Asi som sa zbláznila

teskoma
19. dec 2012

Ahojte,
chcem na uvod poprosit vsetky moralistky,dokonale matky, manzelky a neviem co este aby ma neosocovali,nezkritizovali pod ciernu zem a atd.To o com budem pisat som neplanovala,nechcela, ale deje sa to a tak sa chcem o tom s niekym nezaujatym porozpravat a najlepsie s niekym, kto nieco podobne zazil.
Som vydata skoro 9 rokov, mame dve deticky,skolačku a skôlkara. Mam vcelku normalne manzelstvo,bez hadok, alkoholu,rozbrojov,no zaroven bez prejavov lasky,spontanneho mojkania,vyjadrovania tuzby po mne a tak.Vsetko sa menilo postupne.Z manzela som bolo hotova od chvile ked som ho zbadala a postupne to prerastlo vo velku lasku.Rozumeli sme si vo vsetkom,aj ked od môjho idealu ze nefajciar,sportovec,aktivny o vsetkom to malo daleko.Ale bola som zalubena a ani neviem preco vôbec mi vteda nevadilo ze iniciatorom nasich aktivit som ja.Otehotnela som a vzali sme sa, ved sme sa lubili,tak babo aj ked neplanovane nebolo problem.Cas bezal,ja som ostala na MD, stahovanie,druhe babo a ja som zacala zistovat ze môj zivot sa neubera tak ako som si predstavovala.Z nasho vztahu sa akoby vytratila laska.Uz ako by sme nezili spolu ale vedla seba,ked pride manzel z prace najradsej je ticho,hovorime skoro iba o detoch,co bolo,co bude, no len malo o nas.Ak sa chcem milovat, musim s tym zacat ja,potom si to uzijeme obaja, no zacat musim ja.Uz ma to nebavi stale sa mu doprosovat.Ved preco len tak nepride,neoprie 😀 ma o pracku a ide sa na to 😀 .Uz neviem kedy ma len tak z nicoho nic privinul,pomojkal a pod.Ja viem ze je z prace cely den unaveny,ked pride po 12 hod. a chce trosku kludu no mne strasne chaby ta nasa blizkost.Ved nemusime prekecat cely vecer, nech si ma len prituli a je to.
No a kde je podstata veci ? Objavil sa niekto do koho som sa bezhlavo zalubila, nedokazem ho pustit z hlavy a to, ze som este nespravila najväcsiu hlupost svojho zivote je len v tom, ze on je tak slusne vychovany, ze absolutne respektuje ze som vydata a mam deti.Ma 24,ja cca 9 viac .zatial je to v stadiu smsiek a obcasnych stretnuti,je to trener môjej dcery,no mam pocit ze toto je ta moja osudova polovica.Ta co je pre nas niekde na svete nachystane a len niekto ma to stastie ze sa s nou stretne a zostane.My sme sa minuli o 10 rokov, kazdy sme v inom obdobi zivota,no zaroven ... Ja by som tak velmi chcela aby som to co pri nom prezivala opät pri svojom manzelovi.Joj, je to komplikovane,hadam sa z toho sa vysomarit .Neviem, nehladam radu,len mi skuste napisat svoj pohlad na vec, chcem opät blaznivo milovat svojho manzela,no neviem,ci pri tom ochladeni medzi nami sa to este napravi ☹ .tak velmi potrebujem pocut, ze sa sa mu stale pacim,ze ma lubi, boze nech mi to prejavi...Uz tolkokrat som mu to hovorila a nic 😖 .Bojim sa, ze deti vyrastu a mi si nebudeme mat co povedat ☹

petronellynka
8. jan 2013

@kitti0503 otazkou je preco sa potrebujes bozkavat s inym muzom...asi si sa nepoucila s predchadzajucich zazitkou ked takto ohrozujes tvoj terajsi pekny vztah...prepac ale to je moj nazor..odpovedat si musis sama

