Bývame so svokrovcami a je to horšie ak peklo
Ahojte.Prosim Vás čo mám robiť,bývame zo svokrovcami v dome,a je to tu horšie ako peklo.Svokra má strašne ohovára,všade kam ide,ľudia ma zastavujú na ulici a žalujú mi,vraj som zlá nevesta,nedávam jej malého,nič nerobím,že mám byť rada že mám strechu nad hlavou.l a všeličo možné.ja už nevládzem.Strasne sa mi zhnusila,ešte aj v rodine sa somnou nikto nebavy,myslím z jej strany pretože narozpravala somariny.Poskryvala mi hrnce,uteráky,utierky vraj jej všetko ničím,vraj som tu prišla z holým zadkom že pod jej paplonamy spím,no katastrofa.Robi mi napriek vyberá mi pradlo s pracky a vyhodí na vaňu,alebo skryla vysávač aby som ja nemohla vysávať,pri tom ona neupratuje vôbec,celý dom mám na starosti ja.Mam 11 mesačného synčeka,a ja jej ho proste nemôžem dať,mám k nej odpor,to sa nedá ani opísať,ona má strašne sklamala a od vtedy ja sa na ňu nemôžem ani pozrieť,nie to ešte jej dať malého,veď sa ani nerozprávame vyse 7 mesiacov.nwprajem si by za ním chodila,nechcem mať snou nič spoločné .A keď toto všetko poviem môjmu manželovi tak vyskočí na mňa a začne vrieskať že si to máme vyriešiť my dve ale keď som jej povedala že čo má ohovara tak povedala že ešte tá aj budem a z drzosťou si zobrala malého k sebe s kočíkom,tak som to už nevydržala a povedala som jej že si neprajem aby za ním chodila.ona u mňa už skončila,pospinila má pred všetkými.Prosim poraďte mi.Dakujem.
ina moznost ako odstahovat sa nie je 😉 svokra sa nezmeni, cize v to dufat sa neoplati, treba zacat niekde inde a odznovu 🙂
Odísť odísť odísť... sú takéto typy ľudí, že ak by si bývala v Nórsku, stále je to ešte blízko 😜
Skus sa este porozprávať s manželom, všetky tieto problémy a tvoje starosti sa prenášajú aj na malého a ten za zo môže najmenej.
Držím palce
@vladimira26 Odsťahovať sa z domu a manželovi dať ultimátum- buď mama alebo ty s dieťaťom. Jediné správne riešenie.
Ahoj. Skutočne máš len 2 možnosti, odsťahovať sa a to je tá najrozumnejšia možnosť, alebo zostať tam a trpieť. Každý deň budeš mať v sebe nervy, budeš to prenášať na malého a možno sa budete hádať s manželom kvôli jeho matke. Poznám pár takých vzťahov, kedy mala nevesta nervy na svokru a rokmi sa začali hádať s manželmi a všetci to ukončili rozvodom. Pozeraj na seba a na malého.
