Aký máte názor na vzťah 18 ročnej a 26 ročného?

tinka0008
22. okt 2015

Ahojte. Mam jednu otazku na ktoru by som chcela vediet nazor aj ostatnych ludi. Mam priatela, milujeme sa a mame uzasny vztah (9mesiacov) Lenze zaujima ma ako to vidi spolocnost, ja mam 18r. a on 26. Ani jednemu nam to nevadi, ani nasim rodinam. Len by ma zaujimal vas nazor co si o tom myslite, vidite v tom problem alebo prekazky do buducna alebo naopak? Dakujem za kazdu odpoved.

rybka1985
22. okt 2015

Neries 😉 vek je len cislo

brumka
22. okt 2015

uplne normylne, 8r nieje problem, jasom mala 17 a moj manzel 25 ked sme sa dali dokopy a uz sme spolu 11 r

felycity
22. okt 2015

Ja osobne v tom vôbec nevidím rozdiel. A ani by som to neriešila pokiaľ si rozumiete po každej stránke ( myslím tým hlavne názorovo na život a pod.).

jeemima
22. okt 2015

tiez podla mna ziaden problem vek ...skor ak by vas cakali ine zivotne fazy by mohol byt rpoblem..typu ty VS v inom meste a on 5 rokov na cakacke kym ju skoncis a budes si uzivat VS zivot ....ale vek isto neries myslim ze v dnesnej dobe sa uz malokto pozastavi nad takym niecim

meluela
22. okt 2015

@tinka0008 aspon uz bude dostatocne zrely na deti ked ty budes mat na to ten spravny vek 🙂

terka1607
22. okt 2015

Ja mám manžela o 10 rokov staršieho a nemôžem si vynachváliť, lepšieho chlapa som nemala a som naňho neskutočne pyšná. Absolútne neriešim ako sa na nás pozerajú ostatní, pre mňa je dôležité že som s ním šťastná. Podľa mňa nezáleží na veku ale ako si dvaja sadnú a rozumejú. Ak si s ním šťastná tak vôbec nerieš druhých, ale užívaj si krásneho vzťahu 🙂

seahorse27
22. okt 2015

Normalka, absolutne by som sa nad tym nepozastavovala...si dospela, pod zakonom uz nie si 😀 Tak co riesis?

mamjka
22. okt 2015

môj manžel je odomňa o 10 rokov starší 😉

0silvia0
22. okt 2015

veď to je len 8-ročný rozdiel, tento rozdiel je v pohode, sama mám manžela o 11 rokov staršieho 🙂

mircalla
22. okt 2015

Pohoda, ved to neni 20 rokov. 8 rokov je ok

gapre
22. okt 2015

Aj ja mam manzela starsieho o 8 rokov.Sme spolu od mojich 15.Mam 28 🙂 Som nadmieru spokojna 😀

doty1
22. okt 2015

Najpodstatnejšie je, ako to vidíš ty a on. Čo s tým má spoločnosť? Užívaj si fázu zamilovanosti, teš sa zo života a nezaoberaj sa prkotinami. Ani spoločnosť sa nimi nezaoberá, aspoň teda tá časť, ktorá používa zdravý sedliacky rozum. 🙂

worker_falcon
22. okt 2015

no až také jednoznačné to nie je. Teba sa to pravdepodobne netýka, a ani väčšiny párov tejto doby. Počas produktívneho veku, keď sú obaja aktívni a zárobkovo činní, je to prakticky jedno. Problémy prídu potom neskôr, napr. keď manžel pôjde do dôchodku a ty budeš musieť ešte min. 5 rokov pracovať. On už bude doma prdieť do gauča, ako to niektoré odborne nazývate, a to ti bude neskutočne liezť na nervy. Alebo bude mať veľa času na svoje koníčky, a ty budeš chodiť do roboty. Bude tráviť veľa času bez teba, prípadne s inými, a to sa odrazí na vzťahu.
Ale predpokladám, že v 18. rokoch takéto veci človek nerieši. A ani v tridsiatke to nepríde nijak vážne. Nedávno si brala jedna moja známa (30) mládenca o 20 rokov staršieho (minimálne o toľko). Nuž čo, aspoň nejaký čas budú šťastní.

neverendinglove
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirkapo
22. okt 2015

Ja som mala 18 a manzel 27 ked sme sa dali dokopy, ukarat som zacinala VS. Po 3rokoch sme spolu zacali byvat a ked som skoncila VS tak sme sa zobrali a teraz mame 2 synov. Sme spolu 10rokov. Bolo to to najkrajsie obdobie. ( Predtym som mala seberovnych, popr. max o 3roky starsieho) On uz bol vyspely, vybehany z diskotek a dobrodruzstiev. Kedze bol zamestnany, boli aj financie na vylety, a uvazovanie o spolocnej buducnosti. Rodine to vobec nevadilo, dokonca si sadli super. Rodicia sa s nim maju vzdy o com rozpravat. Je pravda, ze chlap moze mat deti hocikedy, ale ked mame teraz druheho uz vidim, ze je castejsie vecer unaveny. ale ani on, ani ja by sme nemenili. Tato "unavena" faza prejde a opat budeme mat energiu na blaznovstva 🙂 Tak ako píše doty1, užívaj si teraz to krasne obdobie, venujte sa sami sebe a ak to rodine nevadi, ze ti nerobia prieky, tak to neries ani ty. Hlavna je komunikacia medzi vami, ked uz teraz si stanovite nejake spolocne cielea, by ste vedeli ci idete spravnym smerom a ci vasa buducnost vyzera tak, ze by to slo spolocne. tak bude vsetko fajn

