Čo povedala mama

25. jún 2022

moja dvojrocna dcera je na mna naviazana. od babatka taka bola. nechcela byt u nikoho ineho na rukach. vcera sme sa vratili z dovolenky a dnes sa rozplakala ked som u navsteve u mamy sla do pivnice zlakla sa ze odchadzam. a mama na to ze ako to maju zorganizovane dve susedky babky ze odkedy sa im vnucata narodili starali sa o ne aspon 2hodiny denne same a ze deti si na ne zvykli. nuz nekojili ani jedna z tychto maminiek a moje dieta s nou bolo odvzdy casto ale zial ci uz som sla vyniest smeti ci na kompost vzdy spustilo mega rev. plus mama mala zdravotne problemy a rok cakala na operaciu a potom sa davala dokopy ani fyzicky by nemala nato postarat sa o nu sama nesmela dvihat nic tazke mala bolesti. mna to proste zamrzelo lebo uprimne ja milujem svoj cas a priestor a nechavam ju s manzelom odkedy je malicka. tiez to nebolo lahke ale zvykli si. kazdopadne proste respektujem ze dcerka je aka je. podla mna to naviazanie nie je mojim pristupom ale jej povahou. kazdopadne to co mama povedala ma zamrzelo... ako to vnimate vy?

luccija
25. jún 2022

Dcera je este malicka, asi boli spolu menej a ma taku povahu.Vekom sa to zmeni...to bola akoze vycitka voci tebe, ze si jej ju nedavala?

petamich
25. jún 2022

nas maly dve hodiny denne s babkami nebol, kedze nebyvame v tom istom meste a nema problem s nimi byt aj pol dna osamote, ked prideme na vikend, kazde dieta je proste ine

a tiez tam medzi riadkami skor citam vycitku, ze bola s vnuckou malo

autor
25. jún 2022

dik za feedback. ju mrzi ze dieta nie je v klude ostat s nou same. ale casu spolu v trojicu travime habadej. jeden den v tyzdni sme u nej. srm tam vylet ihrisko kava. vsetkt sviatky. piseme si rano. volame sa vecer. posielame fotky. akoze naozaj nemilujem dieta opicou laskou. ale aj s manzelom s ktorym je non stop (prvy polroka co bola na svete nepracoval potom home office) sem tam place ked s nim ide von alebo ked ja idem z domu. proste je taka. a proste nebudem ju nasilu nechavat do starymi rodicmi ked vidim ze ma z toho ale ze total paniku. sestra ma dve deti jedno je nezavisle jedno je pricucok

tosomja
25. jún 2022

Babka mojich detí ich vidí tri dni do roka. A samozrejme k nej ani nechcú ísť, ale ani sa nesnaží ich zaujať, mojím netreba darčeky, ale zahrať sa atď. Počúvala som celé tri dni, že mám vadné deti, že chyba je vo mne, že sú urevane, rozmaznané.
Môj 2r syn dá ruku aj cudzej žene na ulici, ale pekne sa s ním rozpráva, záujme ho, ona sa len fintila, rehotala a také blbé reči, že ich ukradne mamke a môžu plakať koľko chcú. Ročná revala ako oživot a on stal v kúte alebo ma silno držal. 🙄

kandelabra
25. jún 2022

ja som bola s mojou malou stále sama, niežeby som nechcela dieťa nikomu dať ale nebol záujem. V 2,5 revala, lebo nechcela byť ani s otcom, nieto ešte s niekým iným, od každého bočila, len čo najrýchlejšie preč. Tiež mi hovorili, ako je na mňa dieťa naviazané a podobné hlúposti. Teraz má 3,5, dozrela, je veľmi spoločenská, vyslovene miluje pozornosť iných ľudí, komunikuje s hocikým koho v živote ani nevidela. Začala chodiť do škôlky, začiatky prerevala, ale nie preto, že nechcela ísť odo mňa, ale že nechcela ísť domov. Niekde som čítala, že dieťa si musí vybudovať pevné puto s matkou, aby potom, keď sa začne osamostatňovať, vedelo na tejto istote stavať.
Inak nerozumiem tomu tlaku spoločnosti, že dieťa si má odmalička zvykať na všetko a na všetkých. Všade v prírode je normálne, že mláďa nasleduje svoju matku, len u ľudí je to nenormálne, dieťa nesocializované a matka príliš naviazaná. Každé dieťa je iné a každé potrebuje mamu, niektoré viac, iné menej. Samozrejme, že potrebuje aj spoločnosť iných ľudí, ale nasilu ho od matky trhať aby si "zvyklo" mi príde vyslovene bezcitné.

autor
25. jún 2022

@kandelabra cize tvoja skusenost suzvuci s tym ze ked dozreje odpadne hej? ;)

kandelabra
25. jún 2022

hej, aj tak sa to dá povedať :D

luccija
25. jún 2022

No ved ste vela spolu tak nech respektuje, ze dieta place a neciti sa na to byt bez teba.Mala som take iste dieta a co?su deti a deti...🙂nespravila si ziadnu chybu vo vychove, ked k tomuto mieris.

adulkas
25. jún 2022

Ničoho sa neboj, moju dcéru som musela u mamy držať v náručí, nesmel sa nikto na ňu ani pozrieť ( nedajbože očný kontakt) a vyrástla z toho, teraz je tam aj niekoľko dní v kuse, dieťa keď na to dozreje samo dá vedieť,že je pripravené, len ho treba podporiť a určite by som ju tam nikdy nenechala keby nechcela.....

autor
25. jún 2022

@adulkas dakujem a orosim v akom veku to bolo u vas ze uz bola sama a ako u vas prebiehal nastup do skolky?

autor
25. jún 2022

@luccija ano vystihla si to. a prosim ako prebiehal nastuo do skolky pri takom dietatku?

adulkas
25. jún 2022

Do škôlky nastúpila ako 2,5 ročná, neznášala to veľmi dobre podľa mňa nebola na to ešte zrelá ale keďže bola nonstop chorá rôzne sme sa striedali aby mohla byť doma ale v 3 rokoch to bola už úplne iná káva, vysmiate, spokojné dievčatko ale ja som si vymyslela takú postavičku volal sa Ježko Jožko a ten vždy v mojich príbehoch vzhľadom v predstihu to čo som potrebovala aby sme zvládli my a to naozaj odporúčam 🥰

adulkas
25. jún 2022

@adulkas *zvládol*

luccija
25. jún 2022

Dobry, lebo isla v 5 r🙂isla ako 3,5 r do 2 m niekolko x chora ATB zapal usi, priedusky , nabeh na astmu dovtedy nebola vobec chora, tak som to vzdala a isla neskor.Neplakala, ale ani tam nechodila s radostou skor to brala, ze tam musi byt