Byt na hypotéku vezus podnájom

saraja
13. júl 2014

pomozte mi prosim najst argumenty, preco sa ma rozhodnut samostane fungujuca 31-rocna zamestnana zena pre kupu bytu na hypoteku pred najomnym bytom. Boji sa do toho ist, ze je to pre nu samu velka tarcha. Ide o sumu 18 000 eur a je to v mensom meste na vychodnom slovensku. Dakujem

andreah25
14. júl 2014

@stefka33 veď o to ide, že vyšpekulovať môžeš, ale.....

mima4
14. júl 2014

@andreah25
ja osobne som skepticka voci niektorym regionom, ktore uz 20 rokov sa volaju hladove doliny... ale jasne, to je len moje subjektivne videnie...ja by som sa vsak majetkom neviazala k tomu regionu a to prave kvoli praci.. Mnoho ludi by aj odislo z tade za lepsou pracou, ale maju tam byt/dom s hypotekou..nevedia sa pohnut...

leuskaa
19. jún 2015

Viem pomoct s hypotekami piste

misskisa
20. jún 2015

Riešim niečo podobné, ale s tým rozdielom, že ja chcem kúpiť byt v Bratislave a teda tie ceny sú strašné. Aj s tým čo mám teoreticky nasporene budem musieť brať hypo min. 60000, a to sama s jedným príjmom. Bojím sa ako to zvládnem ak by mi malo ostať po splatení všetkých povinných platieb len niečo vyše 200 eur na živobytie (strava a ostatné nečakané výdavky). Podnájom ale nechcem lebo tak nikdy nebudem vo svojom a po 30ke už človek fakt potrebuje vlastné bývanie a sukromie.

lussyl5
3. máj 2020

@saraja Jednoznačne hypo ak má možnosť vybaviť si ju.Ak by aj prišla o príjem pri hypo tak môže byt predať či odložiť si splátky a má majetok.Keď príde o príjem v podnájme bude sa musieť vysťahovať a nič v ruke.Nehovoriac o tom že v podnájme nie reálne byť nejak dlhodobo,stále sa môže majiteľ rozhodnúť byt predať či použiť pre seba nemá nikdy istotu,nehovoriac o tom že dáva peniaze do vzduchu.A aby žena sama fungovala tak že furt sa sťahovať po podnájmoch je o ničom.