Chýba mi neha v manželstve. Sú takí aj vaši muži?

harmonia112
13. dec 2018

mám taký dlhoročný problém, muž je taký že sa ma ani nedotkne, intímne spolu roky nežijeme, radšej chodí do krčmy a rozpráva sa tam s chlapmi, so mnou málo a musí mať na to náladu.. Mám pocit že žijem a zároveň nežijem. občas mi chýba neha, objatie, pekné slovo, ale niekedy mám pocit že som si na to aj zvykla.. sú to také chvilky. máme malé dievčatko, keby nebola ona tak už isto s nim nie som.. čo by ste robili vy na mojom mieste, prípadne napíšte aké je to u vás doma, či ste spokojné aspon by som vedela že aj inde sú problémy možno inšie..

fokuska
16. dec 2018

@dancez "Samozrejme", ze mu na synovi nezalezi :( :( inak by sa mu venoval, chcel s nim travit cas.

marty_4
16. dec 2018

@fokuska len toto ak keby sme nechceli v istom obdobi zivota vidiet a davame si klapky na oci :/

labutienka333
16. dec 2018

@evittam presne, úplne s tebou súhlasím 👍

fokuska
16. dec 2018

@marty_4 Bohuzial to niektore zeny vidiet nechcu. Vidia to, ale neprikladaju tomu dolezitost, myslia si, ze to zmenia... Je to smutne, ze vyberu napr topanok, makeupu, prace, autu alebo hocicoho ineho sa velakrat venuje ovela viac pozornosti a ovela viac sa premysli, kladu sa naroky a pod. - pritom su to veci, ktore sa relativne lahko vymenia.
A pri vybere zivotneho partnera a otca deti si zeny nevazia same seba a dobrovolne si beru a ostavaju s chlapmi, ktori su proste hovada :(

dancez
16. dec 2018

@fokuska ale ja nechápem prečo rodičov už nemá sestry má ďaleko, má tu len nás

fokuska
16. dec 2018

@dancez Niekedy nepochopis preco... ludia su rozni a zivotneho partnera si vies vybrat (rodicov nie) - cize treba vyberat takeho, co vyhovuje, nie takeho co chcem zmenit, co mi dava jasne znamenia, ze aky je a nie je ochotny sa snazit.

Teraz uz neskoro, minulost nezmenime, ale buducnost seba a svojho dietata mas vo svojich rukach. A tiez ponaucenie.

dancez
16. dec 2018

@fokuska no ako som písala zmenil sa až keď sa narodil syn a jemu som sa nevenovala toľko ako predtým, áno mám ponaučenie, nie vždy to vinde na 1 krát

