Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Chcem len pokojný život

berty152
31. jan 2013

Ahojte kočky,zaujíma ma váš názor na vec ktorú v ďalších riadkoch opíšem.S mojim manželom sme spolu cca 10 rokov z toho 7 manželstvo.Ako to vo väčšine vzťahov býva začalo to velkou láskou,už v čase keď sme plánovali svadbu som registrovala niekotré jeho chyby-ale brala som to tak že každý sme nejaký.Vela vecí sa začalo vyostrovať keď sa nám narodil syn- on ho miloval to hej,ale nebol ochotný mi byť nejakou väčšou oporou-nejaké nočné vstávania k malému alebo prechádzky s kočiarom to nehrozilo-mal na to krátku odpoveď že to je pre ženu-on sa stará ináč-finančne.Všetko ostatné bolo na mojjich pleciach-však ja viem že nás je tu vela takých,ale mňa to moc mrzelo lebo som myslela že mi bude väčšou oporou vo všetkom a hlavne vo výchove syna.Cítil asi moje sklamanie a tak sa mi akosi vzďaloval-zlom nastal-keď si našiel robotu vonku.Keď prišiel domv hladal hlavne svoj pokoj,chcel si oddychnuť,chodil s kamarátmi na pivko,futbal,hokej,doma vyspávql-vôbec ho nezaujímalo že celých 6-8 týždňov som bola vkuse s malým ja a tiež by som si rada oddýchla alebo kdesi vybehla aspoň na hodinku.A toto je tá jeho povaha-sebec-vždy na prvom mieste on až potom my.A mám pocit že mal aj inú ženu a prestal nás finančne podporovať alebo nepravidelne a v malých čiastkach.Začala som uvažovať o rozvode teda som aj návrh podala.v tej dobe keď už ležz,ali papiere na súde mi vyznal lásku dlhoročný kamarát-a má moc dobrý vzťah aj k malému.Rozumieme si ale e tu ale-že aj manžel sa akosi zmenil k lepšiemu.Neviem či je to len divadlo z jeho strany,ale aj malý ke teraz na mäkko s otca -neviem vôbec čo mám robiť-viem že s kamarátom by som si velmi dobre rozumela,ale zase neviem či by som predsa len nemala dať ešte jednu šancu manželovi kvóli synovi a svoje city postavit do ústrania?

bonaquaba
31. jan 2013

@berty152 tazke je radit,ale ja si myslim,zetvoj manzel hra iba divadlo,naklko pises,ze o maleho nejavil zaujem az teraz ked sa rozvadzate,tak mu dochadza o co moze prist,sadla by som si s nim a otvorene by som sa s nim porozpravala o vasom vztahu a ako si predstavuje zivot vas troch

jfd
31. jan 2013

1. Typická ženská, bereš ohledy na všecky okolo, na sebe vůbec.
2. Přečti si, co jsi napsala ale jen po poslední 4 řádky. Přečti si to znovu. Ještě jednou.
3. Přečti si to celý.
4. Přečti si název svého příspěvku

maximaty
31. jan 2013

Mezilidske vztahy... je mi lito, co prozivas a na tvem miste bych si dala nejaky cas odstup od obou... potrebujes si sama ujasnit co chces a pokud manzel stoji o smireni, ten cas ti da... hlavne nedelej neco jen protoze se to zda byt spravne... se svym rozhodnutim musis zit ty, proto si dej cas si vse promyslet a nenech se tlacit a ovlivnovat okolim. hodne sily...

sympa1
31. jan 2013

kazdy ma pravo na druhu sancu 🙂 to je moja odpoved

liz_lemon
31. jan 2013

@berty152 hovori sa, ze kazdy si zasluzi sancu, ale ja by som mu sancu nedala, ta zmena je urcite len docasna, a ked ma tvoj novy napadnik aj dobry vztah k tvojmu synovi, tak je to vzdy lepsie, ako keby sice vyrastal s biologickym otcom, ktory sa o neho nezaujima
podla toho, co pises, je tvoj muz dobry egoista, s takym clovekom by si asi stastna nebola

danussskah
31. jan 2013

Pocuvaj svoje srdce. 🙂
Treba brat ohlad aj na deti,ale ak bude chciet byt manzel (mozno exmanzel) byt so synom,tak bude aj keby ste sa rozviedli.Ale porozmyslaj,ci nahodou este svojho muza nemilujes,aby si si to nevycitala.Tazke rozhodnutie,drzim palce!