simcika
8. jan 2013

ako rozumiet tvojej otazke, ci problemu? ci je bozk hriech, alebo ci je hriech preto ze nie si vydata, alebo ci je hriech to, že si vo vztahu a napriek tomu sa zamyslas nad bozkami s iným muzom?🙂
Ale ako sa hovorí, ze nasím nábozenstvom by malo byt nase svedomie, to znamena, ze ak sa cítis zle...tak nieco je ok!! skus sa nad sebou zamysliet, a nezabudni na to, že: nikdy nerob druhym to, co neches...vsak to poznas 🙂

kitti0503
8. jan 2013

Nie vyspať sa s ním nechcem v žiadnom prípade,toto bozkávanie ja sama neviem že čo sa deje,asi to že som si neužívala svoj život??neviem fakt,bola som stále zavretá jak v base,ale ako poznám vela dievčat a že čo sa deje už v dnešnej dobe,tak neviem no,ale snad bozkávanie ešte nie je také hrozné alebo ano??ale len teraz sa to stalo,ale svojho by som nenechala v žiadnom prípade.

sirinka
8. jan 2013

@kitti0503 blbosti, uzivaj si s priatelom a nie poza jeho chrbat....

simcika
8. jan 2013

no tak si to vyskusala, nic sa nedeje!! Nesnaz sa definovat ci tie bozky boli zle!! ale co k tomu viedlo. ze si to urobila...A snaz sa na tvojom vztahu popracovat, a aj sama na sebe. Veľa zdaru!

kitti0503
8. jan 2013

@simcika možno to že ma to pritahovalo,alebo on 🙂

teskoma
autor
9. jan 2013

@lucia26r skoda ze si si poriadne neprecitala, co som pisala,potom by si vedela, ze ja vôbec neresim rozvod,novych svokrovcov,nejdem nikomu nic nicit a pod. .Dostala som sa len do situacie o ktorej sa mi ani nesnivalo, ze by sa mohla stat.Som dost inteligentna na to, aby som si planovala nieco s chalanom o 10 rokov mladsim. Ja uz som niekde inde a len lutujem, ze on nie je clovek o 10 rokov starsi alebo ja o 10 mladsia aby sme mali sancu spoznat sa a zistit ze k sebe patrime, resp. ze by to nikdy neklapalo.Toto je prvy clovek odkedy poznam môjho manzela ,ktory otriasol mojou istotou,dovtedy ma ani nenapadlo co len pozerat na mladsich chalanov.
Moje deti su ten najväcsi dar a poklad na svete ,ludia ktorym by som v zivote neublizila a preto vsetko co sa stalo ostane iba prijemnym steklenim v zaludku a obcas otazkou -co by bolo keby 😉 .
A este mozno jedna rada - skus hodnotit konanie ludi vtedy,ak si obujes ich topanky a prejdes ich zivotom.
Drzim ti palce,aby sa ti v zivote vyhybali situacie ktore necakas ze by sa ti mohli stat a tak trochu zatriast tvojou istotou vo vsetkom a vzdy 😉

katarinka243
14. jan 2013

Tak ja som si prečítala tvoj príbeh a ako keby vidím samú seba . Narozdiel od teba som rozvedená a priatela mám už pomaly 7 rokov. z prvého manželstva mám dve detičky a s priatelom jedneho fešáka 🙂 Len nesúhlasím s príspevkami čo tu napísali niektoré ženy. Ja som spoznala tu na nete chalana ,ktorý mal skoro 20 rokov 🙂 mladý maturant ,ale zaujal ma jeho vyspelostou. Ja som mala skoro 28 rokov a vedela som že naše písanie je len písanie . Omyl po nejakom čase sme sa stretli a či sa niekto bude divit my sme sa do seba zamilovali už cez písmenka. Teraz sa už stretávame a čakáme spolu miminko 🙂 je tomu dva roky čo sme sa spoznali a ja nelutujem ,že som sním začala písmenkovat. nevadili mu nikdy moje deti a ani to že som staršia 🙂 a ako niekto písal že 24 ročný je ešte nevybujačení a podobne somarina 🙂) ja dakujem netu za takého chalana že mi poslal a že ma miluje takú aká som aj z mojimi Láskami 🙂 držím palec 🙂