fokuska
16. dec 2018

@dancez Ved indicie aky je boli uz predtym, len si si ich nevsimala :(

veve10
16. dec 2018

@evittam @fokuska jezis baby, vas citat-to su normalne navaly empatie! Citite sa silne vyrovnane a iba tu do tych “slabsich” kopete a stekate po nich! To su akoze rady??? Tak bohuzial jej (@dancez ) muza syn nebavi-a ked od muza odide a najde si ineho, cudzieho, tak uz toho bude cudzi syn bavit???? Je skvele, ze ste si nasli muzov co vas miluju, pomahaju vam so vsetkym a staraju sa o deti. Ja tiez takeho nemam a nez sme mali deti (prve), poznali sme sa kratko. Pacil sa mi, zalubila som sa a on tiez. Bol velmi pozorny, romanticky, mali sme radi rovnake veci. V domacnosti nikdy nepomahal-tak mame upratovacku. (to ma z domu, jeho mama bola sice kandidatka vied, ale stala furt pri hrncoch) Deti ho zial tiez nebavia, ale obcas sa k nim ma. (pred svadbou sa mal k detom a vsetci jeho kamosi vraveli, ako ho maju ich deti radi, ked ich navstivil-tak kto by to nanho povedal???) Syn ho ma velmi rad, dcerka...ta ho uplne odmieta (tomu zatial uplne nerozumiem, lebo ju ma rad, je k nej mily (iba sa s nou malo hra) a nikdy sa pred detmi nehadame, vlastne celkovo sa minimalne rozpravame-iba o logistike rodiny (viem preco, nebudem rozoberat). Dotyky ziadne, pekne slovo ziadne. Mozem odist, mam kam. A co potom? Ok, deti budem vychovavat sama (lebo ked uz fakt treba, pomoze, je proste tu-ked ochoriem, o deti je postarane), syn ostane zdrveny. A novy muz? Ze ich je vsade milion??? Mam medzi 30-40, podla reakcii muzov, vyzeram velmi slusne, problem by som nemala, ale iba do postele. S 2 detmi som uplne presvedcena, ze by som si takeho skveleho chlapa, ako mate vy urcite nenasla. Pohybujem sa medzi vzdelanymi ludmi, s dobrou pracou. Mam doslova desiatky kolegyn, ktorym taha na 40-tku a su same, bezdetne a zufale. Hovoria mi to denne. V tomto veku si najst normalneho muza...nemozne. Ony maju problem, ze chcu este deti (a chlapom v tomto veku uz stacia vlastne- zvacsa z predosleho vztahu, dalsie nechcu), ja a mne podobne (asi 3/4 mojich kamosiek a znamych a kolegyn) mame problem zase vlastnych deti (rozvedeny/vdovec ma napr.2 vlastne, nechce este 2 cudzie a uz vobec nie male). A potom ak sa taky nahodou najde, tak aby este bol romantik, inteligentny, kutil, venoval sa detom a mna miloval, hladil atd. Prepacte, ale uplny nonsens! Nechapem kam chodite na tie blbosti, ze chlapov je vsade kopec. A akych??? Lebo poznam ich strasne vela a ani jedneho by som nechcela. Bud podvadzaju, alebo maju obrovske jesitne ego, alebo su proste hlupi, alebo neskutocne neatraktivni. Moj muz ma milion chyb, ale v mojom okoli som este nenasla jedneho jedineho, za ktoreho by som ho vymenila. A to je dovod, ze si nemozem na neho ponadavat? Dovod, aby mi niekto povedal “chces s nim aj tak ostat, tak nefrfli!”. Preco? Aj moja praca ma strasne niekedy stve, zafrfleme si, ale to nie je hned dovod na vypoved! Rodinny zivot ma milion odtienov a nie vsetky su vzdy ruzove a obcas sa tu na MK chcu zeny o tom porozpravat, lebo zrejme nemaju s kym inym. Moj pripad to nie (4 z 5 mojich kamosiek maju chlapa ako ja, mam teda butlave vrby), pisem to sem len kvoli @dancez, lebo byt tak suverenne kategoricka, ako evittam je prenaramne lahke. Mam dojem, ze tuto dancez hlada skor pochopenie, ako opluvanie a slovne kopance. Vsetko je vzdy otazka priorit. Uplne do kuchyne nikomu nevidite. Ak ostavaju, ten dovod je zrejme silnejsi, ako nestastie z muza. Ja si seba velmi vazim, ale rovnako si viem zvazit co je dolezite v mojom momentalnom zivote pre mna a moje deti., ktore su moja priorita. Ja mam naopak dojem, ze dnes sa ludia rozvadzaju pre kazdu blbost. Nic nie je idealne, kazdy sa musime snazit. Na koniec ti @dancez radim, ze si sadni a poriadne porozmyslaj ci chces od muza odist-ak ano, ake mas moznosti, kam pojdes, z coho budes zit. Nie je to len tak, musis vsetko zvazit. Ak sa nahodou rozhodnes ostat, tak ti radim prestat riesit svojho muza, venuj sa synovi, rozvyjaj ho, ak si na RD, staraj sa o domacnost (bez zodratia), staraj sa o seba, ale hlavne-prestan sa fixovat na muza, nesnaz sa ho menit, riesit s nim vsetko (ak on nema zaujem), ocakavat nieco od neho. Ak budes mat chut, objim muza, opri sa onho na gauci, ak nie, citaj si, nauc sa pripadne nieco nove. Chodievaj von. Len uz neries muza, neryp sa v tom. 😉 A ked dozrie cas, mozno odides. Alebo zistis, ze je to uplne inak 😉