berty152
autor
31. jan 2013

To je ten najväčší problém ja asi lúbim obidvoch-ešte pred časom keby mi toto povedala nejaká žena tak si asi 🙂 poťukam na čelo-však sa neďa lubiť dvoch-manžela samozrejme milujeme' zažili sme toho aj vela pekneho akurat som sklamaná z toho aký je sebec a nevie ma podporiť,neviem či on má podobny pocit,pretoze akykolvek pokus o rozumny rozhovor zlyha natom,že zase ladam dôvod na hádku (aj keď vypravam klludne),alebo je unvený alebo sa zdvihne a odíde.Neviem možno už milujem len to čo bolo-samozrejme ten druhý muž je vlastne spoločný známy-škláňa mi pochvaly,aká som úžasna-vo výchove napriklad,aká so obetava-proste vela milych slov-ktorú ženu by to nepotešilo...ale nie som naivná 😉 tí chlapi vedia toho vela navypravať keď chcú ženu ziskať-akurát ma mätie že sa mu to celkom darí...a navyše ho teda poznam,ale taký bol aj manžel...ďakujem vám čo ste si našli čas napísať vaš názor

danussskah
31. jan 2013

Ja som sa tiez rozhodovala medzi dvoma,dokonca troma 🙂 .
Takto: S jednym mi bolo strasne dobre,lebo ma tiez obdivoval,hadzal komplimenty,pozyval,splnil aj ,,modre z neba,ale nebola som donho zamilovana,.Potom tu bol vtedajsi aktualny frajer,ten sa mi velmi pacil fyzicky,ale spraval sa ku mne hrozne,kaslal na mna,mal len robotu.Nakoniec ,,vyhral,,treti: moj terajsi manzel,lebo som sa zamilovala a velmi som ho milovala.Takze si nic nevycitam a ked sa nahodou pohadame,tak si poviem,ze ved som ho TAK strasne chcela,tak SI ho mam.A ktovie,ako to dopadne (bohvieako to tiez nefunguje),ale nic nebudem lutovat.To je to hlavne,aby si nic nelutovala.Hlavne si musis presne ujasnit svoje city.papa

samara1609
31. jan 2013

neviem ci chces naozaj radu alebo len akesi odobrenie jedneho alebo druheho..a co ak si nemusis vyberat..ja by som takeho muza ako mas ty kopla do prdele bez moznosti navratu lebo ak niekomu hori za patami tak vzdy sa snazi..mal na to kopec rokov dokazat schopnost byt dobrym muzom a otcom a nič.aj ked sa rozvedies moze byt otcom.len zvaz ci chces aby tvoj syn mal priklad ze chlap sa ma chovat tak ako jeho otec..na druhej strane nemusis sa hned hodit do narucia niekoho ineho..ak ta tvoj kamarat miluje a miluje aj tvoje dieta tak dlho tak pocka.a ty sa rozhodni s chladnou hlavou ..a bud sobec..lebo iba stastna matka ma stastne deti.

slozika
31. jan 2013

muzi sa nemenia, a ajked tak len na chvilu

berty152
autor
31. jan 2013

@samara1609 páči sa mi tvoj príspevok...nemyslím že hladam odobrenie jedného alebo druhého vzťahu,ale mohlo to tak vyznieť-skór ma zaujímajú názory iných žien-matiek-manželiek-len neviem či zabojovať o vzťah s manželom a presne ako si napisala že mal dosť času-teda ho uzavrieť alebo čo-proste dilema.Ale suhlasim hlavne s tvojou poslednou vetou-ta ma asi trošku posmelila 😵

samara1609
31. jan 2013

@berty152 to som rada..lebo ja osobne som zachranovala cely zivot nejake vztahy lebo mal zly den alebo rok alebo ona si tam nahodou zabudla kabelku a naozaj uz budem posluchat a ine bla bla bla.ale az vtedy ked som zacala konecne pocuvat naozaj samu seba som nasla to,co som potrebovala..tak vela stastia. 🙂

jfd
31. jan 2013

@berty152 dá sa lúbit dvoch. Ale je to peklo...

jfd
31. jan 2013

@berty152 no na to taky bacha. Řiká ti, co chceš slyšet. Já bych ti radila, nech si toho druhýho na sex a jeď si to po svojim. Na nikoho se nespolíhej a ono to nějak dopadne. Ale bojim se bojim, že ten tvůj je stejnej jako všichni. A když se ve 40 potkláte na kávě, bude se litovat, jak to pokašlal a jak nevěděl a teď už ví a blá blá blá. NA.RAT!!! Není čas ztrácet čas!

berty152
autor
31. jan 2013

@samara1609 mam rada sebavedomých ludi-ďakujem a naozaj len sám človek asi najlepšie vie čo jee pre nho dobré-ale je dobré občas skúsiť aj takéto diskusie. 🙂

marketa_v
31. jan 2013

Nejkvalitnější vztahy jsou ty, které sis musela vybojovat. Jestli jak říkáš svého muže miluješ, tak mu dej šanci a zakaž si myslet na kamaráda. Pokud tě nebije ani psychicky netýrá seš šťastná žena. Právě v období krize se může narodit nový, lepší vztah a můžete postoupit v manželství do ´vyššího levelu.' Jestli to teť zabalíš, může se Ti stát, že se svým novým partnerem budeš za pár let řešit podobnou situaci.

