Čo s nevychovaným psom v dome?

betka1712
4. okt 2019

Ahojte, chcela by som vašu radu,alebo čo by ste robili vy, takže s manželom sme sa pred polrokom vzali všetko je fajn, manžel ma už asi 7 rokov psíka yorkshira v dome, keď som sa sem nastahovala pes spal s nami v posteli, nie som nejak proti psom ale myslím si, že nejaké pravidlá by snáď mali byť, pes v noci strašne steka, na každého komára čo preletí okolo neho, vôbec som sa nevedela vyspať. Trvalo niekoľko týždňov až som manzela presvedčila že pes do postele nepatrí...kúpil mu pelech a pes spal v obývačke, do spálne prístup nemal. Veľakrát sa stalo že som prišla domov z práce a našla na posteli psie 💩 alebo boli paplony ovracane...tak pes ostal v obývačke...avšak teraz o pár týždňov čakáme do rodiny prírastok, synček sa pravdepodobne narodi už tento mesiac a riešime ďalšiu dilemu...manžel sa psa zastava, ale ja už nemám trpezlivost, áno je v obývačke ale nič sa nezmenilo, koľkokrát som našla okakanu sedacku, stoličky, alebo to pustil priamo na dlážku aj keď ho 5 krát púšťam von, je to strašne o nervy ked clovek úprace a toľko čo odložim mop ,môžem zmyvat zas....hádali sme sa preto s manželom lebo on s tým nehodla robiť nič...Strašne sa hanbím ked pride návšteva pozvem ich dnu a na sedacke je s prepáčením hovno...A keďže budeme mať bábätko, treba dbať na čo najlepšiu hygienu, alebo neviem nebudem môcť dať syna do obývačky...ako deti chytajú všetko, náhodou vojde do psej mlacky olizne si rucku, ja mám z toho normálne depku...neviem ako ďalej...manžel psa miluje ...Ale tu nieje žiadna hygiena neviem ako ďalej...on sa psíka vkuse zastava ale takto to nemôže byť donekonecna....poraďte prosím

modrykoniicek
4. okt 2019

Cvičiť psa po 7 rokoch je ako prevychovávať dieťa.A za ďalšie o psíkovy si vedela... a bežne kakajú, grcajú ... on ti nepovie MAMA treba mi.A zase to, že ma niekto dieťa a psa.Imunita nula bodov keď deti držíte v karanténe.Mne psie sliny neuškodili.Mužov psík bol vychovaný a tiež sa pokakal,pogrcal... je to živá bytosť nie program.A strč mop do ruky mužovy :D nie si slúžka.

0silvia0
4. okt 2019

@drobcek53 ja som to pochopila tak, že obmedziť prístup na chodbu...

drobcek53
4. okt 2019

@0silvia0 aj keby na chodbu.. izolovať psa na pár metroch štvorcových v chodbe?

simca06022011
4. okt 2019

Inak čo hovoríte na že by ste ti hovna atď neuoratali a nechali na chlapa, tak to ako chodili by ste okolo toho cely deň? :D alebo odišli z domu kým nepríde a neuprace?
Ja by som skontrolovala či je všade do r urobený plot a dala ho von. malú búdu, pelech von a nech si behá a spí keď bude chcieť a vnútri v chodbe pelech na spanie, večer by som ho pustila dnu ak by bolo chladno alebo v zime .. inak nikde inde v dome by nechodil.

maminuska
4. okt 2019

@simca06022011 to sa nedá nechat , to smrdí ako hrom .
Takýmno prístupom by si toho psa postupne zabila.

simca06022011
4. okt 2019

@modrykoniicek Asi nie pravidelne a stále sa pokakal a pogrcal.. mám/resp. Bývala som/ dlhodobo s už 3.psom a ani jeden toto nerobí na pravidelnej báze... Nehoda ok.. keď bol stary alebo prišli sme neplánovane až o 12h domov... Inak nie.

simca06022011
4. okt 2019

@maminuska Veď viem že sa nedá, preto ma to zaujalo 🙏 mňa by porazilo. Môj pes ani labu na postel nevylozi... Keď ma pána doma, tak bez dovolenia ani do domu nevkročí.

