Despotický manžel

cecil36
17. apr 2013

Baby bola som u byvalej spoluziacky a ostala som v soku. Ako nic ma do toho nie je, len by som chcela vediet nazor aj inych, ci to len ja tak cierne vidim. Kamoska ma muza. Jedno dieta mala ako slobodna mamina druhe uz ma s nim. Su zosobaseni. Materska aj pridavky idu na jeho ucet. Ona ma na svojom len pridavky na prve dieta + vyzivne (z toho financuje svoje dieta za slobodna- oblecenie skolka, kozmetika....). On plati vsetko ostatne, maju obalku, kde su ulozene peniaze na stravu. On je najradsej ked nakupuje vsetko sam. Ak si ona vezme peniaze, musi mu vsetko vyuctovat do posledneho centu a dolozit bolk, aby vedel na co minula. Ak to nespravi je ofucany. Minule pouzila DM kartu (na jej meno) na zlavu a tri dni sa s nou nebavil, ze mu minula body (konkretne nejakych 30), ktore on odklada a chce za to nakupit nieco do domacnosti. On rozhoduje vlastne o vsetkom u nich, od toho ako dieta obliect von, cez to ako spravne umyt riad az po spravne vlozenie igelitu do smetneho kosa. Ked som tam bola, odchadzal prec a povedal jej, aby nezabudla dat malemu jest. Podotykam je to prikladna mamina a svojim detom sa venuje maximalne. Nikdy ziadnemu z nich nezabudla dat jest. Nie je mlada baba, aby nevedela co a ako s detmi. Navyse ona si jedno dieta uz vypiplala, kym pre neho je to prve. Odkedy sa naraodila mladsia, na starsiu - nevlastnu, nema mile slovo. Ona je uz z neho na nervy, takto sa zmenil po svadbe. Co s tym? Byvaju v jeho dome, ona predtym zila s rodicmi, ktori sa odstahovali do zahranicia. Rada by som jej nejako poradila, ale neviem ako.... a teda optimisticky to nevidim.

matafen
17. apr 2013

@cecil36 Tak to je silna kava! 😨 Ale muz si dovoli k zene len tolko, kolko mu ona dovoli! Teda, pokial ide o dvoch normalnych ludi. A ked zena jednoznacne neda najavo nesuhlas so spravanim muza hned v zarodku, muz si bude stale viac a viac posuvat hranice a ked sa to dostane uz do takejto extremnej fazy, ako opisujes ty, uz je tazko zmenit chod veci. Toto je uz naozaj psychicky teror! Ale zivnu podu pre to vytvarala tvoja kamoska.... preco napriklad si dala matersku posielat na jeho ucet??? Preco mu tak poslusne uctuje vsetky vydavky??? My s mojim muzom sme si nechali aj po svadbe kazdy svoj povodny ucet, ani nas nenapadlo, ze by to malo byt inak, ved sme dve svojpravne bytosti! A neriesime, kto co plati a kto kolko a za co mina. Nie sme chorobni rozhadzovaci penazi, miname s rozumom. Dohodli sme sa len na tom, kto bude platit nevyhnutne pravidelne mesacne platby - manzel ma podstatne vyssi plat ako ja, tak plati vydavky okolo domu, splaca hypoteku atd. a ja mam na starosti skolku 🙂 Ale nejake bezne alebo prilezitostne vydavky ako potraviny, drogeria, oblecenie, obuv.... absolutne neriesime a nekonzultujeme - maximalne, kto kupi chlieb 🙂 Cele je to o vzajomnej dovere dvoch rovnocennych zrelych partnerov, ktori sa navzajom respektuju. Ale tak poznam aj zeny, ktore su spokojne, ked je muz dominantny a takyto vztah im vyhovuje, Ale pokial to vyhovuje len jemu, tak to uz teda nie je zdravy vztah.

