• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Citové vydieranie a vzbudzovanie pocitu viny

12. novembra 2012 
Stretli ste sa s tým niekedy ? Ako ste sa bránili ?
Pravidelne dostávam takéto emaily a zrejme nie som dostatočne odolná , pretože si niekedy aj poplačem.
23. feb 2009 o 10:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tie emaily su od osoby ktoru poznas ?
23. feb 2009 o 10:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ozaj , ani ja nechapem celkom o co ide
23. feb 2009 o 10:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
hej sú od osoby ktorú poznám ,sú od môjho ex.
23. feb 2009 o 11:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mami zmet si email na začiatok
23. feb 2009 o 11:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Poznas tlacitko DELETE?
Necitat, mazat, aj ked zvedavost je silna.....alebo ho dat do spamu a nebude ti chodit nic.
Ja som to tak spravila a mam pokoj :wink:
23. feb 2009 o 11:41  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maminuska ty si neni ta co uz ma noveho manzela ? ci si ta mylim....tinika dobre hovori. zmen si email, tel. čislo a je...

alebo mas este jednu moznost - uchovat si tie maily a ukazat to policajtom.
23. feb 2009 o 11:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ci komu sa to kua ukazuje..skratka podat trestné oznamenie na neho
23. feb 2009 o 11:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maminuska ty mas inac jaksi moc s tym ex rozrobené...co to uz neustrihnes?
23. feb 2009 o 11:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak aj jenna ma pravdu, zalezi od teba na čo maš guraž
23. feb 2009 o 11:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
jenna ano som to ja, a už som to vtedy po tom fore ustrihla, prestala som myslieť na tú kravinu čo som tu rozoberala. Začali však od ex chodiť emaily, kde ma viní zo všetkého ešte aj z toho že sa syn v škole bežal a spadol.
Podĺa posledných emailov som tá najhoršia matka, horšie sú už asi len delikventky ( a možno aj nie )...., som nemožná, nič neviem, nič nezvládam atď.
23. feb 2009 o 11:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Môj muž je impotentný neschopák, zobrala som si ho kvôli peniazom atď......... podľa neho. Musím tie emaily otvárať pretože v niektorých he aj kedy si chce deti vziať.
23. feb 2009 o 11:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak nech sa sprava slušne alebo mu nedas deti. neviem či to mozes ale riesit tymto sposobom
23. feb 2009 o 12:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prosím ťa.... že to berieš vážne, vybíja si na tebe svoju neschopnosť a snaží sa ťa zdeptať - mne keby prišiel taký mail tak by som mu napísala ešte krajší.... že impotentný bol on a ty si ho musela nechať, lebo ťa nevedel uspokojiť a také......
proste si na tebe vybíja svoje komplexyi a neschopnosť, ak by som taký mail dostala tak by som sa len potešila, lebo jeho to stále trápy - že ty sa máš dobre aj bez neho.....
23. feb 2009 o 12:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bože sry za tie hrúbky trápi - hambím sa :pensive:
23. feb 2009 o 12:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, s vydieraním sa určite každý aspoň raz stretne. ako sa brániť? - človek sa musí naučiť také vydieranie ignorovať. Ja som mala babku, ktorá nás takto cvičila - bolo to teda husté, ale aj tak rada na ňu spomínam. :slight_smile: Takže maminuška nereagovať na to, prípadne vecne zargumentovať tvoje konanie. Toľko vo všeobecnosti.
23. feb 2009 o 12:46  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nečítať a mazať.....ak sa teda nechceš dobrovolne trápiť.....mna moj ex tyranizoval 5 rokov po rozchode..... menila som čísla, email, dokonca aj internát, lebo aj ked žije v čechách, tak si zistil kde bývam a robil tam prepadovky, dokonca mlátil chalanov ktorých našiel v mojej spoločnosti.... robil prepadovky u mojich rodičov, vyhrážal sa samovraždou sto krát....
chce to trpezlivosť a totálnu ignoráciu, nesmieš sa dať zlomiť..... ignorovať a ignorovať.... diskusie a vyhováranie nepomôžu....
23. feb 2009 o 12:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
presne bora.moje slova.

maminuska ja mam s ex nieco podobne a rokmi som sa naucila,ze najviac zabera ked ho s tymi blbymi recami vysmejem.
ved on ti len ukazuje,ze ma z vas mindraky. a ked sa nechas rozhodit,a bozechran sa este rozplaces,tak tym len uspokojis jeho najnizsie pudy.
presne by si sa nemala nechat vyprovokovat k takym reakciam.on len na to caka.
normal mu odpisuj,ze sa mas super a nikdy ti nebolo lepsie ako s tymto muzom.musis byt sebavedoma stastna pred nim aj keby ta to stalo neviem kolko usilia.
hlavne mu ukazuj,ze on ta predsa nerozhodi a nevyprovokuje.
inak ako moze byt tvoj muz taky neschopak,ked si si ho brala pre peniaze?ved nejako ich asi musi zarobit.
svojou inteligenciou a tej ma urcite viac ako tvoj ex.vzdy sa zamysli nad tym,co ti pise a ked mas kusok filipa,mozes ho zabit par slovami predsa.
23. feb 2009 o 13:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a casom,ked pochopi,ze jeho slova sa od teba len tak odrazia a ty si zijes svoj zivot veselo a so smiechom dalej,bud ho slahne od jedu alebo sa na to vykasle.