Ja som sa nasťahovala tiež k svokrovcom, ale my máme všetko svoje hore (kuchyňu, obývačku, spálňu, WC, kúpeľňu ....). Povedali sme si, že na začiatok tam akosi vydržíme a budeme hľadať nejaký pozemok. Už na začiatku som svokrovcom povedala, že chcem žiť s mužom „akoby sami“ nie s rodičmi, takže nám hore nechodili. Po pol roku sa nám podarilo kúpiť pozemok, dokým sme si vybavili povolenie stavať, trvalo to ďalší pol rok. Do toho sa nám narodil malý. So svokrou som mala dobrý vzťah, hore nám nechodila stretli sme sa možno 1x krát/týždeň na dvore. Ale keď sa nám narodil malý, začala nám chodiť hore že ho chce vidieť. V poriadku tolerovala som to, prišla zamávala mu a išla preč. Niekedy prišla 1x,niekedy 2x/denne. No po čase nám začala chodiť už viackrát hore (niekedy aj 8x) a to mi začalo prekážať. Ešte sme len oči otvorili ráno, boli sme v pyžame a už bola hore. Tak jej manžel naznačil že sa nám to nepáči a bude k nám hore chodiť až po 10.hod. keď chce vidieť malého. Dobre chodila 1x doobeda, 1xpoobede hore. Ale po čase akoby nato zabudla a začala tam zase chodiť častejšie. Stále ako malý spal trieskali s dverami až tak že sa niekedy malý zobudil zo spánku a plakal tak sa zľakol. Telefón mala vždy položený na schodoch a keď jej zvonil, vždy sa malý zobudil. Svokor v čase keď malý spal, rezal drevo pod jeho oknom, búchal a pod. Neboli tolerantní v ničom a to sme ich upozorňovali x krát. Manžel mal toho už plné zuby stále ich napomínať. No a ja som ich tým, že nie a nie aby sa zmenili som ich časom znenávidela. Nadávala som na nich (pred manželom) a mal už toho plné zuby aj on mojich nadávok tak sem tam sme sa aj poškriepili. Nakoniec sme si povedali, že na tému „jeho matka“ sa už nikdy baviť nebudeme a od vtedy je pokoj, žiadne hádky. Vieš to že ich nenávidím, nedokázala som vydržať v ich dome. Stále som chodila k mojim rodičom keď bol manžel na stavbe. U rodičov sme boli celé dni, večer sme s malým chodili domov. Je pravda že som mala u svokrovcov bodrel, lebo som upratovala iba v nedeľu (to je 1 deň kedy som tam, lebo tam bol aj manžel) a to len v čase keď malý spal. Ale je mi to jedno, radšej som bola celý deň v kľude a hrala sa s malým v pokoji ako bola nervózna že som celý deň v ich dome. Bývame ešte len 2 mesiace v dome, ale vzťahy so svokrovcami sú aj tak narušené a myslím že ešte dlho budú. Svokre sa nedokážem pozrieť ani do očí. Myslím že ja som to mala ľahšie ako ty, len som ti chcela mojím príbehom povedať že, utekajte s mužom a dieťaťom preč, lebo takto sa žiť nedá, myslím že stále ťa bude ohovárať a vzťahy už máte aj tak narušené. Takto nevydržíš dlho žiť v jednom dome so svokrou. Myslím že raz aj tak odídeš a čím skôr pôjdeš tým lepšie pre teba pre drobca a aj pre muža, aby ste sa jeden druhému nezhnusili. Týmto spoločným bývaním budeš trpieť hlavne ty. Pozeraj na seba si ešte mladá aby si sa musela takto znervózňovať. Malý keď bude starší, bude všetko vnímať a v škôlke to možno bude šíriť ďalej ako sa so svokrou nerozorávate a čo povedala babka o tebe (vieš deti sú veľmi úprimné a hovoria aj to čo nemusia). Hľadaj iné riešenie bývania a do času dokým si u svokry si kúp všetko svoje, nepoužívaj jej nič, potom si to vezmeš do svojho.
my bývame so svokrovcami. Ale ja som si od začiatku urobila poriadky. Dom sme od nich kúpili, nemajú tam žiadne právo, prerobili sme si poschodie aj im obývačku a spálňu. Zo začiatku tiež chodila svokra hore, ako sa jej zachcelo, najmä, keď som nebola doma a akože robila poriadky. Proste sa mi hrabala v skriniach. Povedala som jej bez kriku pekne, že ak chce prísť, tak keď budeme doma a že si neprajem, aby mi chodila po izbách, keď nie som doma. Samozrejme, že sa urazila, 2 týždne mi ani neodzdravila, potom ju to prešlo a rešpektuje to. Ja som si od nej vytvorila odstup a takto to je lepšie. Uvedomuje si aj ona, že jej dcéra sa o ňu nepostará, nedochová ju. Takže musí s nami vychádzať. Ja si nenechám po hlave skákať. Nie som jej decko a som svojprávna. Zobrala som si iba môjho muža, nie jeho rodinu. Zo začiatku som trvala na tom, že hore budeme mať kuchyňu a kúpeľňu. Takže sme úplne samostatní.