maslenka47
22. okt 2015

@tinka0008 len aby to nebolo tak, ze si z teba pan spravil naivny vankus, ktory (snad zatial) od neho este nevyzaduje deti. Ale inak v zasade nam vsetkym ostatnym je prd do toho, co si robia vo volnom case ini dospeli ludia.

ajkava
22. okt 2015

Jemine, všaK si plnoletá, on ešte mlaďaš. Čo ťa zaujíma názor iných? Ak keby si mala o 20 rokov staršieho, tak je to tvoj život.

sosanna88
22. okt 2015

Tiez som mala 18, moj muz 23...vtedy mi hlavne rodicia, kamosky atd...hustili do hlavy, ze to uz je dospely chlap, zamestnany, on uz sa so mnou za rucicky 5 rokov vodit nebude...ja este stredna, pak vysoka atd...
Nuz...,,za rucicky,, sme sa vodili presne 5rokov...a potom sme sa vzali. Moj muz to absolut neriesil, ze on zaraba, ze ja nie, ze hento, ze tamto. Takze komu ako vyhovuje. To nie je o veku.
Teraz ten vek takisto necitim, dokonca mam dojem, ze moj muz je aktivnejsi a vitalnejsi ako ja.
A zamyslat sa nad tym, ze co ked raz ho citit budem...no neviem. Je blbost.

I ked jedna ucitelka na vyske nam raz hovorila presne o tomto. Mala muza o 7rokov starsieho a stale sa nanho stazovala. Ona 50rocna, on 57rocny lenivy, znechuteny chlap, nic ho nebavilo, nic neriesil, ona este chcela ,,zit,,. Vraj si mame hladat ako mlade seberovnych.Ja si ale stale myslim, ze to nie je o veku ale o povahe.

Napr. Teraz mam 18 a chlap ja neviem 30 a som zalubena a vyhovuje mi a som s nim stastna...a poviem si, no tak nechcem ho lebo o 20rokov uz bude na inej vlne (mozno)...Tak si najdem 18rocneho pojaseneho fagana, ktory nevie co chce lebo sak raz na starobu sa zhodneme. Boze, kravina.
Neries to.

elusive
22. okt 2015

Myslím, že osem rokov je ešte v poriadku. Ja osobne by som videla problém v 15-20 a viac ročnom rozdiele lebo tam sa to určite ukáže ak nie teraz tak neskôr určite a súhlasím s tým čo píše @worker_walcon ..
Nikde nie je napísané, že budete spolu navždy a nikde nie je napísané ani to, že každý kto mal rozdiel viac ako 10 rokov sa na starobu rozíde 🙂
Užívajte si to a majte sa radi tie prvé mesiace sú super a ešte lepšie je ak sa aj po rokoch cítite tak ako po deväťmesačnom vzťahu 🙂

zdena12345
22. okt 2015

podla mna vek relativne primerany. Poznam vela takych parov. teoreticky uz bude skor rozmyslat nad usadenim a nie flakat sa po baroch...no kazdy je iny. Poznam par, kde je zena o 10r starsia a zatial spolu ziju a su aj manzelia. Je to o ludoch.

damadama
22. okt 2015

mala som takýto vzťah, bolo to pekné, aj preto, že to bol môj prvý vážny vzťah. Užívať si lásku, sex a spoločné chvíle... 😀 Je super, že to babenkám, čo tu prispeli, funguje a sú spolu. Ale ruku na srdce, som rada, že to ukončil, už sa chcel usadiť, ale čo so mnou?... Bola som ešte tretiačka na strednej, chcela som ísť na VŠ (aj som nakoniec išla)..., baviť sa o maturitných otázkach sa nechcel, už mal takú babu 😖
Objavila sa staršia, nezávislá- mala prácu, svoje auto, svoje vlastné bývanie..., tak sa so mnou rozišiel.
Boli spolu pár rokov, nedopadlo to dobre. Keď sme sa po rokoch stretli my dvaja, super sme si pokecali pri fľaši vínka, ale viac nič. Ľutoval, že ma nechal. Ale za tie roky som bola úplne niekde inde.
A pokiaľ ťa zaujíma názor spoločnosti..... , nuž, aj tak ich nebudeš počúvať a to je dobre. Akurát len mama bola trocha proti nášmu vzťahu, ale to plne chápem, lebo sa bála, ako aj o mňa, aj o to, že nedokončím strednú 🙂 Niektorí z okolia nám fandili, iní boli skeptickí. Aj preto, že človek má v určitom veku iný hodnotový rebríček. Po rozchode boli dlhšie vzťahy, ale aj voľnosť a vyhodenie si z kopýtka a tak, keď som prišla do jeho veku, už to nebolo o užívaní si, ale tiež som chcela budovať, mať svoje s niekým, nie niekoho, čo budem ťahať za ručičku a polovične suplovať rodiča... A takto som teraz šťastná, bez vekového rozdielu. Ale súhlasím aj s názorom wolker_falcona.
Takže si zatiaľ užívajte jeden druhého, kým je to pekné a funguje vám to, na okolie vykašľať. To nerieš, len, nech nestratíš najbližších. Frajeri prichádzajú, odchádzajú, rodina a dobrí priatelia sú tu.