maribell
20. aug 2013

ahoj ja si tiez myslim ze toto sa deje asi v kazdom vztahu po istom case... len skus porozmyslat ci by sa ti toto iste nestalo aj s tym druhym po istom case ... o vztah sa treba starat a udrziavat ho .. skus sa s manzelom porozpravat ale nije len tak medzi recou ..povec mu co ta trapi (nije to ze si zalubena do ineho) ale ze uz necitis z jeho strany lasku a naklonnost .. jednoducho sa musite o tom porozpravat a skus zacat aj ty s nejakou zmenou... zacni manzela obymat..bozkavat ..ked idete spat pritul sa k nemu v posteli ..vsetko je len o prvych krokoch..neboj zase si najdete k sebe cestu 🙂 ..

maria1989
21. aug 2013

@maribell cesta je cieľ 😉

mirat
3. okt 2013

zaujímalo by ma ako to pokračuje 😕

saxxxana
14. okt 2013

@daducha
@teskoma
ako to pokracuje? Ako si sa rozhodla?

tinka323
16. okt 2013

@teskoma krasne napisane, ja len citam, zial netrufam si ani poradit, neviem ako by som to riesila ja, 3 deti, hypoteka,ale tiez mi to z casu na cas chyba, minule som drahemu napisala list, prave v tomto duchu, ze viac potrebujem pocut, ze som pre neho jedina, ze potrebujem obcas citit jeho ramena.. ono chlapi su asi ini ako my zeny 🙂

tinka323
16. okt 2013

@lucia26r juj, trosku ostro napisane, kazdemu sa moze v zivote postavit necakana prekazka, a myslim, ze skor ju to tazilo tak potrebovala to dat zo seba, netreba hned takto kriticky sudit, moj pohlad.

erique12
16. okt 2013

problem je, ze nikto na svete nas nemoze spravit statnymi, pokial nie sme my stastni sami so sebou. cize toto by sa opakovalo pokial budeme stavat vlastne stastie na druhych.
dalej kriza 7 rokov. po 7 rokov sa menime, meni sa nam krv, cize v tych obdobiach zacinaju nejake zivotne zmeny.
a este jedna vec, vela ludi vo vztahoch, ktory zacali velmi skoro seriozne spolu zit (zobrali sa) a mali hned deti, este pred 28ckou, tak sa v polovici tridsiatich rokoch rozvadzaju. proste sa za mladi "nevyburili" takze maju asi potrebu to dohonit....

ja by som odporucila tiez psychologa, aj osobneho. poradne pre manzelov mozno tiez pomoze. ale treba zacat od seba 🙂
ber toto ako mozno nejaku skusku zivotom. najdenie seba samej....

maria1989
16. okt 2013

@erique12 to s tými sedemročnicami máš pravdu... ale u nás je to naopak... naťahovali sme sa 6 rokov a tento siedmy je relatívny kľud :D

erique12
16. okt 2013

@maria1989
aj u nas je toto siedmi rok. a bude tiez prelomovy, lebo cakame druheho chrustika :D
pred 7.sme sa zonamimili 😉

a.v.k
5. nov 2014

Možno môj príspevok nebude nikto čítať, ale je to aspoň príležitosť vyrozprávať sa. Som vydatá (samozrejme) a donedávna som si myslela, že mám najlepšie, najkrajšie manželstvo a nič sa nemôže stať. No teraz .... celkom som sa zbláznila do jedného muža, a to snáď na prvý pohľad. Odvtedy neviem na nič a nikoho iného myslieť. Nejem, žalúdok mám celkom stiahnutý, nespím, celé noci ho mám pred očami. Neviem sa dočkať, kedy ho znova uvidím, trhá mi srdce, keď odchádza. Po internete čítam návody, ako ho dostať, hoci som sa ešte nedávno dušovala, že by som manžela nikdy nepodviedla. Mám pocit, že ak s ním nebudem, zbláznim sa. Veď už teraz mi je na zbláznenie, tak veľmi túžim aspoň ho vidieť. Nikdy by som neverila, že sa mi také niečo stane. Cítim sa mizerne a nemám sa komu zdôveriť, asi preto píšem do fóra (čo mi je trochu smiešne). Totálne mi šibe, neviem ako to skončí, pretože On začína hýbať mojim životom....

