Cítim sa osamelo

28. sep 2022

Ahojte,už neaku dobu cítim sa osamelo.Mam rodinu manžela a dve deti.Mam ešte mamu,s ňou sa stretávame raz do mesiaca.Volame si každý týždeň.No ďalej nič.Nemam súrodencov ani ostatní rodinu.Casto myslím na to že keď mama už nebude ostanem tu úplne sama.Mam kamarátky,no už sme není tolko v kontakte ako predtým.Kazda má svoju rodinu a venuje sa jej.Ja tiež žijem pre svoju rodinu.No príde mi to smutné že všetci majú súrodencov a veľkú rodinu a stretávajú sa.A ja nemám nikoho.Aj keď mám voľný čas rada by som s niekým išla von pokecať alebo barskam,len není s kým.Manzel je samotár,deti ešte malé.Lubim ich najviac na svete.No aj tak sa cítim osamelo.

amy2807
28. sep 2022

A aj na to slúži takéto fórum že si tu môžeš nájsť kamošky..☺️ ja som.si tu jednu našla pár rokov dozadu s odvtedy sme ako sestry...

kliatana
28. sep 2022

@amy2807 suhlasim 🙂 priatelstvo moze vzniknut fakt kdekolvek, nezalezi, kam pojdes, kde sa prihlasis, vsade mozes spoznat fajn ludi 🙂

livinka1111
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
28. sep 2022

@amy2807
@kliatana Skúšala som aj tu hľadať kamarátku,no nič.

kassandra25
28. sep 2022

A odkial si? Kolko mas vek? Napis

elizabet173
28. sep 2022

to, že má niekto velku rodinu, vôbec nemusí znamenať, že sa stretávajú. Niektorí sa ani nepozdravia. Že majú tvoje kamarátky rodiny, námahu toľko času sa stretávať, nie je dôvodom, aby si bola osamela. Veď si môžeš nájsť nové kamarátky, nemáš žiadne koníčky, nikam nechodíš? A tvoja rodina? Sorry, aj keď je muž samotár, neviem si predstaviť, ako sa môžeš cítiť s dvomi malými deťmi osamelo. Veď ich zober, choď s nimi na ihrisko, plávať, do detského centrá...bolo leto, more akcii pre deti, stretnes tam iné mamičky, ktorým tiež možno dobre padne ísť si občas posedieť bez detí a pokecat

h2
28. sep 2022

Ani manžel nemá súrodencov? Ináč, ja mám sestru, žije v zahraničí a vidíme sa raz do roka. Súrodenci ešte nie sú zárukou, že nebudeš osamelá. Ak máš ty, aj tvoje kamošky, deti ešte malé, tie vzťahy sa vtedy zvyknú dosť obmedziť. Ale ako budú deti rásť, snáď si zase k sebe nájdete cestu. Skús sa ozvať starým kamoškám, možno majú rovnaké pocity, ako ty a budú radi, že si sa ozvala.

0silvia0
28. sep 2022

Pod tvojou diskusiou je xy podobnych diskusii. Skus si ich postupne precitat, mozno tam najdes nejaku spriaznenu dusu...

autor
28. sep 2022

@elizabet173 Ja som taká tichá povaha,ťažko sa kamarátim s novými ľuďmi.Na akcie s deťmi s chodila často,no venovala som sa deťom,nepozerala po ľuďoch že kto by bol vhodný na pokec.
@h2 Manžel má jedného brata,no nie sú v kontakte.Vacsina kamarátok už má dospelé deti a majú aj vnúčatá.Niektore majú deti vo veku mojich a niektoré sú bezdetné.No ani ony nemajú čas,chodia do roboty a doma si oddychujú.
@kassandra25 Som od Nitry a mám 35r

kamlicek
28. sep 2022

Ale je to ine keby si si s niekym aspon popisala, uz aj to by ti dobre padlo a postupne uvidis, mozno by si isla aj s nejakou kamoskou na kavu a by sa ta tvoja akoby bariera zrutila, ze by si uz nemala problem nadviazat kontakt s niekym novym.

ivangeline
28. sep 2022

Musis sa odhodlat a prihovorit sa ludom okolo,ak nechces byt osamela. Na ihrisku,v obchode,kruzok,kurz,cvicenie?

petamich
28. sep 2022

myslim, ze s tym, ze nemas velku rodinz uz nic nespravis a ak teda nechces byt osamela, tak jednoducho musis vyjst zo svojej komfortnej zony a najst si nejaku blizku dusu - chod napr. na nejake aktivity, kruzky - v Nitre sa tancuje alebo su tam kurzy malovania alebo neviem x veci, kde mozes najst niekoho aj takto 🙂

elizabet173
28. sep 2022

aha, to si nespomenula v úvodnom príspevku, ale dá sa na tom, že si nesmelá pracovať. Či už s psychológom, alebo sa skús odhodlať sama, nemusíš ty osloviť niekoho, keď ideš s deťmi niekde, ale neverím, že nikto neosloví teba.

barborachors
28. sep 2022

Tu tazko radit. Akeby si bola tak strasne nesmela, ako pises, nemala by si ani muza. Ked nezacnes na sebe makat, budes sama stale.

autor
28. sep 2022

@barborachors S mužom sme sa spoznali v práci,sme spolu robili a rozprávali lebo sme museli.