobre 😖

catherinah
16. sep 2016

@lubkavargova1 krásne si to vystihla. Ja by som to lepšie nenapísala 😀

lubkavargova1
16. sep 2016

@catherinah no a nemam pravdu??? Ja tiez viem o mojom ex ze ma babo, aj zenu a neriesim...co bolo-bolo... skor sa treba sustredit co bude 🙂

verzwiefelte
autor
16. sep 2016

@nini1010 dakujem..presne to ze to zle co bolo vtedy teraz uz vobec nema taku intenzitu co vtedy...kontaktovat ho nechcem...verim ze je stastny...a najviac ma boli to ze aj ja sama viem ze este som nestretla tu pravu lasku..

verzwiefelte
autor
16. sep 2016

@lubkavargova1 pisat mu nechcem...chcem zabudnut. Ale za 6 rokov sa mi to nepodarilo....manzela som si brala z lasky.. ta sa uz bohuzial vytratila..

lubkavargova1
16. sep 2016

@verzwiefelte pozri...celkovo zabudnut sa neda...to by chcelo nejaky zazracny elixir....a pre vela ludi, aby zabudli aj na horsie veci v zivote....

verzwiefelte
autor
16. sep 2016

@lubkavargova1 mas pravdu..ale nie je to len o zabudnuti..stale k nemu nieco citim....

sasa1310
16. sep 2016

@verzwiefelte ak si nezabudla, tak si sa nevydávala z lásky.

verzwiefelte
autor
16. sep 2016

@sasa1310 vtedy som to tak citila..bola som stastna vtedy..na neho som nemyslela..ale ako zacali problemy v manzelstve tak som zacala coraz viac a viac na neho mysliet...teraz som z toho hotova a som si sama na vine

marcelatje
16. sep 2016

@verzwiefelte podla mna si si v hlave vytvorila zidealizovanu predstavu aki stastni ste mohli byt a k tej sa vo svojom nestasti utiekas. Zabudas na dovody pre ktore ste sa rozisli, pripominas a predstavujes si len to pekne. Myslim ze necitis nieco k tvojmu ex ale si zamilovana do tej predstavy ake to mohlo byt keby ste to dieta mali spolu.

catherinah
16. sep 2016

@verzwiefelte tak to nebpla laska ale zamilivanost. Laska sa nestrati len tak za dva rôčky....
Preco ho uz nelubis?

marcelatje
16. sep 2016

@verzwiefelte inak ja tiez sem tam myslim na svojich ex.....
Ake to s tym Janom mohlo byt pekne keby nebol mamickin cecek......
Co sme s tym Misom vsetko mohli dokazat keby tolko neslopal ...
Kde uz sme s Jozom mohli byt neby nemal cicku jak hnojove vidly ze ju do kazdej diery pichol.......
😀 😀 😀

mihula
16. sep 2016

@verzwiefelte už som to tu nedavno pisala,že vztah po 10tich rokov je na rozpad.Ak ste sa niekde neposunuli vo vasom vztahu a nemate niečo spoločne za čím pojdete,je to na rozchod.Každý vztah,nas ma niecomu naučit,niečo nam ma ukazat a je ako vlak,nastupis niekde v polke cesty a vezies sa,ale niekedy sa stane,že z neho jednoduchu musis vystupit.A predchadzajuci vztah,by som na tvojom mieste už davno neriesila.Tento cestujuci už davno z tvojho vlaku vystupil

bluka2
16. sep 2016

1. Daj si vztah s manzelom doporiadku, tak aby ste boli spokojni. Poradna? Ak sa neda, co uz ostava, nez rozvod.
2. Mimo toho sa zacni, ak to uz nerobis, venovat veciam, co sa bavia a naplnaju, robia radost a pracovat na sebe v akejkolvek oblasti (vzdelavanie, nove zrucnosti, zahradka, kondicka, fitko, joga, atd. - sama najlepsie vies)
Ak sa posunies v bodoch 1 a 2, na byvaleho si nespomenies. Alebo ak si spomenies, hned to prejde 😉
Inak dobry psycholog tiez vzdy stoji za pokus...

verzwiefelte
autor
16. sep 2016

@marcelatje ano asi mas pravdu...stale si prehravam veci ake by to bolo krasne s babatkom v brusku on by ho hladkal rozpraval sa s nim..

catherinah
16. sep 2016

@verzwiefelte s manzelom sa nedari babo ci nechcete? Preco si to nepredstavujes s nim?

evita_g
16. sep 2016

@verzwiefelte nezabudneš nikdy... spomínať môžeš, ale pre svoje vlastné dobro NEFANTAZÍRUJ! kvôli niečomu ste sa rozišli... nech to bolo čokoľvek. z tvojich príspevkov mám pocit, že ti chýba skôr to bábo v brušku, ako ex, čo by ho hladil.