janka2273
17. apr 2013

@rolak ak si nik nebude všímať okolie,môže veľa vecí v živote dopadnúť veľmi zle--vid týrané a zabité deti..bité ženy atd.!

janka2273
17. apr 2013

@cecil36 Ťažko pomôcť ☹ musela by si jej nájsť bývanie,dať peniaze,či nájsť prácu,aby prežila s detmi-alebo nového super chlapa 😝 ale po takom,ako má teraz by žiadneho nechcela asi hoodne dlho 😖
Ľahko sa radí,že má odísť,ked nie je kam---psychologa odporúčam samozrejme manželovi-ja by som ho už dávno skopala zo schodov! 😝 😝 😝

krasneleto
17. apr 2013

@cecil36 fuuuuuuuuuuuuuha necitala som vsetky komenty, tak napisem len co si myslim ja. tej kamosky mi je luto.. jedna sa o tyranie... aj ekonomicke tyranie v podobe vydelovania penazi je tyranie... ani neviem co k tomu napisat ak nema kam ist, zial tazko jej pomozes... a to nie je despoticky... ale ujety manzel... ved toto hranici uz so vsetkym...

seraa
17. apr 2013

@cecil36
ako tu uz baby pisali to je psychycke "vydieranie" alebo "zneuzivanie" pasivini tyranizmus
psycholog na zdvihnutie sebavedomia je dobry napad lebo mozno by sa on este stiahol keby videl ze sa neda
ako baby pisali zasiel tak daleko ako mu bolo dovolene zajst
inak su vselijake cetra pre tieto zeny, netreba byt hned bita aby clovek navstivil toto centrum kde vlastne ti poradia, definuju tvoj problem a daju radu ako na to, stretne sa tam so zenami co maju pododbnu skusenost
a navzajom sa posilnia
nech skusi
mojej mami kamaratka (50r) sa teraz rozviedla , cele manzelstvo mala taketo a dlho sa chcela rozviest
a teraz lutuje ze preco to neurobila prv,

drievko6
17. apr 2013

V prvom rade pozdravujem vsetky mudrkyne,ktore si ani nevedia predstavit o com vsetkom to je!
ahoj @cecil36 🙂.
Podobny osud prezivam ja (a mozno este horsi). Nie je to o tom pokial ZENa dovoli! Ja som kvoli peniazom riesila xy hadok. Diskutovala o tom probleme s partnerovymi rodicmi. Boli zhrozeni! Aby mi nevydelil ziadne euro. Dostal od nich kazanie ktore k nicomu neviedlo lebo si aj tak robi po svojom. Ano, preco si to necham? Po 5rokoch som dospela k tomu,ze je koniec. On sa nezmeni a ja nebudem cakat dalsich xy rokov. U nas nie je len ekonom.tyranie ale aj psychicke. Teraz som na zaciatku velkej zmeny a mam velky strach ako to bude prebiehat. ☹ na toto nema kazda zena odvahu a preto ostavaju trpiet :'(. daj precitat kamoske tuto temu 😉. Velmi drzim palce nech naberie odvahu,vsetko si premysli a potom nech kona.

