Chýba mi mama, ktorá zomrela na následky alkoholizmu

7. júl 2021

Ahojte. Moja mamina zomrela pred 6 rokmi na následky alkoholizmu. 5 rokov predtým hrozne pila, ja som maturovala v takom stave že ona v noci pred maturitou prišla domov taká že sa vycikala do skrine. Nenávidela som ju. Bolo to strašné. Nechávala pustený plyn na sporáku, keď som prišla z intráku domov, kradla mi peniaze z peňaženky, ktoré som si zarobila ako študentka. Ale prešlo tých 6 rokov a začína mi byť strašne... Chýba mi, bola to moja mamka, mala zmysel pre humor, nebola zlá. Vôbec neviem čo mám robiť. Mam ročného synčeka a je mi strašne ľúto že ho nepozná

brendaa
7. júl 2021

Ahoj to ze ti chyba znamená, ze si jej odpustila. Uzavri kapitolu, ze mamka bola alkoholicka, preslo veľa rokov k nicomu to asi uz nie je.
Mama je len jedna, ostali ti aj pekne spomienky. Asi uz len navsteva cintorina so synom, vysvetlit, ze babka bola a uz na vas dava pozor z hora.
Hlavné je odpustiť aj sebe...

hviera81
7. júl 2021

odpustit je veru najtazsie :(
drzim palce, niekedy sa hodi najst si "spriaznenu dusu" ktora danu osobu dokaze "nahradit" myslim tu blizkost cloveka.

autor
7. júl 2021

Ťaží ma to každý deň. Neviem prečo to prišlo takto po rokoch, asi preto že mám dieťa. Ona by ho nekonečne ľúbila. Neznášala psy a keď si sestra jedného zaobstarala, tak ho vždy objímala a hladkala. Mrzí ma to strašne že umrela.

autor
7. júl 2021

To o psovi len na margo toho ako dokázala ľúbiť živého tvora. Ani si neviem predstaviť ako by ľúbila svoje vnúčatá. Keby sa tak mohla vrátiť

francuzkano
7. júl 2021

Tvoj pribeh mi trosku pripomina Sinead O’Connor. Ona mala tazke detstvo s mamou, nakoniec utekala od nej, ale tato pesnicka vznikla, ked zomrela. Tiez sa to v nej bilo, ze tu mamu lubila, ale zaroven bola stastna, ze uz nebola. Proste velmi tazka situacia, s ktorou sa je aj tazko vyrovnat. V komecnom dosledku aspon krasna skladba. Mozno si junpisti, ak nevies anglicky, najdi preklad a pustaj si, vyplac sa, ‘ pohovor si’ s mamou a uzavri kapitolu. Jej je uz dobre a mozno ty aj s tvojim synkom najdete inu ‘babku’. Nemusi to byt vzdy rodina, kde ma clovek vynikajuce vztahy. Drzim palce…

https://www.youtube.com/watch?v=0-EF60neguk
autor
7. júl 2021

@francuzkano ďakujem vôbec som nevedela aký príbeh je za tou pesničkou, ja ju milujem v tejto verzii

https://www.youtube.com/watch?v=SEpq__c0E0M


My už inú babku aj máme, ocino si našiel priateľku ktorá je čisté zlato a mám ju veľmi rada.

autor
7. júl 2021

Tak veľmi mi chýba. Ked teraz sama viem aké je to mat dieťa a ľúbiť ho... Aj ona ma tak ľúbila a dnes by mi rozprávala aká som bola ja taká maličká. Mala len 49 rokov.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miankass
7. júl 2021

Ahoj, viem presne o com hovoríš moja pije tiež, ale je veľmi dobrosedecna a milá no keď vypije nedá sa s ňou, našťastie žije a neviem si predstaviť ze by sa jej dačo malo stať :( ah

autor
7. júl 2021

@zazvorka87 neviem, môj otec je dobrý, ale nespoločenský. Mala nešťastné detstvo tiež s otcom alkoholikom. Psoriázu, to ju tiež trápilo. A bola hrozne slabá povaha. Všetko sa jej strašne dotklo.
@miankass no moja už časom len pila čiže triezvu som ju posledných 5 rokov života ani nevidela. Predávala veci, dávala do záložne zlato len aby mala za čo piť. Nedalo sa nič robiť. Dúfam že takéto zlé to nemáte

miankass
7. júl 2021

To našťastie nie. Až takto ale podobne

andrea169
8. júl 2021

Verím ti že ti je smutno a že si predstavuješ Aleny to bolo keby bola tu a videla vnúčatko. Áno je ti to o to viac ľúto , že ty sama si sa stala mamou . Ale niektoré veci sa nedajú zvrátiť ber to tak. Lebo tym že sa budeš nad tým trápiť nikomu nepomôžeš a sebe iba priťažis . Musela si prežiť veľmi ťažké obdobie a teraz si užívaj to krasne . Rozprávaj sa s mamou v mysli , mysli na ňu keď sa pozrieš na nebo a raduj sa z dieťatka . Si skvela ❤️

miankass
8. júl 2021

@andrea169 presne tak ako píše Andrejka, mamka je šťastná ze si šťastná ty 💜 vlastne už vy ♥️🙏

autor
12. júl 2021

Ďakujem vám. Musím to nejak zvládnuť pre maličkého