Čo sa stalo s mojím manželom?

20. mar 2024

Ahojte, mozno mi poradite alebo ma nejak nasmerujete alebo zdrbete alebo proste nieco. Hladam nazor ineho cloveka na situaciu. Nechapem, co sa s mojim manzelom stalo. V poslednej dobe je hnusny, ale neskutocne. Ma dve prace, avsak v jednej uz konci, takze uz bude mat len jednu. Napriek tomu vsak pracuje max 5-6hod. denne, proste je typ, ze co najviac urobi doobeda, aby mal potom volnejsie. Chodi na pol dna na office a od obeda pracuje z domu. Zarobi dobre a mam pocit, ze s dobrym platom sa zmenilo aj jeho spravanie. Ja si vazim, ze sa vypracoval a mame vdaka nemu lepsi standard, avsak ja som mala tiez super pracu, ale som na RD. V poslednej dobe je neskutocne arogantny, vsetko mu vadi, zjape po malom, bojim sa, ze mu aj ublizi, lebo ked sa nastve, tak sa az trasie a ja sa bojim, ze mu prasknu nervy. S jeho rodicmi este kym som tam ja, tak vychadza, ale akonahle odidem z miestnosti, tak oni sa do neho pustia a vselico mu vycitaju a uz je hadka (v tomto som na jeho strane, lebo oni su rypaci strasni). Clovek mu nic nemoze vycitat, ziadnu kritiku neznesie, lebo on ma dve prace a co vsetko on pre nas robi. Ziadne argumenty neberie, na vsetko len povie, ze hej jasne, ja som debil...sak jasne...ja som taky hej hej....

jozko_z_lesa
21. mar 2024

Peniaze mate, tak odporucam ist na terapiu, parovu poradnu alebo ak individualne.
Zacinate sa odcudzovat.
Predpokladam ze tvojmu muzovi nieco dlhodobo chyba. Mozno to nevie ani tak dobre pomenovat ale je to tak. Preto je nervny.
A Tebe tiez nieco chyba. Mozno tiez nevies co. Treba to najst a pomenovat.
Ostatne su len symptomy, zasterky atd.

ahhola
21. mar 2024

To teda zainvestovali, 3m plot🙆a za noc😄to sa da?
Az je klud, nie? Vraj dobre ploty robia dobrych susedov😆

maciatkolulu
22. mar 2024

Ja neviem,čítam a rozmýšľam,že kde je chyba,tvoj muž má dve práce,vraj veľa roboty,potom píšeš,že je celé popoludnie doma,že má priestor na behanie,ale nechce. Môj muž,keď mla dve roboty,ani sme ho nevideli. Vzápätí píšeš,že tí pomáha,keď nechceš. Ty varíš,prebalujes,upratujem,kŕmia,uspavas,hruuuuuuiiza🤣🤣🤣🤣,ako fakt . Vieš čo,iné ženské sú už pri 2,5rocnom decku dávno v práci. Tak ak sa ti niečo nezdá,šup do práce. Alebo sa rozved. Alebo daj chlapa ešte rýchlo na materskú a bez zabezpečiť rodinu. Toto mi prídu také zbytočnosti,že neverím. Čo sa nedá stíhať pri pomaly trojročnom,jednom dieťati? Ak si psychicky vyčerpaná,lebo fyzicky fakt neverím,prečo vážne nejdeš robiť? Alebo ak máš teda nejako extra zle-narocne-rozmaznane,nedajbože postihnute dieťa,tak rozumiem,ak nie,pardon,prehanas.

autor
22. mar 2024

@maciatkolulu Kto chcel, pochopil, co riesim, kto nechcel, pise take veci ako ty.

autor
22. mar 2024

@ahhola My sme im vtedy cosi priniesli a to uz bola tma a ten ich sused vtedy este len zacinal stavat plot. Takze nas to prekvapilo vtedy a potom nam to doplo. Ale ja neviem, ake s nim maju vztahy, len predpokladam.

autor
22. mar 2024

@jozko_z_lesa Ano, budeme musiet nieco take riesit.

tanyag
22. mar 2024

A nie je len hladný? 😁 ked píšeš, že chudnete a všetko vážiš? Ja chudnem tiež, ale keď si predstavím, že by som mala dať 100g ryže, 100g mäsa a šaláť napr. môjmu chlapovi (beriem ako príklad bývalého), tak to by bola iná nervozita 🤣 Skús mu dopriať poriadne jedlo 🤷‍♀️

reddflowerlife
22. mar 2024

@tanyag hej asi je hladny a nervozny.. aj moj muz ked nema poriadne domace varene fajne jedlo ( a nie salaty a kadejake healthy snacks) tak je velmi nervozny

autor
22. mar 2024

@tanyag Mozno je, neviem 😃 Nechudneme stylom, ze jeme salaty, ale normalna strava, len viac bielkovin a menej sladkosti. Nic drasticke. On si objedna aj pizzu alebo burger obcas.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tanyag
22. mar 2024

@autor
Skús mu niečo dobré a kalorické navariť 😉 alebo jeho obľúbené jedlo...

autor
22. mar 2024

@reddflowerlife Praveze kazdy den vyvaram, aby sme mali pestru stravu...akurat, co nevarim je vyprazane. Chudneme stylom kilo za mesiac, takze nic drasticke, ani vela nepotrebujeme chudnut. Nemyslim si, ze je hladny, ale ktovie 😃 Ked nic nepovie. Skor asi caka, ze si to ludia vsimnu a nikto nic, lebo neviem co by po 2 mesiacoch chcel.

autor
22. mar 2024

@tanyag Minule som ho chcela potesit a urobila som klasicke vyprazane rezne a je pravda, ze bol stastny 😃

tanyag
22. mar 2024

No vidíš 😉 vieš, podľa toho, čo si tu popísala mi príde, že on robí to, čo aj ty...chudneš, chudne on, cvičíš, cvičí on, necvičíš, necvičí aj on...sadni si s ním pri kalorickej večeri a povedz mu, že nemusí chudnúť ak nechce, nemusí jesť to, čo ješ ty, nemusí robiť to, čo robíš ty...nie je tvoje dieťa a ani malé dieťa...len nech je šťastný, spokojný a ak mu diéta nevyhovuje, tak to jesť nemusí...hladný muž je ako hladné zviera...agresívne, nespokojné, nervózne 😉 a hryzie každého naokolo...

scorpionflower1
22. mar 2024

Moj muz je odkedy sa pozname v pracovnom tempe denne 11 hod v kancli. Nie je sice arogantny, nekrici, ale unho sa prejavuje stres inak. Strasne zabuda, robi chaos, je podrazdeny, nema na nic trpezlivost. Tiez sme s peniazmi ok. Ja som po 3 rokoch RD isla do prace na skrateny, mala je casto chora, ja nemozem ostavat na HO, preto je aj muz donuteny ostavat doma. Robotu sice musi riesit po veceroch, lebo u nich je to tak, ze su hodnoteni od vykonu a on ma este na starosti cele oddelenie, ale mne sa zda, ze mu to prospieva, ze nie je stale v kancli a je donuteny obcas vypnut. Pomohlo aj to, ze sme sa vazne porozpravali, lebo nam to neklapalo, nebolo to na rozchod, ale nebolo to ani dobre. Proste sme sa zacyklili v takom kruhu.
Ja neviem, co tvoj muz robi, ale je jedno, ci on je 5-6 hod v kancli, ked potom mu este zostane vela roboty, ktoru musi dorobit doma.
Tazko sa sudi, preco je tvoj muz taky, asi s niecim vnutorne bojuje. Chlapi nevedia tak komunikovat o svojich tazkostiach ako zeny. Nie su k tomu vedeni od mala. Tazko si aj priznavaju, ze nevladzu. Aspon moj taky je. Treba mu pohyb, nemusi sportovat, ale napr. nejaka ina manualna praca alebo nejake konicky.
Moj je taky, ze niekedy az moc prepina svoje sily sam, niekedy ho k tomu nuti robota, ked ma toho vela tvari sa, ze vsetko s prehladom zvlada, ale ja vacsinou vidim; ze mu dochadzaju baterky. On ma celkovo problem komunikovat priamo o svojich potrebach - ako vsetci chlapi. Ked sa opytam , co je s nim, tvari sa, ze nic. Az ked som neodbytna je ochotny o tom trochu popremyslat. Ale to trva aj cele tyzdne a mesiace. Naposledy zabralo, ked som mu povedala, nech si spomenie ake to bolo medzi nami, ked este dcera nebola na svete a ake je to teraz ked je. Vtrdy si uvedomil, ze je to fakt rozdiel. My sme na nu sami, nemame pre nu nijake strazenie, je fakt casto chora, je to zaberak. Ona ma 5 a je to velmi sikovne dieta, uz od malicka tvrdohlave, ma svoje vrtochy, niekedy ma nevypicitatelne reakcie, no...toto niektori nepochopia, to mozes vysvetlovat donekonecna. Ona je zdrava a velmi mudra, ja si to vazim velmi a nevymenila by som ju za nic a nikoho na svete, ale velakrat to s nou bolo velmi narocne. Ja si nepamatam snad jednu vec do jej cca 2 rokov, ktora isla bez problemov 😀 nechcela spat, byt v kociku, v nosici, kojili sme cez cievku 2 mes.,, cez den len na rukach spala, nechcela jest, nastastie nemala ziadnu vaznu chorobu, ktora bola na nemocnicu, to sme mali velke stastie. Ale ja take nepoznam, ze dieta sa hra pod hrazdickou, ked bola starsia denne zachvaty hnevu a pod. u nej bolo to stanovovanie hranic, hlavne, ked bola mensia dost narocne.
Ja tiez casto pocuvam, ze mam len jedno dieta a ze co ti, co maju 3 a blablabla, nie su deti ako deti. O nas tiez moja mama vravi, ze sestra bola ako lucifer a ja ako anjel. A doteraz sme so sestrou uplne ine, niekedy tazko spolu vyjdeme. Kazdy ma iny zivot, inak zariadeny, ma ine naroky. Nenechaj sa rozhodit tymi, co ti pisu "....a co by si chcela..."je normalne, ze ti na muzovi a jeho spravani zalezi a chces to riesit.