Dcéra bude mať 24 rokov a nechce pracovať

31. aug 2021

Moja dcera ktorá ochvilu bude mať 24 rokov nikde nepracuje a nemá ani snahu si niečo hľadať, vkuse nejaké výhovorky.. po strednej škole pracovala len raz a aj to ani nie pol roka.. samozrejme ze teraz za nu všetko financujeme ja a manžel lebo ona nemá.. lenze takto sa uz ďalej nedá, ako ju naučiť sa samostatnosti a zodpovednosti?

letfenixa
31. aug 2021

Prestaňte ju 'samozrejme' financovať.

uglybetty1234
31. aug 2021

Daj jej mesiac na najdenie prace s tym ze po mesiaci bude prispievat peniaze (250€?) na domacnost. V opacnom pripade odchadza z domu. To by som urobila ja

tara42
31. aug 2021

Vykaslat sa na nu, nekupovat jej oblecenie, kozmetiku, neplatit telefon, nedavat vreckove na von - to co ma rada nech si na to zarobi. Ja v jej veku som uz 5 rokov pracovala a popritom studovala vysoku skolu.

dskjhfdlkdjhl
31. aug 2021

To ste ju dlho vydrzali "samozrejme financovat". Ja by som to uz davno utala, o to to teraz bude narocnejsie, lebo uz si madam zvykla, ze v podstate nemusi pracovat. Treba jej vysvetlit, ze ak nezacne napr. do mesiaca pracovat, tak mama hotel skoncil, moze ist.

sslobodnamama777
31. aug 2021

A preco nechce pracovať? Proste musí a hotovo. Nájdite jej pracu a musí nastúpiť. Ultimátum ..ked nenastupi, nech ide preč od vás. Veď snáď je zdravá, kde je problém? Nenaucili ste ju pracovat ci je taka lenivá?

nikpa
31. aug 2021

To sa naozaj pýtaš?? No ako? Pokiaľ jej bude niekto strkať tak nebude mať dôvod zarobiť si sama. Zato že sa jej nechce pracovať môžete len vy pretože ste ju doteraz vydrziavali. Vaša úloha ako rodičov je pripraviť ju do života aby sa vedela o seba sama postarať ale toto čo ste zvolili vy je presne opačná cesta.

zuzubb007
31. aug 2021

A z coho zije, ci mamahotel? Tak to sa ani necuduj, ze nechce pracovat, dospele dieta by malo prispievat aspon 200 euro na chod, stravu atd... dat ultimatum

adrbat
31. aug 2021

Jednoznačne ju prestať financovať a nech prispieva na domácnosť. Mne to prišlo normálne, keď som po škole ešte ostala doma, prispievať. Takýmto štýlom ju budete mať na krku dlho. Samostatnosti a zodpovednosti ste ju mali viesť oveľa skôr, čím je človek starší tak sa ťažšie mení.

pribinak
31. aug 2021

Úplne jednoduché riešenie, prestať financovať. Moc komplikovane nemusíš vymýšľať, jednoducho bez financií bude musieť zmeniť prístup

autor
31. aug 2021

Ona je strašne lenivá, doma nic nepomôže,nepomáha na nu krik ani vyhrážky nič... uz viac krát som jej vravela ze jej stopnem financie ale s nou to nic nerobí

sisa_s
31. aug 2021

Tak jej to nehovor dookola, ale urob to...

dskjhfdlkdjhl
31. aug 2021

Netreba slubovat, treba konat.

zuzubb007
31. aug 2021

Tak asi nema stopnute financie, navarene rovno pod nos, nehnevajte sa ako ste si ju vychovali tak mate, zehlit, varit, prat nic by som jej nerobila

tequelinka
31. aug 2021

ano, poznam take pripady, my tiez mame doma taky problem, az na to ze ta dotycna studovala vs a je proste leniva robit, len mava dajake brigady a nic ine, a doma nedava nic, rodicia jej sce nic vobec nekupuju,ale z domu ju nevyjodia, ona im neprispievana nic ale ani oni jej, strava ubytko - platia za nu oni,ale ona aspon daco pomoze s upratanim navarenim a tak,a le tiez uz ma 30 a taky isty pripad :/ niektorym ludom najma zenam sa nechce proste pracovat uz len nech si najde dobreho chalana co ju zabezpeci 🙂
resp. mozno nieco najde co ju bude bavit raz, nechce studovat vs ?🙂

mariska1989
31. aug 2021

A načo jej to hovoríš proste neplať za ňu nič nedávaj jej žiadne peniaze a ani jedlo ..ešte mi povec že jej jedlo nakladaš ...povec jej že má na to mesiac aby si našla prácu alebo si môže pobaliť kufre a pôjde z domu ....akože určité veci odtiaľ , potiaľ nie aby som robila slúžku dospelej dcére

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barus26
31. aug 2021

toto si neviem prestaviť… ja mám v novembri 24.. V 2018 som sa vydala, 2019 odsťahovala, v 2020 sa mi narodila dcéra.. Mám vlastný dom, manzela, rodinu. Máš fakt pekne lenivu dcéru a jedine ju asi donútiť tak, že nedáš jej proste peniaze na nič.. teda max. že sa bude doma stravovať a bývať a ak chce niečo viac nech si zarobi, však je dospela

maminkadeticiek
31. aug 2021

To akoze davate 24 rocnej vreckove ci ako to funguje?Ze je leniva a nic nepomoze a este ju zivite je vasa vina.Absolutne suhlasom s nazorom bab ze jej dat mesiac na najdenie si prace.O mesiac bude prispievat 250e mesacne na domacnost a nakupy a ak nie nech si hlada byvanie inde,bude musiet odist.
Je to to najlepsie co pre nu mozes urobit, Das jej sancu postavit sa na nohy.Citala som o mnohyvh chlapoch v mamahoteli,ale o 24 rocnej zene teda nie.Nechutna predstava.

dollyzv
31. aug 2021

Bohvie koľko z vás by naozaj vyhodilo vlastné dieťa na ulicu alebo máte len veľké reči 🙄😅😅

dskjhfdlkdjhl
31. aug 2021

@dollyzv tak ja napr. dufam, ze svojde deti vychovavam tak, aby som taketo nieco nemusela vobec riesit. Je mi jasne, ze zakladatelka svoju dceru nevyhodi, keby toho bola schopna, tak by to uz davno urobila a nepodporovala by taketo povalacstvo. Tipujem, ze postupne takychto "deti" bude pribudat, lebo niektore mamy proste nie su schopne vychovat samostatnych ludi.

w123
31. aug 2021

a nema depresiu ? alebo nejake ine psychicke problemy ? podla mna zdravy mlady clovek sa doma musi nudit a hlavne ak naozaj v domacnosti nepomaha, co robi pocas dna ? ja by som si s nou asi najprv sadla porozpravala sa ze kde je problem, ak ma depresiu tak nejaka terapia na zaciatok ak je zdrava porozpravat sa s nou ako si predstavuje svoju buducnost ponuknut jej tvoju pomoc s hladanim prace a az nakonie ak by nic nezabralo by som volila tvrdy bic, ze si musi najst pracu inak pojde z domu a ked bude mat pracu najlepsie aby si vzala co najskor hypo

dollyzv
31. aug 2021

@dskjhfdlkdjhl narážala som na to,že skoro v každom príspevku ženy napísali nech ju vyhodi z domu..tak by ma zaujímalo či by oni svoje deti v pohode vyhodili na ulicu 🤔😅 ja som bola vychovaná takže vždy sa musím o seba postarať sama-mozno aj preto som hneď po mature začala pracovať a po skúšobnej vzala hypo na byť 😂😂 aktuálne mám malého synčeka a tiež dúfam že moja výchova nedopadne ako autorkina 🙄

dskjhfdlkdjhl
31. aug 2021

@dollyzv mne je uplne jasne, naco si narazala😉 ja som to len dalej rozvinula. 😉

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amelie2017
31. aug 2021

Problem je v tom, ze si jej to len hovorila, ale neurobila. Pockaj, ked jej dojdu ziletky, deodorant a sminky, ako to s nou pohne. Alebo ked si nebude mat aku vlozku dat pocas menstruacie. Ja by som jej ozaj dovolila len prespat, osprchovat a jest doma, ale aj to by som kupovala len zaklad. Ziadne maskrty, jogurtiky, ovocie. By som to radsej ja v parku alebo v praci jedla, ale domov nenosila.

autor
31. aug 2021

@beata_k uz tak raz išla do podnájmu do väčšieho mesta ,peniaze co zarobila tak aj hneď minula a potom volala ze jej mame nieco poslať na účet lebo uz nic nemá, vydrzala ani nie pol roka s plačom sa vratila domov ze ona uz tak zit nechce sama

lenka1993
31. aug 2021

V jej veku som mala 5 ročne dieťa, druhé dieťa na ceste, trvale zamestnanie, vlastne bývanie a manžela. Keby žijem takto, tak má otec tak kopne do zadku že by sa za mnou prášilo.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikpa
31. aug 2021

Ale ona vie, že ty len sľubujes a nedodržis, tam je kameň úrazu. Treba sľuby a vyhrážky aj dodržiavať inak sa to nezmení.

21oktober
31. aug 2021

aj dobrý rodič musí niekedy urobiť veľmi tvrdé kroky a to včas vyhodiť svoje dieťa z hniezda. To je to najlepšie čo pre ňu urobíš.Posaďte si ju s manželom a normálne s láskou jej vysvetlite že ju máte radi ale do 2- 3mesiacov musí odísť , vymeníte zámky. Je u vás vítaná ale iba ako návšteva. Niekde sa vo výchove stala chyba . Moja dcéra akonáhle si našla po vysokej prácu , išla do podnájmu - garzónka a odišla . Pomohla som jej zbaliť vybozkávala a popriala všetko dobré do života. Som na ňu pyšná .