jfd
31. jan 2013

@marketa_v sori Market ale argument, že ji nebije je dost špatnej, ne. A na boj musej bejt dva.

berty152
autor
31. jan 2013

@marketa_v nebije ma-nikdy na mňa nedvihol ruku ale psychicky teror by tu bol -isto-veď nás nechal 3 mesia e bez peňazizo všetkými výdavkami,nepodal mi do dnešneho dňa vysvetlenie-a vlastne mňa týra už len tým že nemá čas alebo snahu sa so mnou rozprávat ako s rovnocenou aj keď ide o nás vzťah a rodinné zázemie pre naše dieťa-vlastne za posledne 2-3 roky sa správa otrasne

samara1609
31. jan 2013

marketa je este asi stara skola v uvodzovkach🙂)))

marketa_v
31. jan 2013

Však on bojuje. Alespoň se tak tváří. A city jsou velmi špatným rádcem ve vztazích. Někdy se mi zdá, že my ženy jsme tak stvořeny, že stačí aby se na nás chlap hezky usmál a vyjádřil nám porozumění, k tomu byl trochu fešák a hned bysme za ním šly na kraj světa, obzvlášť, když nám to doma zrovna chybí. Znám to od sebe a moc nevěřím, že ty jsi jiná.

marketa_v
31. jan 2013

Souhlasím s Maximaty. Dala bych si odstup od obou. Zakázala bych si alespoň na rok další vztahy a uvidíš. Pokud opravdu zažíváš psychický teror, tak si oddychneš a za rok se budeš rozhodovat s čistou hlavou. Tím, že bys teť začala nový vztah, by sis vůbec nepomohla. Jednak seš citově rozbrnkaná a nejseš schopna zhodnotit situaci s nadhledem a druhak by ses dostala do pomluv, žes manžela opustila kvůli chlapovi, což by ti mohlo hodně zkomplikovat i ten rozvod.

marketa_v
31. jan 2013

Stará škola jsem, ale vyplácí se mi to. Letos oslavíme desáté výročí manželství. Šťastného, ale to neznamená, že jsme neměli docela vážné krize. (Zajímavé, že manžel si na ně nevzpomíná - chlapi to holt ani nepoznají) Ale nikdy mě nebil ani psychicky netýral - to bych asi taky práskla dveřma. Problém je, že týraným lidem to musí říct někdo zvenčí, že jsou týraní a mají zdrhnout. Proto si myslím, že i Tvůj rozhorlený příspěvek je namístě. @samara1609

marcinek
31. jan 2013

co je to za otce a manzela, ze necha manzelku a dite 3 mesice bez penez? podle me je to jen pretvarka, ze mu tece do bot. Ale abych mu az tak nekrivdila, jed to ted na obe strany, nedelej ukvapeny zavery a ono to nejak dopadne. Jak psala @jfd bud jeden nebo druhy se ukaze v pravem svetle. Pokud ten druhy o tebe opravdu stoji, tak na tebe pocka a do te doby se ukaze jestli manzel to na tebe jen hraje nebo si sahl do svedomi. Moc tomu ale neverim. Mysli take na sebe a svoje dite: jaky chces aby melo doma vzor? sobce a byl z neho taky sobec?

darkabarka23
31. jan 2013

@berty152 tiež by som počkala,moja mama mi vždy vravela :ak nevieš čo máš robiť,nerob nič!!!!,ono ti život prinesie časom takú situáciu,podľa ktorej sa rozhodneš,treba počkať,ako sa veci ďalej vykryštalizujú.Veľmi ťažko predpokladať,ako by po pár rokoch dopadol tvoj nový vzťah,môžme len tipovať,ak ťa má ten priateľ skutočne rád,a naozaj o teba stojí, v pohode počká,ako sa rozhodneš,ak to bude aj dlhšie trvať,držím palčeky 😉 😉

berty152
autor
1. feb 2013

@marketa_v to máš pravdu čo píšeš že vela ludí by ma ohováralo.Ide o to že za vzťah s manželom som urobila už sttašne vela a bojím sa že všetko čo urobím ďalej je celkom zbytočné a mohla by som túto snahu uplatňoivať inde a hlavne dať a dostať lásku od kamaráta.
Manžel si vôbec neváži čo som kedy urobila pre vzťah-on je ako samostatný jedinec aj v manželstve-robí len to čo vyhovuje jemu a vôbec ho nanapadne že tým možno škodí okoliu.Písala som že mal aj frajerku-viem že ju mal to poznáš na mužovi,keď som sa ho na to aj pýtala tak sa oen usmial a povedal že sa mám starať o malého 😠
Proste vždy ma podceňoval svojím spôsobom-spqmätal sa až keď som podala návrh o rozvod-ale aj teraz mu ešte .zašibe.kamaráta poznám viem aký ma vzťah k ženám ,zažila som jeho vzťahy-neviem sice na čom krachli neni ten typ čo rozpytvava ,ale k ženám je toi taký "džentlmen" 😉