libka1
5. nov 2014

@a.v.k tak sa zamysli ci ti to stoji za rozbitie si manzelstva a podla toho sa zariad... nie sme zvieratka ktore musia podlahnut pudom, aj ked niekedy je ocarenie velmi velke. je to len na tebe co si vyberies. nikto do tvojho manzelstva nevidi, netusim kolko mas deti a pod., ale ovplyvnis zivot minimalne manzelovi ak nie aj detom. za par chvil ocarenia a sexu by som ja osobne svoje manzelstvo nikdy ziadnemu riziku nevystavila, nestalo by mi to zato...

mircalla
5. nov 2014

Ja si myslim, ze ten mladik je len akasi nahrada za to, co ti chyba v manzelstve. Keby si sa s nim dala dokopy (co neodporucam), tak ta to rychlo prejde.
Okrem toho takmer 10 rozdiel? To by aj tak nefungovalo ako perspektivny vztah.
Ako to riesit s manzelom, je uz horsie, ale vztahom s tymto mladim by som to neriesila

littledesire
5. nov 2014

@a.v.k ahoj,neodcudzujem nic,v podstate aj chapem ako sa citis...
Ale podla mna tak ako prislo tak aj odide. A dnes som citala velmi vystizny obrazok na to: https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf...

a.v.k
5. nov 2014

@libka1 Ahoj, určite máš pravdu, ale vieš čo je "smiešne"? Že ešte pred časom by som na takú pobláznenú ženskú, akou som teraz ja, reagovala Tebe podobným spôsobom. Na všetky vydaté a zamilované do druhého muža, na ich situáciu, som mala také isté názory a rady ako máš Ty a zrazu ...hop a všetko je naopak. Čo už! Snáď to nejako prehrmí. Ďakujem za radu.

libka1
5. nov 2014

@a.v.k no ja chapem co citis, len si musis zhodnotit do akeho rizika si ochotna ist a co stratit. ja by som to neriskla, pretoze ta zamilovanost casom vyprsi a je velky predpoklad ze ti ostanu len oci pre plac...

teskoma
autor
13. nov 2014

Ahojte baby, co sa za tu dobu stalo ? Stale som vydata, ale nie stastna, vlastne vedla seba zijame skor ako surodenci, ktori zhodou okolnosti vychovavaju dve deti . Vsetko ostalo vo mne uzamknute a mlady, ako ho volam, odcestoval velmi velmi daleko a je vôbec otazne, ci ho este niekedy uvidim .Sme v kontakte, zavola,napise cez FB, ale nase cesty su nateraz a mozno navzdy velmi velmi od seba.Vytriezvela som ,vsetko mi otvorilo oci a ono to ani tak nebolo o nas dvoch ako o mojom nestastnom manzelstve . Nemilujem svojho manzela a ak by som mala financie odist a sama sa starat o deti, urobim to . Nie,neublizujeme mi fyzicky, nenadava,o deti sa stara prikladne, len laska tu uz nie je . ☹ .Tak velmi by som chcela, ale to sa vynutit neda ,ani sa to naucit, ani prinutit seba lubit ho.
Pekny vecer

mamulka28
17. jan 2016

Ahojte som 10-rokov vydatá mám úžastneho manžela navari poupratuje od deti sa postará a km lekárovi zajde urobí nákupy ak treba všetko vybavy a ja poblaznila som sa do svojho šéfa má 28 ja 33 poblaznena som dlho ale až teraz som mu to povedala on bol šokovaný hanbim sa za seba a neviem čo dalej

fidorka7
18. jan 2016

@mamulka28 teraz sa chváliš, alebo sťažuješ? Čo vlastne očakávaš po svojom príspevku? Máme ti závidieť alebo čo?

natikasim
21. sep 2021

@mamulka28 napises mi ako to s tebou dopadlo