Dovolíte rodine bozkávať dieťa na ústa?

anazuzik
29. okt 2008

Zaujimalo by ma, ci dovolite vasej sirsej rodine bozkavat vase deti na usta...Pretoze ja som uz chora z toho, ako stale musim svokrovcom a svagrinej dokola opakovat, aby mi malu (3 mes.) nebozkavali na usta.Ved to nerobim ani ja s manzelom,ani rodina z mojej strany.Len tie dve ochechule este aj nalicene a s trblietkami na ksichte!!!Taka som z toho vzdy vytocena, lebo aj ked im x-krat opakujem, ze si to nezelam, tak pockaju kym sa otocim a uz ju doslova olizuju, bleee 😖 😖 , kolkokrat som ich uz prichytila a este byva mala na tvaricke leskla z tych trblietok co mavaju na ksichte!!!U starsej dcerky (2 roky)mi to az tak nevadi, lebo ta sa vzdy odtiahne, da sa bozkavat len na licko od nich, ale tato malicka sa nevie branit ☹
Zrovna vcera som sa tak najedovala, ked mi svokra po prichode malu vytrhla z ruk, a cvachla jej naruzovany mlaskavy bozk na jej vysmiatu tvaricku, a to kludne predo mnou,..no skoro ma porazilo. mam pocit, ze cim viac ju napominam, tym viac mi to robi naprotiven.Uz fakt neviem, ako jej to mam v slusnosi povedat, aby sa neurazila, baba trafena!!!! 😠

zivika
21. apr 2011

u nas sa tiez babtko na pusinu nebozkava... na usta sa bozkavam len s mojim muzom 😝

maggie2
21. apr 2011

@bubelko problém je len ten, že ak si myslíš, že ak nemáš momentálne herpes, tak dieťa nenakazíš, je omyl. Kto raz dostane herpes, nesie tento vírus celoživotne už v sebe. Ten sa cyklicky, alebo v závislosti od okolností (stres, oslabenie organizmu, choroba a pod. niekedy znova a znova vyhodí, ale opakujem, máš ten vírus nadosmrti v sebe

maggie2
21. apr 2011

@johanka. včera 16:54 si to pekne napísala. Bozkávať deti na ústa je úplne neprirodzené (navyše nehygienické) aj ostatných ľudí bozkávať na ústa (mimo intímneho partnera) je jedna nechutnosť. Mne sa z toho zdvíha až žalúdok, bohužiaľ manželova rodina je taká-oni by sa stále len bozkávali a oblápali, niekedy sa musím premôcť aby som ich neurazila - ale je to des.

bubelko
21. apr 2011

@maggie2 to ja velmi dobre viem, pretoze ho mala aj moja mama a ja ho mam uz tiez dost dlho. moja sestra ho napriek tomu, ze ju mama rovnako boskavala, nikdy nedostala, otec tiez nie. keby som to takto vnimala, tak by som sa nemohla bozkavat ani s muzom a muz so mnou (ma herpes tiez)...
ja nikoho nenutim bozkavat svoje deti na usta - ja som len vyjadrila svoj nazor... a nebola som myslim si jedina 😉

digysa
21. apr 2011

Mamicky......
@maggie2 trochu prehanas so slovnikom -uplne neprirodzene a nechutnost.... 😕

Vies co vsetko je nehygienicke??? Vrtanie si v nose a jedenie susnov! Utieranie si soplikov do tricka! Davanie si do ust oslintane predmety a hracky....... 🙄 🙄

Myslim, ze jeden bozk od dietata vas naozaj nezabije. 😒 Vidim,ze vela z vas nema rado, ked ostatni clenovia rodiny chcu bozkavat vase deti....to absolutne akceptujem...nikto mojim detom nedava pusu na usta.

Babatka sa tiez nebozkavaju na usta...nedava to ziadny citovy vyznam.

Ale dieta a mama? Myslim si, ze je to kazdeho osobna preferncia. Napisat, ze je to nechutnost, neprirodzene a nehygienicke je obycajna hlupost. Mozem tu dat zoznam nechutnosti, ktore sa bozkavaniu nemozu prirovnat.

