Čo robiť?

kotatko201
14. sep 2013

S priateľom som sa zoznámila hneď po rozchodu s ex skoro manželom... Nebol to zámer, ale stalo sa... Hneď mesiac nato som otehotnela na potrat som isť nechcela a tak sme si to nechali, no nebolo to odzačiatku rúžové, práve naopak... asi som urobila chybu, no teraz neviem ako ďalej... s prckom bývame s mojimi rodičmi a priateľ kvoli práci býva u svojich rodičov čo je viac ako 160km... takže sa nevidíme tak často ako by sme chceli, bývať u jeho rodičov neprichádza do úvahy, pretože jeho sestra je zásadne proti tomu a u nás... ??? Práce je málo a jeho pokusy nájsť si prácu niekde v okolí po troch sklamaniach skončili... To bolo tak pred tromi mesiacmi... Bývali sme celé prázdniny u jeho rodičov, ale už to bolo tak neúnosné, že som sa rozhodla vrátiť sa k rodičom, no a tu začal veľký problém s priateľom sme sa pohádali hned prvý deň ako nás doviezol k rodičom a napriek mojim varovaniam bez akéhokoľvek slova odišiel ani sa s prckom nerozlúčil, proste sa zobral a odišiel... Neviem čo ďalej... deň nato napísal správu, že všetko ľutuje, že nad tým celý deň premýšľal... a to bolo všetko až včera napísal, že by som mu mohla dať vedieť ako sa ma malý, nič iné ho nezaujímalo a ja teraz neviem čo mám robiť.... Prosím je tu niekto ochotný poradiť? Prosím nepíšte my nič čo by ma mohlo ešte deptať.... budem rada za názor, ale nechcem aby sa to zvrhlo na niečo iné... ďakujem

argyro
14. sep 2013

A s čím konkrétne potrebuješ poradiť?

kotatko201
autor
14. sep 2013

čo robiť.... ako sa zachovať....

anatalia77
14. sep 2013

@kotatko201 musíš sama cítiť ako sa zachovať,nie sme v tvojej koži,ani nenosíme tvoje topánky

voskovaeva
14. sep 2013

@kotatko201 a nezkusali jste si najst byt tam kde byva priatel???

argyro
14. sep 2013

ano, prenajať si spoločne aspoň malý bytík v mieste jeho zamestnania, začať spolu žiť ako rodina.

kotatko201
autor
14. sep 2013

Byt? No maly sme financne problemy... museli sme splatit niekolko dlhov co mal este ked sme sa nepoznali a on bol bez prace... zili sme iba z materskej a podpory.. co bolo strasne natesno... a teraz ked pracuje nie je to este dlho... a ist do prenajmu, chceli sme si vziat hypoteku a kupit si domcek tam u nich, ale jeho sestra s tou to nejde, jeho mama sa somnou nebavi, jeho druha sestra ta vsetko ignoruje... jedine s kym sa tam u nich da bavit je jeho otec a to je dost malo ak tam chcem zit... a teraz uz ani neviem ci vobec tam chcem byvat....

katka0905
14. sep 2013

aj pre maleho nie je podla mna nic dolezitejsie, ako rodinna pohoda - rodina znamena ale v prvom rade otec - mama - dieta a nie stari rodicia... my radsej setrime a zijeme sami, hoci v prenajme. Neviem, ako to vnima tvoj priatel, mozno tym trochu trpi jeho ego, ze sa o vas nestara ako o rodinu, teda nie plnohodnotne, ked byvate u rodicov.

sendy182
14. sep 2013

@kotatko201 ak sa možem opýtať prečo ste sa pohádali a on odišiel?......tam vidím zádrhel......vy si to musíte vydiskutovať.....aby k tomu v budúcnosti nedošlo......tak si mu napísala ako sa má malý? 😉 ......ty sa ešte na neho hneváš?....viem že ťa to mrzí......vieš si predstaviť že budeš bývať s ním niekde na podnájme?......dalo by sa to......on plánuje čo?....lebo sa dá aj na diaľku fungovať......veľa manželov robí turnusovo.....ťahajú aj 3 týždne a potom prídu domov za svojou rodinou.....nevravím že je to ideálne......ale keď nie je iná možnosť 😒

hradnapani
14. sep 2013

@kotatko201 isla by som byvat co najdalej od jeho rodiny, t.j. do miesta, kde priatel pracuje a zatial do prenajmu (na zaciatok, aby ste si vyjasnili, ze naozaj chcete spolu zit , ze to zvladate a az potom by som sa rozhodla zdielat hypoteku). A ak hypoteku, tak jedine ako manzelia (!).