Ahoj. Nohy na plecia a utekaj. Ja som to tiež spravila. Svokra nás rok nahovarala aby sme sa nasťahovali k nej do domu rok som odolávala a vysvetľovala že to nebude dobre. Dve ženy v jednej domácnosti nerobia dobrotu. A presne tak aj bolo. Ale ja som hrdinka ešte aj predala svoj byt lebo som jej skočila na reči že za pár mesiacov dávaj tak sťahuje k frajerov. Pre.makovy. pán sa nasackoval do domu a už sme nemali vôbec žiadne súkromie. Ja som sa s ňou 3 krát strašne pohádala a poviem ti po poslednom vrieskala na mňa a na dymasom decká zbalila a odišla k mojej mamine. Po troch týždňoch sa spamätal ak manžel a našiel podnajom. Tu pani ja už v živote nechcem vidieť a som rada že sme preč. Už mesiac sme zas spolu bezupirky aaj vzťah dámam zas začína lepšiu. Ale neprajem nikomu taký zážitok. A tebe fakt len jedna rada odíď čím skôr preč. držím strašne moc palce. Keď sa raz naruší vzťah medzi svokrou a nevestou nie je šanca aby zas fungoval. Akurát sa jej ešte môže podariť to že sa rozvediete. Bojujte za rodinu a držím palce. 😊😉😉😉
@tucniacka11 my sme im za ten dom zaplatili a keď sme chceli brať úver, tak na dome nemohlo byť žiadne bremeno
@angel993 ciže, keby ste sa neznášali, možete ich kľudne vyhodiť? to je tak?
@tucniacka11 teoreticky áno, ale nemala by som to srdce vyhodiť ich, už len preto, že keď sme robili zmluvy o predaji, svokra s tým najprv išla za notárom, či to nebude môcť potom niekto napadnúť (jej dcéra), aby sem ju nemuseli vyplácať. Takže má u mňa malé nepodstatné +. 🙂
Ja by som takto žiť nedokázala, je to katastrofa. Dakujem,ze mam takého muža akého mam a nikdy by nežil ani s jednou rodinou ani s druhou. Nikdy som nemala problem so svokrovcami su normálny aj moji rodičia. Ale ked mas novu rodinu mas zit sam, co si navarim to si zjem ked sa pohádame s mužom raz za 3 mesiace nemusí to pocut svokra alebo mama. Nasi žili cely život s rodičmi nikdy nebol pokoj a este dlho nebude lebo zije babka. Svokra to iste stara sa o mamu stael su tam hádky. Ja by som takto zit nemohla aby mi svokra chodila prehrávať skrine a robit poriadky, alebo mama. Radsej v podnájme ako s nervami na konci.
ja bývam tiež zo svokrou aj švagrom, bývame spolu už 15 rokov a zo svojej skusenosti vravím že sa to nikdy nezmení......čiže este teraz na začiatku by ste sa mali odstahovať a nie trpieť maniere niekoho neoplatí sa .........ja sa zo svokrou roky nerozprávam ale bohužia na jednom dvore sa stretnutiu nevyhnete.............takže vás uplne chápem........ODSTAHUJTE SA

Odsťahuj sa!!! My sme len o dva domy ďalej byvali od svokry vo svojom a tiež to bol kríz!!! A tak som dajako dokopala muža aby sme to predali a išli sme preč síce len o 25km ale pomohlo. Vieš ako teraz knuci s líška sa lebo chce vidieť vnúčatá Juuj. A skoro modré z neba by mi až nedala 😂