libka1
22. okt 2015

8 rocny rozdiel mi nepride vobec nejaky priepastny. ja mam manzela o 6 rokov starsieho a vdaka tomu sme mali skoro rovnake ciele vzdy. naraz tuzba po detoch a podobne. chlapci su vo vsetkom trochu pozadu, tak u nas sa to vdaka tomu rozdielu idealne zosynchronizovalo 😀

lucka1987
22. okt 2015

... " ako to vidis polocnost .. " zbytocne sa s tym zatazujes . nevadi to tebe, muzovi, ani rodinam vasim.. naco riesit ?
moj je odomna o 6 rokov starsi, vyhovuje nam to tak. Kludne by som brala aj viac, vzdy mi akosi imponovali starsi muzi 😀 ( teda ten 5-20 rocny rozdiel 😅 ) vzdy zalezi od cloveka , nie od veku 😉

alena6232
22. okt 2015

Toto je presne náš prípad. Spoznali sme sa, keď som bola tretiačka na strednej. Ja som mala necelých 18 a on mal 26. Sme spolu už 14 rokov. Po ôsmych rokoch chodenia som chcela dieťa a on bol v štádiu, že možno by sme ešte aj mohli počkať 🙂 Malú sme mali, keď som mala 27. Pre mňa tak akurát a on mal 35 - preňho tiež tak akurát :D Chlapi aj neskôr dozrievajú v niektorých veciach, potrebujú viac slobody a trvá im dlhšie, kým sa chcú usadiť. Podľa mňa ideálny rozdiel. S tým dôchodkom, čo to tu niekto spomínal: chlapi idú do dôchodku aj tak o pár rokov neskôr, my pôjdeme do predčasného a je to vyrovnané ;) 🙂 🙂 Aj keď žiaľ, väčšina vzťahov dnešnej doby spolu aj tak do dôchodku nepôjde. Držím palce ;)

sssimi
22. okt 2015

Medzi mnou a manželom je rovnaký vekový rozdiel, akurát my sme si spolu začali, keď som ja mala 15 a muž 23. Mama to chvíľu rozdýchavala, ale keď ho spoznala prestala mať problém. Sme spolu 12 rokov, z toho 7 rokov manželia a máme dve krásne dcérky 😉

ivec16
22. okt 2015

a co by si povedala na vztah 14 rocna a 21 rocny? my sme spolu uz 15 rokov a klape to 🙂

julca15
22. okt 2015

Nerieš to, vek je len číslo a v tvojom prípade je to len 8 rokov. to je O.K.

slavik
22. okt 2015

Nerieš vek, podstatné je aby ste si spolu rozumeli. Ja som mala 25 ked som začala chodiť s teraz už mojim manželom on mal 18. Sme spolu 14 rokov a z toho 4 roky manželia. Máme dve deti. A nikdy ma nenapadlo rozmýšlať čo bude o 30 rokov.

luanas
22. okt 2015

Vôbec to nerieš, ja som so svojim manželom začala chodiť keď som mala 16 a on mal 23, tak si asi vieš predstaviť čo som mala doma, ale sme spolu už 10 rokov, a máme krásneho synčeka a je nám fajn. A len ty sama vieš, že prečo si sním. 🙂
Tak vám držím palčeky

betunka39
22. okt 2015

ako sa to vezme, ale ja mám s mm rozdiel 6 rokov a svokrovci 9 rokov. Ano teraz ked ste mladi to vobec nie je problem ani my sme nemali. ale vekom sa to potom meni. Nemusi to byť tak, ale vo viacerých pripadoch je to tak. Treba sa na to pripraviť, že vo veku asi ako mám ja prichadza obdobie, že ja som ešte celkom čula ,chcem isť do nových veci ,ale mm sa už nechce. On už mysli na dochodok. Ale to nei je pravidlo, je veľa mužov ,čo su aj v dochodku aktivní a čulí. Je to o povahe človeka ,ale aj o tom, ako si ty budeš ten vzťah budovať a ako budeš do toho vťahovať partnera.To ale zistiš rokmi, tak ako ja. 🙂 Ale myslim, že teraz sa tým zaoberať netreba. Niekdy ani 2-3 ročny vzťah nevydži. Nie je to totiž vobec o veku, ale o povahách o tolerancii, o ludoch samotných.