saslavka73
16. dec 2018

@veve10 A opäť sa vraciame k téme skresať zo svojich nárokov a predstáv.😎

veve10
16. dec 2018

@saslavka73 to je velmi nebezpecne-zovseobecnit rodinny zivot do takejto veticky. Moze to byt, ako v americkom filme-dievca si vysniva princa na bielom koni-a ked nepride, zlavi z narokov? Ja netusim aka je dancez, co ona ponuka a ci je to primerane jej narokom a predstavam.

saslavka73
16. dec 2018

@veve10 V preklade prestaň riešiť muža a ries seba. Proste prestat si myslieť, ze on sa bude správať tak ako si predstavujem ja. Nebude. Ktosi tu vravel o zrkadleni aj to je veľmi dobre.

vanesanova
16. dec 2018

@veve10 krasne nadherne si to napisala vazne suhlasim so vsetkym! Mas obrovsku pravdu

saslavka73
16. dec 2018

@veve10 Keď nepríde princ na bielom koni príde zamasteny kovboj a ona nevedela, že toto je ten pravý a nepôjde všetko ľahko musí bojovať.

zuzka102
16. dec 2018

@veve10 Velmi velmi velmi dobre a trefne napisany prispevok, ten dlhy myslím. 🙂 Uplny suhlas! Nezvyknem sa zapajat do diskusii na MK, ale teraz mi nedalo. -)

fokuska
17. dec 2018

@veve10 Ja svojimi prispevkami len vysvetlujem a poukazujem na to, ze takmer v kazdej podobnej situacii zena tvrdi aky bol muz predtym uzasny a zrazu sa zmenil. V skutocnosto tam indicie su skoro vzdy, len ich zeny zvyknu prehliadat a mysliet si, ze to zmenia, ze to bude fajn. Alebo sa nepoznaju dostatocne dobre a niektore veci teda nemaju moznost spoznat a prejavia sa neskor.
Zeny potom fnukaju, ale pravdou je velakrat, ze za to nemoze nikto iny, ze su to prave ony kto sa takto rozhodol a kto si to sposobil - uvedomit si to je prvy krok k tomu, aby sa dalo riesit co dalej (anemusi to byt vobec rozvod, odchod a pod) s toez k tomu aby sa rovnake chyby neopakovali.

Ak sk ty v takom vztahu spokojna, tak ok, bud.
Kto nie je, nech riesi. A neviem preco treba hned mysliet na noveho muza, ci najdem, ci ma bude chciet, ci prijme dieta. V prvom rade, dieta - nech mame normalny zivot. Novy partner mozno pride, mozno nie. Ale naco zufalo hladat, len aby nejaky chlap bol.

A rady ako zlavni z narokov, ved vydrz, chlapi su proste taki, zeny musia nieco zniest, je to nasa povinnost - k tomu uz ani nemam co povedat, lebo rozmyslam uplne inak a nekoresponduje to s hodnotami, ktore mam ja. S takymi zenami sa navzajom asi nikdy nepochopime.