sissy27
14. sep 2013

@kotatko201 v prvom rade si s ním vyjasniť, či má záujem žiť s tebou a s malým ako rodina alebo chce byť len víkendovým otcom a platičom výživného... to je prvý krok, aby si vedela, na čom ste a kam sa máš pohnúť... ak záujem má, tak poriešiť spoločné bývanie, neviem koľko má rokov, ale hádam nemal v pláne po zvyšok života bývať u rodičov? bývanie bude logicky lepšie tam, kde má on možnosť pracovať a časom sa aj ty môžeš po nejakej práci poobzerať...
no a ak záujem nemá, tak si na súde poriešiť zverenie malého do tvojej starostlivosti, výživné a styk otca so synom a fungovať tak, ako tisíce iných slobodných matiek... dá sa to 😉

kotatko201
autor
14. sep 2013

@katka0905 tak potom ja neviem v com je problem, tak potom si myslim, ze je to trochu neschopny chlap... pretoze nechce aby som sa ja vratila do prace, ale on sam sa o nic nevie postarat.... ja viem, ze pre maleho by bolo skvele keby zijeme ako rodina, ale nemozeme, na jednej strane nie je zaco a na strane druhej su obavy, co ak zase.... bojim sa toho co bude....

kotatko201
autor
14. sep 2013

@sissy27 dakujem to je asi to co som potrebovala mat napisane, asi tak nejakosi som o tom vsetkom uvazovala... ani mna nebavi stahovat sa od jedych rodicov k druhym... nech sa konecne rozhodne co chce a ma 28... to by uz mal vediet co by chcel v zivote...

kotatko201
autor
14. sep 2013

@hradnapani to som si povedala asi tak pred dvoma dnami, ze ist za nim byvat to je trapenie na cely zivot... tak ako ja si mozem najst pracu kdekolvek i v jeho pripade to je rovnako.... preto radsej budem byvat niekde kde ma maju radi, tam kde s niekym mozem pokecat... nie ako u nich cely den sediet u jeho rodicov a neprehovorit ani slovo... svokra je strasne, zo zaciatku bolo vsetko fajn, neviem co sa stalo tam u nich, ale vsetko sa otocilo o 100% ked nema zaujem o mna ani o maleho potom nie je co riesit a radsej budem byvat niekde v blizkosti svojich rodicov u nich viem, ze ak bude najhorisie pomozu my...

czechzuzanaba
14. sep 2013

@kotatko201 je vic mist na svete, nejen dve - u tvych rodicu a u jeho.

kotatko201
autor
14. sep 2013

ve
@czechzuzanaba ved ja nehovorim u nasich ale v blizkosti... :D

czechzuzanaba
14. sep 2013

@kotatko201 aha. ja myslela, ze jsi psala, ze tam odkud pochazis si on nedokaze najit pracu.

miruska320
14. sep 2013

@kotatko201 ako ti pisalo viac kociek aj ja s nimi suhlasim,v prvom rade si vydiskutovat dovod hadky-nielen co urobil on,ale aj ci si ty nepovedala nieco nevhodne,kedze si uz bola na svojej pode-doma.,To ze ako mlady mal dlzoby a bol bez prace by som este ako tragediu nevidela-mlady,nevyzrety.Treba si k tomu sadnut,a porozpravat sa-ako to dalej vidi on,vasu buducnost-chce s vami byvat?Rata s tym,ze nechces byvat u nich ale len s nim a dietatkom?Aj ked financne to moze byt tazke,treba urobit vsetko preto aby ste to skusili a mozno sa spoznate po inej svetlejsej stranke a dovediete to az k tej hypoteke a vlastnemu byvaniu.A este odpovedz mu ako sa ma jeho syn,pyta sa a to je fajn,je kopec otcov ,ktorych toi nezaujima,plus je tu naznak ospravedlnenia,ze ho to mrzi ta hadka a ze nad tym rozmyslal-takze to ma plus.Ale to aky mate vztah vies len ty,a a trochu pocit z toho co pises,ze ty sama s nim vlastne nechces byt...akoby si to naznacovala,ale to si mozno zle vysvetlujem

valy
14. sep 2013

@kotatko201 ked on ma pracu, tak je logicke, aby si prisla Ty byvat tam, kde on pracuje. Samozrejme samostatne, nie so svokrovcami. Vztah na dialku je nanic a snad necakas, ze on da vypoved a pride byvat k Tvojim rodicom? Musis si asi ujasnit aj svoje priority. Nedoveru jeho rodicov a sestry celkom chapem, ked si otehotnela po mesiaci vztahu, mozno si myslia, ze si si ho chcela priputat. Doveru u nich si musis postupne vybudovat.

kotatko201
autor
14. sep 2013

@miruska320 mozno to tak aj je som akosi unavena.... stale nieco je to s nim riesit...a mas pravdu... musime to skusit a potom sa uvidi...

kotatko201
autor
14. sep 2013

@valy to ze som otehotnela po mesiaci svadby nebol problem, slo o byvanie... vsetko bolo fajn zmenilo sa to tento rok ked sme tam stravili asi mesiac aby prcek bol i s babkou a dedkom... a to sa im velmi nepacilo... bebko si prcka velmi oblubil...

argyro
14. sep 2013

@kotatko201 mne sa zda, ze ty si sa už rozhodla.. chceš zostať bývať u rodičov, tam, kde ti je dobre. 😉

lulu_lu
14. sep 2013

nech priatel skusa hladat pracu stale blizko vas aby mohol byvat aj on u rodicov, trebars pomoz aj ty hladaj na nete. Ale knim by som ais nesla, kedze si s jeho rodinou nerozumiem....