m_
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mandala77
16. sep 2016

@verzwiefelte na bývalého myslíš preto, lebo si ho živíš v myšlienkach. To je jednoduchá matematika. Pamätáš si nejaký vzorec, ktorý si sa učila na škole z matiky? S veľkou pravdepodobnosťou nie. A nepamätáš si ho preto, lebo si ho neprecvičuješ a tak to je aj s bývalým. Ako zabudnúť, znamená necvičiť ho v hlave a nespomínať. Svoju pozornosť dávaj iným veciam a nie nereálnym predstavám a fantáziám.

Začala si na neho myslieť, keď začali problémy v manželstve, ako píšeš. Tak si si snívala sen s ním. Nereálny. Možno Ti to pomáhalo ale v konečnom dôsledku Ti to len ubližuje. Lebo svoj sen porovnávaš s manželom, ktorý je reálny. A denné sny si zvykneme snívať pekné a pozitívne. Tam sa nič nepekné nedeje. Preto, lebo to nie je realita. Je to len sen v Tvojej hlave.
Zabudnúť sa dá. Tým, že na neho nebudeš myslieť.

bluff
16. sep 2016

Byvaly preziva najkrajsie obdobie vo svojom zivote a ty nie su jeho sucastou. Prestan sa lutovat a snivat a vyries si svoj vztah s manzelom. Zbytocne plakat nad rozliatym mliekom.

verzwiefelte
autor
16. sep 2016

@catherinah chceme ale stale to odkladame..najprv ked budem po skole potom po svadbe potom ked budeme obaja pracovat potom ked budeme byvat sami spolu..stale je to potom potom...preto si to nepredstavujem s manzelom lebo to je skor realnejsie ako s ex...

panuzasny
16. sep 2016

To sú ale "rady". Jednoducho sa v tebe prebudil materinský pud, keby si už mala dieťa, tak si na bývalého ani nespomenieš. Prečo nechávaš rozhodnutie mať dieťa na manželovi, proste otehotni a len mu to oznám. Buď žena a nie poslušná domáca.

marytesss
16. sep 2016

@verzwiefelte no...poviem ti to takto... keď som osobne mala pochybnosti o vzťahu s chlapom, s ktorým som, tak s ním o tom hovorím a snažíme sa o tom spolu porozprávať (aj keď ide o iného chlapa a moje možné city k inému. poviem to chlapovi s ktorým som). komunikácia je základ vyriešenia problému, aj predchádzaniu problémom.
čo sa týka tvojho ex...nechaj ho žiť. myslím si, že k nemu nič necítiš, len si si spomenula na to obdobie, keď si s ním šťastná bola, lebo teraz šťastná nie si- poznám to.

zapracujte s manželom na vzťahu, choďte spolu niekam na dovolenku, venujte sa jeden druhému, veľa s rozprávajte, uvarte si romantickú večeru...atď atď...
je strašne veľa takýchto párov, čo poznám a majú rovnaký problém ako vy. akurát že oni to nevzdali (podotýkam, obe strany!) a stále bojujú o to, aby boli spolu šťastní. tak ak sa dostanete do bodu, že ste vyskúšali už naozaj všetko a stále je to o ničom, tak sa rozveďte. ak zistíte, že ste oživili city, vyhli sa stereotypu, zapracujte na deťoch 🙂 a potom možno budeš spokojná 🙂 len treba chcieť 😉

mysga
17. sep 2016

No. Ex je ex pre niečo. Keby bolo všetko krásne a všetko fungovalo, nebol by to ex. 🙂 Vravis, ze manzela si si brala z lasky. Neviem,ci len z lasky,alebo to aj fungovalo, ale kazdopadne - teraz mate blbe obdobie a presne to je ta chvila, kedy robi človek z hovna tortu. Ja asi chápem, o čom to je, my sme si s ex slubili, že sa kontaktovať nebudeme, lebo by to zle dopadlo, stále nás nejaké zviera v nás ťahalo k sebe. A minulý týždeň som zistila, že budú mať bábatko a bolo to že "fuuuu, bodka úplná za všetkým, ja svoju rodinu, on svoju, wau." Trochu šok,lebo x rokov od rozchodu nikoho normalneho nemal. Taký blbý pocit trval asi pol minuty a to je celé. 🙂 Ex je ex. Lebo to nefungovalo. 🙂

tykat
17. sep 2016

Násilie? Urážky? Nemáte k sebe úctu? Nemáte deti? = Utekaj.... Je jedno ci este nájdeš pravú lásku ale toto nie je dobry zivot.