Bez možnosti výberu

19. máj 2023

Troska by som chcela podebatit o téme spoločného bývania ako ste to s partnerom riešili či kto sa komu prispôsobil? Dostala som sa do situácie ktorej som nečakala a bolo mi oznámené že polovička sa zo svojho bydliska,domu odsťahovať nechce aj keď sa vyjadroval že je to dočasne teraz ide skôr o to že to podmieňuje niečomu ,ak budeme mat rodinu bude pozerať po niečom inom a pod. Proste vôbec nie je zohľadnená moja prosba a radikálne má zavrhol s tým že on má optimálne bývanie kde ja žiť nechcem (prakticky vedľa jeho rodiny) ..

syslik81
19. máj 2023

moznost vyberu mas vzdy - bud suhlasis alebo odides .. ak by to s tebou myslel vazne sadnete si a prediskutujete moznosti ... otazne je ci byva vo vlastnom a ako byvas ty ... ci byvanie spolu znamnea hladat podnajom inde daleko od prace etc . kazdopadne mali by ste sa rozpravat a ak nechce hladala by som si ineho partnera,kt bude respektovat aj tvoj nazor a najdete zlatu strednu cestu

luccija
19. máj 2023

To si kúpil ešte, keď s tebou nebol?Chapem, že keď už niečo má a je zabyvany nechce odísť.Stacilo by to rozmerov aj, keby ste mali dieta?
Keď nechce odísť teraz neodíde ani, keď budete rodina.Vlastne Ti dal najavo, že on bývanie má a nejde robiť kompromis?

autor
19. máj 2023

@luccija býva v dome po rodičoch ktorý bývajú pár krokov od toho domu,nie je tam žiaden pozemok na posedenie a pôsobí to na mna ako výstavná skriňa pre svokrovcov…
Skôr má zarazilo aký je sebecky v tomto, že teda ja si mám prispôsobiť život podľa toho aby to jemu vyhovovalo a ten jeho som nijak nenarusila

sisa_s
19. máj 2023

Uz si tu nemala nahodou prispevok? Nedavno?

poppy22
19. máj 2023

povedal,ze on ma optimalne byvanie...spravny partner mysli v mnoznom cisle,ak uvazuje pravdivo a seriozne o spolocnom byvani a buducnosti...bola som v podobnej situacii...byvanie je dost vazna vec-takze ak nema zaujem ani len o diskusiu a trebars maly ustupok,tak nie si sucastou jeho buducnosti...ak nebudes suhlasit ale prisposobis sa-budes trpiet...ver mi...navyse byvanie pri rodine je takmer vzdy problem...je to egoista...v podstate ti povedal,ze bud prijmes ako to chce on alebo mozes ist,najde sa taka co sa mu prisposobi....zvaz ci ti ten chlap stoji za to...a pochybujem,ze ked bude dieta pojde hladat ine byvanie-zdovodni to tak,ze vedla su jeho rodicia,postaraju sa o dieta keby bolo treba...tak sa rozhodni spravne s ohladom na svoje stastie a pokoj...

deti95060810
19. máj 2023

tiež som tak bola postavená pred hotovú vec... skončilo to rozvodom. on sa nemienil odtiaľ pohnúť a ja som nechcela bývať so svokr.

autor
19. máj 2023

@poppy22 najviac má zarazilo že sa vyjadril o bývaní v byte že teda to nie je nič pre nho a bude tam malo miesta a milión ďalších poznámok resp požiadaviek ktoré ani na take bývanie neexistujú. Ale to ze mne sa niečo nepáči je vedľajšie. Nechápem to sebectvo keď dokáže dávať veľké peniaze do hocičoho a vzťah si necení ani na toľko . A tiež som názoru ze keby sme mali dieťa povedal by ze teraz ke to náročné to riešiť a vždy niečo

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
19. máj 2023

Ty si tu mala nedávno príspevok, že?

Vždy máš na vyber …

olimuc
19. máj 2023

@pribinak hej uz to tu bolo a dom nebol jeho ale jeho rodicov

gejb
19. máj 2023

Keď máš taký názor tak potom nad čím ešte uvažujes?? V tomto vzťahu zjavne nemáš ziadne slovo. Prepáč.. ale nezáleží mu na tebe a tvojom názore, v tom dome budes stále len na návšteve a nedajbože budeš chcieť kúpiť iné utierky alebo zavesiť obraz..už vidím ten oheň na streche...

zuzikak
19. máj 2023

pozri ak ta postavil pred hotovu vec a nepyta sa ta na nazor, tak neviem, ci s tebou do buducnosti pocita. Ak ano, tak musis byt velmi prisposobiva. Ak nie si a miesto ti nevyhovuje, skus mu vysvetlit, ze toto nie je pre teba spravne miesto pre spolocne stastie. Ak ta nebude pocuvat - hladaj partnera inde. Viem, povie sa to lahko ale do buducnosti by to neprinieslo nic dobre. Nebudes tam stastna. Moj manzel chcel ist byvat do prahy. Ja nie v ziadnom pripade. Chcela som ostat blizsie k rodicom a dobre som spravila lebo sama by som to s 2 narocnymi detmi nezvladla. Takto nie su uplne blizko ale ani tak velmi daleko. To bol moj nazor. Ostal. Ak by odisiel, neboli by sme veru spolu.

gejb
19. máj 2023

Ako dlho ste spolu?

derdia
19. máj 2023

Pozri, predstav si kopec moznosti, ktore ti zivot prinasa, ak odides a ktore ked zostanes.... Ak ta ta predstava byvat tam, ani len trosku nezaujala, uricte povedz, ze to teda vyskusate na dialku a taketo dristy...
Myslim, ze sa tam zakopes, ked pridu decka, budes na ne sama, so svokrou za chrbtom a toto mal chlapec vyborne premyslene..
Chcel ta len odrbat... Nabulikal ti hluposti, ze ako sa prestahujete a ako to budete riesit "potom" .. On dobre vedel, ze tam chce ostat. Spoliehal sa na to, ze sa zalubis a zmanipuluje ta. Lebo tak to vacsinou je...tak sa vacsinou my zeny dostaneme presne tam, kam nechceme... Nechame sa opit laskou....

pikachu999
19. máj 2023

Utekaj..

autor
19. máj 2023

@gejb vyse dvoch rokov… a keď vlastne jeho predošlý vzťah fungoval rovnako s tým že spolu boli o dosť dlhšie a konečne riešenie otázky bývania neprišlo. Tak asi niekde chyba bude.
A ďakujem vam baby že rady od srdca niekedy asi musíme pustiť to čo viac nefunguje…

terry658
19. máj 2023

Určite do toho nechoď. Ak nie je ochotný robiť kompromisy teraz, tak keď ostaneš doma s deťmi tak sa už žiadneho kompromisu nedočkáš.

dilino
19. máj 2023

Za mňa by som ten vzťah ukončila.Nema to vyznam ON tam rodičov bude mať.Mladým je najlepšie samým.ON nepozna komprosmis.TY sa nasťahuješ a čuš lebo ja som sa rozhodo tak JA som povedal tak bude. Budeš bývať u nich a bude ťa vyhadzovať pri hádke a deti enbudeš môcť vziať zo sebou aj taký šialenci sú. Hej to sme kde ak by ťa mal rád tak by bral do úvahy aj tvoje pocity či tam chceš ísť ale ON nie hotova vec čau nazdar.Sebec prímitiv.Bývať s jeho rodičmi aby sa matka starala do všetkého och moja utekaj od takého čo najdalej.Budeš ešte plakať ked len dá za pravdu matke a TY nebudeš mať tam ani slovo.Budeš utlačana psychický týrana.Lepšie skončiť teraz ako už by ste mali deti už by ťa vydieral cez deti.Odstup s kratšej cesty bez následkov.Iného si nájdeš ale takého ktorý pozna kompromis a nie takeho ktoreho nezaujíma či TY chceš alebo nechceš ísť bývať.Prečo by si mala ísť bývať dakde kde nič poriadne nie je treba dochadzať za prácou, že budeš otrokarčiť že kopec roboty chovanie niečoho čosi.Pekné ostaň v meste kde máš všetko po ruke a na toho sedláka sa vyser.Ešte len by ste mali deti už by TI diktoval a samozrejme mamička na 1 mieste a TY kde až úplne posledna.Nech budeš robiť čo robiš vždy budeš zlá ver mi.Takemu to človeku sa ničim nezavdačiš aj keby si chcela.Skonči tento vzťah ktorý TI len berie a nič poriadne nedava.Ak by ťa ľúbil miloval vždy by poznal kompromis ale ON hľadi iba na to čo je pre ňeho dobre a nie čo je dobre pre teba.TY a tvoj názor ho vôbec nezaujimáš ak by ťa mal rad tak sa pýta na tvoj názor.Ale ON iba čo je pre neho vyhodne a dobré.A nemá odstrihnutu pupočnu šnúru nech by si robila čokoľvek jeho matka je najlepšia a ak by si hovorila proti nej tak v navale hnevu ťa môže aj zbiť chápeš skonči to niečo cez 2 roky nie je tak veľa dá sa vždy myslí na seba nie na ňeho.

gejb
19. máj 2023

Este je tu otázka, či máte aj iné možnosti bývania? ...ci je len prakticky alebo proste pohodlný sebec.

dilino
19. máj 2023

@derdia úplny súhlas do bodky s tebou.

sense
19. máj 2023

Daj mu podmienku sj ty, ze ok, ale chces aby napisal polovicu domu na teba (joke).

Zisla vy som z kratsej cesty.

selest
19. máj 2023

Vzdy je na vyber, mala som 2x takeho partnera, obaja lanarili ze len docasne atd. Vybrala som si odist a cielene hladala slobodneho partnera. Rozumej takeho kt je v prvom rade moj manzel a az potom syn. Zijeme svoj zivot .Ti dvaja obaja so zenami a detmi "docasne" natrvalo s rodicmi. On ti dava na vyber, ostat alebo odist...

slavkajurko
19. máj 2023

Nečítala som celú diskusiu, ale ak nemáte deti, tak rozchod. Nemá to zmysel. Bude to len horšie. Osobná skúsenosť

domkakvet
19. máj 2023

Pochybujem ze sa bude chciet niekedy odtial odstahovat.

moonlight1210
20. máj 2023

Vzdy, ked zacne mat jeden z partnerov takuto odkladaciu neurcitu taktiku typu: vsak az ked raz bude hento a toto, vtedy to budeme riesit, treba spozorniet. Hlavne, ak sa to tyka veci, co sa daju urobit v podstate hned, alebo v kratkom casovom horizonte. No partner si dava (nezmyselne) podmienky, ktore to odsuvaju vlastne na neurcito.

Lebo to znamena, ze to vlastne nechce urobit a je velka pravdepodobnost, ze ani po naplneni tej podmienky (ktoru si sam stanovil) to neurobi.
Ide skor o zalepenie pusy, aby ten druhy bol ticho. Lebo vsak prislub dostal, dokonca aj termin (aj ked vagny), tak co este chce.