Čaká nás sťahovanie

2. dec 2022

Ahojte, čaká nás sťahovanie. Už teraz sa toho desím. Ako to dobre zmenežovať?
Vy, čo ste sťahovanie prežili máte nejaké rady, typy, triky?
Čo sťahovať ako prvé?
.Rozmýšľala som, že najskôr presťahujem obývačku a časť detskej (nechám len tašku obľúbených hračiek).
Rovanko urobím aj s oblečenim, necham pár a zvysok presťahujem. Uložím.
Fakt si to neviem predstaviť.. nájsť všetkým veciam svoje miesto 🙈

birika
2. dec 2022

my sme mali 2 partie - auto previezlo detsku izbu a kym sa nalozila spalna, partia ju rozmiestnila v dome...a tak dokola isiel nabytok s oblecenim, potom luchyna - to uz vybalovala mamina...

viestta
2. dec 2022

Pozhanat debnicky, prepravky hoc aj po kamaratoch. Na oblecenie najlepsie vrecia. Na kazdy obal pisat co je v nom zabalene aj do ktorej miestnosti patri. Aj ked hned nevylozis aspon bude vrece, krabica cakat tam kde ma. Najprv odstahovat handry, ktore su mimo sezonu
Na jedno bezpecne miesto polozit "zeleznu zasobu" oblecenia pre kazdeho, hygienu, uteraky, kavu, caj, nejake keksy, instantne polievky a samozrejme hrnceky a kanvicu.
A zabezpecit aby ste sa mali na com vyspat, hoc aj matrace na zemi ale vankuse, periny aby boli k dispozici.
No a samozrejme nezabudnut na nieco cim si v novom dome pripijete 🙂

autor
2. dec 2022

@viestta Ďakujem pekne

@birika našťastie z nábytku berieme len našu postel a gauč

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beata_k
2. dec 2022

Kup si krabice na stahovanie alebo ich kup na bazosi ( ludia ich pouzite predavaju) Kasli na bananove krabice, alebo kade ake. Krabice na stahovanie sa dobre stohuju. Kazdu krabicu oznac cislom. Nepis zoznam na krabicu. Na papier si napis cislo krabice a presny zoznam co v nej je. Lahsie sa ti bude hladat cislo krabice, nez prehadzovat krabice a citat co je na nich napisane. Krehke veci do letakov staci, pripadne bublinkova folia. Oblecenie do vakuovych vriec.

stannkal
2. dec 2022

Hlavne si naplánovať dostatok času. My sme začali pripravovať sťahovanie 3 mes vopred. Pre mňa bolo dôležité pretriedit všetky veci počas balenia, aby sme nasťahovali zbytočne krámy co nám netreba. Ako už bolo spomenuté, kupit krabice na sťahovanie. Ja som triedila všetko podľa kategórií, tak som vedela co pôjde do ktorej izby. Najnevyhnutnejsie veci k životu samozrejme nechať niekde bokom. Veľa závisí aj od toho koľko času na to samotné sťahovanie máš, teda napr ci si na starom mieste môžeš nechať veci aj týždne alebo nie.

gladys_07
3. dec 2022

Pred par tyzdnami sme prestahovali celu domacnost, u mna si spravne 😂 len ti tak z brucha napisem co mi napadne

- odkedy sme vedeli, ze sa stahujeme, prestali sme kupovat vacsie/nie nevyhnutne veci. S tym ze vsetko bude treba stahovat, kupime ked sa prestahujeme (pisali sme zoznam)
- nastal cas na minimalizmus, cim viac veci sa zbavis, tym menej roboty.
- odporucam stahovacie skatule, neviem ci bananove skatule maju grify a ake su pevne. Dalej silnu lepiacu, noznice, papierovu pasku na ktoru si napises co je v skatuli a velke pevne vrecia (na vankuse z gauca, zaclony, periny atd…)
- radsej viac skatul a nie uplne narvate (pozor hlavne v kuchyni aby si skatule nepretazovala, ked si niekto urve chrbat nepodakuje ti)
- sme trojclenna rodina, mali sme cca 80 skatul
- dolezite veci (papiere) sme odniesli do noveho bydliska separatne autom my, nech sa nam v stahovacom chaose nestratia
- tri dni pred stahovanim som malemu schovala oblubenejsie hracky a dostal ich v den stahovania nech “nezavadzia” 😂
- dva dni pred stahovanim som nas pobalila do kufrov ako na dovolenku a z tych sme zili
- mali sme asi 10 ludi co nas stahovalo. Prisli okolo 9, nalozili prve auto a rozobrali postel, potom zjedli u nas chlebiky, daco sladke, kavu. Na novom aj starom bydlisku sme mali dostatok malych flias vody
- nezabudni na oboch miestach na WC nechat este toaletak, mydlo a uterak 😂 taka banalita…
- matrace som balila tak ze som ich z oboch stran dala do starsich plachiet a prilepila papierovou paskou nech sa nezosmyknu
- hned sme nasim “stahovakom” povedali ze dolezite v ten den je postel pre nas aj pre maleho, ostatne druhorade
- o 17:00 (ked uz bola tma)sme potom vsetkym objednali pizzu a mali sme nachystanu bednicku piva
- veci z chladnicky a mraznicky plus bordel sme boli upratat uz len my na druhy den

- a hlavne: zmier sa s tym, ze sa pravdepodobne nieco poserka. Ked nejde o zivot….

autor
3. dec 2022

@gladys_07 Ďakujem pekne! Prosím vás a postel vám rozoberali normálne sťahováci?
Ja by som malého najradšej upratala k babke, lebo predpokladám, že tp bude strašný chaos.

gladys_07
3. dec 2022

Neboli to stahovaci ako firma, ale nasi kamosi vsetko

Dat maleho k babke je super napad, ja som tu moznost nemala takze vsetko s malym za zadkom. Asi na 10 minut bol u kamosky, tot vsio

marca12
3. dec 2022

Zaklad je na kazdu krabicu,vrece si napisat,co tam je. To usetri vela casu potom pri vybalovani. ja som vzdy zbalila to,co sme akutne nepotrebovali,nechala som len par veci,ktore boli nevyhnutne. A pri baleni je dobre si triedit veci,ktore uz nepouzivas alebo nepotrebujes.