Čo robiť s hlučnými susedmi?

9. apr 2023

Dobrý den, nakoľko si sami už nevieme rady skúsim to na tomto fóre. Žijeme v mensej bytovke -4 podlažnej. Na najvyššom poschodí mame susedov ktorý rušia obyvateľov viacerých bytov. A to najmä vo večerných hodinách. Susedia majú jedno dieťa. Po 22:00 hodine počujeme dupot detsky plac vreskot kúpanie mycku pracku a rozhovory. Rušenie nočného kľudu hlasnou hudbou alebo niečím podobným sa nestáva. O 21:30 bezne počujeme vysavac. Susedov sme upozornili niekoľko x, viem o ďalšej susede ktorá sa im vyhrážala políciou. Chcela by som sa poradit aký další postup voliť. Resp aké možnosti ešte mame ako vlastníci bytov nachádzajúcich sa pod danými susedmi? Ďakujem vážim si Vás cas

zeldia
10. apr 2023

Vo svojom byte si dajte zaizolovať steny voči hluku.

laila22
10. apr 2023

Vďakabohu za bývanie v dome. Pravidelne púšťam umývačku, keď idem spať. Často krát aj práčku a susičku, za stenou spálne mám kotolňu, takže keď sa v zime zapne kotol registrujem ho. Neviem si predstaviť ako Ta tieto veci môžu rušiť. Ty púšťaš umývačku iba cez deň? Teba mať za susedu, ďakujem pekne... Volať policajtov a sociálku, lebo dieťa nespí a rodičia sa rozprávajú...

slniecko5
10. apr 2023

Zlatíčko, nad týmto príspevkom sa raz budeš veľmi smiať. Keď budeš stepovat v noci po byte s placucim bábätkom.

marlent
10. apr 2023

@lila1988 to máš pravdu..

svetlonos
10. apr 2023

@nikolka1986
vies, tu ide o tolerantnost. Ja nehovorim, ked nechaju rodicia deti zdrave bez dg doslova robit hluk a bordel v noci, to je nieco ine. A hkavne pokial sa jednavo deti uz od tych 8 rokov vyssie. Tiez som zazila ale tam je problem inde.
Nemozes ale byt hnusna k malym detom, tym mozes 100x fakt povedat nebehaj a prosim ta a spi aspom do 8:00. A tiez mu predsa nebudes dacmvat len hracky z peny, aby nerobili hluk.
Ja som pisala o normalnom fungovani s malymi detmi. Nie kazde je take, ze sa zobudi a v tych dvoch rokoch ti hned obsedi dalsie dve hodiny v klude.
Ved nebud odlud, taketo metody na male deti. Snad nie si uplne bezcitna. Mozno len mas zle skusenosti.