tova
15. sep 2013

omg. obaja nie ste zrely na rodinu. Obaja rozmyslate ku ktorym rodicom sa ist prizivit a potom este aj rodicia su zly. On ma pracu, treba si v tom meste kde pracuje najst podnajom aj ked len garsonku. v praci neni cely den, ked pride domov, mozes niekam ist ty na par hodin zarobit si alebo cez vikendy. Alebo si najdi pracu kde mozes vziat syna a ist opatrovat ine male dieta k nim domov na par hodin. Tak budete mat aspon pocit ze ste rodina a samostany. Ist byvat do toho isteho mesta ako svokrovci neznamena ze s nimi muste byt v kontakte a navstevovat sa kazdy den.

mima4
15. sep 2013

@kotatko201
ja sa ta spytam takto:
debatujes so svojim priatelom o momentalnej vasej situacii?
A ake navrhy riesenia dava on?

Ja osobne si myslim, ze aj ked nie si jeho zena, ale mate spolu dieta, mal by zodpovednost za veci prevziat on, on hladat riesenia, on zistovat co sa da, co sa neda, co spravit...

lila69
15. sep 2013

@kotatko201
Asi by som to zhrnula v niekolkych bodoch:
1. sadnite si spolu a na rovinu si rozoberte situaciu = ci chce byt s tebou a dietatom, ci chce s vami byvat... ak nie, tak treba riesit veci okolo vytivneho atd.

2. ak sa rozhodnete spolu fungovat ako rodina, zbal sa a aj maleho a bezte do podnajmu do mesta kde priatel pracuje. Bude stacit aj garsonka na zaciatok. Take vyjadrenia ze: chceme si zobrat hypo na domcek.... no nehnevaj sa, ale treba sa zobudit zo sna, ked je zena na materskej, a chlap bohvieako nezaraba je tento napad cista utopia. Treba si uvedomit, ze nie kazdy si moze dovolit vlastny byt alebo dom, lebo proste na to vela ludi nema. V pohode sa da zit aj v podnajme a pre ludi s nizsimi prijmami je to podla mna vhodne riesenie.

3.verim ti ze si unavena z celej situacie ale to vitaj v klube - od narodenia dietata sa cela situacia v rodine meni, pribudnu starosti, radosti, hadky... uz nie je mozne len tak sa zbalit a zabudnut.. aj ked by si sa s priatelom rozisla je to otec tvojho dietata a stale sa ti bude motat v zivote.

Takze rozdebatujte to, skuste ten podnajom a potom uvidis. Mozno sa vsetko utrasie a za par mesiacov si budete fungovat ako stastna rodina - a uprimne ti to zelam.

maruska24
15. sep 2013

@kotatko201 v prvom rade hovoríš že sú nejaké finančné problémy, čo ti verím, lebo žiť i splácať z jedného platu a materského "mega" príspevku je naozaj obtiažne. Takže v tomto prípade s tou hypotékou, obzvlášť ak nie ste manželia, by som bola fakt opatrná. Skús nájsť v meste, kde má on prácu, nejaký podnájom a skúste spolu bez rodičov bývať. Iné riešenie nevidím. Buď si na spolužitie zvyknete a budete sa chovať ako rodina, alebo sa vaše cesty rozídu. Inak tvoj problém oproti iným problémom nie je žiadna katastrofa, takže hlavu hore.

sashabb
15. sep 2013

@kotatko201 "to ze som otehotnela po mesiaci svadby" ... toto nechápem 😕

anatalia77
15. sep 2013

@sashabb ja v tom príbehu vidím viac vecí,ktoré nechápem,ale radšej sa zdržím..

miruska320
15. sep 2013

@kotatko201 vies ja myslim ze kazda druha uzivatelka by ti napisala ako stale nieco riesime,ci uz s muzom alebo spolocnym zivotom atd.Proste to nie je randenie ako za pubertalnych cias-prichodom dietatka sa vam obom zmenil zivot-a v prvom rade by ste sa obaja mali snazit aby vas syn mal plnohodnotny zivot aj keby sa vase cesty rozisli.A preco sa matka tvojho partnera zmenila aj jeho sestra?Kde je problem?Mozno by si mohla skusit s nimi vychadzat lepsie aj ked niekedy to nejde-ale je to stara mama tvojho syna-mozno ich treba len presvedcit ze si ina ako si myslia....vies na tvoju situaciu sa v tomto bode pozeram ako matka-tiez mam syna a neviem ako by som reagovala keby mi povedal ze po mesiaci vztahu s dievcinou cakaju prirastok-mozno mali vysnivane nieco ine pre syna-proste teraz uz len snaha ukazat sa v dobrom svetle,pripadne kaslat na nich,to uz ty vies ci ti stoja za to-tiez poznam plno ludi co na svokru nepovedia jedine pekne slovo 😉 .Proste drzim ti palce aby si sa v tomto dolezitom zivotnom kroku rozhodla spravne a hlavne tak aby co najmenej v buducnosti trpel tvoj syn