moonlight1210
18. apr 2013

Cecil mozno tvojej kamoske pomoze aj to ak si uvedomi ze ten chlap je slabsi ako ona. Jeho psychicka sila je podlomenejsia nez jej. Preto chce mat veci pod kontrolou. Preto si svoju poziciu zabezpecuje tak, aby vo svojich rukach sustredil vsetky dolezite body - hlavne financie. Moze byt lakomy - taki sa len s peniazmi citia dostatocne silni. Inak su to nervozne trosky.
Moze byt despota - ti sa citia silni ak maju prehlad o vsetkom v dome. Ako to zabezpecit? Tym ze on bude rozhdovat , dovolovat a trestat ak sa niekto pokusi vymknut kontrole.
Ak ona zacne konat, prirodzene narazi na tresty: ofucanie. Este mierny trest ale on testuje a vidi co na nu zabera. Ona si jeho ofucanie vztiahne na seba (urobi si z toho citove vydieranie) a citi sa zle. Ak by toto prekonala verim ze muz nasadi prisnejsie tresty: obmedzi pritok penazi, pripomenie jej co vseko patri jemu (cim vladne), poukaze jej na jej slabu poziciu matky na MD na trhu prace atd. Cokolvek cim ju postrasi aby sa as spratala do prehladne urceneho chlievika pod jeho kontrolu.
V jadre je to vsak bez kontroly vylakane decko, bezmocna troska, strachopud. A ten strach ho zenie robit veci, co robi.
On teda nema nad nu. V nicom.
Nech si to uvedomi. Je silnejsia, je schopnejsia ako on (pokial ej slabostou nie je financna nezodpovednist - ze je schopna minat nad prijem).
Uz sa len pripravit na vsetky polena pod nohami ktorymi sa ju bude snazit stiahnut tam kde bola. Lebo lahky boj to nebude. Pripady kde jednym cinom zena dosiahla napravu chlapa su zriedkave a ucinky byvaju iba docasne. Takze to bude na dlho. Hlavne nech nezabuda a nenecha si vtlct od neho do hlavy, ze jej hodnota sa meria peniazmi a pod. Samozrejme ze sa ju bude snazit stiahnut na polia kde je ocividne uspesnejsi aby v porovnani s tym vyznela tak ze moze mu byt vdacna ze s nou je. A prestala vymyslat lebo ju potresta tym ze jej odmietne vyhody ktore jej vdaka svojmu uspechu dava.
Je to nadlho a je to tazke, ale md netrva vecne, urcite sa jej podari n ajst pracu. Dolezite je aby si postupne vybudovala plany. Prinajmensom teraz si potrebuje vybudovat reflexy ako reagovat na jeho snahy "umravnit ju" aby az tak nepodliehala citovym vydieraniam ( nebavi sa s nou a pod). Neskor ked bude moznost prace ako stat co ajviac financne nezavisla. Vlastny ucet (predpokladam ze protiutok bude: tak potom platime vydavky napoly moja draha a to tvoje prve decko si ziv sama nie z mojho). A ak sa on neunormalni, tak postupne odchod od neho. Lebo psychicky znici aj vlastne dieta a aj to jej prve.
Musi si vyt vedoma svojej pozicie a hodnoty a to hajit a pripomonat a vzdy poukazat na nenormalnost jeho cinov ak prekracuju hranicu. Nie hadkou - nenecat sa strhnut. Nie vycitat. Len vymenovavat a poukazat na opak - co by bolo v danom pripade normalne.

mamavera
18. apr 2013

tiež by som sa do toho neplietla, ak ťa priateľka požiada o radu, tak jej povedz, čo si o tom myslíš, prípadne, ako by si to riešila ty. Neverím tomu, že sa takto zmenil po svadbe, určite si to tvoja kamarátka všimla už skôr a je jej chyba, že dovoľuje niekomu, aby s ňou takto zaobchádzal, Je to len a len na nej. Poradiť jej môžeš, ostatné je v jej réžii. Možno by mohla začať malými krokmi, využiť ten čas, kým je na materskej a potom, keď už bude pracovať, dohodnúť nové pravidlá.

mamavera
18. apr 2013

@drievko6 chápem, že prežívaš ťažké obdobie, ale nemusíš baby, ktoré sa snažia jednej z nich pomôcť nazývať mudrkyne, oni si to totiž nezaslúžia, pretože zakladateľke témy venujú svoj čas. Každá z nás má iné predstavy o spolužití s partnerom, každý z našich partnerov je iný. S niektorými je naozaj spolužitie nemožné a pokusy o zmenu zbytočné, nepomôžu ani dobré rady psychológa. Prajem ti veľa síl a vľa šťastia do nového života, neboj sa, zvládli to iné (medzi nimi aj ja), zvládneš to aj ty. Drž sa.

evica01
18. apr 2013

No ak ju bije a ona sa ho bojí, tak neurobí nič. Ak je to chlap ako tak do pohody, tak by som mu robila to isté. Bločky sem, zle si dal sáčok do koša, nakúpil si hovadiny a potrebné si nekúpil a pod. 😠 😀 Možno by mu svitlo. A možno treba mladého prefackať. Nech už čokoľvek, ale treba to riešiť hneď. Na čo čakať? 🤐

irriss
18. apr 2013

@cecil36
Ahoj Cecil!!
..jedina vec mi tam nesedi, ze se zmenil AZ po svatbe..podle meho, bud se probudila ONA az ted po svatbe a nebo to umel schovavat velmi dobre, aby ulovl lehkou korist.
Ja vim, osklive jsem to nazvala "lehka korist" 😔 ..ale vzpominam si na sebe..kdyz jsem zustala sama s miminkem , i kdyz jsem nikoho nechtela, jakoby se na mne prevazne lepilii prave takove typy chlapu, co si mysleli, ze mamina s ditetem je "lehka a teoreticky levna korist"..ktera bude "vdecna"..i za nic, jen aby si ji nekdo s "cizim ditetem" vzal... 😒
Kdyz zustala Tvoje kamaradka sama, kolik bylo diteti a jak dlouho bylo od rozchodu s partnerem?
Silne mi jeho chovani pripomina meho otce..alke to bych radila jedine, okamzite prerusit vztah i za cenu, ze zustane sama s dvema detma..proptoze kdo bude trpet cim dal vic, budou prave deti..toto chovani se prenese i na jeho vlastni a totalne znici dite z predchoziho vztahu...Toto chovani NELZE ani usmernit,... ☹ ..protoze se uz dostalo pres hranice... urcite z dobrym vedomim se snazila pochopit, ale ted hranici s prezivanim..Zadna mama nenese pohled na sve dite, ktere trpi kvuli temto partnerovym rysum... ☹
Vzpominam si, ze moje mama musela take nosit blocky a bylo ji vycitano i zakoupeni cokoladky Kofila - tenkrat za 2,50Kcs, co mi nesla do skolky..Byly mi asi 3 a mam to pred ocima dodnes..Od te chvile jsem mela odpor k cokolade Kofila...koupila jsem ji az po 20ti letech memu synovi.. 😉
Cecil, tento chlap se nezmeni..stalo by zato, dozvedet se vice..vetsinou jsou koreny v rodine tohoto chovani..Neni mozne, ze na neco setri? Tyto typy lidi neustale setri na neco, co je skoro nedozazitelne, dosahnou toho prave diky temto stresum a odtrhavanim zakladnich potreb...ktere se stupnuji 😔
Nakonec koupi z takto usetrenych penez napr.auto, zarizeni do bytu ci dokonce i chatu..ale povazuji to za SOUKROMY majetek
a osetri to tak, ze pri pripadnem rozvode bude jen a jen jeho... ☹ 😒
p.s. Proc se mama bala? Vyhrozoval, ze ji vezme deti..pracoval na Soudu🤐

marmete
18. apr 2013

Vybrala si ho sama, sama si to musí riešiť, tu žiadne zásahy do ich vzťahu nepomôžu, jedine byť kamarátke oporou a podporovať ju v jej správnom rozhodnutí. Ale pokiaľ to budeš riešiť ty a nie ona sama, tak sa nikam nepohne. Ak má nejakú rodinu, tak by sa mohla obrátiť na nich a rovnako tak mužova rodina asi vie o čo v ich vzťahu ide, veď predpokladám, že takéto sklony mal už u nich. Nejde o to aby to za kamarátku niekto riešil, ale pomohol jej osamostatniť sa a rodina by jej hádam mohla pomôcť... A pokiaľ to fakt nebude riešiť, tak bude čoraz horšie na tom a aby na to nakoniec aj niekto nedoplatil... a ak v tomto prostredí vyrastajú deti, tak čo si odnesú do dospelosti. Držím palce aby kamarátka mala šťastný život a hlavne rozhodla sa!