zapamataj si : veselo a so smiechom.bud nad vecou.
a v ziadnom pripade nejaky plac pred nim alebo nieco podobne.
23. feb 2009 o 13:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maminuska keby si to dala na sud, ukazala tam tie maily , tak mu uz ani syna nemusis davat a mas pokoj svaty na furt. aj pre maleho by to bolo lepsie ked si tak spominam na tvoju starsiu temu
23. feb 2009 o 14:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
toto musis ignorovat. Inak si ta vycvici ako opicu. O to ide. Vydlab sa na to, posli ho psychologovi. Ide len o to ze chce ovladat druhu osobu ako svoj majetok
23. feb 2009 o 14:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
najprv mi napísal že si deti vezme zajtra, potom že si ich vezme, potom zasa že ich nevezme...., jednodcho robí si čo chce a myslí si že som človek ktorý mu bude stále k dispozícii. Bohužiaľ , je toam napísané že oprávnený.
je možno sa vôbec proti takémuto niečomu sa brániť ? Ísť na sociálku śa sťažovat alebo na súd? Veď predsa ma nemôže takto šikanovať.
23. feb 2009 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mozes poziadat sud o presne urcenie intenzity stretavania s presnostou na hodinu, napr. kazdy neparny tyzden od piatka 17,00 do nedele 17,00. Ak v urceny cas pre deti nepride, jeho skoda...nebude ich mat vobec, nie si povinna mu ich vydat kedy sa mu zaziada.
Treba ist na socialku za koliznou opatrovnickou a podat ziadost o upravu styku otca s detmi, je to mozne aj urychlene...predbeznym opatrenim sa to urci hned a sudne sa to potvrdi dodatocne, nakolko cakacie doby do sudneho pojednavania su aj niekolko mesacne.
23. feb 2009 o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Mám určené ale on si to vysvetľuje po svojom. napríklad cez prázdniny má jeden mesiac a je oprávnený sa stýkať s deťmi - budem citovať doslovne :
každý párny rok počas letných prázdnin jeden mesiac od 8 :00 prvého dňa v mesiaci do 20 hod. posledného dňa v mesiaci.

Matka sa zaväzuje deti na styk pripraviť a otec sa zaväzuje v určený deň a určenú hodinu deti k rukám matky vrátiť.

On si to však predstavuje že si pre ne bude chodiť ako sa mu zachce počas tohto mesiaca. Čiže príde a vráti, zasa príde a vráti.
23. feb 2009 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak to treba specifikovat a rozdelit prazdniny na napr. 2 tyzdnove intervaly lebo inak by ich mal mat podla rozhodnutia sudu cely mesiac v kuse...ak ich prinesie bez ohlasenia a znova si ich pride zobrat kedy sa mu zapaci tak nie si povinna mu ich dat...musi respektovat rozhodnutie sudu, ak nie chod na socialku
23. feb 2009 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no a tie emaily by som nemazala, ak su tam vyhrazky, nadavky a pod. treba to odkladat, lebo nikdy nemozes vediet ci sa ti to nemoze zist v pripadnom boji o deti...nikdy nevies
23. feb 2009 o 21:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no neviem na čo čakáš. kontaktovať sociálku, ukázať emaily a konať. nikdy nevieš čo mu skrsne v hlave a v TV je nejeden prípad kedy to dobre nedopadlo.
24. feb 2009 o 06:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
...maminuska....este stale riesit "styk s dietatom"???? :fearful:
...ved pravne usmernenie sme riesili pred par tyzdnami....
...tak...preco stale posluxat a podriadujes sa cloveku....ktory uz nie je sucastou Tvojho sukromneho zivota???? :confused:
...vaz si samu seba :pensive:
24. feb 2009 o 09:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ale s ním sa nedá dohodnúť, som z neho zúfalá.
Povie a potom to zruší, napríklad má v styku že si deti vezme jeden deň v týždni, ktorý mi vopred nahlási , tak mi ho nahlási a večer predtým alebo v ten ďeň mi napíš že si ich nevezme. A ja som niekde v Martine alebo 200 km od bydliska. Čo mám s ním urobiť ?
24. feb 2009 o 10:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nič - nedať mu ich.... to máš ako letieť domov? by som mu to vytmavila.....
24. feb 2009 o 10:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
oháňa sa tým že on je oprávnený a oprávnený znamená že si ich môže vziať ale aj nemusí. Takto musím mať neustále niekoho v zálohe čo deti vyberie v prípade že mu prdne v hlave. Takže nahlási a potom keďže je oprávnený tak si ich nemusí prevziať. Začínam byť z toho na nervy. Predtým to nerobil, nebol dlho upravený styk , ale styk je platný asi mesiac a už robí problémy. :frowning2: :frowning2:
24. feb 2009 o 10:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok