Brat a otec neplatia svoj podiel. Ako neprísť o byt?

betkavlcekova
14. máj 2009

Chcela by som sa spytat ci sa tu nenajde niekto kto by mi vedel poradit ohladom bytu, mame kazdy 1/3 podiel, brat + otec su neplatici, platim len ja 1/3, nechcem prist uplne o vsetko.

tin007
14. máj 2009

betka, ak mas na LV vymerany podiel 1/3 a nahodou by dlhy tvojho otca, ci brata, alebo oboch riesili exekuciou a drazbou bytu, tak sa drazia iba ich podiely, cize 2/3 bytu. co v praxi castokrat znamena, ze nik "cudzi" nema zaujem o taku nehnutelnost (by ju musel uzivat spolu s tebou), resp. take podiely kupi niekto z rodiny. cize, ak mas peniazky, tak skus ponuknut otcovi a bratovi moznost, ze dlhy vyrovnas a oni na teba podiely prevedu (pozor, na toto by som si vzala pravnika), alebo pockaj na drazbu a vydraz ich podiely. drzim palce

betkavlcekova
autor
14. máj 2009

Tinuska zatial velmi pekne dakujem, ja som z nich uplne zufala, ja si poctivo platim tu svoju tretinu ani tam s malym vobec nebyvam a oni herci ani jeden nerobia a od februara ani jeden z nich ani korunu na seky, ja by som chcela mat len v buducnosti daku istotu aby som niekedy v buducnosti nezostala s malym v takej situacii ze nemame kam ist.

tin007
14. máj 2009

betka, pozri si tuto stranku http://www.legalaid.sk/ a pripadne chod tvoj pripad osobne skonzultovat, takto na dialku je to tazsie, urcite pravnika napadnu aj ine moznosti

betkavlcekova
autor
15. máj 2009

tinka dakujem 🙂