kaktusik007
18. apr 2013

@rolak toto nie je staranie sa do manzelstva

tu evidentne dochadza k psychickemu a ekonomickemu tyraniu a pan manzel je psychopat a ta zena potrebuje pomoc. a chapem @cecil36 ze chce babe pomoct, ma to kamosku...

a evidentne si aj kamoska uvedomuje, co sa deje...

takze --- ad jeden -- vybavit si peniaze aby chodili na jej ucet --. zalozit si kludne novy, ak bude treba, ak ma ona ucet, zrusit jeho dispozicne pravo....
ad dva --- navrh na sud o zverenie malej do starosltivosti a o urcenie vyzivneho na nu (proste manzel nedava peniaze a takto to nejde) a takisto urcenie vyzivneho na nu ako manzelku -- tu taky detial, vyzivne priznaju od datumu podania navrhnu na sud, takze to spravit co najskor

ad tri - subezne s tymito vecami --- riesit byvanie... rodicia sa odstahovali.... cosa stalo s tou nehnutelnostou? prenajom bytu - v akom meste to je, je moznost prenajmu co len izby??? je kamoska, co moze docasne prichylit??? resp... krizove centrum???

je to psychopat, musi od neho prec.... ako pise @irriss --- je tonebezpecne a odnesu si to deti...

neber do uvahy mamicky, co ti tu pisu ze nestaraj sa do nich... praveze sa staraj, a s nim by som sa ani nebavila... bav sa s nou, ale konstruktivne - navrhni jej riesenia, pomoz jej ich hladat, pre zaciatok treba tie body 1-3 aspon pozistovat situaciu -- na koho su pridavky pisane, na aky ucet chodia-- take tie prakticke veci, ten navrh na sud dajme tomu dat o tyzden ci dva - az ked toto budeme vediet, ze ej ok postup....

ja som prave vo faze, kedy sa psychopata zbavujem - viem velmi dobre o com to je a vedia to aj ine zeny, ona asi iba nema silu, ma strach a boji sa, tak potrebuje oporu..... kludne mi napis aj IP a mozem ta usmernit, naviest ake kroky spravit,.... hlavne aby ona sa nepreriekla pred nim ze nieco chysta....

ano, mohol by sa mstit, aj ti viem potom napisat ako asi to bude prebiehat, viem ze to bude brutalna zataz na psychiku... tu plati iba jedine -- ODOLAT... on je ten, kto je psychicky slaby, preto potrebuje takto manipulovat a tyranizovat slabsieho, ma potrebu si nieco dokazovat.... a to, ze je to silny hrac, je vidiet tym, ako ona mu nieco vycita a on jej odpovie tak, ze este ona ma takmer pocit viny ze jeho z niecoho obvinuje..... toto je cista manipulacia - ten chlap je nebezpecny a je chory - a tak sa k nemu treba spravat, lebo nikdy nevies ako mu v hlave preskoci a ako zareaguje... ci nebude skrat a -- tragedia na svete.

irriss
18. apr 2013

@kaktusik007 😔
presne a vystizne...

Moje mama se stydela se sverit se svymi problemy..a prohrala.."onemocnela spolecne s nim"
Nakonec ztratila JEHO ale i DETI!!! 😔 😔 😔
Cecil ma STESTI, ze ji byla dana ze strany kamaradky duvera a kamaradka ma stesti - podle toho, jak z MK Cecil znam, ze ma CECIL jako kamaradku..ktera se jen tak neda 😉