Dam vam vsak inu otazku....co ak pride vase 2-3-4 rocne dieta za vami, chyti vas za lica a chce vas pobozkat priamo na usta? Co urobite? 😒

maggie2
21. apr 2011

@bubelko je to o imunite, niekto je odolný voči herpesu

maggie2
21. apr 2011

@digysa Ty preháňaš, rovnako aj ja som povedala len svoj názor a ten je, že je to podľa mňa nechutné a nehygienické. Trochu si protirečíš, lebo dávať si do úst oslintané hračky Ti prekáža, ale oslintané pery plné bacilov ti nevadia

ilijanka
21. apr 2011

@digysa tak mu tú pusu dám 😉

kristi
21. apr 2011

@digysa vrtane v nose neni tak strasny, jsem nedavno nekde cetla, ze je to prave naopak zdrave
http://www.novinky.cz/zena/zdravi/28684-pojidan...

lehotka
21. apr 2011

ja svoje babco bozkavat budem a uz sa neviem dockat 🙂

digysa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maggie2
21. apr 2011

@digysa Dúfam, že výplod Tvojich nevymáchaných úst (v tomto pripade prostredníctvom Tvojej ctenej klávesnice) admin zmaže

maggie2
21. apr 2011

@kristi 😀 😀 😀

digysa
21. apr 2011

@kristi to som rada, lebo sa mi to zda byt prirodzene....kedze to vidim robit skoro kazde dieta 😉

digysa
21. apr 2011

@maggie2 A ja dufam, ze tvoje deti sa jedneho dna doziju toho, aby dostali od teba bozk 😵 Ver mi nie je to az take nechutne ako si myslis... 🙂

maggie2
21. apr 2011

@digysa nechutné je to v tom, že sa prenášajú bacily. A moje dieťa dostáva bozky, ale určite nie na ústa. A to od nikoho. Pokiaľ by sa tak stalo (už sme sa aj presvedčili) sama protestuje a utiera si ústa, tiež je jej to nepríjemné.

digysa
21. apr 2011

Dnes som sa dozvedela od @maggie2 ze bozk na usta je:

nechutny, neprirodzeny a nehygienicky.

Dakujem za hygienicke vedomostne okienko....

A moj poznatok pre teba: bacily sa prenasaju napr. aj podanim ruky ☹

jarunka111
21. apr 2011

ja svoju lásku veľkú i malú bozkávam na pusu 😵 a aj budem.
Nechápem ako sa z takto nevinnej diskusie môže stať toto 😖 . Mala to byť skôr otázka

maggie2
21. apr 2011

@digysa nemáš za čo 😀 A tvoj poznatok - haha - ono z tej ruky sa to najprv musí dostať do úst, vieš? Čo sa nemusí stať. Kdežto takto to máš rovno na ústa.

li_la
21. apr 2011

Bozkávanie detí na najrôznejšie časti tela je podľa mňa úplne prirodzené. Niektorí sa čudujú, prečo deti bozkávame na ústa a pri tom ich neváhajú pobozkať na zadok... Možno sa pri tom prenesie zopár bacilov, ale kde tie bacily nie sú? Keby sme dieťa chceli úplne ochrániť od všetkého, museli by sme si ho hermeticky zabaliť do mikroténového sáčku... Ale všetko má svoje medze a bozkávať deti aj na ústa by mali podľa mňa len rodičia. Majú totiž akési autorské práva. Zdá sa mi nechutné, keď ktokoľvek iný okrem mňa a manžela bozkáva naše dieťa na líca (lebo tie mu o chvíľu budem bozkávať ja) a, nedajbože, ruky, ktoré si o chvíľu bude ocmúľavať...

maggie2
21. apr 2011

@li_la Lenže keď pobozkáš dieťa na zadok, ako si napísala, nehrozí, že by ochorelo, pretože cez kožu sa bacily nevstrebávajú, kdežto bozkom na ústa sa môže dieťa nakaziť raz dva. Herpes, všetky možné infekcie, dokonca zubný kaz. Tá cesta nákazy väčšinou bacilov a vírusov je perorálna, resp. i kvapôčková.

digysa
21. apr 2011

@maggie2 Citujem: "haha - ono z tej ruky sa to najprv musí dostať do úst, vieš?"