A ze zneju prispevky hnusne - len pisem realitu natvrdo.

dskjhfdlkdjhl
17. dec 2018

Mne ked nieco vadi, tak to riesim. Teraz som sa tu dozvedela, ze ak nieco vadi, tak si kludne treba zanadavat, postazovat sa a zit tak dalej. Aj to je riesenie, sice sa s nim nestotoznujem, ale ak to niekomu vyhovuje, tak dobre. Len nechapem, preco si niekto mysli, ze zena musi byt stastna jedine s muzom, hoci s takym, na ktoreho sa stazuje, vedla ktoreho len preziva. Ved (aspon podla mna) to uz moze zit s dietatom aj sama a zit tak, ako jej vyhovuje. Ak ten muz ani o dieta nejavi velky zaujem, tak sa nemoze vyhovarat ani na to, ze to robi kvoli dietatu. Ale fajn, beriem, nie sme vsetky rovnake a nakoniec, mna to trapit vobec nemusi. Kazdy si ten svoj zivot riesi sam.

dskjhfdlkdjhl
17. dec 2018

A este dodam, ziaden clovek nie je idealny, ani ziadne manzelstvo. Ale ak mne na mojom manzelovi niekedy nieco vadilo (a je jasne, ze sa nieco naslo a samozrejme aj naopak), tak sme to riesili spolu, priamo som mu povedala (a on mne), aj sme sa povadili, ale nakoniec sme vzdy dospeli k niecomu rozumnemu. Len teda, nie s kazdym sa da otvorene porozpravat, niekto neznesie, ked mu druhy nastavi zrkadlo, radsej do neho kopne, ako sa zamysli, bohuzial.

veve10
17. dec 2018

@vanesanova
@zuzka102 dakujem. Ja sa tiez nezvyknem nikdy zapajat, ale tu som ostala v soku,aka nulova podpora a pochopenie sa "jednej z nas" dostalo. Vynasat kategoricke sudy, typu "mozes si za to sama, bol taky vzdy!", "odid od neho-lepsie je byt sama!" je lahke, tazsie je to urobit. Mozno ma strach zo samoty (uplne bezny jav-nie kazda je Xena), mozno (ano naivne) dufa, ze sa jej muz zmeni. Osobne mi nikdy nenapadlo mat napr.nejake "naroky a predstavy" na buduceho manzela...to prenecham knizkam od Steelovej. Zivot sa proste "deje", iba tazko planuje. Niekoho stretneme, je tam chemia, zacneme spolu zit, pridu deti. A kludne to moze byt, ze prvy rok-dva je "ten pravy" a po desiatich rokoch je uz iba "debil". Stava sa to bezne-rokmi sa menime, menia sa aj nase hodnoty a priority. Kym v 21tke vymetate bary spolu a bavi vas to oboch-v 31tke googlite skor psychomotoricky vyvin vasho dietata a danove priznanie...kym polovicka stale vymeta bary. A uz pada kosa na kamen. Ano, bol taky vzdy, ale zivot nas meni a obcas cakame, ze zmeni (resp.,ze sa prisposobia zivotnym okolnostiam) aj nasi muzi. Niektori ano (stastne to damy) a ini nie. A tie co im ostali tito "večný, egoistickí, duchom-chalankovia" hladaju potom utechu/radu/pochopenie tu. Uprimni vieme byt vsetci,s empatiou je to tazsie. A k tym chlapom-uplne suhlasim, ze ich nemusime hladat silou mocou, lepsie je byt sama, ako s blbcom. Avsak-vzhladom k tunajsim navalom uprimnosti aj poviem, ze nepoznam jedinu, ktora by bola rada sama a uz nehladala. Vsetky, aj tie najsilnejsie,najemancipovanejsie co poznam, neustale hladaju a chcu. Mnohe su trocha rezignovane, ale aj tak stale dufaju. Dancez mi pisala IP, radsej pisat tam...toto nie je najstastnejsie ovzdusie. Krasne sviatky zeny! 😉

veve10
17. dec 2018

@dskjhfdlkdjhl ano, sama si si odpovedala. My zeny sa velmi rady rozpravame, riesime. Muzi presne naopak (velka cest vynimkam). Recami ich otravujeme, oni nemaju co riesit, nechcu byt konfrontovani s nasimi predstavami o tom, aki "by mali byt",nechcu uz vonkoncom pocuvat vycitky, ktore by ich mali vytlacat z ich komfortnej zony. 😉

