Despotický manžel

cecil36
17. apr 2013

Baby bola som u byvalej spoluziacky a ostala som v soku. Ako nic ma do toho nie je, len by som chcela vediet nazor aj inych, ci to len ja tak cierne vidim. Kamoska ma muza. Jedno dieta mala ako slobodna mamina druhe uz ma s nim. Su zosobaseni. Materska aj pridavky idu na jeho ucet. Ona ma na svojom len pridavky na prve dieta + vyzivne (z toho financuje svoje dieta za slobodna- oblecenie skolka, kozmetika....). On plati vsetko ostatne, maju obalku, kde su ulozene peniaze na stravu. On je najradsej ked nakupuje vsetko sam. Ak si ona vezme peniaze, musi mu vsetko vyuctovat do posledneho centu a dolozit bolk, aby vedel na co minula. Ak to nespravi je ofucany. Minule pouzila DM kartu (na jej meno) na zlavu a tri dni sa s nou nebavil, ze mu minula body (konkretne nejakych 30), ktore on odklada a chce za to nakupit nieco do domacnosti. On rozhoduje vlastne o vsetkom u nich, od toho ako dieta obliect von, cez to ako spravne umyt riad az po spravne vlozenie igelitu do smetneho kosa. Ked som tam bola, odchadzal prec a povedal jej, aby nezabudla dat malemu jest. Podotykam je to prikladna mamina a svojim detom sa venuje maximalne. Nikdy ziadnemu z nich nezabudla dat jest. Nie je mlada baba, aby nevedela co a ako s detmi. Navyse ona si jedno dieta uz vypiplala, kym pre neho je to prve. Odkedy sa naraodila mladsia, na starsiu - nevlastnu, nema mile slovo. Ona je uz z neho na nervy, takto sa zmenil po svadbe. Co s tym? Byvaju v jeho dome, ona predtym zila s rodicmi, ktori sa odstahovali do zahranicia. Rada by som jej nejako poradila, ale neviem ako.... a teda optimisticky to nevidim.

moonlight1210
18. apr 2013

@zuzanka.zuzu
Cecil ti uz vysvetlila ze kritika nebola na mieste tak nemame co diskutovat dalej.

irriss
18. apr 2013

@drievko6 😖 ☹

irriss
18. apr 2013

@krasneleto 😉
jak je? doufam, ze nepadala spina..☹

irriss
18. apr 2013

@zuzanka.zuzu
No mne prijde, ze Tva rada "Nestaraj sa" je celosvetova moda.. 😲 😲 😲 😲 😲 😲
Nikdo se do niceho nestara, nikomu nezalezi na nicem a bna nikom ..max. zajem na okruhu do 10metru vzdalenem od sveho vlastniho pupiku ...kazdy si hrabe na svem a pro sebe....nikoho nezajima "soused"....ani to , co bude...zbude...
proto se Svet posr......................a lidske myslenky Zblaznily 😔

mamavera
18. apr 2013

@drievko6 našťastie som to nezažila, aj ja som sa síce musela naučiť vážiť si sama seba a dať seba na prvé miesto. Zdôrazňujem - na prvé. Ak je šťastná a spokojná matka, odrazí sa to na deťom určite a opačne. jasné, že nie všetko sa ukáže až po svadbe, ale určité znaky tam byť museli. Ja by som toto nikomu netolerovala. V tom mám absolútne jasno, čo by som žiadnemu mužovi na svete netolerovala.

drievko6
19. apr 2013

@bakajka vdaka bohu nie som zosobasena. Je to iba priatel. Ale nakolko zijem v zahranici tak ovela vacsi problem. Dieta sa narodilo tu. Takze nas riesi ina krajina. A ci som zistila preco je taky? Nie nezistila. Iba tolko,ze ma taku povahu. On sa nevie ovladat. Uplna malickost ho vie tak vytocit,ze nechapem?! A toho sa bojim....lebo v skrate sa deju velmi zle veci.
Nakolko tato tema nie je uzamknuta, nechcem velmi o tom do podrobna pisat. Ale ak by ste mala niektora zaujem vediet viac,nemam problem napisat do IP.

sisinka322
19. apr 2013

No ak sa mozem pripojit,doma mam to iste uz 4 roky.davam mu matersku,potrebuje zdokladovat vsetko ,ale mozem si zato sama.davno som ho mala vykopnut z mojho bytu.uz aj bol pokus,ale nechcel ist,vraj ma na to svoj dovod.

aristka
19. apr 2013

ja som celú diskusiu nečitala,ale vzchopiť sa musí,keď je otecko taký dokonalý a ona neschopná,môže viesť domácnosť celú ako je,jednoducho zaprotestovať,čoho sa bojí nechápem alebo je v tom viac a dochádza aj k fyzickému násiliu a to ,že sú zobratý to znamená ,že aj ona má nejaké majetkové práva,bolo by treba sa o týchto veciach poradiť aj s právnikom ,aj o vyživovacej povinnosti voči nej keby ho opustila ,nech sa nenechá trpia aj deti

ria777
18. dec 2013

Poznam, takyto zivot,....mozno aj tazsi. Mala by si urcit hranice a byt otvorena. Dat mu jasne na javo, co si k nej moze dovolit. a co moze od nej ocakavat pri nevhodnom jednani. Ak to nespravi, casom strati uctu vo svojich, aj jeho ociach, ... a on si bude hladat zenu na vhodnej urovni. Ona bude lutovat, cas plny utrpenia. Moze to poznacit zdravie, zial aj deti. Moja rada, nech je asertivna, pracuje na sebe a jeho nafucanost pre peniaze nech obrati na zart. Peniaze nech si jednoducho vezme, ak to nepojde, nech si matersku aj pridavky dava posielat na svoj ucet, alebo vyplacat na ruku. .... nech nikdy neukracuje seba, ani deti !!! Tito muzi na sebe nikdy nesetria. Ak je veriaca nech cita Bibliu - Velpiesen, ale aj ine, je tam vela miest ako ma muz milovat svoju zenu a zena muza. Nech mu vedome neublizuje , ale ani nedovoli, aby jej ublizoval !!! Zelam jej vela sil a mudrost.