kaktusik007
18. apr 2013

@irriss to co cecil napisala pochopi len zena, ktora s takymto psychopatom mala uz cest... a ja beriem, ze ta baba sa boji, zvlast preto, ze voci okoliu urcite vystupuje ako milujuci otec rodiny, fantasticky clovek..... len tu si treba uvedomit, ze aj toto presne zapada do profilu PSYCHOPATA.... oni taki su, mili, ocarujuci, fantasticki... ja ked si spomeniem, ako moje cele okolie bolo mimo ze kde som nasla tak dokonaleho chlapa!!!!! vsetky mi ho zavideli.... do casu, kym sa u neho nezacali prejavovat psychopaticke sklony - ale ani to okolie nevidelo, ani ja som to dokonca nevidela, okrem jednej kamosky - ta mi len tak na taku jednu nepodstatnu info odo mna pri kave zacala davat otazky -- jednoduche, obycajne --- asi 7 ich bolo... a zakoncila to slovami -- nieco ti poviem, neber to osobne. mam ta rada a preto ti to hovorim. tvoj manzel je psychopat a mal by sa dat liecit, davaj si na neho pozor --- ja som sa zacala smiat, ze toto nemyslis vazne --- a ona s kamennym vyrazom --- naozaj, myslim to vazne. je to psychopat.... --- kedze je to kamoska, ktorej verim, tak som ostala sediet a pocuvat..... a dala mi presne instrukcie, co ake situacie mam doma vyvolat a ako on, ak je naozaj psychopat, bude reagovat a ze takto si to viem lahko overit....
no a ja som v nemom uzase sledovala manzelove reakcie na mnou vyvolane situacie -- kamoska to predpovedala totalne do bodky...... no a o pol roka uz bolo evidetne, ze je to psychopat, snad vsetkym....
ale to nie je tento pripad, tu je uz evidentne, ze to psychopat je....

irriss
18. apr 2013

@kaktusik007
..presne tak..STESTI je mit nekoho, kdo nam pomuze otevrit oci.. 😎
Ve Tvem popisu Uzasneho spolecnika k zavideni jsem nasla sveho otce...byl doslova kouzelny a obdivovany bavic okoli, ale domaci "psychicky travic"..
Rozdal by se, skoda , ze "pro cizi" 😒
Ale rekla bych, ze casem uz i ten posledni, co neveril , uveril ,ze je nemocny..ten posledni byl sam 😔 ON

kaktusik007
18. apr 2013

@irriss ano, tiez si myslim ze mu to dojde, ale to este vela vody pretecie dunajom.... skoda, ze tvoja mama mala strach... na druhej strane, nic co sa deje nie je nahoda a malo to tak byt....

zuzanka.zuzu
18. apr 2013

@cecil36 ona sa sťažuje alebo je to len "tvoj postreh/opis jej situácie"? ja viem, že je to kamoška a snažíš sa jej pomôcť, ale mám jednoduchú otázku - požiadala ťa o pomoc? alebo "iba" o názor či o radu? lebo v tom je veľký rozdiel. nečítala som ostatné príspevky, ale z tvojho prvého mi prijde, že tebe sa nepáči jej situáciu, tak poďho ju zmeniť, lebo ona chúďa.... moja kamoška má za manžela totáááálneho kreténa (tiež mám pocit, že je despota, úplne ju vyciciava... atď), ktorého ja nemôžem ani vystáť. sú spolu 10 rokov a super im to klape 😅 to, že sa tebe nepáči ich situácia, nie je vôbec dôležité pre ICH fungovanie... a ak je dobrý otec, tak nie je čo riešiť. koľkokrát tu čítam, že niektorí svoje ženy tlčú a ony sa ešte pýtajú, či odísť alebo nie 😖 on bol ofučaný, že minula body na karte a kontroluje ako niečo umyť... asi je to miniMonk 😀 a trpí nejakou úchylkou, ale vďaka za takú kamošku a jej "dobre niemené rady", ktorými by mi podrýpala moje manželstvo 😠 takže - nestaraj sa! 🤐

drievko6
18. apr 2013

@mamavera dakujem ti. Ja som myslela tie zeny,ktore si nevedia predstavit doma tu atmosferu a NACO ? zije s takym pakom a podobne. Povaha cloveka sa rokmi meni. A ziadna nemame istotu,ze sa nam to NIKDY nemoze stat. Ak si to sama prezila velmi dobre vies o com pisem 🙂.
@irriss zial ak je clovek zamilovany tak niektore znaky prehliada. A pred svadbou,na zaciatku vztahu tomu az tak nepriklada vyznam. Napriklad u nas postupne zacali nadavky na moju adresu. Najprv "formou" srandy vraj. Co ja nepoznam a potom uz to islo aj bez "srandy". atd. atd.

dada1212
18. apr 2013

je asi jediná rada, odísť od neho čím skôr.
alebo dávam ešte tak 5 percent šancu tomu, že by sa možno vedel zmeniť. nevieme prečo sa tak správa, možno je za tým nejaká trauma alebo obavy, možno že rodinu miluje, len to robí zo strachu aby sa nemala rodina zle.
takže možno je ešte šanca, keby mu niekto nastavil zrkadlo, že čo robí je manipulovanie a týranie, že jej to nevyhovuje a že tým ubližuje celej rodine. takže možno je ešte šanca, že keby to riešili v manželskej poradni alebo by sa s ním niekto o tom porozprával a ak ju miluje, dokázal by sa zmeniť.
len to musí chcieť hlavne on, ak nie nemá sa zmysel trápiť.

irriss
18. apr 2013

@drievko6 presne...toto rikal i muj otec mame, kdyz uz pak nadavky brala jako podraz...
Neustale ji prede vsema s nadavkou, kde nechybel usmev potapel a znemoznoval...
Smal se tak blbe u toho, ze rozesmal pak vsechny .. 😠 😠 😠
p.s. Urcite na zacatku byla Laska..zamilovala se do vojaka v uniforme Hradni straze...v teto uniforme jsou vsichni uzasni..🤐

kikaba44
18. apr 2013

Starý dedo si vzal mladú dievčinu.
Po svadobnej noci je ona nadšená: -
"Nevedela som, že v tvojom veku môžeš sedem krát!" –
"7krát? Bože môj, kvôli mojej skleróze sa ešte umilujem k smrti!"

kaktusik007
18. apr 2013

@zuzanka.zuzu skoda ze tu nie je velky link NEPACI SA MI - prvy krat odkedy sem dali like mi vadi, ze tu nie je dislike

kaktusik007
18. apr 2013

@dada1212 nie, ani 5% to sancu nema... ako ak mu nastavis zrkadlo, tak to pomoze - na cas... potom to sklzne do toho isteho.... pricom cas -- to su take 2-3 tyzdne, dlhsie to tieto typy nevydrzia...
on si velmi dobre uvedomuje, co robi - je to jedinec s vyssim IQ, s rozvinutou schopnostou presvedcivo manipulovat okolim tak, ako to potrebuje on.... pre takychto ludi su vsetci ostatni iba babky - babky, s ktorymi oni hraju tu svoju hru...

cecil36
autor
18. apr 2013

@drievko6 to mi je luto, ze toto prezivas aj ty 😒
@evica01 nie bit ju nebije, nastastie.
@kaktusik007 napisem IP 😉
@irriss v prvom rade dakujem za komplimet 😉 Inak je mi luto, ze si toto zazila ako dieta, muselo to byt strasne. Kamoskin mm je tiez uniformovany, tak neviem ci aj ta uniforma nema nejaky vplyv na vyssi vyskyt patologickych sklonov. Ale zas moj mm je policajt (kancelarska krysa 😅) a on je uplne v pohode, ziadna uchylka 😀 Co sa tyka kamoskinho mm, viem, ze jeho mamina bola tyrana, ale nakoniec od muza odisla (nic blizsie neviem). A ci na nieco setri, hmm to neviem a myslim, ze ani ona nie. V podstate maju vsetko (on ma vsetko), tak si ani neviem predstavit na co by chcel este setrit, ale i takychto typov asi nikdy clovek nevie.... A co sa tyka deti, ano boji sa, ze o dieta, ktore ma s nim pride, lebo uz jej aj povedal, ze ak by nieco medzi nimi nevyslo, on spravi vsetko, aby mal dceru vo vychove. Dokonca ju uz par krat posielal k psychiatrovi, ze musi brat lieky (bola vycerpana zo starostlivosti o dve deti). Ona mu povedala, ze teda zbehne k psychologovi a on, ze nie, ze to jej nepomoze a musi brat lieky. Co ona razne odmietla s tym, ze to nie je potrebne, ze viac by jej pomohol spanok ako lieky. Este k tej historii. Kamoska ostala slobodna mamina hned ako zistila, ze je tehu, jej partner dieta nechcel, rozisli sa pred narodenim malej. A po nejakom case (neviem presne ako dlho) sa dala dokopy s tymto.

cecil36
autor
18. apr 2013

@zuzanka.zuzu kamoske to vadi, citi sa pri nom ako soplave decko, postazovala sa mi a chcela by, aby sa zmenil, chcela poradit co dalej..... Takze ano, poprosila ma o radu. Ja sa nestaram do manzelstva, vzdy poviem len svoj nazor, ale ona sa musi rozhodnut sama. Urcite jej vsak nebudem hovorit zostan pri nom, nejako sa to casom zmeni....

haslerka27
18. apr 2013

@cecil36 fuuu,sila teda....jezis takehoto muza by som nezvladla .......to je na porazku toto.

lucka.lucy
18. apr 2013

Neviem si predstavit, ze by som mala VLASTNEMU manzelovi vyuctovavat kazdy bolk jak debil.... To uz kde sme.... Dovera a zdravy rozum uz nikomu nic nehovori ?? 😖

moonlight1210
18. apr 2013

@zuzanka.zuzu

nechcem rypat, len ma toto trochu zarazilo, preto sa pytam:
pises jej - "takže- nestaraj sa!" a zaroven napises, ze si nic z toho necitala a teda netusis, ci ju kamoska poziadala o pomoc alebo sa to iba cecil nepaci.
nechapem potom taku radu, ked je dana na zaklade vlastne dojmu, ktory sama priznavas, ze nevies, ci je spravny.

a zase - mnohe zeny precitli, az ked im niekto poukazal na to, ze to, co sa deje, nie je normalne. oni sami uz tym boli tak ubite, ze ani nevnimali ako ziju. resp. sa tak v sebaobrane a snahe aspon ako-tak v pokoji zit prisposobili, ze uz ani nehladali cestu von. hlavne nech je klud.
tam uz ale naozaj zalezi na osobnosti cloveka, co pomaha, ci pristupuje citlivo a preskuma, ci je jeho pomoc naozaj nutna, alebo iba riesi svoje poburenie z toho, co sa jemu nepaci.

drievko6
18. apr 2013

@cecil36 presne toto iste mam ja!! Vyhraza sa,ze syna ja neuvidim. Postara sa o to. Pred okolim je super otecko,ktory sa venuje dietatu ak ma naladu (co nikto cudzi nevie) doma to bude sediet za pc a tam mas mamu. Tiez pocuvam,ze si mam ist dat predpisat lieky. Aj som pred rokom zasla k lekarke a ta mi odporucila relaxovat 😀 😀. Nie ja potrebujem lieky ale on. Tiez som isla k dok.preto lebo som bola vycerpana zo syna. Zaostava vyvojovo a je to velmi narocne ked nevie este aj rozpravat ☹
@kaktusik007 do bodky suhlasim co si napisala!!
@irriss mna presne takto zhadzuje pred znamymi. Ktore este spestri nadavkami na moju adresu. Je to tak ubohe a trapne,ze to nepotrebuje viac ani komentar.