Nie, neviem......lebo podla poslednych lekarskych vyskumov staci ked si chytis nos, alebo oko....

maggie2
21. apr 2011

@digysa a čo som iné napísala? Cesta prenosu perorálna alebo kvapôčková.

andreasek82
21. apr 2011

ja tedy nevidim na libani na pusinku u sveho ditete absolutne nic spatneho, vzdyt je to probuh me dite! 😀
ovsem pokud by se mi nelibilo, ze mi dcerku pusinkuje nekdo jiny, dala bych mu to patricne najevo..
pro nas je to s manzelem prirozene a ani me nenapadlo nad tim nejak uvazovat.. pusu na pusu si da jeste tak s moji mamkou, se zbytkem rodiny spis tak na tvar, ani nevim. moc jsem to neresila..

li_la
21. apr 2011

@maggie2 Hej, tam mu môžem ocmúľať kúsok hovienka akurát tak ja... Ale čo sa už týka bozkávania na ústa a zachádzania do extrémov, tak bozkávanie môjho priameho potomka, niekoho, koho som ja splodila, je omnoho viac prirodzené ako bozkávanie môjho manžela, ktorý je v tomto kontexte takpovediac cudzí človek... Prečo sa teda nebozkáva cez servítky? Prečo deti olizujú o zem ohádzané hračky? Tam tiež môžu chytiť všelijaké sajtajty na ústočká. Prečo by teda nemalo moje vlastné dieťa bozkávať mňa, keď by nebyť mňa, nie je tu ani ono, zatiaľ čo hračka je len kus umeliny. Prečo deti jedia trávu, ktovie akú očúranú, v nestráženej chvíli popapajú aj špaky a iné nechutnosti a nič im nie je, vďakabohu... Bozk je prejav lásky a na ústa hádam ten najvrúcnejší... Maximum, čo v tejto oblasti pre svoje dieťa môžem urobiť, je naučiť ho hygienickým návykom, ktoré sprvu ale aj tak s obľubou porušujú, ale hádam ho nebudem od seba odkopávať, keď mi bude chcieť dať pusinku...

ufo8
21. apr 2011

Není snad na světě nic krásnějšího, když ke mě přijde můj malej miláček a dá mi pusou na pusu pořádně uslintanýho pusana, usměje se spokojeně, přitulí se a řekne máma - to se přímo tetelím blahem 😵 A taková štípaná pusa to je u nás zábava a legrace na 10 minut.
A teda sobecky se kolikrát bojím já co chytím od něj, protože když ho vidím co dělá se psem, nebo jak si na písku strčí písek do pusy,... ale to už je jiná...
A teda kdyby mi ho takhle oslintával někdo cizí tak to bych teda zakročila 😀
Ale proti gustu, někomu se to prostě nelíbí tak ať to nedělá 😉

bershka
21. apr 2011

@li_la vies, ono je pravda, ze ludske sliny su jedovate. ked ta kusne pes, ktory je ockovany, rana sa ti zahoji, ked ta rafne clovek, rana sa tazko hoji.... mna raz segra rafla, ked sme boli deti a pekne skaredo sa mi to hojilo.

ja by som tiez krpatu bozkavala na usta, ale aj napr. kaz z0 zubov jej mozem preniest, takisto bar jaku bakterim

zivika
21. apr 2011

baby, pre boha, ved uz to nechajte tak, robte kazda, co uznate za vhodne a nepresviedcajte sa navzajom, co je dobre...ked sa vam paci pusinkovat tak pusinkujte, ked nie, tak nie 🙂 zacalo to nevhodnym spravanim svokry a kde ste to az dostali... 🙂

li_la
21. apr 2011

@bershka Možno... možno s veľkou neochotou ti dám máááličko zapravdu, ale ak by som ja nemala bozkávať svoje dieťa keď aj na ústa, tak potom nikto. Deti sa už v škole medzi sebou bozkávajú, a potom to už ani nehovorím... A ako teraz zabránim prenosu infekcií, keď tak strašne ľúbim svoje dieťa, ale nebozkávam ho na ústa??

babullka1
21. apr 2011

Ja osobne svoje dieta bozkavam a nevidim na tom nic zle...a tiez ho bozkava aj manzel....Maly vela krat pride aj sam za nami a vypyta si pusinku na usta.... myslim ze je to uplne prirodzene....a kraasne.
A co sa tyka inych osob ,ked dostane pusinku na licko (od niekoho z rodiny) nerobim z toho halooo.... je vela inych nehygienickych veci ako pusa na usta ci lice.