irriss
1. feb 2013

@berty152
Ahoj!
Tezko rict..a tezko posoudit..
Na mne to dela ten dojem,ze
1.Tvuj davny kamarad vyuzil situace..to chlapi umi a vyciti, kdyz zena je citliva a vyuziji situaci. 😉 🤐
2,Tvuj manzel - "Kdyz ptacka lapaji, dobre mu zpivaji"..zvlaste, kdyz jim chce uletet.. ☹ 🤐 🤐

Podle vlastni zkusenosti vim, kdyz zena chce odejit...mela by to hlavne udelat pro sebe....kdyz se zena rozhodne pro definitivni odchod ..je to faze,kdy chce byt sama....A chce byt nekde, kde je misto jen pro ni a pro dite...protoze jeji srdce nema a nedava vetsi prostor...
Ve Tvem pripade nejde o milenecky vztah, ktery je protkan zivotem manzelskym..mela bys ukoncit jednu fazi a pak zacit novou..at uz s jednim ci druhym..a nebo zustat SAMA..
Vis, tezko se mi to pise..ale male deti jsou roztomile a ziskaji si srdce kazdeho.... 🙂A pres maleho se obcas snazi dostat k mamince... 😎
Ale jsou pripady, kdy se zamiluji do ditete az tak, ze "akceptuji i maminku" 😉 (muj pripad) 😉
Hodne stesti 🙂

p.s. Jak tu uz nekdo napsal.. tusim @sympa1 ..ze kazdy ma pravo na 2. sanci.. 😉
Ano, urcite mi ted napises, ze uzjich mel nekolik, ale podle mne nemel, protoze jsi mu to jasne dala najevo az ted..rozvodovym rizenim...to ostatni "napominani a prosby" chlapi berou jako vyhrozovani..manipulaci a hysterii.. 😉
a jak napsala @darkabarka23 ..jeji mamicka ma pravdu..kdy NEVIS, nerob nic... 😉
Ja se osobne ridim radou moji kamaradky, ktera prisla v teech mych nejhorsich zivotnich situacich a rekla mi vsechno v jedne frazi, kterou se ridim,kdyz NEVIM..(jak dal 🤐 )

"NECH TO VYHNIT" 😉 🙂 to je mozna ma rada...ktera opravdu funguje.. 😉

jabadaba
1. feb 2013

No, vidim to tak, ze si znacne podcenila signaly hned na zaciatku. Stalo sa. Vzala si si sebestredneho macha a sovinistu. Delba roli na cisto zenske a muzske...ehm...nevadi. Druhy pan na holenie zasa, neviem, som toho nazoru, ze zanuchal svoju prilezitost, ktoru mozno niekedy z nejakeho dovodu prepasol. Tu zbystri pozornost ci u teba nezafungoval spomienkovy optimizmus a kamarata selektivne vnimas pozitivne, hoci v minulosti by si mu sance nedala. Hm? Rozhodne by som nelepila jeden nevydareny vyber partnera hned dalsim partnerom. Mozte zostat v rovine kamaratov, nic viac. A neskor sa uvidi. Ale dobre si ho uz preklepni a oci usi otvorene, aby Ti zasa neusli tak podstatne signaly ako v prvom pripade. Vela zien podcenuje cisto z lasky zasadne veci, ktore nasledne ovplyvnuju nas cely zivot a schopnost byt v nom stastnymi. Viac takuto chybu neurob, nech si akokolvek este niekedy zalubena. 😉

eeffka
1. feb 2013

@berty152
manzel: ak sa odmieta porozpravat o tom co sposobil, ze ta financne vydieral a pod = odchod nech sa aj posklada do kocky
ak by mal snahu to riesit, ok da sa dat 2.sanca ale ze sa len venuje synovi a cez neho ta vlastne vydiera, nie je dovod, rozvodom otcom neprestane byt

kamos: sak na "kavu" mozes ist a do bytu si ho netahaj, hlavne sa nenechaj namotat na kaleraby

tilly
1. feb 2013

tazko sa radi, ale ako to tu uz niekto pisal, pocuvaj srdce...

a podla mna sa tvoj muz nezmeni, sebec sa nikdy nezmeni... to je podla mna vlastnost, ktora sa neda prelomit...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli