Dedičstvo po strýkovi. Bude dediť aj nevlastná dcéra?

Ahoj baby ja by som potrebovala taku radu. moj stryko , mamin brat, zomrel. jeho zena je mrtva uz dlhsie deti nemal, iba nevlastnu dceru. mamina mala dacich troch surodencov s nich zije uziba jeden. citala som ze by mali dedit surodenci, a ak su mrtvy tak ich deti, ale neverim tomu moc lebo je tu ta nevlastna dcera. sice hu nikdy neuznal, ale neprejde na nu podiel po mame? mozete mi niekto pomoct? dakujem
andzi
2. sep 2009
Nevlastná dcéra, ktorá nie je dieťaťom alebo osvojencom poručiteľa dedí iba v tom prípade, ak by bola tzv. spolužijúca osoba, t.j. žila s poručiteľom v spoločnej domácnosti pred smrťou a starala sa o spoločnú domácnosť alebo bola na neho výživou odkázaná. V III. dedičskej skupine dedia aj súrodenci, ak nežijú, tak ich deti.
duska1122autor
2. sep 2009
aha tak som to pochopila dobre ale este ak jeho zena zomrela pred nim tak nededi teda ani ta jej dcera? prepacte ja viem ze je to mozno blba otazka ale chcem vediet na com som
alexandra
2. sep 2009
jej dcera dedila po nej polovicu jej majetku. Druhu polovicu dedil jej manzel (ak nemali dalsie deti)
andzi
2. sep 2009
duska: tzv. nástupníctvo platí len v prípade predkov a potomkov, čiže ak sa dieťa nedožije smrti rodiča, dedí vnuk a prípadne aj pravnuk. Dedia len pokrvné deti a osvojenci, tzv. vyženené deti nie, tie sú považované len za spolužijúce osoby.
duska1122autor
3. sep 2009
aha dakujem. uz je mi to jasnejsie, a este ak mozem tak sa chcem spytat na ocina bude aj on dedit? lebo chceli len nase udaje ako mamininych deti.
roasha
3. sep 2009
ocino urcite nie 😉
andzi
3. sep 2009
duska: dedia súrodenci a spolužijúce osoby. Ocino bol brat nebohého?
duska1122autor
4. sep 2009
nie nebol maMa bola jeho sestra. ale ta umrela uz pred 19 rokmi.
andzi
4. sep 2009
tak potom mamin podiel dedia jej deti
duska1122autor
4. sep 2009
aha. dobre ste zlate dakujem velmi.

Začni písať odpoveď...

Odošli