0silvia0
4. okt 2019

@drobcek53 ja s malými plemenami nemám skúsenosť a ani nechcem, takže svoju skúsenosť nepridávam. My sme mali vždy exteriérové veľké plemená, ktoré fungujú celoročne vonku, psa vo vnútri by som nechcela, maximálne mačku.

maminuska
4. okt 2019

@simca06022011 tam je chyba od začiatku ....úplného začiatku keď pes bol postavený na jednu úroveň s pánom . Toto je častá chyba .... je to taká ako že láskavá nevýchova, ktorá potom devastuje životy celej rodine.

drobcek53
4. okt 2019

@simca06022011 ďalšia čo by dala yorkšíra von? yorkšír nemá chlpy (resp. podsádu, ktorá psa chráni pred chladom), ale vlasy... čiže za 1. by si toho psa pokazila ešte viac takýmto prístupom, za 2. podmienky na to aby bol yorkšír neustále vonku (a neumrel) sú na slovensku skutočne obmedzenú dobu (a to sa nebavíme len o zimnom ročnom období, či o večerných hodinách)

maminuska
4. okt 2019

Mne teraz jedna fena je na sklonku života, má 11 rokov ( 10-11 rokov dožitie ), posledné dni sa zhoršil riadne jej zdravotný stav, ale ešte žerie a netrpí . Myslím však že jej budúci týžden bude posledný , zažila som to už viackrát , takže to viem už odhadnut.
Celý deň ju mám pri sebe, aj do kancelárie ju beriem . Minule sa mi vycikala hneď pred dverami a ešte aj v tomto už povedzme senilnom veku vedela že urobila niečo čo je neprístojné .

modrykoniicek
4. okt 2019

@simca06022011 Zase nevieme čo je pravda na tom čo autorka píše.Psík grcá keď mu dáme to čo jesť nemá.A to, že sa vykadí... kto vie ako často s ním chodia von a či pán manžel má niečo o tomto plemene naštudované.Môjho som ani učiť nemusela.Začal sa pýtať...Ale všímala som si ho ako štena čo odomňa chce.Neviem ako je to s malým psíkom ale teta mala niečo podobné a keď sa mu človek venoval, naučil sa.Muž mi prednedávnom hovoril, že psíka treba pochváliť keď ho niečo učíme aj keď počúvne na 5 krát lebo raz ho pokarháme a na povel bude reagovať negatívne, bude sa báť.Hlavne sa psíkom treba venovať a naučiť ich pravidlám.

cecilia68
4. okt 2019

@moninah Len aby na tom dvore neostala ona 🙂

cecilia68
4. okt 2019

@mimuska125 Ty si došla do hotového a ty určuješ pravidlá? Aby sa nestalo, že mu dôjde trpezlivosť nad tvojimi ultimátami a vymení ťa za psa 😝😝

cecilia68
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eliska13
4. okt 2019

@betka1712 Nám to robil pes, keď som bola ešte dieťa, ale z trucu, že sme ho nechali doma všetko okakal bol to neurotik.Tazko zvládnuteľny pes x rodokmeňom, výstav, ale strašná povaha nikto ho nemohol pustiť iba otec nám by utiekol a bolo to malé plemeno.Uz takto "starého"psa neviem či to odnaucis

evaachesa
4. okt 2019

Hroza si len toto predstavit pri babatku ... moj brat ma yorkshira a ten sa tiez vsade vycura ... aj sa mi uz hnusi u neho niekam sadnut ... a teda neviem ci je zle vycviceny, alebo je to u tohoto plemena bezne ... no ked k nim niekto pride na navstevu tak ako prve sa vycura na 3 miestach (neviem ci od radosti...) a potom cely cas len steka a ked ho clovek neskrabka tak robi cirkusy 😒 fakt katastrofa ... toto by som ja nezniesla

simca06022011
4. okt 2019

@drobcek53 V kľude moze byt von, viem čo je to podsada... Kým vonku nie je chladno, nevidím dôvod aby nevychivany les.osr***l celý dom...