dskjhfdlkdjhl
17. dec 2018

@veve10 myslim, ze si nepochopila celkom moj prispevok-takze trochu inak-su ludia, ako napr. Ty, ktori nebudu riesit problem, ale strcia hlavu do piesku, obcas sa postazuju, ale nehladaju pricinu (nebudu to riesit s muzom, hoci spokojne nie su) a potom su ine typy, ako napr. ja, alebo @fokuska (a mnohe dalsie), ktore problem riesia a chcu zit, nie prezivat. Mne by Tvoj sposob zivota nevyhovoval, Tebe by asi nevyhovoval moj, ja som takto spokojna, ak si aj Ty, tak je vsetko v poriadku, ak nie, tak sa to da riesit, ale je to len na Tebe.

saslavka73
17. dec 2018

@dskjhfdlkdjhl K Tvojej odpovedi @veve10 Aj zmierenie sa so situáciou je možnosť riešenia a napokon Ti riešenie prinesie. Ja som to nevedela, ale naozaj aj to zmierenie je riešením.😉

dskjhfdlkdjhl
17. dec 2018

@saslavka73 mozno je to riesenie pre niektorych ludi, pre mna nie. Nakoniec, tu padlo take, ze predsa sa postazuje a ide dalej. No, presne nemam rada tento typ ludi, co sa stazuju a pritom budu tvrdit, ze su zmiereni. Ale tak kazdy nech si svoj zivot riesi ako uzna za vhodne. Ak niekomu staci prezivanie, zmierenie sa s tym, ze to lepsie nebude, tak mu to staci. Len pravda je taka, ze na vztahu treba makat celozivotne, lebo inak to nie je dobre-ale makat treba chciet😉

saslavka73
17. dec 2018

@dskjhfdlkdjhl Nepochopila si to. Nevadí.🙂

dskjhfdlkdjhl
17. dec 2018

@saslavka73 ale pochopila, len problem je v tom, ze nie kazdy sa chce zmierit. Takze toto nie je riesenie pre kazdeho.

saslavka73
17. dec 2018

@dskjhfdlkdjhl No pre každého nie, to je pravda.

dskjhfdlkdjhl
17. dec 2018

@saslavka73 a o tom bola uz moja prva reakcia na Teba, takze nechapem, preco som to akoze nepochopila, ale to je jedno.

saslavka73
17. dec 2018

@dskjhfdlkdjhl😎 Lebo sa ani bohovi nechceš zmieriť a radšej sa budeš biť až do poslednej kvapky krvi, Ty padneš bez života a on aj tak nebude chápať čo si chcela. No

dskjhfdlkdjhl
17. dec 2018

@saslavka73 nie, tak to nie je. Ja som si vyberala muza podla svojich kriterii a preto sa nemusim bit do poslednej kvapky krvi, ale samozrejme, nie je to ani take jednoduche. Keby to bolo jednoduche, tak by to bola nuda😉Ale proste so si vybrala muza, s ktorym sme chceli ist rovnakym smerom a to je zaklad.

saslavka73
17. dec 2018

@dskjhfdlkdjhl Ja som si povedala čo viem zmeniť zmením, čo neviem nebudem sa trápiť. Ja som mala aj mám napísaý návrh na rozvod, presne sú tam tie dôvody pomenované, lenže môj muž nechce aby sme sa rozišli a tak sme sa nejako dohodli. Nemám presne to čo by som chcela, nikdymať nebudem snažím sa na to nemyslieť a myslím na to čo mám.
Ak nie je v manželstve sex a túžba neviem či sa s tým dá vôbec niečo robiť. Ale mal by to ten dotyčný vedieť, veľmi silno by to mal vedieť a konkrétne.