Aku argumentovať zverenie dieťaťa do opatery matky pri rozvode?

redudas
4. aug 2019

Prosím, odišla som od muža. Podala návrh na súd o výživné na dieťa a úpravu styku dieťaťa s otcom a samozrejme zverenie dieťaťa do svojej opatery. Sudca vyzval muža na písomné vyjadrenie sa k tejto veci. Muž nesúhlasí. Prosím, aké argumenty ste písali vy, aby ste presvedčili súd..že jednoznačne dieťa musí byť u mna, teda u matky. Ďakujem.

lenka311
4. aug 2019

@redudas Nepíšeš koľko má dieťa rokov a či je to chlapec alebo dievča. Ale podľa mojej skúsenosti, pokiaľ máš strechu nad hlavou (aj podnájom), nepiješ, nefetuješ, dieťa ostane u Teba. Môjmu bratrancovi trvalo cez štyri roky, kým dostal dcéru do opatery. A to jeho ex pila. Strašne pila! Malá si vedela v roku rozkúsať zúbkami krabicu s mliekom čo bola hladná, lebo maminka stále spinkala... Vždy ju dali naspäť k matke, ktorá išla na mesiac na protialkoholické a sľúbila, že prestane. Zas po prepustení začala... Nakoniec ako 5ročnú ju dostal on. Pocikávala sa dlho a je na liekoch na pečeň bo ona pila aj ako tehotná a je v škole taká pomalšia. K matke stále chodí každý druhý víkend ale pod dozorom matkiných rodičov. Toto som Ti napísala ako príklad, kedy matke vezmú dieťa... Neboj sa. Ex Ťa chce zastrašiť. A ak by mu dali striedavku - dva týždne Ty, dva on tak musí mať podmienky - dieťa svoju izbu, hraçky, oblečenie... Na 99% Ti dajú dieťa do opatery a Tvojmu ex každý druhý víkend od piatku poobedia do nedele večera a polku prázdnin. Nestresuj. Drž sa

redudas
autor
4. aug 2019

@lenka311 no syn má štyri roky, som u rodičov, som učiteľka...bezproblémová žena, ktorá sa poctivo stará o syna.

moonlight1210
4. aug 2019

@redudas a co je s exom, ze ho nesmie mavat aj on?

virginia
7. aug 2019

To vobec nie je pravidlo. Ja mam napriklad syna v striedavke, aj ked som nesuhlasila. S odstupom casu som rada, jeho otec sa mu venuje,
Vychovava a vidi sa v nom. A ja som jeho pristav, kde sa moze vyrozpravat a zrelaxovat. Dobre to funguje 😉