simca06022011
4. okt 2019

@cecilia68 Iste by skapal 😂🙏 to počúvam aj na viszlu že by skapali keby nespali s pánom na gauči a v posteli. Ja nehovorím že v zime ho.nechat von.. ale.fakt 10-15 a viac stupnou.da aj york.a ak má budú.zateplenu, tak nech zalezie tam.

maminuska
4. okt 2019

@eliska13 dúfam že ste ho nedali uchovniť a pripúštať. Takéto psy by mali ísť z chovu von .

simca06022011
4. okt 2019

@cecilia68 Skôr ty si divná, ochranárska voči nevychovanemu psovi... to kto už na takúto tému povie autorke že.ju vymení chlap za psa? 😂 Ako by to bolo normálne hovna.po.psovi obchádzať. Ja mám rada zvieratá, doma máme cekt zverinec, ale zviera má svoje miesto a rodina svoje... Takýto pes nema čo behať po celom dome.

drobcek53
4. okt 2019

@simca06022011 psom sa venujem dlhé roky, dokonca mám aj kynologické vzdelanie (hlavné štúdium mám v inom odbore, ale zo svojho vlastného záujmu a vášne sa venujem aj tomuto odboru). rozhodne nie som typ psíčkara, ktorý by dovolil psovi všetko a nebodaj ho obliekal do pyžamka, či používal naň psí parfém.
ale ak mi niekto povie, že yorkšír môže byť dlhodobo vonku na dvore a že je to riešenie, ktorým sa vyrieši nezvládnutá výchova, tak nemám ďalej o čom. nakoľko je jasné, že takýto človek nemá ani len šajnu o psích plemenách, výchove psov, atď...

beatrix85
4. okt 2019

@betka1712 keď neviete vychovať psa, ako chcete dieťa? Aj pes musí vedieť pravidlá aj dieťa. Nemá to od seba ďaleko. Aj dieťa vie kadeco ostať, ocurat a ogrcat. Tomu sa nevyhnete. A pes je tiež živý tvor a treba ho učiť ale aj sa mu venovat. Ja som dlhoročná chovatelka všetkého možného asi len okrem hadov a pavúkov a mala aj mám vychované zvieratá aj dieta. Môjmu synovi teda zvieratá veľmi prospeli a aj vaše môže byť šťastné keď bude mať aj štvornohého priateľa. Len na to musíte ísť obaja a byť na rovnakej vlnovej dĺžke u dieťaťa aj psa😄

cecilia68
4. okt 2019

@simca06022011 Keď mu bude klásť nezmyselné podmienky, tak ju vymení 🙂 A nikde som nepísala, že ochraňujem nevychované psy...je vec majiteľa, ako psa vychová, aby nekadil a nešťal po celom dome :( Tu ide o to, že ona prišla na "miesto", kde ten pes už 7 rokov žil, tak ju vníma ako votrelca, a ked príde dieťa, bude to ešte horšie...dám krk na to, že sa ho nenápadne panička zbaví :(

eliska13
4. okt 2019

@maminuska Nie, ani sme to nemali v pláne

cecilia68
4. okt 2019

@beatrix85 Lenže autorka evidentne toho psa neznáša a nenávidí, čo pes vycíti a robí jej prieky...ona si myslí, že ked ho 3x za deň vypustí na dvor, tak jej mláku vo vnútri neurobí .

maminuska
4. okt 2019

@cecilia68 býva to tak často bohužial .

simca06022011
4. okt 2019

@cecilia68 No určite ju to aspoň napadne, ale tak je to milacik... Ja by som toto po celom dome nezvládla.
Inak neuspineny dom je nezmyselná podmienka? 😇

aflou
4. okt 2019

Ja by som ti poradila napísať do nejakeho fora pre psov na problémové správanie tam ti určite poradia prečo to ten psík robi. Ja mam v dome dva psy uz staršie 13 a 10 ročného a vôbec toto nerobia. A to mam 3 ročnú dcerku čo by mohli mať na to dôvod. Skôr si myslim, že ty nemáš rada toho psika alebo ti vadí to čo robí?

0silvia0
4. okt 2019

@evaachesa no to musi byt super aroma pri vstupe do bratovho obcuraneho domu...